|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
6.5.2009 22:50:03   
mišur
Kod nas "ne, ne" ne pali...
Milion puta sam mu rekla za nešto što ne smije dirati "ne ne", i milion prvi put je to opet dirao...
I još stane pored toga, sam kaže "Ne ne", gleda me u oči i dira to..user posted image
Na primjer: priklještio je prstiće na ladice i on ih opet otvara...
Prinesem ga šporetu kada se nešto peče u rerni i kažem mu da je to žiža i pustim ga da to dotakne, i on skloni ruku jer je vruće, a za pet minuta je opet kraj šporeta..
U početku sam mu puštala sve misleći da će mu dosaditi i da će mu biti još interesantnije ako mu budem branila, ali ta metoda nije upalila...
Ponekad posluša, i to samo kad mm zagalami na njega...Njega se malo boji, pa se ustručava...Ali ni to ne upali svaki put...
ja mislim da je on još mali da skonta šta je dobro, a šta nije, ali opet nije toliko mali da mu sve puštam...
Mobilni, daljinski, DVD, tv...To su mu omiljene zanimacije...
Moj telefon je pokvario jer ga je nekoliko puta tresnuo od pod...DVD nam je pokvario jer je čupao kablove...
Tv nam je LCD i pošto je na postolju, sad je skontao da se može okretati pa je i to počeo raditi...Samo treba još da ga sruši ne dao Bog na sebe...
U spavaćoj sobi nam stoji kvarcna grijalica i ona čim uđe u sobu gura prste u nju i čupa kablove iz struje...
Kanta za smeće je raj za njega...Odmah je otvara i čeprka po njoj...
Ja ga ponekad pucnem po prstićima, i zagalamim, ali on me samo blijedo pogleda i nastavi po svom...
Ne znam kako će biti kad još malo odraste,ali mislim da već neke granice moraju postojati, da mu se ne može sve puštati...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
6.5.2009 22:58:24   
teta berta
Kao da pričaš o mojoj Nikiuser posted image  Jos je mala, a vec obozava daljinski mobitel. A kad vidi laptop počne se doslovno tresti i stiskati sake da je primaknemo. Onda dira tipke i gleda u ekran sva sretna kad se nesto dogodi. U pocetku nam je to bilo simpaticno, ali sad vidim da to nije dobro i da je bolje odmah reagirati.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
6.5.2009 23:03:03   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: mišur


Kanta za smeće je raj za njega...Odmah je otvara i čeprka po njoj...
Ja ga ponekad pucnem po prstićima, i zagalamim, ali on me samo blijedo pogleda i nastavi po svom...




user posted image user posted image user posted image user posted image vec ga zamisljam kako sretno rovi po kanti user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
6.5.2009 23:28:59   
adannn
Breskva tu si u pravu....Možemo mi skloniti sve u našem domu da im nije dostupno,ali šta kada odemo negdje drugo...?????
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
6.5.2009 23:58:11   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: adannn

Breskva tu si u pravu....Možemo mi skloniti sve u našem domu da im nije dostupno,ali šta kada odemo negdje drugo...?????
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



pa zahtjevati da i oni skloneuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
7.5.2009 8:50:52   
new mama
Kod mene ista situacija opcinjena daljinskim to joj je N1 a voli i mobitel,tastaturu da lupka uci se dijete,hehee,nekad joj pustim,nekad ne,jer je vec jednu tastaturu pokvarilauser posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
7.5.2009 10:01:43   
ena23
Vala disciplinujte kako hocete djecu, i ja cu svoje kako budem znala i umila, ali ja mrzim kad nekome dodjem i ne mogu kahvu mirno popiti...
imam jednu poznanicu kojoj apsolutno nista u kuci ne radi jer joj je dijete "zivo" i "radoznalo" i eto sta ce mu ona nece ga udarati zbog mobitela... kontam se kozo jedna nije udaranje jedina metoda... a dodjes joj.. hoces gledat tv ne radi daljinski- mali razbio... covjek je nije mogo jedno vrjeme dobiti nikako- mali razbio mobitel i kucni telefon... pegla ne radi- mali iscupo kablo iz pegle... elem, svaka njoj cast ako joj nije zao svog muza sto je na terenu i visi na terenu i okoncat ce na terenu, ne bi li njoj i djeci pruzio sve sto pozele, a ti malac razbijaj od mile volje...

uh sta sam ja ono htjela da kazem? user posted image

A da, neka djecu odgaja i disciplinuje kako ko zna, ali brate daj nek se zna neki red u kuci i da se zna ko je koga tu rodio...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
7.5.2009 12:46:52   
jasmina_mm

IZVORNA PORUKA: ena23

Vala disciplinujte kako hocete djecu, i ja cu svoje kako budem znala i umila, ali ja mrzim kad nekome dodjem i ne mogu kahvu mirno popiti...
imam jednu poznanicu kojoj apsolutno nista u kuci ne radi jer joj je dijete "zivo" i "radoznalo" i eto sta ce mu ona nece ga udarati zbog mobitela... kontam se kozo jedna nije udaranje jedina metoda... a dodjes joj.. hoces gledat tv ne radi daljinski- mali razbio... covjek je nije mogo jedno vrjeme dobiti nikako- mali razbio mobitel i kucni telefon... pegla ne radi- mali iscupo kablo iz pegle... elem, svaka njoj cast ako joj nije zao svog muza sto je na terenu i visi na terenu i okoncat ce na terenu, ne bi li njoj i djeci pruzio sve sto pozele, a ti malac razbijaj od mile volje...

uh sta sam ja ono htjela da kazem? user posted image

A da, neka djecu odgaja i disciplinuje kako ko zna, ali brate daj nek se zna neki red u kuci i da se zna ko je koga tu rodio...


ena i ja dok sam trudna bila sve sam govorila nece moje dijete ovo nece moje dijete ono, necu mu dati da radi to i to i zaista vecinu tih stvari sam ispostovala, ne spava kraj mene, ne dobija uvijek sve sto trazi, kafu pijem na miru, odem u WC sama ne nosam ga sa sobom ali zaista za dobar dio stvari sam se ugrizla za jezik jer najlakse je tudje dijete kritikovati, ali kad dobijes svoje druga je prica. Kod mene je druga prica jer me je nerviralo to sto je uvijek bilo ono kad dodje kod drugog kakav ce biti, e pa ako je dotle doslo necu ni ici kod onog kome smeta sto moje dijete nece da sjedi na jednom mjestu...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
7.5.2009 15:14:27   
SANELA2007
Jasmina slažem se sa tobom,ako nekome smeta kakvo je moje dijete onda se neću ni družiti sa njim.Svakome je njegovo dijete najbolje i mislim da niko nema pravo kritikovati tuđu djecu ma kakva god ona bila.Nije ni moj Ajdin ništa bolji,prije 2 dana je napunio godinu,i uzalud ne,ne.Nekad posluša a nekad kao da me ni nečuje.Pametnice su oni,kad nešto zacrtaju neće se smiriti dok to i ne ostvare.Mislim da su još mali da bi shvatili ,neke za nas ozbiljnije stvari npr.ne dirati utičnice to je opasno itd.Mi se trebamo truditi da ih koliko toliko naučimo šta se smije a šta ne.Nek su nam živi i zdravi i da ih nikad ništa ne zaboli,a sve ostalo će doći s vremenom na svoje.Velika pusa za sve male slatke nestašne bebe.

_____________________________

MAMIN PRINC SE RODIO 05.05.'08

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
7.5.2009 16:53:01   
Anoniman
Eh onda mi i ne dolazite , ode moja tastaura, miš,LCD helać...user posted image šala mala. 
Mene nervira kad kažu djetetu od godinu dana npr. Almireeeeeeeee ostavi to, ne diraj, a gospođa prekonogila i puši a dijete razvaljuje...
Šta je uzaludno i pogrešno- tući dijete, galamiti još više, skloniti stvari kod kuće (lampe,cvijeće,knjige,ukrase)i napraviti pust stan samo za njega (ostaviti samo kauč,sto i tv visoko uzdignut)user posted image

Evo nekoliko savjeta i nastojaću se voditi njima
- usmjeriti njegovu aktivnost na neke igračke, djeca hoće igru i pažnju, moramo biti mudre, politične (ko ovi naši političari)user posted image , maštovite mame a ne da nas djeca okreću kako hoće. Kad krenete u goste ponesite u torbi njegove najdraže igračke, npr.par balona to uvijek zabavi djecu.
- pratiti ga gdje se kreće
- zaštititi utičnice, el.šporet
- skloniti keramičke i staklene stvari
- uključiti ga u neke poslove brisanje, pranje,...
- pohvaliti ga i nagraditi kad nešto dobro uradi
- budite mu dobar primjer djeca imitiraju


et dodajte i vi koji savjet rado ću ga prihvatiti

(odgovor članu SANELA2007)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
8.5.2009 11:42:36   
ena23
IZVORNA PORUKA: Breskva

Mene nervira kad kažu djetetu od godinu dana npr. Almireeeeeeeee ostavi to, ne diraj, a gospođa prekonogila i puši a dijete razvaljuje...



eh s ovim se u potpunosti slazem...

mozda ja stvarno nisam za ove teme jer eto jos uvijek cekam, i mozda cu upravo ja sljedece godine pisati na ovu temu i traziti pomoc, ali ja kazem generalno, treba se znati neki red u kuci i ja se iskreno receno divim zenama koje uspostave taj prijateljsko-autoritativni odnos (znate vec sta hocu da kazem, hem djete slusa hem voli i ne plasi se svojih roditelja) tako da ti ne pada mrak na oci kada se najave u goste ili kad im moras otici...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
8.5.2009 12:12:11   
mamina princeza
Eee sta sam ja govorila svasta prije nego je dzelila krenula u akciju....zato ne reci dvaput:))))))
Ne dozvoljavam joj sve ma naprotiv nekad mi se cini da stalno govorim ne ne i cupam je nazad al kod nje nista ne pali. Ovo sto misur napisa bas mi se ucinilo kao da sam sama pisala. I ona se ustinula od ladicu neki dan i opet za sat gura prstice... brzo mi ukrade stavri i odmah kvari, kanta za smece je toliko interesantna ... bljak ....al ne mogu joj nista. Nekad se izvicem nekad polako ne ne - ona govori za mnom i nene i kaka al po svome.
Ako nekome smeta nek i ne dolazi ja se ne ljutim ...shvatam da ima ljudi koji se umore i gledajuci je. Ne sjedim i ne pijem kafu dok ona skace ...cak sta vise nisam odavnom popila kafu normalno vejcno puzem za njom i ganjam je ...kad sam na poslu jedino je popijem ko covjek.

Neka djeca su mirnije neka su vece "harambase" i jednostavno ne mozes ocekivati da kod svakog ne ne pomogne. JAse stavrno trudim da je naucim neke stvari ma koliko bila mala al nije to uvijek tako lako kao sto zvuci. Ma nek su zivi i zdravi bice telefona i daljinskih ....:)))))

ena zelim ti aBd da tvoje beba bude "poslusna 2 da neces imati ovih "problema" kao ja.....


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
8.5.2009 13:47:17   
jasmina_mm
ena slazem se i ja sa tobom da mora postojati neki red i ja se zaista trudim da ga uvedem. Mom sinu je dovoljno da ga pogledam i zna da ne smije da to dira ali ne pali to za sve. Npr. okrece kola od el.sporeta i dan danas ma koliko ja govorila ne ne i nekad ga pucnem i po guzi ali eto to nikako ne znam kako da mu zabranim....
Najteze mi je bilo nauciti ga pojedine stvari dok su svekar i svekrva tu jer mu oni pustaju sve. Nekoliko puta sam se i prepirala sa njima ali ja znam da moja mora biti zadnja i njima je to hB jasno. sada su se navikli da ako ja kazem da mu ne smiju nesto dati oni ne daju, na kraju krajeva ja sam sa njim 24h i mislim da najbolje znam sta mu se smije pustiti a sta ne...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
8.5.2009 14:03:26   
Amrino
Ma joj...Pa treba shvatiti da su djeca po prirodi znatizeljna, da sve pipkaju, diraju jer je to nacin na koji otkrivaju svijet. Tako se kod djece razvija inteligencija, okretnost, osjecajnost...bla bla i trebalo bi se zabrinuti ako je djete mirno i ako ga nista ne zanima.
E sad, kada se radi o daljinskom, telefonu i slicnim stvarima....Zasto drzati nesto nadohvat djetetu i ocekivati da ono to ne dira samo jer smo mi rekli "NE"? Pa dijete nas po cijeli dan gleda kako drzimo daljinski, telefon a kad ono hoce da uzme i vidi sta je to- mi ne damo?!
Ja kafu pijem i goste docekujem za terpezarijskim stolom s kojeg on nista ne moze da dohvati. Uticnice i ostalo sam zastitila i sve ostalo prilagodila njemu. Dopustam mu da vadi sudje i igra se s njim (s njim se najduze i najljepse igra). On ono moje "Ne" ne konta jos uvijek i glavno je da sve opasno, ostro, lomljivo sklonim jer je njegova sigurnost na prvom mjestu. Kada dodjem u goste normalno je da vise trcim za djetetom nego u svojoj kuci ali isto tako odmah zamolim domacine da daljinski, mobitele i sl. odmah sklone (ili to sama uradim). Nije moje dijete cuko pa da ga izdresiram kako ce se ponasati u gostima. Jos je mali.
Za poslije cemo vidjeti ali sad za sad- debelo sam protiv udaranja i deranja. Naravno da cijenim svoje i tudje stvari, naravno da ni ja ne cvjetam od srece kad zgrabi daljinski i mlatne ga od pod ali mi je mnogo bitnije od svega toga da ne tucem svoje dijete i da me se ono ne boji na taj nacin.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
8.5.2009 14:19:21   
Lucina
Nova sam na forumu, pa da vas sve prije svega pozdravim!

Amrino user posted image upravo to! Djeca tek oko trece godine pocinju shvatati zbog cega nesto ne bi trebali uraditi, dirati, reci itd... a do tada mislim da bi se svi vise trebali prilagoditi njima, a ne oni nama. Neka svako odgaja svoje dijete kako hoce i kako on misli da je najbolje, ali ja jednostavno ne mogu da shvatim bilo kakvo udaranje, jer nikada ne bih mogla djetetu koje ne razumije zasto ne treba nesto da radi bolom, pa cak i najmanjim, pokazivati i dokazivati da to nije u redu... Postoji jako mnogo nacina skretanja paznje, ali treba mnogo truda.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
8.5.2009 15:00:40   
Anushka
da i moj sin je multimedijalna beba sto rekose, i naravno najdrazi mu je daljinski i mobitel vec od 2 mjeseca. Sto kazu poredaj 100 igracaka i daljinski i izabrat ce isto. Svidja mi se razmisljanje Hanabanana i definitivno se slazem sa njom. Potpuno se ne slazem sa strahom kao metodom odgoja. Kod mene i brata batine nisu imale efekta osim da se mama isprazni. Strah je doprinijeo da smo bolje sakrivali sve sto nismo smjeli. A oboje je dovelo do jako loseg odnosa izmedju nas. Toliko problema dovedu te batine da ni 5 knjiga ne bi bile dovoljne da opisu. Samo jedan primjer.. mama je svoju kcerku uvjerila da je voli i kad joj opali koji samar jer je to za njeno dobro.. kad joj je bilo 15 god imala je momka koji je isto tako iz ljubavi pukao par samara.. skontala je da to ipak nije ljubav kad su samari postali toliko jaki da se probudila u hitnoj, ali joj vise nije bilo pomoci. Ja imam sina, ali zadnje sto zelim da nauci je da batinama moze biti po njegovom..

(odgovor članu Lucina)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
8.5.2009 15:05:47   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: skvo

Umi je veoma interesantan mobitel, laptop, daljinski, televizija.....rekla bi da je to jedna multimedijalna beba!!!

Potpisujemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
8.5.2009 15:06:31   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: manuela

IZVORNA PORUKA: skvo

Umi je veoma interesantan mobitel, laptop, daljinski, televizija.....rekla bi da je to jedna multimedijalna beba!!!

Potpisujemuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i Emir je jedna multimedijalna bebauser posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
22.9.2014 13:13:03   
reneee
citam vase postove i prilicno sam sokirana...jedna se hvali kako udara dijete sipkom po golim nogama jer dira stvari sa stola,druge jos pisu da im je to smijesno.
zao mi je sto niste uvidjele koliko stete nanosite svojoj djeci tako.
mom djecaku je bilo dovoljno objasniti,cak i dok je imao godinu dana,zaboga.
nikad u zivotu ga nisam ni po rukici udarila,niti se itko ima pravo derati na njega.
a vjerujte mi na rijec-sa svojim djetetom mogu otici bilo kamo i prije toga mu je samo dovoljno reci neke osnovne stvari-gdje idemo,zasto idemo,tko tu zivi i sto ne smijemo raditi da teta ili ciko ne budu tuzni.
da,puno je lakse nista ne objasniti nego ga sokirati,skinuti i udarati.
recite sto god hocete,ja kad vidim to u javnosti prijavljujem svakoga.
dijete vas zeli samo oponasati,tako se razvija i uci. nije pohvalno to sto imate staklene stvari na dohvat ruke dok su vam djeca mala,jer ste ih tako isprepadali da ih ne smiju pipnuti. dijete je maleno nekoliko godina,zar ne biste kao pripremu za trudnocu trebali i vas dom pripremiti za malog puzaca i hodaca,da slobodno istrazuje?
djeca su prestravljena udaranjem i vikanjem,i umrla bi od srama kad bi me se vlastito dijete bojalo!
drago mi je da cujem od drugih ljudi kako imam razumnom trogodisnjaka,ljudi odmah shvate da je njemu dovoljno samo reci pravi razlog i on odustaje od neceg sto ne smije.
jeste li ikad pomislile koliko su grijesile starije generacije,zar ne vidite horde psihickih bolesnika oko sebe,ili mislite da se slucajno takav postane?
ovo vam kazem kao majka sa iskustvom,kao pedagog kojeg djeca obozavaju,i nikad se ne bune,uvijek samo pitaju. meni nije problem odgovarati ni po cijeli dan,ni svom a ni tudjoj djeci.
zar nikad niste pomislile na strah kojeg vas maleni dvogodisnjak dozivljava kad zna da bi mu mama mogla nanijeti takvu bol?zar vam nije zao sto nece nikad imati povjerenja u ljude,sto ce autoritet za njega uvijek biti strasan,sto ce mu bilo tko na visem polozaju od njega biti bog i batina,i nece znati zauzeti stav? jer ste ga naucili da autoritet ima pravo povrijediti,ima pravo na niske udarce,na nelogicne stvari,samo jer je autoritet?
zar ne zelite dijete koje ce u skoli znati se usprotiviti,pitati za razloge ili zelite dijete koje se pusti ko riba niz vodu,pa kako bude?
jer ga to ucite na takve nacine.
ja zelim samosvjesnu osobu,koja ce uvijek znati izraziti svoje misljenje,svoj stav,pred bilo kim na ovom svijetu,koje ce znati da je vrijedno onakvo kakvo je,koje se nece utopiti u masu nego biti posebna osoba s manama i vrlinama,jednistven.
zelim kad ga netko povrijedi a mene nema tu,da mi moze odmah doci i reci,a ne strahovati da cu njega kriviti za sve lose sto se dogadja.
ne zelim manipulatora kojem ce strah od kazne biti veci nego zelja da mi se otvori kad ima problem.pa kakav god da bude.
greske su pozeljne,tako svi ucimo,i njega ucim da kad grijesi uci da drugi put napravi bolje,ili pokusa bolje.
sve sto cinite do trece godine zivota ce obiljeziti vase dijete za zauvijek. i nas su obiljezile te rane godine,samo neki ce priznati,neki nece,a neki toliko zakivaju u zvijezde vlastite roditelje i opravdavaju njihove nelogicne postupke da ne znaju zivjeti bez njihova uplitanja u zivote.
pokusajte koji put jednostavno ispricati pricu-nemoj uzimati smece s ulice,na njemu zive male baje koje se zavuku po rukicama i onda to svrbi. nemoj lupati po tastaturi jer ce nam otpasti tipke pa necemo moci gledati crtic na njemu. ne biste vjerovali koliku bi uslugu napravili i sebi i svom djetetu.dugorocno.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
22.9.2014 14:02:15   
ananas_ze
S se ljuti kad ugleda mob- zna da ga nece dobiti user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu reneee)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
22.9.2014 14:22:32   
elmaL
reneeeodlicno napisano, svaka ti je zlatna u ovom tekstu.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
22.9.2014 14:41:10   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: elmaL

reneeeodlicno napisano, svaka ti je zlatna u ovom tekstu.

user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
22.9.2014 22:15:25   
salmy

IZVORNA PORUKA: reneee

mom djecaku je bilo dovoljno objasniti,cak i dok je imao godinu dana,zaboga.

De ziva bila pojasni mi kako si maksumu od godinu dana objasnila da se neke stvari ne diraju?
Kojim jezikom si to cinila..ili je tvoje djete bilo napredno pa ja razumjelo da daljinski ne smije dirati jer ce se tipke pokvariti..sega user posted image user posted image

(odgovor članu reneee)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što ne treba
22.9.2014 22:22:17   
animagical
ja samo da izmijenim naslov, nesto me nervirauser posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: daljinski, telefon...i sve ono što netreba
22.9.2014 22:26:15   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: reneee

mom djecaku je bilo dovoljno objasniti,cak i dok je imao godinu dana,zaboga.

De ziva bila pojasni mi kako si maksumu od godinu dana objasnila da se neke stvari ne diraju?


I mene interesujeuser posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *