|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 16:29:14   
Visnja RR
Asja ima 10 kg ..ova pocetna joj je mala... sta da kupim jer evo vec neko vrijeme ( ne ruzite me) sjedi meni na zadnjem sjedistu na krilu...
Koja je AS najbolja a opet da bude trajnija...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 16:36:35   
mivica
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Koja je AS najbolja a opet da bude trajnija...

joj i ja sam postavljala slicna pitanja, ali kao sto triple mama kaze tesko se moze reci koja je najbolja. To je sve stvar licnog izbora. Mi smo prvo zeljeli uzeti Chicco AS, medjutim kad sam ga probala staviti u Romer AS u TL, izgledala mi je puno udobnija. Ustvari u Chiccovoj se bunio kad smo ga stavili, a u ovoj nije, pa eto uzeli smo Romer duo plus isofix. Jeste da je jos uvijek nismo namontirali u auto, ali ga malo u kuci stavljam u nju i hoce da sjedi user posted image


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 19:12:22   
BigMam

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Asja ima 10 kg ..ova pocetna joj je mala... sta da kupim jer evo vec neko vrijeme ( ne ruzite me) sjedi meni na zadnjem sjedistu na krilu...
Koja je AS najbolja a opet da bude trajnija...


najbolje ti je da sa dijetetom odes u prodavnicu i probas ga staviti u sjedalicu a kad nadjes sjedalicu koja odgovara djetetu onda zamoli prodavaca da prije nego je kupite sidje sa vama do automobila i da je namontirate
ako AS bude dobro montirana u vasem autu tu kupite a ako ne onda izaberite neku drugu
pod dobro montiranom sjedalicom se podrazumjeva da kad je prcicvrstite auto pojasom ona ne seta lijevo desno po automobilskom sjedistu vise od 2 cm


_____________________________

Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 19:12:50   
triplemama
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Asja ima 10 kg ..ova pocetna joj je mala... sta da kupim jer evo vec neko vrijeme ( ne ruzite me) sjedi meni na zadnjem sjedistu na krilu...
Koja je AS najbolja a opet da bude trajnija...


Višnja ustaje li Asja sama uz namještaj? Jel de da ustaje. Ako ustaje sama bez pomoći onda ti je najbolje kupiti AS grupe I 9-18 kg Roemer, Maxi Cosi, Chicco i sl. Obavezno probaj u autu i povedi Asju da i ona proba jer kao što kaže Mivica neke su djeci draže i udobnije od drugih.

U sjedalicama koje su okrenute u pravcu vožnje izlazi za pojas na AS moraju biti u ravnini ili malo iznad ramena.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 19:14:58   
triplemama
BigMam pisale istovremeno

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 19:18:20   
Visnja RR
ama zeno draga ustaje se, smori me zbog toga ( al neka user posted image  )... meni je samo frka sto je ona nemirna i ne voli da sjedi ...ona bi samo akciju... cinjenica je i da u autu brzo zaspi...
da najbolje da odem s njom... hah s njom!? ona ce sjesti u AS samo pod uslovom da ponesem fotoaparat i da je fotkam, jer se smizla samo tada umiri...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 19:22:13   
triplemama
Joj folerke, čuj samo sa foto aparatom  user posted image user posted image user posted image   ko kad i jest ko prava manekenka.user posted image
Ako već voli da spava probaj AS i u tom položaju koliko se može nageti (samo neka ti bude na umu da se više nagne u autu jer ima i nagib sjedišta)

< Poruku je uredio triplemama -- 4.2.2009 19:29:57 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 19:35:49   
tajjra15
Mogla bi se i ja uklopiti sa vama sto se tiče auto stolice.Moja švrća hoće u nju samo ako prethodno stavim CD i pojačam muziku do daske,a sa druge strane pripremim 1.hapu,2.sok,3.CUCLU(samo da je može vidjeti,ne mora je držati u ustima)user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Važnost Autosjedalica
4.2.2009 21:26:26   
BigMam

IZVORNA PORUKA: tajjra15

Mogla bi se i ja uklopiti sa vama sto se tiče auto stolice.Moja švrća hoće u nju samo ako prethodno stavim CD i pojačam muziku do daske,a sa druge strane pripremim 1.hapu,2.sok,3.CUCLU(samo da je može vidjeti,ne mora je držati u ustima)user posted image


nijen vazno kako "podmitit" dijete vazno je da se tvoja princeza prevozi u AS user posted image
samo da znas sta sam ja sve radila da moji ostanu u AS a sad ne ulaze u auto u kojem nema AS user posted image
niko nije rekao da je lahko biti mama sve ovo ulazi u nas rok sluzbe user posted image

_____________________________

Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu tajjra15)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Važnost Autosjedalica
6.2.2009 23:03:46   
namkic
hvala na informacijama,zanima me da li poznajete koja sjedalica(marka)odgovara kojem autu.Ja imam Hondu civic 97 godiste ,i sad me zanima da li je Brevi grand silver (0-18),graco Junior mini(0-18),cam (0-18) kompatibilna sa ovim automobilom.
Obzirom da do sada nisam imala nikakva iskustva sa auto sjedalicama i nemam mogucnost nabavke iz inostanstva razmisljala sam o ovim autosjedalicama koje se mogu koristiti u 3 razlicita položaja u zavisnosti od starosti i težine bebe.Moja beba ima 6 mjeseci i 7.200 kg.user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Važnost Autosjedalica
7.2.2009 0:31:53   
triplemama
IZVORNA PORUKA: namkic

hvala na informacijama,zanima me da li poznajete koja sjedalica(marka)odgovara kojem autu.Ja imam Hondu civic 97 godiste ,i sad me zanima da li je Brevi grand silver (0-18),graco Junior mini(0-18),cam (0-18) kompatibilna sa ovim automobilom.
Obzirom da do sada nisam imala nikakva iskustva sa auto sjedalicama i nemam mogucnost nabavke iz inostanstva razmisljala sam o ovim autosjedalicama koje se mogu koristiti u 3 razlicita položaja u zavisnosti od starosti i težine bebe.Moja beba ima 6 mjeseci i 7.200 kg.user posted image


Pa kako ste do sada vozili bebu?
Sada bi ti bila najbolja kombinovana 0-18 kg koja se može okrenuti i obrnuto i u pravcu vožnje jer bi ti beba brzo prerasla grupu 0+ - 13kg
A svaku AS probaj kako se može postaviti u autu jer niko ti ne može reći koliko je kompatibilna dok sama ne probaš. Kada je učvrstite ne smije se micati u podnožju AS više od 2 cm.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Važnost Autosjedalica
7.2.2009 22:12:32   
mivica
Evo samo da stavim stranicu gdje sam ja vidjela ocjene AS na testirnju u 2007. i 2008. godini, pa mozda nekom pomogne. Vjerovatno ste mozda i same nasle stranicu, ali eto nije zgoreg staviti user posted image Sretno!!!
http://autosjedalice.info/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=46


_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Važnost Autosjedalica
8.2.2009 22:29:54   
namkic
danas sam kupila maxi cosi cabrio u TL od 0-13 ,bez baze jer nemam isofix ,montirala sam je u auto ali mi je setala lijevo desno vise od 2 centimetra ,može li se desiti da je pojas predugacak i kako da ga smanjim.Uz AS mi je dosao dodatak nekog crnog kaisa sa crvenom kopcom na kojem pise graco,prodavaci su mi rekli da to meni ne treba i nigdje u uputstvu nisam vidjela da se koristi.Da li neko zna o cemu se radi jer ne mogu da vjerujem da se tek tako nasla u pretincu a da nizasta ne sluzi.user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Važnost Autosjedalica
8.2.2009 23:04:58   
dinciii
hmmm...bas me cudi da si to dobila uz maxi cosi...je maxi cosi je jedno a graco drugo...eto ja nisam dobila user posted image user posted image user posted image ako ce ti biti lakse..mislim da nisi dobro namjestila ako ti se pomjera...jer ja kad predjem kajsom kako tamo pise bas bude cvrsto..nemoze se nigdje pomjerit.a mozda triplemama zna vise...u glavnom sretno user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Važnost Autosjedalica
9.2.2009 0:22:46   
triplemama
namkic kod AS grupe 0+ 0-13 kg  kada provučeš pojaseve prema upustvu, preko dijela gdje dođu otprilike bebine nogice i iza na pleđini AS (obilježeno plavom bojom), onda AS jedno jako pritisne u sjedište i drži dok druga osoba zateže pojas prema kutiji pojasa. Može se to i sam samo onda koljenom gurneš AS prema dole i rukama zatežeš pojas.  AS se tamo gdje prolazi onaj pojas kod bebinih nogu ne smije mrdati lijevo desno više od 2 cm, a ne određuje se po gornjem dijelu AS.
Evo i link na stranici Maxi-Cosi o njenom postavljanju

http://www.maxi-cosi.com/maxicosi/instructions.aspx?id=6

I samo da napomenem da ručka AS  kod Maxi-Cosi kao i kod većine AS grupe 0+ mora biti podignuta u vožnji da nedo Bog prilikom sudara dijete ne bih udarilo od naslonjač sjedišta.

A za Maxi-Cosi postoji i Baza za auta bez Isofixa

http://www.maxi-cosi.com/maxicosi/productdetail.aspx?id=8&language=de-en

< Poruku je uredio triplemama -- 9.2.2009 0:25:38 >


_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Važnost Autosjedalica
9.2.2009 0:27:21   
triplemama
Visnja RR šta bi? Kupiste li vi AS?

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Važnost Autosjedalica
10.2.2009 21:40:42   
mivica
Moram samo da kazem da smo prezadovoljni sa AS i onaj Isofix je stvarno zakon! Nevjerovatno, AS se uopste ne pomjera ni milimetar user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Važnost Autosjedalica
10.2.2009 21:48:46   
adannn
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ama zeno draga ustaje se, smori me zbog toga ( al neka user posted image  )... meni je samo frka sto je ona nemirna i ne voli da sjedi ...ona bi samo akciju... cinjenica je i da u autu brzo zaspi...
da najbolje da odem s njom... hah s njom!? ona ce sjesti u AS samo pod uslovom da ponesem fotoaparat i da je fotkam, jer se smizla samo tada umiri...



Eeeee svaka joj čast,kao da si moju opisala...I moja ima 10 kg i i skoro godinu i još joj nisam kupila autosjedalicu,ali planiram podhitno jer je sigurnije.....Još se kontam koju ću

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Važnost Autosjedalica
11.2.2009 17:35:43   
Hannah
Riješila sam problem male autosjedalice :)
Stavim jednokratne pelene kad se vozimo i glava u ravni ivice as hehehehe (dobili smo 2 cm)

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Važnost Autosjedalica
11.2.2009 20:27:27   
namkic
danke draga,,u pravu si nismo dobro postavili ,prodavac je prvi puta postavljao kao i ja ,treba mi rutina,drugi puta bice bolje.Je li i kod tebe maxi cosi cabrio fix?

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Važnost Autosjedalica
11.2.2009 20:35:20   
namkic
danke triplemama,sve sam filmove o montiranju pregledala prije kupovine,a kad smo montirali prodavac i ja nismo gurnuli AS u sjediste,drugi puta bice bolje.Mislim da i nama koji kupujemo a posebno onima koji prodaju treba vise edukacije o AS .Ne znam kako na tako vaznim mjestima za prodaju rade ljudi koji bas i nisu nesto informisani o odredjenim markama AS ,valjda je vazno da se samo proda,pa se ti poslije snalazi.Žalosno.Nadam se da ce ovo udruženje barem malo podici svijest kod sviju nas o tome koliko to nisu nimalo bezazlene stvari,nego naprotiv veoma ,veoma bitne.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Važnost Autosjedalica
11.2.2009 20:43:33   
dinciii
Jeste i kod mene je taj..zato me i zacudilo....Ja sam prezadovoljna sa maxi cosijem user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Važnost Autosjedalica
12.2.2009 15:10:41   
triplemama

IZVORNA PORUKA: namkic

danke triplemama,sve sam filmove o montiranju pregledala prije kupovine,a kad smo montirali prodavac i ja nismo gurnuli AS u sjediste,drugi puta bice bolje.Mislim da i nama koji kupujemo a posebno onima koji prodaju treba vise edukacije o AS .Ne znam kako na tako vaznim mjestima za prodaju rade ljudi koji bas i nisu nesto informisani o odredjenim markama AS ,valjda je vazno da se samo proda,pa se ti poslije snalazi.Žalosno.Nadam se da ce ovo udruženje barem malo podici svijest kod sviju nas o tome koliko to nisu nimalo bezazlene stvari,nego naprotiv veoma ,veoma bitne.


Baš zato smo i napravili udruženje.
Biće još pregleda u SA pa možeš doći da provjerimo, stavit ću obavijest na forumu kada će biti pregled.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu namkic)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Važnost Autosjedalica
12.2.2009 20:48:40   
dana3
mislila sam da se s  promjenom zakona o saobracaju i pravilima donijelo i to za obavezno koristenje AS u BIH.ovde u Svedskoj je obavezno i nema sjedanja u auto bez AS a kazne su rigorozne.za djecu od 4-5 godina postoje samo podmetaci u obliku sjedala ali se moraju imati . ako nadjem sliku stavicu.
sve normalno kod nas ne funkcionise a za gluposti vlada uvijek  nadje mjesta.za bebe(0-13 kg)AS se ovdje  mogu iznajmoti da se ne kupuju jer su skupe a ne koriste se dugo.

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Važnost Autosjedalica
12.2.2009 20:54:46   
dana3
user posted image ovo je za male bebane a za vece ne mogu naci sliku

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *