|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Med
11.3.2013 20:41:54   
ljubičica 28
Tajra, ne može.

Zbog čega misliš da je pokvaren?



_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Med
11.3.2013 20:45:06   
draguljče
Ja kupujem samo domaći med. Nikad još nisam kupila u prodavnici. Nešto sam skeptična iako ne mora značiti da sam u pravu. Možda ima neki koji je pravi med.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Med
11.3.2013 20:46:31   
canim
Ako je pravi med nemoze, on se s vremenom kristalizuje i ako hoces da je u tecnom stanju stavis teglu u vodu do 50 stepeni i zagrijavas dok se ne rastopi.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Med
11.3.2013 21:00:18   
bebana27
u mene ibrahim ne voli med ali adem voli pa mu dajem svaki dan po malo da se navikava na njega
mada kod nas pedijatar ne preporucuje maloj djeci med

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Med
11.3.2013 21:03:52   
Adana
Pa med i nije baš pogodan do 1. godine da se daje... Možda čai i do 2. ... Tako da...

< Poruku je uredio Adana -- 11.3.2013 21:05:21 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Med
11.3.2013 21:12:54   
mamina princeza
ma eni je to previs do 2 godine .... ja toliko vjerujem u neka svojstva meda da sam jedva docekala da se primaknemo godinui i dala malenom...
opet sve zavisi koliko pouzdan med se koristi. a adem je vec veliki user posted image mze on to pomalo samo gledajte d aje neki pouzdan domaci med ...:)

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Med
11.3.2013 21:12:55   
R&T@
Malo istrazujem... i zbunjena sam...

Mislite da mu je rok trajanja neogranicen, bukvalno?

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Med
11.3.2013 21:22:10   
Adana
Mislim da med nema roka trajanja. Možda vremenom hranjivost može biti manja i sl. ali mislim da se ne može pokvariti i da nema roka trajanja ako se pravilno skladišti... A na kraju karjeva, nema šanse da tegla meda traje godinama... Ili ima? user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Med
11.3.2013 21:24:35   
mamina princeza
i ja sam nedavno nasla teglu meda u spajzu koja mi se zavukla i stoji sigurno godinama ... i isto sam se zapitala....ovo je neki med od kadulje .. ja ga ipak nisam smjela koristiti iako znam da je cjek meda neogranicen teoretski al mi nekako izgleda cudno ???

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Med
11.3.2013 21:27:42   
Adana
Na dnevnik.hr naidjoh na ovo:

"Med se može kristalizirati ili promijeniti boju, ali se zbog svog antibiotskog djelovanja ne može se pokvariti. Med čuvajte na hladnom, a ukoliko se kristalizira, teglu stavite u toplu (ne u kipuću) vodu i miješajte dok se ne vrati u prvobitno stanje."

I na biomed.rs ovo:

"Visok sadraj prostih eera, oksidativni enzimi i nizak pH ine med sredinom u kojoj je razvoj i dejstvo mikroorganizama nemogue. Ove supstance konzerviu med tako da je negova upotreba vremenski neograniena. Sa mikrobioloke take gledita, med se ne moe pokvariti. Smanjenje hranljive vrednosti meda moe nastati kao posledica nepravilne upotrebe."



< Poruku je uredio Adana -- 11.3.2013 21:30:32 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Med
11.3.2013 21:32:46   
muaaa

IZVORNA PORUKA: canim

Ako je pravi med nemoze, on se s vremenom kristalizuje i ako hoces da je u tecnom stanju stavis teglu u vodu do 50 stepeni i zagrijavas dok se ne rastopi.

Ovo potpisujem.Samo pravi se vremenom kristalizuje

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Med
11.3.2013 21:56:28   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: tajra

Malo istrazujem... i zbunjena sam...

Mislite da mu je rok trajanja neogranicen, bukvalno?


Ako kažu da nema, vjerujem da je tako.

Iako bih dobro razmislila da li bih konzumirala bilo šta što je staro više godina, pa i med.

I potpisujem canim.



_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Med
11.3.2013 22:01:22   
canim
Ako se je med kristalizovao onda nema smetnje da se koristi a ako se nije kristalizovao ni nakon godina cuvanja ja to nebih koristila, jer to nije pravi med.

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Med
11.3.2013 22:03:21   
ljubičica 28
Ja sam nedavno uzela med od lipe, i predobar je.

Domaći naravno.

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Med
7.11.2015 20:20:49   
Vanne
Zna li iko kada se smije uvesti maticna mlijec djetetu? I na koji nacin je dajete? med smo probali sa godinu i mjesec dana i bas ga voli,dam joj ujutro jednu kasikicu a ona govori os os daj os (jos jos daj jos) user posted image i koliko se maksimalno smije dati kasikica meda djetetu dnevno? ona cim vidi teglu s medom pocne ga traziti...
Interesuje me ovo za maticnu mlijec jer sam negdje procitala da to ide malo kasnije,a sad je sezona prehlada pa bi necim da joj ojacam imunitet...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Nerko)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Med
7.11.2015 20:24:16   
bebaa
možda da daješ pekmez domaći od jabuka dok ne vidiš za matičnu mliječ....omn super diže imunitet,dobar je za krvnu sliku.....itd itd...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Med
7.11.2015 21:00:05   
Vanne

IZVORNA PORUKA: bebaa

možda da daješ pekmez domaći od jabuka dok ne vidiš za matičnu mliječ....omn super diže imunitet,dobar je za krvnu sliku.....itd itd...user posted image


Ja sam zaboravila i da postoji taj peekmez,a sama sam ga uzimala za krvnu sliku sliku u pubeertetu...hvala na savjetu,bas cu pokusati s tim da vidim kako ce prihvatiti...samo ga prvo moram nabaviti user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Med
7.11.2015 21:03:54   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: Vanne

Zna li iko kada se smije uvesti maticna mlijec djetetu? I na koji nacin je dajete? med smo probali sa godinu i mjesec dana i bas ga voli,dam joj ujutro jednu kasikicu a ona govori os os daj os (jos jos daj jos) user posted image i koliko se maksimalno smije dati kasikica meda djetetu dnevno? ona cim vidi teglu s medom pocne ga traziti...
Interesuje me ovo za maticnu mlijec jer sam negdje procitala da to ide malo kasnije,a sad je sezona prehlada pa bi necim da joj ojacam imunitet...

maticna mlijec se ne daje djeci mladjoj od tri godine

< Poruku je uredio Emica_sa -- 7.11.2015 21:04:34 >


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Med
7.11.2015 21:08:24   
Vanne

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Vanne

Zna li iko kada se smije uvesti maticna mlijec djetetu? I na koji nacin je dajete? med smo probali sa godinu i mjesec dana i bas ga voli,dam joj ujutro jednu kasikicu a ona govori os os daj os (jos jos daj jos) user posted image i koliko se maksimalno smije dati kasikica meda djetetu dnevno? ona cim vidi teglu s medom pocne ga traziti...
Interesuje me ovo za maticnu mlijec jer sam negdje procitala da to ide malo kasnije,a sad je sezona prehlada pa bi necim da joj ojacam imunitet...

maticna mlijec se ne daje djeci mladjoj od tri godine


Jos sam negdje tako procitala,ali reko da ipak vidim sa iskusnijim mamama user posted image
Onda cemo pricekati sa uvodjenjem jos...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Med
7.11.2015 21:14:16   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Vanne

Zna li iko kada se smije uvesti maticna mlijec djetetu? I na koji nacin je dajete? med smo probali sa godinu i mjesec dana i bas ga voli,dam joj ujutro jednu kasikicu a ona govori os os daj os (jos jos daj jos) user posted image i koliko se maksimalno smije dati kasikica meda djetetu dnevno? ona cim vidi teglu s medom pocne ga traziti...
Interesuje me ovo za maticnu mlijec jer sam negdje procitala da to ide malo kasnije,a sad je sezona prehlada pa bi necim da joj ojacam imunitet...

maticna mlijec se ne daje djeci mladjoj od tri godine


Jos sam negdje tako procitala,ali reko da ipak vidim sa iskusnijim mamama user posted image
Onda cemo pricekati sa uvodjenjem jos...


copy:

Med je prije svega vrijedan hranjivi proizvod. Svakodnevna upotreba meda pozitivno utiče na čovjekov organizam i ne šteti organizmu kao što je to slučaj sa većinom lijekova koji se koriste u medicini. Med ne razdražuje sluzokožu digestivnog sistema i dobro se apsorbuje, te brzo oslobađa neophodnu energiju. Za razliku od drugih šećera, brže prolazi kroz bubrege.

Treba voditi računa da se med ne zagrijava na temperaturu veću od 60°C, mada je bolje da temperatura bude i niža. Ako koristite med da zasladite čaj, napravite ga, sačekajte da se malo ohladi pa onda dodajte med. Na taj način sprječavate da dođe do uništavanja hranjivih materija koje se nalaze u medu.

Također, ne treba pretjerivati sa količinom meda koja se konzumira u toku dana.

Preporučena dnevna količina meda za odraslu osobu je između 60 i 100 grama, raspoređenu u tri djela (ujutro, tokom dana i prije spavanja)

Preporučena dnevna količina meda za djecu mlađu od 10 godina je 30 grama, također bi se trebalo uzimati raspoređeno tri puta u toku dana.

Za sasvim malu djecu se preporučuje u manjim količinama i to isključivo kao zaslađivač.


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Med
7.11.2015 21:17:23   
Visnja RR
doza meda:

Jedan gram meda na kilogram jtelesne težine jeste optimalna dnevna količina meda koju treba da unesemo u organizam

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Med
7.11.2015 21:24:40   
Lavica28
Ja nisam znala za to ogranicenje, dajem je sinu od 2,5 godine u tecnom stanju Royal Jelly Junior na kojem ne pise minimlna dob niti su mi u apoteci rekli da ima ogranicenje, isto tako pedijatrica mi je rekla da je to odlicno za imunitet i da se treba piti dva mjeseca. Pekmez od jabuka.takodje koristimo, med sa mlijekom po cajnu kasiku ujutro i navece
IZVORNA PORUKA: Vanne

Zna li iko kada se smije uvesti maticna mlijec djetetu? I na koji nacin je dajete? med smo probali sa godinu i mjesec dana i bas ga voli,dam joj ujutro jednu kasikicu a ona govori os os daj os (jos jos daj jos) user posted image i koliko se maksimalno smije dati kasikica meda djetetu dnevno? ona cim vidi teglu s medom pocne ga traziti...
Interesuje me ovo za maticnu mlijec jer sam negdje procitala da to ide malo kasnije,a sad je sezona prehlada pa bi necim da joj ojacam imunitet...


(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Med
7.11.2015 21:43:21   
Vanne

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

doza meda:

Jedan gram meda na kilogram jtelesne težine jeste optimalna dnevna količina meda koju treba da unesemo u organizam


Joj moja ujutro po 3 kasikice opuca i svadja sa njom kad joj vise ne dam,navece joj ne dajem jer ga ujutro toliko pojede a znam da ne treba pretjerivati...
Znaci umanjiti unos meda user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Med
7.11.2015 21:45:57   
Vanne
A za maticnu mlijec cu vidjet i sa doktoricom,ali necu ukljucivati prije druge godine,bolje i malo pripaziti...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Med
7.11.2015 21:51:44   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

doza meda:

Jedan gram meda na kilogram jtelesne težine jeste optimalna dnevna količina meda koju treba da unesemo u organizam


Joj moja ujutro po 3 kasikice opuca i svadja sa njom kad joj vise ne dam,navece joj ne dajem jer ga ujutro toliko pojede a znam da ne treba pretjerivati...
Znaci umanjiti unos meda user posted image

puno joj je vjeruj mi,to je secerni sok za nju jer jedna kasika meda ti je otprilike kao dvije kasike secera

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *