|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polip na endometriju
8.3.2008 19:48:57   
shirly
Draga moja budacamama zelim tu svu srecu ovog svijeta i jako mi je drago zbog tebe, a drzim ti fige u apriluuser posted image  user posted image  

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Polip na endometriju
11.3.2008 12:53:05   
budućamama
Hvala ti, draga moja. Biće sve ok aBd.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu shirly)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Polip na endometriju
11.3.2008 14:30:37   
Okarica
Hej, pa to su super vijestiuser posted image
Navijam za tebe u aprilu.


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Polip na endometriju
13.4.2008 14:58:35   
zvončica
Haj, ženice moje drage, imam jedno pitanjce. Moji nalazi su u granicama normale, jedino me je endometrij znao zezati , malo je polijen da naraste koliko treba. Nije to slučaj svaki mjesec, nekad je dobar, nekad nije. E, mene zanima je l još koja od vas ima takvih problema i znate li čime se može potaknuti da raste (osim hormonima), ima li i zato kakav čaj, vitamin i sl. Ljubim vas


_____________________________

Ja 33 god., MM 37, bebaču čekamo pet godina, a skupa smo trinaest godinica. I DOĆI ĆE NAM 100%!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Polip na endometriju
14.4.2008 9:06:56   
budućamama
Draga zvončice,

ananas je pravo dobar za zadebljanje endometrija i jede se nakon O u tu svrhu. Želim ti puno srećeuser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Polip na endometriju
14.4.2008 20:35:56   
zvončica
Hvala ti probaću i to. Navali i ti i sretnooooooooooouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Polip na endometriju
27.6.2008 10:24:07   
azleja
Zdravo Svima!
Vec duze vrijeme vas citam, ali tek sad sam se registrovala.
Imam endometrijalni polip, nadjen prije 3 mjeseca. Velicine je 11x7mm, od tada se smanjio ali ne znam na koju velicinu. Dr mi je prosli mjesec dao da pijel Orgametril 10dana x2 tablete, u cilju da izazove obilniju user posted image , ne bi li se polip sa njom makao.
Zanima me da li je neka od vas uspjela da otkloni polip sa nekom terapijom, to je valjda takozvana medikamentna kiretaza.
U ponedjeljak idem na kontrolu, pa cemo vidjeti da li je nestao. Nadam se da ga nece biti, pa da izbjegnem histeroskopiju, od koje me je uzasno strah.
Jos bih vas molila za savjet, ako budem trebala raditi histeroskopiju, da li da je radim sada ili da sacekam do septembra, mislim se zbog vrucina.

Pozdravljam vas sad i cujemo se! user posted image

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Polip na endometriju
27.6.2008 13:57:18   
budućamama
Prije svega dobro nam došlauser posted image
Kao što vidiš, i ja imam isti problem kao i ti. Čak nam je i polip iste veličine. Meni nije predložena ova terapija, a ja i inače imam obilne menstruacije, ali se polip nije makao otkako je dijagnosticiran u februaru ove godine. Predložena mi je histeroskopija/polipektomija na GAKu kod doc Godinjaka, ali mi je moja doktorica rekla da bi ona ipak malo sačekala s histeroskopijom jer su žene i ranije rađale sa svim i svačim i kad nije bilo uzv kojim se mogao dijagnosticirati polip pa nisu ni znale da ga imaju. Na drugom forumu sam saznala da se velikim polipom smatraju oni preko 5,5cm, pa se nešto tješim da ova veličina nije ništa strašno i da će se možda beba ipak uhvatiti bez problema. Mene sada ipak prati i nedostatak O u prošlom ciklusu, pa ćemo vidjeti hoće li ga biti ovaj ciklus, a za nekih 7 dana ću opet kod svoje dr da vidim šta ćemo s histeroskopijom i da li će me staviti na klomifen.

Moram te pitati da li ti imaš tzv probojno krvarenje u sredini ciklusa, smeđkasto ili crvenkasto obojen iscjedak? On se može desiti zbog polipa ili pada hormona, a ja ga imam svaki drugi ciklus i mislim da je zbog pada hormona.

Eto, svašta sam napisala, nadam se da nisam nikog ugnjavila dužinom posta. Također, želim ti sreću i da uspiješ putem lijekova izazvati ljuštenje tog ploipa zajedno s endometrijem, a javiću svakako šta je meni dr rekla na slijedećoj kontroli.
Držim nam fige objema. Sretno!

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu azleja)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Polip na endometriju
27.6.2008 14:37:48   
azleja
Buduca mama hvala ti na brzom odgovoru i na lijepim zeljama.
I ja tebi zelim sve najbolje i da se sve rijesi pozitvno.user posted image

Ja sam u braku vec 4 godine i jednom prije dvije godine sam bila trudna ali to nismo uspjeli dokazati, ali mi znamo da je to bilo to, jer sam poslije kasnjenja od 20 dana prokrvarila uz uzasan bol i na ulosku je bilo nesto sto je izgledalo kao pravi mali embrion. Izvinjavam vam se na ovako direktnom opisu.
I od tada nikada nisam nista slicno vidjela niti dozivjela.

E sad da se vratim na polip, do prije jedno pola godine-godinu sam imala cesto ta krvarenja izmadju ciklusa, nekada je bilo roze nekada braon boje. Onda sam pocela da pijem macinu travu i virak i to je hvala Bogu prestalo. I ja mislim da mi je to bilo od polipa, jer ko zna od kada ga imam i koliki je prije bio. Jer sam ranije uvijek isla dr ukoliko bi mi kasnila M, sad sam prvi put prije 3 mjeseca posla na folikulometriju kada mi je i vidio polip. Kako mi je dr rekao on se najbolje vidi na sredini ciklusa i u sustini vrlo ga je tesko otkriti.

Ovulacije su mi uredne, hormoni isto, endometrijum se lijepo deblja, jedino MM ima malo los spermogram, pa on sa polipom rezultira ne dolasku bebe.

Ja sam ga bas oduzila user posted image , nadam se da ce kod obije sve biti u redu i da necemo stici do radikalnih mjera.
Jos jednom hvala ti na odgovoru i cujemo se!!!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Polip na endometriju
30.6.2008 12:39:08   
azleja
Stigla sam od doca, polip je jos unutra. Imam opet kontrolu u cetvrtak da vidi tacno koliki je.
Za histeroskopiju mi je rekao da cemo je raditi u septembru, ne prije. Toliko do mene za sada user posted image

(odgovor članu azleja)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Polip na endometriju
30.6.2008 15:07:45   
budućamama
Draga, žao mi je da nije upalilo sa medikamentima. Ja isto čisto sumnjam da bi to i kod mene upalilo jer ja inače imam obilne user posted image , a polip stoji kako stoji...
A zašto ti je polipektomija tek u septembru? Zbog reda čekanja ili...? Kod koga ti je predloženo da je uradiš?
Meni tek završava user posted image , pa ću za par dana docu. Javiću vijesti. Pusa 

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu azleja)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Polip na endometriju
30.6.2008 22:16:13   
azleja
Buducamama ja sam iz Podgorice, pa histeroskopiju treba da radim na jednoj nasoj klinici za neplodnost.
Sto se tice septembra tako se nekako potrefilo.
Oni su na odmoru od sredine jula do sredine avgusta.
Dr mi kaze da jedan ciklus moram imatri priremu za operaciju pa tek da je uradimo sledjeci.

Tako nekako je ispalo, mada do tada moze i stanje da se promijeni.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Polip na endometriju
1.7.2008 8:46:31   
budućamama
Ja ti još uvijek nemam info oko tih priprema za polipektomiju. user posted image
Valjda ću saznati više kad odem slijedeći put kod doktorice. Planiram otići možda krajem ove ili početkom slijedeće sedmice, da vidim ima li O i šta se dešava s polipom. Sretno nam objemauser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu azleja)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Polip na endometriju
4.7.2008 10:16:53   
azleja
Buducamama, bila sam juce na kontroli, polip je iste velicine kao prije, 1cm x 8mm, doktor kaze da je toliko mali da ga zato ne bi micao jos neko vrijeme i da ne moze preko uzv da vidi gdje se on tacno nalazi, tj da li on sprecava zacece ili prolazak spermatozoida u matericu.
Sl kontrolu imam krajem avgusta, pa cemo tada da vidimo sta dalje.
U medjuvremenu cu da pijem caj od hajducke trave, nevena i koprive, procitala sam da je ta kombinacija lijek za polipe i miome.

Javi i ti ako bude kakvih novosti user posted image  

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Polip na endometriju
4.7.2008 15:55:22   
budućamama
Znači i tvoj se doco slaže s tim da je polip te veličine mali...
Moj isto tako nisu locirali, ali sam se sad sjetila da mi je doktorica rekla da polip pravi probleme ako vaskularizira i to se može provjeriti (mislim da je ovo pravi terminuser posted image ) kolposkopijom.
Eto, toliko od mene. Javiću novosti. Sretno!

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu azleja)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Polip na endometriju
23.9.2008 16:02:51   
Laki
Pozdrav svim forumasicama,
ja sam se registrovala prije nekih mjesec dana, al do sada sam vas samo citala. Devet godina sam u braku, a bebe jos uvjek nema. Ljetos sam radila dvije insjemenacije, ali bez uspjeha. U zadnje vrijeme sam cesto imala neke upale, pa gljivice, bijelo pranje i sl. da bi mi i prethodnog mjeseca mjesecnica kasnila 23 dana, a sto inace nikada nije. Doktor mi je na zadnjem pregledu rekao da treba da radim histeroskopiju, pa me zanima da li je neka od vas to radila, i da mi opisete malo kako to izgleda. Takodje, ako znate neke prirodne lijekove za bijelo pranje, dobro bi mi dosao neki savjet. U zadnje vrijeme stalno koristim ili vaginalete ili pijem antibiotike, al mi nista puno ne pomaze.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Polip na endometriju
23.9.2008 16:21:50   
Vedica
nesto sam uspjela pronaci o ovom zahvatu, evo link
www.medici.com



_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Laki)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Polip na endometriju
25.9.2008 12:32:32   
budućamama
Drage moje,
stanje nakon jutrošnjeg pregleda kod doktora: polip je još uvijek tu i sad je 15 mm i naravo-doktor mi je predložio histeroskopiju i laparoskopiju.
Sad sam poslala MM da mi uzme uputnice za krv, urin i ostalo, pa da mogu zakazati termin za operaciju. Doktor je rekao da ćemo raditi to odmah iza Bajrama, pa sad pokušavam prikupiti sve nalaze na brzaka, da i to obavim.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Polip na endometriju
25.9.2008 16:39:43   
Laki
Hvala!

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Polip na endometriju
16.10.2008 10:56:24   
budućamama
Moj je polip odstranjen 8.10. user posted image user posted image user posted image
Kako moj doc kaže-polipčić je uklonjen, sve ostalo je ok i sve je u vašim i Božijim rukama...
Pa onda, držite mi fige da mi glupača već ovaj mjesec ne dođeuser posted image user posted image user posted image
Jupiiii....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Laki)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Polip na endometriju
20.10.2008 10:56:45   
azleja
draga buduca mama, drago mi je da si to zavrsila i samo naprijed, sad imas mnogo vece sanse za zacece, zelim ti da jos u ovom mjesecu zatrudnis.
Meni tek predstojih histeroskopija i to ovih dana. Danas idem da se dogovorim sa doktorom sta i kako. Mislim da ce da mi je radi pod lokalnom anestezijom i od toga me je strah, tj strah me od eventualne boli. Kako je to islo kod tebe? Koju su ti dali anesteziju? Molim te napisi mi o svemu, znas da mi je to sad potrebno user posted image

(odgovor članu shirly)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Polip na endometriju
20.10.2008 11:29:37   
budućamama
Draga moja,
ako će ti raditi samo histero onda će najvjerovatnije koristiti lokalnu anesteziju, što i nije tako loše. Bar si isti dan kući...
Ja sam radila i histero i laparo pa mi je data opšta anestezija, ali bez obzira na to sve boravak u boravak u bolnici mi je sve skupa trajao tri dana i oporavak ide brzo.
Nije ništa strašno, ne brini. Dobra stvar je ta da nema čekanja kod pravljenja bebe. Nakon laparo već možeš nakon 7 dana imati odnose ako nema krvarenja ili nekih komplikacija.
Slobodno pitaj još ako te šta interesuje.
I naravno-sretno!!!

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu azleja)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Polip na endometriju
20.10.2008 11:31:55   
budućamama
I još da kažem, mene nije ništa "unutra" bolilo, više su me boluckali rezovi od laparoskopije. Jesam malo više osjećala jajnike, kao neki neugodan osjećaj, ali i to brzo prođe. Bitno je da se paziš da se ne prehladiš ili ne navučeš "s nogu" i sve će biti dobro.
Hvala na lijepim željama, ja sam se već sinoć bacila u akciju user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Polip na endometriju
22.1.2009 15:36:49   
Lilipop
podizem ovu temu, jer su mi prije dva dana otkrili polip na endometrijumu velicine 13,5 mm..gin.mi je rekla da cemo tri meseci pokusati da ostanem u dugom stanju bez operativnog otstranjivanja, a ako neuspe onda histeroskopija. Rekla je da se ne brinem jer to nije nista opasno . Isto je rekla da bi to moglo biti problem pri zacecu ali i nemora, mnoge zene su ragjale stime a nekima se to i samo od sebe izlecilo. Procitala sam da buducamama i jos neke cure su imale takav problem, pa bih zamolila ako neko ima slicno iskustvo da pise kako je prosao i dali imaju neki savet za mene.. pliiiiz!! nije da sam depresivna ali se neosecam bas naj naj ovih dana, malo sam neraspolozena ali procice, znam. Volela sam samo snekim ovo podeliti. Pusa svima!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Polip na endometriju
22.1.2009 15:44:41   
budućamama
Draga moja,
kao što si i vidjela, i ja sam ti imala polip iste veličine. Ja sam pokušavala zatrudniti bez op, ali nije išlo. Mislim da su se iskombinovale tu i male fluktuacije hormona kod mene. Ipak, nakon svih početnih nalaza prilikom obrade steriliteta, moj me doc uputio na laparoskopiju i histeroskopiju. Sve mi je urađeno odjednom i sad se i dalje trudim, pa valjda ću ostati trudnauser posted image
Polipi su u suštini samo smetala, ali su jako rijetko opasni. Mogu djelovati kao mehanička prepreka za začeće, ali to nije pravilo. Ima žena koje su i zatrudnile i rodile s polipom bez problema.
U svakom slučaju se ti trudi i ne razmišljaj previše o polipu. Ako ga na kraju i budeš trebala uklanjati, histeroskopija nije strašna, a i oporavak je jako brz.
Ne sikiraj se i slobodno pitaj sve što te zanimauser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Lilipop)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *