|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 29 [30] 31   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 21:58:56   
Mirkica
u mojoj ulici sve zive starci , bas sada dok sam pusila na terasi gledam one kuce sve su to ili muz i zena starici ili bake same , imaju djecu dolaze im s vremena na vrijeme ,
oni zive svoj zivot imaju velika dvorista koja su kao iz bajke non stop oni nesto raduckaju u svom vrtu, posbeno ove dvije bas stare bake , stanem ja uvjek s njima pricam , znam svaka koliko koja djece ima i unucadi :))) i kad dolaze sve to one pricaju meni ponose se, a niakd nisam cula da je ijedna rekla otisao /otisla ostavila me samu .

Zalosno jeste kad je covjek ostavljen sam ono kad djeca ne dolaze ne zele kontak i kad se roditelj osjeca zaboravljen i odbacen od djeteta a sve mi znamo sta je biti i kako je biti mati , ali odlaskom iz kuce roditelja nije da ih odmah odbacujes , nije to neka bitka s muzem , kakav je to zivot , bitka kako da se rijesim svekrve aman , moja zivi tri ulice od mene i ja sam uvjek tu za nju , ali ona ima svoj mir ja svoj .



< Poruku je uredio Mirkica -- 19.9.2014 22:04:29 >


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 726
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 22:02:17   
veeseelaa
maglaj mum zbog takvih kao ti ljudi misle da mi sve koje smo u nekim zajedničkim objektima i sl živomo na sličan način,pitamo,imamo obavezu javljanja,dolaze kad hoće, zabadaju nos i tome sl

ti si kriva za sve user posted image

al sve je do postavke i mentalnog sklopa i jedne i druge strane

treba i znati kad je pitanje retoričko
ja imam običaj pitati ljude : a gdje si se to zaputio
a uopće me ne zanima il recimo očito je , jer insan ulazi u Konzum user posted image

tako da treba znati kad je retorika u pitanju a kad naum mahalanja i zabijanja nosa
al to s godina skužiš ,po izrazu lica a i po nosu user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 727
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 22:03:01   
maglaj_mum
Nek ti pusis, pa mi nasmaga, odo i ja na terasu zapalit...user posted image

_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 728
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 22:03:49   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: maglaj_mum

Nek ti pusis, pa mi nasmaga, odo i ja na terasu zapalit...user posted image

hajd i razgledja komsiluk :))))

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 729
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 22:12:21   
maglaj_mum
Ja na koju god temu da se javim ja kriva odo ja s foruma user posted image user posted image user posted image

ma sve je to nekad stvar i raspolozenja,,,Bas sam citala i tvoje stare postove kad si se porodila pa ti mama umal spremala i svekijevcima i slicne stvari kakvih je bilo kod dosta nas, ali hB sve bude i prodje...S vremenom pravis svoje planove...I ja nakon 5 godina braka mogu reci imam svoj mir u dobrim smo odnosima, imam svoj sprat, A DALEKO SMO OD ZAJEDNICE... a kad mi je i bio najteze pogledam svoje malo klupko u dekici na krevetu , susretnem njegov najnjezniji pogled na svijetu upucen samo meni i prepoznam onaj stisak ruke koji mi kaze strpi se napravit cemo mi to kako valja I JESMO....user posted image

_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 730
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 22:15:01   
maglaj_mum
ma nema kod mene nikakvih nana do Bog do ima nego sve nake zgodne trebe morado radi njih premjesti dnevni boravak na drugi kraj kuce...user posted image
osta cu raspustenica zbog komsiluka user posted image user posted image

_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 731
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 22:17:11   
Galicia
Maglaj mum, super, samo nek ste sretni. A kako mislis daleko ste od zajednice? user posted image user posted image
A sto niste kod tvog amidze na spratu? user posted image user posted image

Malo morgen.
Zensko mora da slusa i ide za muskarcem.
Aaaaa taj film muskarac jos nece vidjeti dok sam ja ziva. user posted image

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 732
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 22:22:34   
veeseelaa
mm da je došao kod mene živjet ubrzo bi dobio šut kartuuser posted image

ovako je brak preživiouser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 733
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 22:42:36   
maglaj_mum
Zasto gali da idem bilo gdje drugo...Sprat je prepisan na njeg...opremili ga od do... Svekijevce vidim jednom ili dvaput sedmicno...Sveki mi je zadnji put bila prije mjesec na kafu...ne zato sto se mrzimo Boze sacuvaj nego ja radim 11 sati dnevno...muz 8 paide po djevojcicu u vrtic dodje kuci napravi nam nesto za jelo dodjem i ja vec je 7 sati i tako svaki dan...Nedjelja je dan za nas troje idemo negdje na izlet, sat dva odemo do mog oca ili sestre ostatak dana posvetimo svojoj princezi...i To je to...i kazi mi koja je razlika jesam li tu ili dva tri kilometra dalje za 200 maraka kirije...A MM jedinac i svakako ce ostati njemu a on ce svoje roditelje i ovako i onako uvijek pomoci finansijski

_____________________________

02.03.2011. (mamino sunce doslo na svijet)

Prije braka imao sam šest teorija o odgoju djece. Sada imam šestero djece i nijednu teoriju

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 734
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 22:46:17   
elmaL
Ja svoju sveki vidjam dvaput godisnje, zivi u drugoj drzavi, i najcesce mi zene kazu blago tebi. Imamo nas stan, iako njihov zjapi prazan, mm je iskljucivo htio da odmah trazimo nama stan.
Ja bih zaista voljela da su ovdje, da gledaju kako im unucad odrastaju da uzivaju sa njima, al pogotovo da isti ti unuci (moja djeca) ih cesce vidjaju. Emin je veci i razumije vec dosta toga, kad su bili ovdje ljetos on je bio presretan, i sad kad se cujemo preko Skypea na kraju place hoce nenuuser posted image ili kaze tati ponesi nenu/tablet u sobu da se igramouser posted image

Hocu reci da smo nekad sebicni, mnogi zele sto dalje od svekrve, a ne kontaju koliko njihovoj djeci znace dedo i nena.ti ljudi doprinose mnogo u njihovom odrastanju (primjer: Veselin kukuruz) user posted image

I samo da dodam, persiram ih, nekad mi se omakne doduseuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 735
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 22:51:43   
Galicia
Svaki cejf se placa, pa tako i svoj mir. Ja ga najskuplje ovdje placam na rr, i vjeruj da sam najrahatnija. A mjesta ima i kod mojih i kos njegovih, ali neka hvala.
Niti ja volim da gledam ko kome dolazi, niti volim mene da se gleda. Ja i mm izlazimo u po noci iz kuce dolazimo u 6 ujutru, ne svaki vikend ali veoma cesto. Garantujem ti da bi mi to neko nabacio na nos, ili nas pitao gdje smo lutali, itd.
Ma to su sve sitnice. A cejf i mir se placa.
Ja kad sam slobodna ja samo jurcam, auto, peodavnice, jaranica, kuca, opet prodavnice, ovo ono. Staracki mozak i psiha to ne moze podnijeti da ja ulazim i izlazim iz kuce 100 puta a da me barem jednom ne pitaju gdje sta i kako.

(odgovor članu maglaj_mum)
Neposredna veza do poruke: 736
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 22:58:09   
Galicia
Elma divno je kad su nane i djedovi uz unucad svoju, ja to nigdje nisam ni rekla da ne trebaju biti. Ali brate ne moraju biti zid uz zid. user posted image user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 737
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 23:18:22   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Galicia

Elma divno je kad su nane i djedovi uz unucad svoju, ja to nigdje nisam ni rekla da ne trebaju biti. Ali brate ne moraju biti zid uz zid. user posted image user posted image

Naravno.
Cudno mi je sto mi svako druga osoba kaze blago tebi daleko jeuser posted image

Mislim da roditelji prave gresku jer je kod nas standardno da roditelji rade ko konji da priuste djeci sve, dok su mala i potpuno zavisna od roditelja to je normalno. Ali, vremenom kad postaju sposobna za rad i neki vid samostalnosti, vecina roditelja i dalje nastavlja istim tempom, izradi sinu sprat i ovaj se ozeni. Snaha onda hoce svoj mir, a svekrva navikla da je do jucer bukvalno sve radila za sina ds on sam ne moze ni gace oprat i ne moze preko noci shvatiti da mu ne treba.

nije svak ovakav, ali vecinu koje znam jest, majka ne da sinu da ispegla kosulju, a ne daj Boze da sebi napravi nesto da jede.

mm se vratio ovdje sam zivio, poceo raditi zene ga pitale ko ti pere haljine? Zar znas ukljuciti masinuuser posted image

Kolegica mu na poslu prica kako djeca danas sve vise trose, morala je sinu dati 100KM da izvede curu za Valentinovo i kupi joj poklonuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 738
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 23:25:32   
Galicia
Slazem se.
Isto kao da je sramota da se djeca pocnu osamostavljivati, da zaradjuju svoj dinar. Ja tu nista ne vidim lose da se radi ujedno i ide na fax. Nece nikome kruna spasti s glave ako malo se potrudi.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 739
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 23:27:14   
teacher75

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

jel to oduvijek tako?
il od kada su postali nana i dedo

moji svekijevci su mladi ne kontam kako bi zvučalo da sam ih po udaji tako poečala zvati, ko neka zajebancija bi ispalouser posted image



Oduvijek.
Tako ih unucici zovu, pa i ja uz njih. Mislim na unucice prije moje djece. Tako ih i jerve dvije zovu i ja se prikacila.


Moja je prvo unuce pa od kada se ona rodila. Inace mi je sveki bila 21 god starija od mene, mlada zena, ali nije joj smetalo.
mm i zet zovu moje roditelje i nena i dedo i imenom .. kako kada, ne smeta im nista, bas imaju extra odnos pa ih dozivljavaju kao svoju djecu, slobodni su obratiti se jedni drugima za uslugu ili bilo sta bez mog i sekinog posredovanja.


Ma da.
U sali se znam obratiti i imenom. Inace smo opusteni.

Ja recimo svu moj rodbinu zovem imenom, od milja. Od muza takodjer. Osim njegovog amidze i tetke jedne. Svekijevce i nano i dedom i imenom nekada u nnekoj sali, svekar i svekrva. Ma samo opusteno.

U porodici nikoga ne persiramo
Persiramo neznance, starije posebno, profe. po institucijama raznim, tam gdje se i podrazumijeva neki bonton )

Ja svoje persiram i svekije i rodbinu stariju osim prvog koljena, tako sam odgojena da se stariji persiraju, recimo sve mamine rodice i rodjake persiram

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 740
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 23:39:32   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Galicia

Slazem se.
Isto kao da je sramota da se djeca pocnu osamostavljivati, da zaradjuju svoj dinar. Ja tu nista ne vidim lose da se radi ujedno i ide na fax. Nece nikome kruna spasti s glave ako malo se potrudi.


Nece, ali nece djeca ako ne moraju. Kad vec mama daje stoju da kupi poklon i izvede na veceru, sto bi on nesto radio. Mislim da roditelji previse tetose djecu, onda ocekuju preko noci ozenice se i postati samostalan.
Ne moze neko ko nije nikad kupio sebi nesto od svog zaradjenog novca ili platio racun, da razmislja o tome da pravi svoju kucu ili kupuje stan, ima sve na gotovo. Ko rano pocne raditi vidi se razlika u osamostaljivanju i pogledima na zivot, mnogo primjera imam u svojoj rodbini i jednih i drugih.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 741
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 23:42:40   
bebaa
Elma potpis od-do......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 742
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 23:51:57   
Galicia
Totalno se slazem.

Djeca dosta i koriste, a ima i bezobraznih roditelja sto turaju nos gdje im nije mjesto.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 743
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
19.9.2014 23:55:45   
bebaa
ovo nisu moje teme...ali evo da se osvrnem na ove "bezobrazne" roditelje....kako ičiji roditelji mogu biti bezobrazni...pa oni su roditelji...mi smo roditelji...zar mi ne želimo svom djetetu samo najbolje...samo mi kao roditelji možemo misliti da nešto našem djetetu nije potaman pa se trpamo možda i akd nije vrijeme i mejsto.....neko ima više neko manje obzira.....posesivni i ljubomorni su po meni bolesni..sve ima svoje granice......i vrijem.....do kada je moje dijete i od kada je i moje dijete i nečiji suprug...i tako dalje....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 744
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
20.9.2014 0:02:45   
Galicia
Pa bebo, vidjeces danas sutra, kad ti budes dobro mislila svom djetetu a on mislio drugacije. Stvari se mjenjaju kroz generacije.
I ne misle svi roditelji realno, vise nih misli sebicno.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 745
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
20.9.2014 0:05:22   
bebaa
ali ga ništa manje ni tada neću voliti,koliko god đubre od djeteta bude,bit će moj sin,moje čedo....niko ali niko na dunjaluku ne trpi što trpi jedna majka.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 746
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
20.9.2014 0:05:47   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Galicia

Svaki cejf se placa, pa tako i svoj mir. Ja ga najskuplje ovdje placam na rr, i vjeruj da sam najrahatnija. A mjesta ima i kod mojih i kos njegovih, ali neka hvala.
Niti ja volim da gledam ko kome dolazi, niti volim mene da se gleda. Ja i mm izlazimo u po noci iz kuce dolazimo u 6 ujutru, ne svaki vikend ali veoma cesto. Garantujem ti da bi mi to neko nabacio na nos, ili nas pitao gdje smo lutali, itd.
Ma to su sve sitnice. A cejf i mir se placa.
Ja kad sam slobodna ja samo jurcam, auto, peodavnice, jaranica, kuca, opet prodavnice, ovo ono. Staracki mozak i psiha to ne moze podnijeti da ja ulazim i izlazim iz kuce 100 puta a da me barem jednom ne pitaju gdje sta i kako.



ma ovdje udata žena slabo hodauser posted image
il hoda samo s mužem ,pod spikom sa njim mi je najboljeuser posted image

e moja Gali ne znaš ti koja je ovo vukojebinauser posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 747
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
20.9.2014 0:20:09   
Medić*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: Galicia

Svaki cejf se placa, pa tako i svoj mir. Ja ga najskuplje ovdje placam na rr, i vjeruj da sam najrahatnija. A mjesta ima i kod mojih i kos njegovih, ali neka hvala.
Niti ja volim da gledam ko kome dolazi, niti volim mene da se gleda. Ja i mm izlazimo u po noci iz kuce dolazimo u 6 ujutru, ne svaki vikend ali veoma cesto. Garantujem ti da bi mi to neko nabacio na nos, ili nas pitao gdje smo lutali, itd.
Ma to su sve sitnice. A cejf i mir se placa.
Ja kad sam slobodna ja samo jurcam, auto, peodavnice, jaranica, kuca, opet prodavnice, ovo ono. Staracki mozak i psiha to ne moze podnijeti da ja ulazim i izlazim iz kuce 100 puta a da me barem jednom ne pitaju gdje sta i kako.



ma ovdje udata žena slabo hodauser posted image
il hoda samo s mužem ,pod spikom sa njim mi je najboljeuser posted image

e moja Gali ne znaš ti koja je ovo vukojebinauser posted image




Ma daj, pomislit ce zena bas je tako user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 748
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
20.9.2014 0:40:09   
veeseelaa
pa i ona to misli
čim sinovi žive sa roditeljima nakon ženidbe sve je jasno user posted image
il tek tu počinje zaplet user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 749
   RE: Zivot u zajednici -Molim za pomoc
20.9.2014 0:43:30   
Galicia
Sta ja stvarno mislim. Ostavicu za sebe. user posted image user posted image


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 29 [30] 31   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 29 [30] 31   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *