|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
31.3.2011 13:11:28   
esmina i bebina mam
ako mojoj Esmi odobre magnetnu interesuje me kako ce ona kao cetverogodisnjakinja to izdrzai......sigurno imaju nacine jer djeca su im cesti pacijenti........


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
31.3.2011 13:20:10   
ivannna
djeci se obicno daju blaža sredstva za uspavljivanje (često u vidu ćepića), tako da ona obicno prespavaju to, nista ne brini, tacno postoje protokoli za sve vrste pacijenata. Imas i odrasle koji su klaustrofobični pa ih isto treba uspavati da bi im se napravio MR

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
31.3.2011 13:22:10   
esmina i bebina mam
Ma da........naravno uma ih koji mi postavljaju ta pitanja..a ja nisam znala odgovor sem da ima jos djece......pa valjda oni znaju kako ce s njima 

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
31.3.2011 14:29:17   
henna ze
nemoj da se brineš...osoblje koje radi na MRi u Zenici je ekstra..jako su fini i ljubazni..i da mala djeca spavaju...mene nije strah snimanja...nije ni zagušljivo..sve ok..ali mi svaku put bude muka...
ona će odspavati tih nekih 20-30 minuta zavisi da li će joj davati kontrast ili ne..i to je to..ja inače budem omamljena cijeli dan..kao da mi neko uzme svu snagu i prespavam ostatak dana..
sretno

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
31.3.2011 14:42:02   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: esmina i bebina mam

ako mojoj Esmi odobre magnetnu interesuje me kako ce ona kao cetverogodisnjakinja to izdrzai......sigurno imaju nacine jer djeca su im cesti pacijenti........



mi smo radili magnet tri puta, djeca a i bebe se uspavljuju, daje se klizma i ako majka smatra da dijete nece zaspati jos i boca.
a inace kod nas u sa savjetuju da se dijete dobro izmori prije npr ako ti je magnet u 8 budis dijete u 3 poslije ponoci .
zvuci grozno ali nije tako kao sto izgleda, bolje joj je da spava jer se nece nicega sjecati.
sretno

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
31.3.2011 17:01:52   
Sweety
ana, ja isto imam povisen prolaktin izmedju 780 i 850. dr. Divanovic mi je trazio uzrok i prvo sam radila hormone stitne i MRI hipofize, koji je pokazao mikroadenom. trenutno sam pod terapijom bromocriptinom. dobra stvar je da sam odlicno reagovala na lijek i da je prolaktin skroz pao:) tako da sad pijem samo 1/4 tablete. iskreno, i oni gore imam osjecaj da lutaju, jer mi je prvo bila sumnja na mikroadenom, pa na drugom snimanju ne mogu da dokazu, ali sad sumnjaju na krvarenje unutar zlijezde.na kraju sam morala konsultovati neurohirurga..ako mogu jos necim pomoci, pitaj:)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
19.9.2011 21:05:06   
caja 2
cao svima,,,ja bi molila one ko je prosao tu MR da mi samo kazu koliko to traje kad udjes u taj bubanjuser posted image user posted image jer ja moram uraditi MR hipofize.....prolaktin mi je povisen vec dva puta i ginekolog i endokrinolog me salju......pa bi voljela znat postupak...........hvala

(odgovor članu Sweety)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
19.9.2011 21:08:30   
henna ze
traje 40 minuta...prvo 20 minuta snimaš..pa ti onda daju kontrast i još 20 minuta..nije previše strašno....zamisli da si u solariju...
meni doduše bude muka od kontrasta...al izdura se..


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu caja 2)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
19.9.2011 22:28:28   
Sanelina73
Pozdrav drage moje

Interesuje me da li je neka od vas radila magnetnu rezonancu hipofize zbog visokog fsh i lh
Do sad mi niko nije preporucio da to uradim, pa ne znam da li da uradim ili ne.
Da li uzrok povisenog fsh i lh moze biti u hipofizi, tj da imam mikroadenom.
Pozdrav i sretno

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
20.9.2011 9:20:27   
henna ze
ne bih ti znala reći za hormone...ali ako sumnjaš ti uradi ništa te ne košta...
kod mene svi hormoni ok..ali ipak po drugi put imam Rathke Cleft Cyst na hipofizi...
sretno...da abda nemaš ništa

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Sanelina73)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
20.9.2011 9:33:42   
pepika

IZVORNA PORUKA: caja 2

cao svima,,,ja bi molila one ko je prosao tu MR da mi samo kazu koliko to traje kad udjes u taj bubanjuser posted image user posted image jer ja moram uraditi MR hipofize.....prolaktin mi je povisen vec dva puta i ginekolog i endokrinolog me salju......pa bi voljela znat postupak...........hvala


Meni je sve ukupno trajalo oko 20 min do pola sata i dali su mi odma kontrast.Nista strasno,gore su me drugi isprepadali.Meni je bilo samo malo tesko sto moras biti skroz miran,ne smijes ni treptat ni gutat,pomakinjat,a bas tada mi se sve to radiuser posted image Al nista strasno,vjerujuser posted image Sretnoo

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu caja 2)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
20.9.2011 16:16:33   
zvončica
Evo da dam "strucni odgovor"user posted image , jer sam ja ing. radiologije... a i sama radim MR hipofize, pregled traje 20-tak minuta prvi dio, poslije toga se daje kontrast i traje jos 10-tak minuta. Treba biti miran, a i svakako je glava fiksirana tako da nema mrdanja. Smije se i treptati i gutati i naravno mnogima je lakse da gledaju dok traje pregled, jest da se ne vidi nista osim gornjeg dijela MR i malo svjetlosti, al eto. MR ima razlicite zvukove koji nisu blagi uopste i naravno da djeluje iritirajuce kad ti pored glave "zvrnda" non-stop.user posted image
Sto se tice povisenog FSH i LH, oni kao polni hormoni su povezani sa hipofizom, jer njen rad utice na njihovo lucenje, pa ginekolog zbog toga hoce da provjeri kakvo je stanje. Prolaktin moze biti ok, a da na hipofizi postoji mikroadenom - takav je slucaj kod mene.
Eto, pozzzuser posted image .


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
23.9.2011 19:21:30   
caja 2
Pozdrav svima........ja sam danas bila na MR hipofize......da je svedno NIJE....kroz mene je prolazilo sve neki trnci....ili je to taj osjecaj magneta nezove se djaba magnetna rezonanca...kad se snima hipofiza neulazi se komplet u taj bubanjuser posted image user posted image nego djelomicno...ja sam osjecala samo kroz tijelo nesto neopisivo...bola nikakvog nema,malo mucnine meni bar,lupanja svakavog haha ali i gutala sam i treptala sam....da je trajalo duze mozda i nebi izdrzala neznam.glava me boli dal od kontrasta,dal od lupanja onog silnog.neznam sta je....al nalaz mi je uredan i to je najbitnije....isla sam zbog povisenog prolaktina....

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Magnetna rezonanca hipofize
13.12.2012 19:55:27   
gerberka
cao cure

koliko vazi prijedlog za MRI hipofize? jel kao uputnica mjesec dana?

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 39
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *