|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:01:38   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: veeseelaa
s druge strane , ako su znatiželjni, sve vide, ko došo - prošo itd
al na kraju karjeva šššta te briga što oni znaju ko ti je došao, prošao i šta su unio, jer svakako u mom slučaju ni na šta ne mogu uticati :)

Meni to nije nikakva problem, Nek' vide, ili to neko krije s kim se druži?user posted image
Mi živimo sami, ali eto ne mogu nikog u kuću dovesti ni iz iste otpratiti da bar jedna kona ne izađe na balkon i sve to proprati. Isto dođe.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:02:59   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: MicoTico

Mislim da bi moja sveki pala od šege kad bih joj ja rekla "mama"user posted image



moja bi vjerovatno mislila da sam došla tobe user posted image user posted image user posted image
vidim i kod njih u familiji se majkaraju :)

ja sam prije udaje mm pitala jel trebam njegovu mamu zvat mama,kaze da bi bilo lijepo,pa ga pitam hocel on moju mamu zvat mama,rece da nece,pa rekoh 'necu ni ja tvoju' user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:04:02   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
s druge strane , ako su znatiželjni, sve vide, ko došo - prošo itd
al na kraju karjeva šššta te briga što oni znaju ko ti je došao, prošao i šta su unio, jer svakako u mom slučaju ni na šta ne mogu uticati :)

Meni to nije nikakva problem, Nek' vide, ili to neko krije s kim se druži?user posted image
Mi živimo sami, ali eto ne mogu nikog u kuću dovesti ni iz iste otpratiti da bar jedna kona ne izađe na balkon i sve to proprati. Isto dođe.


Isto...
svi mi gosti imaju doček i ispraćaj preko puta nasuser posted image
znali su i zaustaviti i pitaju...a jel to nešto bilo tamo kod njihuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:05:37   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
s druge strane , ako su znatiželjni, sve vide, ko došo - prošo itd
al na kraju karjeva šššta te briga što oni znaju ko ti je došao, prošao i šta su unio, jer svakako u mom slučaju ni na šta ne mogu uticati :)

Meni to nije nikakva problem, Nek' vide, ili to neko krije s kim se druži?user posted image
Mi živimo sami, ali eto ne mogu nikog u kuću dovesti ni iz iste otpratiti da bar jedna kona ne izađe na balkon i sve to proprati. Isto dođe.


e moje vi,ja bi vam za svaku temu imala i primjer

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:07:13   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Galicia

Vesela a jel tvoja Zivotna zelja bila da zivis u zajednici?



ma moja je želja uvijek bila da s kim god da živim živim hairli , nisam razmišljala nikad nešto naraočito o življenju u zajednicu, znalo se da neću dijeliti sobe i etažu ni sa kim, s te strane je sve ok bilo planirano
Ja imam svoj stan, da sam mislila da je ideja loša ovako mogla sam i mogu muća odvući tamo, al prosto ok je sve , nemam razlog da dumam o tome

U tu sam se kuću zaljubila dok se pravila i tako

ma kod nas je to super, aBd kad dodješ u Sa dodji mi u goste, zaljubićeš se u mog svekra , tog insana moraš voljeti :)) a i sveki ga prati, dobri su to ljudi, ma dobro sam se udala skroz user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:07:18   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
s druge strane , ako su znatiželjni, sve vide, ko došo - prošo itd
al na kraju karjeva šššta te briga što oni znaju ko ti je došao, prošao i šta su unio, jer svakako u mom slučaju ni na šta ne mogu uticati :)

Meni to nije nikakva problem, Nek' vide, ili to neko krije s kim se druži?user posted image
Mi živimo sami, ali eto ne mogu nikog u kuću dovesti ni iz iste otpratiti da bar jedna kona ne izađe na balkon i sve to proprati. Isto dođe.


Isto...
svi mi gosti imaju doček i ispraćaj preko puta nasuser posted image
znali su i zaustaviti i pitaju...a jel to nešto bilo tamo kod njihuser posted image

ja sam jednom vidjela konu da viri iza zavjese i mahnula joj,zena pobjegla user posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:07:21   
anandi

IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: anandi


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kad je moja snaha na moru , jedne godine, ničim izazvana, mojoj mami obratila se sa : mama , rekla sam joj ajd ne seri živ ti svak user posted image tako da je odmah prestala user posted image




hahahaha dobra si, a ja nemam zaove da tako kaze user posted image user posted image
Moja sveki je starija zena, odrasla po starim obicajima bezveze joj da je zovem imenom, a vala i meni je ruzno, a ovako dvaput u mjesecu mogu joj reci mati da sam s njom svaki dan vjerovatno bi bio raspad sistema.
Tako cu i ja aBd kad mi se brat ozeni snajku sasjec u korjenu hehehehe nema sanse da moju mamu zove mama user posted image user posted image a moja mama i ne zeli da je snaha tako zove



ma ni moja mama, baš joj je bilo smiješno i čudno, kao u crtiću sve su joj upitnici bili iznad glave

fkt ko želi da ga tudja djeca zovi majkom? malo bolesno user posted image


u mojoj a i u mm porodici sve snahe su zvale mama, (mama nema sanse, mati jedva al moze se) moja mama nije zvala zato jer neni nije smetalo i nije trazila jer i ona svoju svekrvu nije zvala.
Salu na stranu, mi smo sad moderne zene, obrazovane i imamo svoje ja, ni jedna od nas da smo se rodile prije 40-50godina ne bi mogla reci necu zvat jer bi je mm odmah vratio odakle je i pokupio. Prije se zene udavale, pa u zajednicu pa eto djece i nekad poslije osamostale se i onda kazu hadji neni,baki,maki...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:10:32   
emči
meni je baš čudno da žene koje žive u zajednici kao "sve stavile na svoje mjesto", i sve im super, eto jedino vesela reče i negtivne stvari, a sve žalbe na svekrve se često čuju, baš čudno.

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:11:22   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: anandi



Salu na stranu, mi smo sad moderne zene, obrazovane i imamo svoje ja, ni jedna od nas da smo se rodile prije 40-50godina ne bi mogla reci necu zvat jer bi je mm odmah vratio odakle je i pokupio. Prije se zene udavale, pa u zajednicu pa eto djece i nekad poslije osamostale se i onda kazu hadji neni,baki,maki...

ma jašta...

nikad nije ton povisio a kamoli udario, daje mu savjete da nigdje ne ide bez zene onda nije problem,

neMrem bilivet da ovo čitamuser posted image
a ovo je bio početak posta koji je puno obećavao
''Ja mislim da zivimo u novom dobu,''


Dajte žene molim vas popustite se svekrva i zajednice...dajmo malo sapomoštovanja i shvatanja odnosa u braku...
nije valjda da se i muževi hvale , fina mi je žena nije me nikada istukla...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:13:51   
Galicia
Anandi lutko i moderno doba nema veze sa ovim gore sto si napisaala. Moja mama kad se udala nije isla zajednicu a to je bilo prije 36 godina.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:16:04   
Galicia
Zalosno za sta sebe neke zene smatraju.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:17:37   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: emči

meni je baš čudno da žene koje žive u zajednici kao "sve stavile na svoje mjesto", i sve im super, eto jedino vesela reče i negtivne stvari, a sve žalbe na svekrve se često čuju, baš čudno.

e moja ti, ja sam na mjesto stavljala u zavisnosti od situacije,to je proces koji traje,neke stvari se i ponavljaju,jednostavno treba ustrajati,ja se na svekrvu ne zalim,nekad jesam,sad nema potrebe jer znam nacine kojima joj se mogu obratiti, uz svekrvu nema uputstva za upotrebu,nego ga pises sama-godinama

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu emči)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:17:52   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: emči

meni je baš čudno da žene koje žive u zajednici kao "sve stavile na svoje mjesto", i sve im super, eto jedino vesela reče i negtivne stvari, a sve žalbe na svekrve se često čuju, baš čudno.



ma kažem ti bitno je da je i izolacija na kui dobrauser posted image
ako si temperamentan pa hoćeš muža gadjat ili si skllon svadji sveki čuje user posted image
mi smo na 3 etaži a sveki u prizemlju, al često je čujem da kaže "čula sam Esmu da plaće", valjda prozor negdje ostao na kant šta li user posted image
zato kad hoću muža namlatit prvo sve prozore zatvorim, on odmah zna šta ga čeka i ppobjegne mi user posted image

mislim da su oni loši ljudi bilo bi meni loše i da su dvije ulice dalje, jer bi na ovaj il onaj način zaboli nos i zakuhali, ovako kad su ovako fini ne idem od njih user posted image

sve dok se negdje ne naljutim pa ne opalim post protiv user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 31.3.2014 16:18:13 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emči)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:20:16   
SREĆNA
nije valjda da se i muževi hvale , fina mi je žena nije me nikada istukla...


Svaka ti čast za ovu rečenicu-pitanje.
Mi smo žene očito navikle, većina velika, da se nešto mora zato što je neko tako htio, što bi se neko uvrijedio, a niko se ne pita da li nas vrijeđa da svekrve zovemo mame, da nas muževi tuku, sve je za nas normalno.
Ja sam baš danas imala temu na poslu oko muških poslova u kući, kažu da mi je mm mlakonja zato jer usisa stan ili opere tanjir, aman hoćel ikad doći neko novo razmišljanje, hoće li se ikad dozvat ovaj naš narod.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:23:06   
emči
ma znam sve ananas, prvo sebe treba gledati pa sve ostale ako se nalaziš u takvoj situaciji, ali ne treba zaboraviti da će sve jednom biti juče, vrijeme prolazi i ljudi se mijenjaju...hvala Bogu dragom

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:23:11   
veeseelaa
ma tako će biti još dugo dugo godina, nemojmo se zavaravati

mene je jedan poznanik skoro pitao,m kako je mm reaigirao kad sam rekla da nosim curicu ponovo user posted image
nije on to pitao šaljivo neg ozbiljno
a meni se fkt ne da više raspavljati s glupanima, dodje s godinama valjda, ma rekoh malo me namlatio user posted image user posted image user posted image

i ajde, Bog te veselio, njemu njegov mozak meni moj

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:23:27   
Galicia
A koje vrste Zena trpe ?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:24:18   
SREĆNA
uz svekrvu nema uputstva za upotrebu,nego ga pises sama-godinama

user posted image user posted image user posted image
Mene moja nije nervirala dok se djeca nisu rodila, sad me izluđuje user posted image , ima li ko slično iskukstvo ?

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:24:51   
veeseelaa
nije valjda da se i muževi hvale , fina mi je žena nije me nikada istukla...


ma ne, al kažu u fazonu "fina mi je žena ne provjera me"., "ne uhodi me", "ne lista mi mob", "ne zvoca kad kasno dodjem " itd

valjda jer mahom većina žena to radi

izgleda da još uvijek dobar broj muškaraca kad kad lupi svoju ženo, al ne po guzi!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:27:06   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Galicia

A koje vrste Zena trpe ?



one koji su ovisne o partneru, neuposlene, neškolovane, koje su naučene na taj stil življenja, pokorne i sl
prosto se takve skuže na prvu
pa ti muškarci nikada i ne bi oženili drugačiju ženu, jer s njom ne bi mogli manipulirati, kontrolirati je i sl



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:28:40   
Galicia
Ne buni mene cinjenica da je dosta zena jos uvijek potlaceno citajuci ovaj forum, nego me zbunjuje sto je to mnogima normalno. Kao ono pitanje od ananas sto je pitala muza kako da mu mamu zove. Zar se to treba pitati?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:30:30   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ja se nikad ne bih udala da moram zivjeti u zajednici.

isto

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:30:33   
veeseelaa
ma bona ovo je ovdje ubi Bože
ono što je normalno ovdje je nenormalno i obrnuto
tako da znaš! user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:31:06   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ne buni mene cinjenica da je dosta zena jos uvijek potlaceno citajuci ovaj forum, nego me zbunjuje sto je to mnogima normalno. Kao ono pitanje od ananas sto je pitala muza kako da mu mamu zove. Zar se to treba pitati?

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: ZIVOT U ZAJEDNICI -MoliM ZA POMOC
31.3.2014 16:31:13   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ne buni mene cinjenica da je dosta zena jos uvijek potlaceno citajuci ovaj forum, nego me zbunjuje sto je to mnogima normalno. Kao ono pitanje od ananas sto je pitala muza kako da mu mamu zove. Zar se to treba pitati?

ja sam to pitala namjerno zbog pitanja kasnije na koje sam znala odgovor,samo sam ga zeljela stavit u tu poziciju gdje se stosta 'podrazumijeva'

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Kucni ljubimac u stanu
teacher75

Podrzavate li drzanje kucnog ljubimca u stanu (za one koji zive u stanu)?

Da (49%)

Ne (51%)


Broj svih glasova: 69

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *