|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
28.5.2009 21:03:56   
ena0002
Delfin nazovi gin i reci mu da ne podnosis te tablete pa da ti preporuci druge, to mi jedino pada na pamet user posted image

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
28.5.2009 21:29:30   
vjestica
ili probaj piti nakon jela
ja inače sve lijekove pijem nakon jela, jer kad ih prije jela pijem teško mi padnu na želudac, pogotovo antibiotici

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
29.5.2009 8:34:21   
delfin
Hvala ena i vještice, Probaću poslije jela pa ću vidjeti kako ide. Ne mogu posustati, i mm se žali ali on lakše podnosi. Ne daj Bože da ovako reaguje ko ja , ko bi ga natjerao user posted image

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
16.6.2009 10:07:27   
Starka
I meni našli bakteriju ureaplazma, kažu ne mogu u postupak dok to ne rješim.user posted image Zakazan mi IVF na Cito u 8 mjesecu i sad to. Dali mi sumamed 3x1, zna li iko neki prirodni ljek??

_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
17.6.2009 0:47:10   
delfin
Ja sam pila hiramicin 10 dana 2x1 (ja i mm) nadam se da smo je se riješili, dr, nije rekao da provjerimo

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
17.6.2009 9:00:43   
Starka
Delfin, meni je doktor rekao da obavezno izvadim nanovo nalaze jer nećemo ići u postupak bez urednih nalaza.

_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
17.6.2009 10:36:23   
djetelina
Starka, ja sam popila turu Sumameda 3x1 i nije mi pomogao, samo se smanjilo na 10/4 (bilo je 10/4-10/5).
Al čula sam da nekima samo to djeluje. I moja dr. je rekla da je on najjači.

Sad sam 5 dana pila Hiramicin (doksiciklin) pa ćemo vidjet.
Pijem kapsule češnjaka i Lactogyn (to više zbog gljivica da se ne pojave).

Ja ću na jesen u postupak, ako se uspijem riješiti Ureaplazme.

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
18.6.2009 13:06:01   
Starka
Djetelina, sretno, nadam se da će ti uspjeti. Ja pijem sumamed, kontala sam uzimati i saransek prirodni, kažu da je dobar. Ja se nadam postupku u 8 mjesecu, zato bi što prije ovog da se riješim. Ja ne znam koja je veličina kod mene, to što spominješ 10/4, doktor me nazvao iz Splita i samo rekao da uzimam sumamed 3 dana.

_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu djetelina)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
18.6.2009 22:16:22   
djetelina
Od srca ti želim da je se i riješiš i da postupak bude uspješan! user posted image

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
19.6.2009 10:10:04   
Starka
Hvala, djetelinauser posted image

_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu djetelina)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
22.6.2009 13:08:19   
Ela78
Drage trudilice ja se borim sa Ureaplazmom već 7 mjeseci, popila sam 3 ture lijekova(eritromicin, palitrex, vibramicin) i sad čekam kontrolni nalaz. Obavezno kontrolu trebate uraditi i to 3 nedelje nakon prestanka terapije jer se zna desiti da rezultat bude lažan ako ne prođe dovoljno vremena a ova bakterija itekako može predstavljati problem u trudnoći, dovodi do spontanog


(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
28.6.2009 0:43:58   
delfin
Meni nije jasno zašto mi dr. nije preporućio kontrolni nalaz. A meni se čini da sam ja tek poslije završetka terapije dobuila neku upalu. Dugo sam imala nijelo pranje... I bilo mi je "ružno" kad mokrimuser posted image

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
28.6.2009 12:34:10   
ena0002
Delfin ni meni nije ponovio nalaz nakon mikoplazme, a bas bih volila da jeste user posted image , da se 100% uvjerim.
A to ti se vjerovatno malo poremetila vaginalana flora zbog antibiotika. Ja sam istovremeno upravo zbog toga pila i Lactagyn, tako nekako se zovu tablete, kostaju oko 16 KM, pa mozes uzeti i sad. One regulisu tu floru, rece ti teta u apoteci.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
29.6.2009 11:59:35   
Starka
IZVORNA PORUKA: delfin

Meni nije jasno zašto mi dr. nije preporućio kontrolni nalaz. A meni se čini da sam ja tek poslije završetka terapije dobuila neku upalu. Dugo sam imala nijelo pranje... I bilo mi je "ružno" kad mokrimuser posted image

Ja sam uzimala kanesten vaginalete, upravo radi ovog. Meni antibiotici vazda naprave nered sa bjelim pranjem.


_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
29.6.2009 14:18:52   
brzamala
evo i ja sam dobila nalaze briseva i svi su,hvala Bogu negativni,osim ureaplazme.Pise mi ureaplasma urealyticum manja 10 na 4 cfu.Izgleda i mene ceka tura antibiotika.

(odgovor članu Starka)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
2.12.2009 20:52:18   
kelebek
Večer svima! Od nedavno sam u vezi s malo starijim dečkom,pa sam ga odmah poslala na sva testiranja na spolne bolesti;))) i danas smo išli po nalaz,ima UREAPLASMA UREALYTICUM >10*4 CFU/ml , i MYCOPLASMU HOMINIS također >10*4 CFU/ml(ne razumijem što te mjere znače,pa ako netko zna objasnit...bila bih mu zahvalna!::)
Uglavnom,čula sam da se teško liječe,pa koliko otprilike vremena mora proći da bi bakterija potpuno nestala,i koliko je najbolje uzeti pauze do sljedeće kontrole?
Također,što se tiče lijekova ,čula sam da je najbolji doksiciklin,kakva su vaša iskustva,i jeli vam se bakterija ponovno vratila?
Jedanput smo imali odnos bez kondoma(koristila sam pilule) pa me strah da sam i ja zaražena,jeli vjerovatnost velika?:SSSSSS my beduser posted image Hvala svima,uživajte...nadam se da ćemo se riješit te stoke,,,i rekao nam doktor:" Ja vam ko otac preporučam,,,nemaaaa sexa bar mjesec dana!!! hahahha:)))))user posted image

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
3.12.2009 23:00:02   
ena0002
Klebek te bakterije se poprilicno uspjesno lijece antibioticima, obicno se preporuci doksiciklin, ali nekome ni on ne pomogne. U svakom slucaju gin ce propistai terapiju i bez obzira koji je partner ima, oba piju terapiju. I nista ni slucajno nemoj uzimati bez konsultacije sa gin. A koliko je meni poznato mozete imati odnos ali samo sa kondomom.
E ja sam imala mikoplazmu i gin nam je propisao doksiciklin i mei i mm ali nakon terapije nikad nisam ponovila bris user posted image , a preporucujue se.
I ako vam propise doksiciklin ni slucajno piti i jesti mlioeko i mlijecne proizvode.

(odgovor članu kelebek)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
4.12.2009 7:00:41   
brzamala
kao sto pise iznad i ja sam imala ureaplazmu, popili i muz i ja jednu turu eritromicina, ponovili kontrolni bris i ureaplazme nije bilo. Znam da se preporucuje imati odnose sa zastitom u toku terapije ali meni gin. nista nije spominjala i mi smo imali odnose bez zastite dok smo pili terapiju. I ipak smo se bakterije rijesili odmah.  Nemam se sta paziti kad cemo svakako ako se ne rijesimo oboje bakterije prenositi je jedno drugom, pa mi dode na isto.... Kontrolni bris smo ponovili mjesec dana nakon terapije.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
4.12.2009 20:23:03   
sanela22
A zbog cega se ne smije uzimati hiramicin i mlijecni proizvodi???

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
4.12.2009 20:54:52   
ena0002
IZVORNA PORUKA: sanela22

A zbog cega se ne smije uzimati hiramicin i mlijecni proizvodi???

Zato sto moze ponistiti efekat djelovanja tableta. E sad profesionalno to ne znam objasniti, ali i na uputstvu pise da se izbjegava mlijeko.Znas imas ljudi pa jos popije tabletu sa mlijekom.
Inace sve tablete je najbolje piti sa vodom.

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
4.12.2009 21:48:16   
sanela22
Joj ja to nisam znala user posted image ja dok sam pila hiramicin sam svako jutro jela musli ili pahuljice s jogurtom posto to pretezno doruckujem user posted image nisam znala da moze da ponistiti djelovanje tableta... Ali eto na kontrolonom brisu mi nije izolovana ureaplasma pa valjda onda nije uticalo na djelovanje tableta...

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
4.12.2009 21:50:27   
ena0002
Pa eto super user posted image , ono obicno se ne preporucuje 2-3 sat od uzimanaj tableta, ali ja sam za svaki slucaj skroz bila iskljucila mlijeko i mlijecne proizvode.

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
4.12.2009 22:02:47   
sanela22
Joj koja sam ja budala, ja pojedem jogurt i pahuljice i popijem lijek user posted image veze nisam imala da ne bi trebala mlijecne proizvode...

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
4.12.2009 22:04:26   
ena0002
Ma bitno je da je vise nemas user posted image

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ureaplasma i nepolodnost?
6.12.2009 15:23:00   
kelebek
hvala na odgovoru!!user posted image ali nije mi nitko objasnio šta znači ona mjera >10*4 ??? jel to strašno?user posted image user posted image






(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *