|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Med
10.12.2010 21:23:51   
Meri29
Jelena hocu, ali ujutro kada se Majda probudi user posted image
Inace davno sam skontala da smo probali med u plazmi, nisam na vrijeme vidjela da ima meda u njoj, Majda nikakvu reakciju nije imala. Mislila sam u mlijeko ili caj, prije caj jer jos dojimo pa eto krenucemo sa malom kasikicom.
user posted image user posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Med
10.12.2010 21:28:50   
puma
hej draga moja mila Meri,
jel to i vi hocete meda da ruckate??? ja stvarno ne znam kada treba dati meda, jer je poprilicno jak, a nesto sam bas kontala ovih dana da mu malo zasladim caj medom, pogotovo zato sto je vec zima i treba malo jacati imunitet...

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Med
10.12.2010 21:31:42   
Hanady RR
ja sam ga djeci nakon godine uvela...
međutim...treba biti pažljiv ako niste sigurni po porijelo meda, ako neko u porodici ima reakcije na med ili ako su vam djeca imala berohitis ili pokazala neku preosketljivost.

mmoje cure du ga dorbo prihvatile i svako jutro im dam kašiku ( obavezno plastičnu koristim) i one sa nje pojedu.

Kada stavelljet med u mlijeko ili čaj vodiete računa da nije toplo jer tada med gubi svoja ljekovita svojstav.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Med
10.12.2010 21:35:34   
Meri29
Ja sam iskreno jedva cekala da nam prode rodendan da pocnemo sa uvodenjem. Pa bolje je stavljati njega i caj, limunadu, mlijeko i svugdje gdje bi inace stavili bebama secer. Zao mi je, pogotovo kada pije sokice koje joj napravim, kada ne stavim secer zao mi je sto joj je kiselo, a kada ga stavim sve se pitam je li previse. Ovako med i zdrav i obavlja funkciju koju treba user posted image user posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Med
10.12.2010 21:37:08   
Meri29

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Kada stavelljet med u mlijeko ili čaj vodiete računa da nije toplo jer tada med gubi svoja ljekovita svojstav.



to sam bas procitala na nekoj temi sinoc, med i limun ne treba stavljati u vruce nego u mlako, korisna informacija, nisam znala


_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Med
10.12.2010 22:06:28   
Adana
Negdje sam procitala da je dovoljno 1-2 kasikice meda dnevno dati djetetu.

I mi smo med uveli u prehranu nakon prvog rodjendana.

Sada, vec nekih 2-3 mjeseca, svaki dan pojede 2 kasikice mjesavine med + propolis kapi + na tanke listice izrezan bijeli luk.
Razmisljala sam da joj u slijedecoj turi izblendam i jedan cijeli limun, onako sa korom i stavim u ovu mjesavinu.

I ja joj ovu mjesavinu, a i med, dajem uglavnom plasticnom kasikicom... I nikada med ne stavljam u vruce napitke.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Med
10.12.2010 22:18:10   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Meri29


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Kada stavelljet med u mlijeko ili čaj vodiete računa da nije toplo jer tada med gubi svoja ljekovita svojstav.



to sam bas procitala na nekoj temi sinoc, med i limun ne treba stavljati u vruce nego u mlako, korisna informacija, nisam znala



Da, zaista korisna info.

Mi isto pijemo po kašikicu meda s mlijekom, ujutro i navecer. Isto vadim plastičnom kašikicom, to sam već odavno saznala, samo ne i zašto.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Med
11.12.2010 7:52:30   
Meri29
Ja nisam ni znala da ima razlike kojom se kasikicom med vadiuser posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Med
11.12.2010 9:33:30   
Mya_81 RR
Meri, ja sam negdje pokupila tu info. i naravno odmah je usvojila. Sve mi se čini da može i drvena, ali ove klasične nikako. Zašto? Ne znam, nadam se da će nam napisati neko ko zna, ako i same ne saznamo u medjuvremenu.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Med
11.12.2010 9:46:32   
bebacha
moze drvena i plasticna.a metalna ne jer metan "ubija" te neke zdrave stvariuser posted image joj objasnjenjauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Med
11.12.2010 12:00:45   
bebbe RR
Ni ja ne znam tačno objašnjenje, ali možda je to kao da C vitaminom i meetalnim noževima - preporučuje se, recimo, da se zelena salata reže plastičnim nožem jer metan iz noža veže na sebe C vitamin... Možda i med sadrži neki od tih sastojaka koji na taj način reaguju s metalima?! A, neki dan sam vidjela kod pčelara pravu "kašiku" za med. Drvena je i uopće ne izgleda kao kašika... Inače, moram se požaliti da, uprkos mom silnom trudu, moja djevojčica ne voli med i neće da ga jede i osjeti ga u svemu, osim u nekim varijantama kada je termički obrađen, a onda, svakako, više ni nema smisla...

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Med
11.12.2010 12:07:49   
Trnoruzica
IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Ni ja ne znam tačno objašnjenje, ali možda je to kao da C vitaminom i meetalnim noževima - preporučuje se, recimo, da se zelena salata reže plastičnim nožem jer metan iz noža veže na sebe C vitamin...

user posted image user posted image Kakav metan crni? user posted image user posted image

Mislim da ne smije metalnom kasikom, jer oksidi metala vjerovatno uniste pojedine enzime, i dovode do odgovarajucih enzimskih procesa u medu, te med gubi svoja svojstva.
I ja curici dajem plasticnom kasikom, ali bih voljela naci onu drvenu za med

user posted image



< Poruku je uredio Trnoruzica -- 11.12.2010 12:11:42 >

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Med
11.12.2010 13:33:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Ni ja ne znam tačno objašnjenje, ali možda je to kao da C vitaminom i meetalnim noževima - preporučuje se, recimo, da se zelena salata reže plastičnim nožem jer metan iz noža veže na sebe C vitamin...

user posted image user posted image Kakav metan crni? user posted image user posted image

Mislim da ne smije metalnom kasikom, jer oksidi metala vjerovatno uniste pojedine enzime, i dovode do odgovarajucih enzimskih procesa u medu, te med gubi svoja svojstva.
I ja curici dajem plasticnom kasikom, ali bih voljela naci onu drvenu za med

user posted image


ja ovo imam...kupila u madjarskoj...a mislim da sam vidjela u merkatoru

to s kasikama metalnim je istina...da se mijenja hemisli sastav...bla, bla...samo sto to vise ne pije vode...jer se danas med vrca u metalnim posudama

(odgovor članu Trnoruzica)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Med
12.12.2010 0:28:41   
bebbe RR
Mislila sam na metal, ne na metan, zatipkala sam se, sorry. I, da, o toj sam "kašičici" pisala.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Med
12.12.2010 0:30:35   
bebbe RR
Dadada, hvala za tu zanimljivu informaciju. Hm... 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Med
22.12.2010 23:23:21   
Dida79
Nisam ni znala za ovu temu..Hvala Meri29

Sve sam procitala alinigdje ne pise rok trajanja domaceg medauser posted image i da li uopste ima user posted image
Med koji ja imam je star najmanje godinu dana nisam sigurna da li mu smijem taj poceti davati user posted image

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Med
22.12.2010 23:28:29   
dinaa
Mislim da smijes,ja med kupujem od pcelara i u redovnoj je upotrebi kod moje djece.Dida mogu se raspitati za rok trajanja samo ja mislim da dugo moze stajati!

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Med
22.12.2010 23:29:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dida79

Nisam ni znala za ovu temu..Hvala Meri29

Sve sam procitala alinigdje ne pise rok trajanja domaceg medauser posted image i da li uopste ima user posted image
Med koji ja imam je star najmanje godinu dana nisam sigurna da li mu smijem taj poceti davati user posted image






smijes jer to je pravi med ako ti smeta sto je useceren potopi teglu malo u vrucu vodu i sve ce biti ok.

(odgovor članu Dida79)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Med
22.12.2010 23:29:47   
N_N
Kopiram post od meri sa druge teme:

Ja bas na temi "Med" citala da se med moze koristiti tj. da je najbolje da se potrosi za dvije godine, a to sto je useceren je dobro jer je domaci pravi, a mozes ga otopiti na blagoj temperaturi do 40 stepeni, nece izgubiti nista od svoje vrijednostiuser posted image



Interesuje me ovo boldirano jer ja kupujem med pod domaći a nikad se nje ušećerio user posted image  Da li to znači da ustvari nije domaći??

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Med
22.12.2010 23:29:50   
Medić*
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

IZVORNA PORUKA: bebbe RR

Ni ja ne znam tačno objašnjenje, ali možda je to kao da C vitaminom i meetalnim noževima - preporučuje se, recimo, da se zelena salata reže plastičnim nožem jer metan iz noža veže na sebe C vitamin...

user posted image user posted image Kakav metan crni? user posted image user posted image

Mislim da ne smije metalnom kasikom, jer oksidi metala vjerovatno uniste pojedine enzime, i dovode do odgovarajucih enzimskih procesa u medu, te med gubi svoja svojstva.
I ja curici dajem plasticnom kasikom, ali bih voljela naci onu drvenu za med

user posted image


ja ovo imam...kupila u madjarskoj...a mislim da sam vidjela u merkatoru

to s kasikama metalnim je istina...da se mijenja hemisli sastav...bla, bla...samo sto to vise ne pije vode...jer se danas med vrca u metalnim posudama



imam i ja ovo, tacno da se med ne treba stavljati metalnom kasikom, vec drvenom ili plasticnom,

a sto se tice ove spravice za med bit ce i kod nas, odnosno kod mene u radnji pa cu vas obavjestiti ako kome bude trebalo, cim stigne nekad poslije nove godine user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Med
22.12.2010 23:30:45   
Dida79
Ma i ja mislim kako je domaci da moze dugo stajati ali opet postoji sumnja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Med
22.12.2010 23:32:37   
Anoniman
N_N  vi ga vjerovatno pojedete prije nego sto se useceriuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image evo ja otvorila teglu prije 15 dana i vec se usecerio al kuhinja mi je brrrrrrrrrrrrrrr hladna pa mozda i zbog toga.

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Med
22.12.2010 23:34:42   
N_N
IZVORNA PORUKA: noa

N_N  vi ga vjerovatno pojedete prije nego sto se useceriuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image evo ja otvorila teglu prije 15 dana i vec se usecerio al kuhinja mi je brrrrrrrrrrrrrrr hladna pa mozda i zbog toga.



user posted image user posted image user posted image  
E kod nas je i toplo u kuhinji. Nadam se da je domaći a ne da mi prodaje pod domaći inače bi user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Med
22.12.2010 23:34:43   
dinaa
N-N domaci med treba dugo da stoji da bi se usecerio i ovo sto Noa kaze da stoji u hladnom,bar ja tako mislim.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Med
22.12.2010 23:35:43   
N_N
Super!! Hvala vam za odgovore.
Kod nas tegla meda traje najduže 1 mjesec user posted image - svi ga koristimo user posted image

< Poruku je uredio N_N -- 22.12.2010 23:36:04 >


_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *