|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako do zenske bebe?
27.1.2009 12:24:02   
Anoniman
eh kad bi se to moglo tako riktati.user posted image  
sretno!user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:14:19 >

(odgovor članu tweety)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako do zenske bebe?
28.1.2009 1:44:34   
Anoniman
Sasvim normalna i prirodna želja da žena nakon dva dječaka poželi imati curicu. Mi imamo kćerku i sada sam u 21-oj sedmici druge trudnoće. Apsurd je i govoriti da mi je na prvom mjestu bila želja za pol bebe. Prije svega da je beba živa, zdrava i normalana i da imam urednu trudnoću ali isto tako ne mogu opisati svoju sreću kad mi je dr. na UZV-u rekao da je sa bebom sve u najboljem redu i...... da je ovaj put user posted image . Slagala bih kad bih rekla da mi je svejedno, jer nije. Mislim da je za roditelje najljepše kad imaju zdravu i živu djecu i djecu različitog pola i da su oni kao ljudi ispunjeniji i puno "realniji" u životu.

Eto to je moje mišljenje user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:14:30 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako do zenske bebe?
28.1.2009 9:31:35   
leli§
na jednoj temi je bilo detaljno objasnjenjo "ustimavanje" plodnih dana i odnosa koji uticu na spol bebe...

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:14:53 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako do zenske bebe?
29.1.2009 7:55:52   
bibe
hvala svima i uopste nisam ljuta,istina da nisam bas sve procitala po forumu vec samo ono sto zelim znati.pozdrav do sve vas!nek je zivo i zdravo DA,ali zelja je zelja.decaci su mi sjajni i mnogo pametni,super mi e snjima,ali eto imala sam zelju i da imam devojcicu.ali ovih dana sam bila na ispitivanje i urina mi uopste nije u redu imam bolove u stomaku, pa tako da neznam dali uopste da planiram trudnocu.rezultati jos nisu svi gotovi,ali ko zna sta ce biti.ako se odlucim na taj korak da budem jos jednom majka imacu zelju da je curica,ali i ako nije dete je dete i moje je.pa volecu ga kao i ova dva momka sto ih vec imam!!!!hvala na razumevanju,i hvala sto ste me primili u vas forum.svim zenama od dubine srca zelim da im bog da decu,i da uzivaju u njime.hvala jos jednom,sto ste uz mene,i uz sve zene koje traze pomoc.
p.c.nadam se da ste razumeli sta pisem,i sta zelim reci.....hvala vam!!!!!user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:15:02 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako do zenske bebe?
29.1.2009 17:15:20   
teta berta
naravno da smo te razumjeli, puno pozdrava iz mostara od mene i moje curice i da ako Bog da rodiš živo i zdravo dijete i ako je tvoja želja neka bude mala cujica...

< Poruku je uredio Vedica RR -- 30.1.2009 10:15:37 >

(odgovor članu bibe)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako do zenske bebe?
5.2.2009 22:30:42   
mynxlee
bibe, srijeda, subota i nedelja. ako tad zatrudnis bice djevojcica. tako kazu. zelim ti uspjeh. razumijem te. 

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako do zenske bebe?
5.2.2009 23:20:24   
ziki
hehehe a imal recept za blizance, meni je to zelja za sledecu trudnocu ako Bog da, al sam skromna.Salu na stranu, bibe ako planiras trecu bebu nek ti je sa srecom, da ti Bog dragi podari zdravo i normalno dijete. Sto se tice zelje da bude curica razumijem te, vecina zena zeli curice, i ja. Nadam se da ce nam Bog ispunit zelje.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako do zenske bebe?
5.2.2009 23:30:04   
triplemama
Samo čestim sexom user posted image   user posted image   user posted image  al' ozbiljno

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako do zenske bebe?
5.2.2009 23:45:50   
Ilhana RR
Evo malo babini gatki hihihi...

Kazu kad se muz nasmije tokom glavnog dijela vodjenja ljubavi bude zensko... pa eto neka se smije svo vrijeme hahah =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako do zenske bebe?
6.2.2009 0:44:27   
maslačak82
Ilhana, a ako se žena nasmije?
Jel obratno?


_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako do zenske bebe?
6.2.2009 0:58:19   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: maslačak82

Ilhana, a ako se žena nasmije?
Jel obratno?



hmmm neznam... znam samo da cesto babe govore da curica koja se lici na muskarca kad se rodi da je otac se nasmijo tokom akcije i da je radi toga zensko... haha

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako do zenske bebe?
6.2.2009 1:04:34   
maslačak82
Inače nisam ja ta kojoj "ispadne" pa se onda uglavnom ja i nasmijem, zato pitam, ako je obratno-super user posted image a i ruku na srce ja bi sinčića za početak.

_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako do zenske bebe?
6.2.2009 1:24:10   
Ilhana RR
jos jedna babina gatka je ako krijes stomak bice musko ako ga nekrijes bice zensko....

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako do zenske bebe?
7.2.2009 2:05:41   
sabas
na uputama testa za odredjivanje ovulacije (mali mikroskop) pise da je u ???% curica ako je akcija malo poslije prvih dana ovulacije tj kada prolazi na uputi su cak slikice 'paprati' kada bi trebala da bude akcija ako je zelja za curicu (kada nadjem uputu -napisacu tacno sta pise) Prijateljica na poslu je 'ganjala' curicu prema mikroskopu i uganjala ljepoticu malu Pa do cega je nezma ali ako pise na uputstvu preparata koji se prodaje zvanicno u apotekama valjda ima nesto u tome
Nek je zivo i zdravo i ako jos moze da bude sto se preferira
Pusice

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako do zenske bebe?
7.2.2009 2:31:17   
sabas
tek sam sada procitala da su curice ponudile iscrpne inf kako do zeljenog spola bebaca bravo jos jednom za moje forumasice
samo mali komentarcic vezano za 'nesporazume' Ja sam trudilica vise od tri i pol godine nemoram ja biti ogorcena niti osudjivati bilo koga ako nesto zeli normalno je da i konstantne 'osude' ako se postavi neko pitanje koje 'nas' vrijedja
Glupava paralela ali kao da mene neko osudjuje jer sam u mogucnosti zeljeti koju boju cipela , a neko nema ni za gumene cizme
Puse da aBd i mi docekamo nase user posted image zive i zdrave

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako do zenske bebe?
7.2.2009 23:58:49   
teta berta
ma bit će ako Bog da user posted image  kod naših trudilica. a kakav je to test, kako se zove, pošto ja imam jako neredovit ciklus željela bih baš znati kako funkcionira taj test??? iako još ne planiramo drugu user posted image  a netko je pitao za blizance, pročitala sam negdje tekst da ako mama pije puuuuuno mlijeka povećava šanse za blizance između ostalog. nije babska, znanstvenici potvrdili... pa sad ajmo piti mlijeko...

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako do zenske bebe?
8.2.2009 0:44:37   
anitaMO
ako ti je muž mladji od tebe sigurno ces roditi žensko.kod mene je tako ,kod moje tri prijateljice sve rodile žensku djecu.i sad je jedna trudna i nosi žensko.eto ti kako.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako do zenske bebe?
8.2.2009 12:51:01   
teta berta
he he onda smo mi trebali dobiti dječakauser posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako do zenske bebe?
8.2.2009 13:05:22   
petit gS!
Draga moja, treba da budes sretna sto ti je dragi Bog dao priliku da uopce imas djecu. A u slucaju da nisi u skoli ucila, mada se to nije moglo preskociti, objasnit cu ti .....zena je nosioc x hormona a muskarac i x i y, x oznacava zenski plod a y muski, stoga muskarac koji ima vise hromosoma y prave musku djecu a oni koji imaju vise x hromosoma prave zensku djecu. zena tu nema nikakvu ulogu, jer je ona nosioc samo x hromosoma, sto sam vec napomenula. Znaci nema neki recept da dobijes zensku bebu, nije to neka vrsta jela pa da trazis recept, ono sto mozes je samo zahvaliti Bogu svaki dan milion puta na toj djeci koju imas. Nemoj iz ovoga izvuci nista licno ovo je bio samo mali osvrt sa medicinske strane, anadam se da me shvacas..sve najbolje u zivotu zelim...

_____________________________

Benjamin 19.05.2009. :)

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako do zenske bebe?
20.2.2009 12:03:52   
Anoniman
ja nadjoh u novinama Moja beba ovaj clanak, pa ako niste citale, evo sad procitajte: user posted image

Decko ili curica?

Seks prema kalendaru
ova metoda poznata je jos i pod nazivom "setlesova metoda". prema njoj parovi treba do vode ljubav dan prije ovulacije - ako zele djevojcicu ili tacno 12 sati poslije ovulacije - ako zele djecaka. metoda se zasniva na cinjenici da spermatoziod koji u sebi nosi zenski gen moze duze da zivi u zenskim reproduktivnim organima, dok onaj koji muski gen pliva brze, ali zivi daleko krace. dakle, potrebno je odrediti tacno vrijeme ovulacije i da izaberete pravo vrijeme za vodjenje ljubavi.

drevna kineska metoda
ova metoda zasniva se na vodjenju ljubavi prema starim kineskim tablicama. pri tome se u obzir uzimaju starost zene i mjesec u godini kada zena treba da ostane u drugom stanju. npr. zena stara 29 godina treba da zatrudni u februaru, maju ili avgustu da bi dobila djecaka, a u ostalim djevojcicu. iako je ova metoda ponikla iz drevnih kineskih knjiga i do sada nije dobila naucnu podrsku niti objasnjenje, mnogi parovi tvrde da su uspjeli zacrtani cilj. metodu mozete pronaci ako na google ukucate rijeci: "ancient chinese method"

"njam, njam" metoda
neke metode se zasnivaju na ishrani koja treba da se sprovodi najmanje dva mjeseca prije zaceca. npr, jedna od njih predlaze da zena najmanje 8 sedmica konzumira hranu bogati kalijumom i natrijumom(slana hrana) jer se na taj nacin sluz u grlicu materice rezrjedjuje i postaje "primamljiv" za spermatozoide koji u sebi nise muski gen. ako zena zeli da ima zensko dijete onda ce se opredijeliti za hranu bogati kalcijumom i magnezijom (mlijecni proizvodi). jekari su potvrdili da odredjeni nacin ishrane ima uticaja na gustinu i sastav sluzi u grlicu materice, ali isto tako upozoravaju da se sa ovakvom metodom ne zapocinje dok se buduca mama ne konsultuje sa ljekarom, posto je uravnotezena ishrana veoma vazna za zdravu trudnocu.


p.s. izvinite na stamparskim greskama ako ih ima user posted image

(odgovor članu petit gS!)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako do zenske bebe?
20.2.2009 12:26:06   
Okarica
IZVORNA PORUKA: anitaMO

ako ti je muž mladji od tebe sigurno ces roditi žensko.kod mene je tako ,kod moje tri prijateljice sve rodile žensku djecu.i sad je jedna trudna i nosi žensko.eto ti kako.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

I kod mene je ovako!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako do zenske bebe?
20.2.2009 12:29:53   
camm
IZVORNA PORUKA: Ilhana

jos jedna babina gatka je ako krijes stomak bice musko ako ga nekrijes bice zensko....


user posted image user posted image user posted image ovo me malo podsjeca na mene.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako do zenske bebe?
21.3.2009 8:33:32   
bibe
hvala vam u svakom slucaju svima sto mi pisete,lepo od vas sto ste me uopste primili na forumu i sto sam dobila nove prijateljice.dobila sam posao i sad sam cesto zauzeta ,posao,porodica,i sve ostalo i malo sam na stranu stavila ideju za trecu bebu,ali nisam ja zapostavila.deca nikad dosta na ovom svetu!hvala vam na lepom druzenju,pa ako bude bilo sta novo pisacu vam.pozdrav od kumanovo.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako do zenske bebe?
23.3.2009 22:56:34   
aazra
Ja sam na "plivinoj" stranici procitala da ako se muskarac istusira toplom vodom prije odnosa to povecava sanse za zensko dijete..
sto se tice drevne kineske metode, ja sam ostala trudna s 29, ali u januaru.
Po tome nisam trebala dobiti "pisonju"...user posted image

_____________________________








(odgovor članu bibe)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako do zenske bebe?
23.3.2009 23:09:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ilhana

jos jedna babina gatka je ako krijes stomak bice musko ako ga nekrijes bice zensko....



Meni kažu da krijem stomak u ovoj trudnoći user posted image  a i 5 dr. nam je potvrdilo da je dječak.... Znam samo da me pravoooooooo nervira kad neko "primjeti" moju trudnoću user posted image user posted image user posted image user posted image  pa još počne zapitkivati ili mi ne daj Bože pipati stomak...uh user posted image user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *