|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 9:29:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Ja samstvarno imala srece sa flasicama i dudama, flasicu je sam odbacio sa godinom, kao i case sa kljunom, a dudu je isto ljetos sticajem okolnosti (koristio je samo kad ide spavati, ne tokom dana) odbacio bez ikakvih problema i nije je ni spomenuo


majo jel prije il posle rođkasa.

ja se baš deveram ovom cucom...
meni se čini higijenski flaša je i bolje...daš popije i ostavi...
ova naša cuca se slomi šetajući...jedna jedina nam ostala...
ja se slomih čisteći je i dezinfekcijom iste...
sve me strah majkemi da sad ne navučemo kakvu infekciju usta...
užasno me nervira cuca al užasno mi žao Farahuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 9:33:39   
veeseelaa
samo postoji ogroman broje djece koja i sa 5 godina popiju mlijeko iz flaše a nemaju nikakavih porblema, sa vilicom, zubima, govorom itd...

sve je individualnouser posted image


e da, meni vlasnica u vrtiću jutros kaže nemoj je mučiti, moja su djeca do 5 godine pila mlijeko iz flašice
Ako prekineš sad to veli bojim se da ti neće piti mlijeko...
ja stvarno više nemam pojma šta da radim, mislim
Neki kažu vako neki nako.....
Možda ljudi samo urođene mane prepisuju flašici i sl user posted image ako neko iz porodice ima isturenu vilicu moguće je da je i dijete ima user posted image user posted image user posted image pa je roditeljima poslije najlakše prepisati "stvar" flašici itd user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 9:34:24   
veeseelaa
užasno me nervira cuca al užasno mi žao Farahuser posted image



user posted image user posted image user posted image joj znam kako ti je


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 9:36:42   
maja78 RR
Hanady prije rodjendana, ali on nije imao toliku ovisnost, u smislu da je preko dana sa dudom, samo kad legne dok ne zaspe

i nekad u julu-augustu pao i udario obraz i to pred samo spavanje, i ja iz straha da ga ne boli, bez ikakve namjere kazem nemoj nocas dudu bolit ce te obraz i on kaze ok, i tako jos dvije noci i nikad je vise nije ni spomenuo, a jos u te prve tri noc i sam kaze necu mama dudu bolit ce me

a plan mi je bio kad odemo na more da kazem da sam je zaboravila u Sa

< Poruku je uredio maja78 RR -- 20.1.2012 9:38:41 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 9:37:04   
Mirkica
flasica ne kvari vilici nego zubima i djete ne treba dugo da dudla iz flasice .

Sto se tice pipe ja je sinu nisma dala i niakd je nij ni uzimao ,  u bolnici gdje sam se porodila nema pipa user posted image user posted image user posted image i reporucuje se bez pipe jedino ako zelis da doneses svoju aj nisma i tako i ostalo mada sam se u nek momente pokajala  jer je zamjenio siku za cucu


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 9:38:42   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

samo postoji ogroman broje djece koja i sa 5 godina popiju mlijeko iz flaše a nemaju nikakavih porblema, sa vilicom, zubima, govorom itd...

sve je individualnouser posted image


e da, meni vlasnica u vrtiću jutros kaže nemoj je mučiti, moja su djeca do 5 godine pila mlijeko iz flašice
Ako prekineš sad to veli bojim se da ti neće piti mlijeko...
ja stvarno više nemam pojma šta da radim, mislim
Neki kažu vako neki nako.....
Možda ljudi samo urođene mane prepisuju flašici i sl user posted image ako neko iz porodice ima isturenu vilicu moguće je da je i dijete ima user posted image user posted image user posted image pa je roditeljima poslije najlakše prepisati "stvar" flašici itd user posted image


d


ma ja tebi kažem genetika je čudo...

nije to pijenje iz flašice presudno nikakoa...


mislim nećemo ih sad pustiti d ado udaje nosaju flašicu il ucuc...al evo ja poznajem curicu od BlueRose ima divne zube i savršenu vilicu...vidiš dijete is ad mlijeko pije iz bočice... i od bananice malena ima super zubiće i vilicu a i ona još pije mlijeko...

ono je samo stavrno potreno smanjiti unost tečnosti i soka ( koji ima šećere) tokom noći...nije to sma radi zuba i naslaga folobi...već nije zdravo toliko tečnosti noću piti i unoditi šećere...

al da joj daš da mlijeko popije pred spavanje pa kasnije da je ne uzima i opet ujutro mlijeko...to joj možeš ostaviti...mislim istina neka djeca kad im oduzmeš bočicu prestanu mlijeko piti...a s moje tačke gledišta to je baš štetauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 9:40:21   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Hanady prije rodjendana, ali on nije imao toliku ovisnost, u smislu da je preko dana sa dudom, samo kad legne dok ne zaspe




i kod nas ovako...
nije ovisnost da je nosa i dudla po vazdan...al kad krene spavat i dnaju i navečer...e to je potreba smao takva....

nešto moram smisliti...samo štauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 9:42:58   
veeseelaa
al da joj daš da mlijeko popije pred spavanje pa kasnije da je ne uzima i opet ujutro mlijeko...to joj možeš ostaviti...mislim istina neka djeca kad im oduzmeš bočicu prestanu mlijeko piti...a s moje tačke gledišta to je baš štetauser posted image


slažem se
i toga se sad ppribojavam
osim toga to su mliječni zubi, kad počnu rasti stalni neće valjda i tada koristiti flašicu
O kvaliteti zuba lično svojih mliječnih se ne sjećam, tako da o tom dijelu ne znam ništa haman.....
Mislim da se treba fokusirati na stalne zube, šta sad da radimo kad neće bez dude il flašice???
zna se da unos mlijeka, sokova, čaja na takav način stvara naslage a naslage dovode do karijesa.....
kad ne bude flašice naravno da ne bi trebalo biti ni naslaga a samim tim ni karijesa bar ne nastalog zbog istih....
al opet kasnije kad budu veće lakše će biti posjete zubarima, održavanje zuba....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 9:46:38   
ziki
Mi smo pipu bacili sa 20 mj, sam je bacio al flasica jos uvijek(3 god i 8 mj). Jos dok sam bila na bolovanju davala sam mu jogurt iz solice da pije i bas je rano poceo da koristi casu obicnu al od kako je sa 18 mj prestao da doji jedini nacin da zaspe je flasica. Probala sam da ukinem al strasno plac, vriska, kuknjava, strasno. I nemam pojma do kad ce bit tako, ne smeta mu sto imamo bebu, mada beba doji i ne koristi flasice.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 9:52:01   
veeseelaa
l flasica jos uvijek(3 god i 8 mj).


a tako sam se osjećala usamljeno, ja kontala rijedak je slučaj da dijete od 3+ koristi flašicu
nekako mi svi okolo mene govore da njihova djeca te dobi ne koriste flašicu user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 9:57:06   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

l flasica jos uvijek(3 god i 8 mj).


a tako sam se osjećala usamljeno, ja kontala rijedak je slučaj da dijete od 3+ koristi flašicu
nekako mi svi okolo mene govore da njihova djeca te dobi ne koriste flašicu user posted image



pa sa pogrešnim se družišuser posted image

hej bona pa ima djeca koja ni cucu ni flašicu od rođenja ne koriste...zamisli da su mi ti oko mene...ja bih svisnula da ih slušam....



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 9:58:29   
veeseelaa
user posted image joj Hanady, moramo birati raju hahahhah
pojedini me bace u depresiju user posted image
još kad mi kažu pa moje dijete pije iz čaše hahah, pa pije i moje hebo ga, al mora zaspati uz flašicu user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 10:00:32   
snijeg
Moje dijete nije nikad koristilo ni cucu ni flašicu, imal ko da bi se družio user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 10:01:38   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 10:05:39   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: snijeg

Moje dijete nije nikad koristilo ni cucu ni flašicu, imal ko da bi se družio user posted image


hoću ja ...al dok se kotarišem još samo jedne cuce pa vas zovemuser posted image

a to može biti lako da nam se djeca sama u školi sretnu a mi na roditeljskom sastankuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 10:06:52   
Daja_sa
Ja sam smizli ukinula vecernju flasicu pred spavanje...ali brate ova ujutro joj pravi"cejf" k''o meni kafauser posted image user posted image ...njoj je 3 god i 4 mjeseca
A cucu smo bacili kada je imala 1,5 godinuuser posted image

< Poruku je uredio Daja_sa -- 20.1.2012 10:07:25 >


_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 10:10:37   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: snijeg

Moje dijete nije nikad koristilo ni cucu ni flašicu, imal ko da bi se družio user posted image


hoću ja ...al dok se kotarišem još samo jedne cuce pa vas zovemuser posted image

a to može biti lako da nam se djeca sama u školi sretnu a mi na roditeljskom sastankuuser posted image


pa da ti stalno nabija na nos kako njeno dijete nije nikad koristilo ni cucu ni flašicuuser posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 10:11:26   
Mala Selma
Mi smo imali srece sto se tice i cuce i flasiceuser posted image  Flasicu je sam odbacio nemam pojma zasto, a doristio je od 13 mjeseca do 20 ( cini mi se).Pije mlijeko svaki dan, tako da nema brige da nece piti dovoljno ako nepije iz flasice. Sto se tice cuce i nju je koristio tek od 1 rodjendana, rijetko kad je bio beba.Koristio ju je do 23 mjeseca, i to samo kad hoce da spava.Dobio je pocetak upale pluca i non-stop je zelio cucu, a ja kao prava nemajka, kazem mu da baci cucu da je to za bebe i da da maci.On je bacio u kantu, trazi je samo tu noc, malo plakao i nikada nije vise trazio par puta je samo pitaouser posted image .Namjerno sam ovako uradila, jer je isao u jaslice i sigurna sam da je bakterije i viruse prenosio putem cuce, jer jedni od drugih uzimaju i cucu i flasicu, a uciteljica nema sanse da uprati sve.

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 10:21:20   
Hurma
od cuce prije pune 2 godine... a flašice, cim je skontao janinu flašicu... u njoj je sve pio i vodu i mlijeko, cesto mu ih kupovala i djelovale mi zdravije i prakticnije... zatvori, otvori popij, baci... kupi gdje god se nalaziš... sve u svemu mislim sa 1,5 je i flašice skroz...
za sada imamo jako lijepe i zdrave zube i volimo se smijatiiiii user posted image

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 10:29:59   
ziki
IZVORNA PORUKA: Mala Selma

.Namjerno sam ovako uradila, jer je isao u jaslice i sigurna sam da je bakterije i viruse prenosio putem cuce, jer jedni od drugih uzimaju i cucu i flasicu, a uciteljica nema sanse da uprati sve.

Ovo se desilo x puta za pipu al flasice ne, to su pili u kreveticima, bar kod nas

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 10:33:32   
palachinken

IZVORNA PORUKA: snijeg

Moje dijete nije nikad koristilo ni cucu ni flašicu, imal ko da bi se družio user posted image

Evo jos jedne. Sad mu pokusavam utpat flasicu da popije čaj, ali on melja i glaba, pa nesto kao i popije. Cucla nikad. A svu tekucinu koja nije mlijeko najbolje popije drito iz čaše, ko čikica kakavuser posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 10:34:14   
malenaa
flasicu nikada nije pio ... jer nije nikada ni probao ad,eventualno caj i sokic da je iz flasice popio
a cucu imamo jos user posted image user posted image ...ne nosi u vrtic jer ga je stid, i kad su djeca tu onda nece,,,samo kuci i kad mu se spava.
ali iskreno se nadamo da ce je baciti jer je nosio od 0-godine... onda godinu bacio i opet cim je prestao dojiti uzeo...



_____________________________

MAMINO SRCE I DUSA ..SVE MOJE DOSLO NA SVIJET 1.6.2009... CITAV SVIJET JE TAKO MALI NA PREMA TVOJIM OKICAMA SINE MOJ!!

Nedostajes mrvice mamina 18.4.2012. :(

Ema & Kaan. 19.3.2014. Duse moje malene...


(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 10:36:13   
canim
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

samo postoji ogroman broje djece koja i sa 5 godina popiju mlijeko iz flaše a nemaju nikakavih porblema, sa vilicom, zubima, govorom itd...

sve je individualnouser posted image


e da, meni vlasnica u vrtiću jutros kaže nemoj je mučiti, moja su djeca do 5 godine pila mlijeko iz flašice
Ako prekineš sad to veli bojim se da ti neće piti mlijeko...
ja stvarno više nemam pojma šta da radim, mislim
Neki kažu vako neki nako.....
Možda ljudi samo urođene mane prepisuju flašici i sl user posted image ako neko iz porodice ima isturenu vilicu moguće je da je i dijete ima user posted image user posted image user posted image pa je roditeljima poslije najlakše prepisati "stvar" flašici itd user posted image



Ja sam pila iz flasice jako dugo i kad sam prestala piti flasicu prestala sam i mlijeko piti.Mama je  pokusavala na razne nacine da mi uvede mlijeko ali i dan danas mlijeko ne pijem iako pijem i jedem sve mlijecne proizvode.
Kod mlijeka nakon flasice mi je uvijek smetao miris.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 10:45:41   
Lady26
2 godine i 2 mjeseca - nije se odvikla a kad ce ne zna se user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kada su se vaša djeca odvikla od flašice ...
20.1.2012 10:49:43   
Hurma
e da, probajte, ako nece da pije tecnost, sa slamkama, ja uzela onaj veliki paket, jeftino nesto i on vuce, zanimljivo mu gledati kako on vuce i nestaje iz case i dosta popije i caja sa limunom i mlijeka... a opet mi je zdravije nego flasica... (iako je odavno ne koristimo)... ne perem slamke, bacam i opet ih ima jako dosta u paketu...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *