|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Surogat majka
13.6.2010 19:54:15   
acudesa
Ne znam da li bij ja bila spramna na takvo nešto, nisam puno razmišljala o tome...ali...kao što reče mynxlee, bila bih apsolutna podrška onome ko se odluči na takvo nešto...ali zrelo  i razumno, bez komplikacija

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Surogat majka
14.6.2010 10:15:34   
svrc
hvala...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Surogat majka
14.6.2010 10:40:03   
Srculence
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

bila bi surogat majka kada meni bliski ljudi ne bi mogli imati djece s tim što bi htjela da s tim djetetom ostanem u vječitom kontaktuuser posted image
Teško je to kad neko ne može da ima djecu, patnja velika, zašto ne pomoćiuser posted image
Mene više "plaši" okolina kako bi reagirala kad bi ja bila nekom surogat majkauser posted image  garant bi me osudjivali a to je teško predeverat....
ljudi zaista znaju da budu oholiuser posted image user posted image user posted image
ja mislim da bi mogla biti surogat majka, za svog brata bi recimo to uradila bez razmišljanja, ne bi mogla živjeti normalno da se on pati a da ja mogu pomoći na ovakav način


vesela potpisujem te od riječi do riječi.



_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Surogat majka
14.6.2010 11:07:53   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: svrc

na zalost zbog toga "po zakonu"... raspitujem se i za varijante "onako"...


Ja imam dvoje djece, i smatram se vrlo blagoslovljenom zbog toga.
Ova tvoja rečenica me je jako rastužila i ljudski povrijedila.
Vjerujem da će ljudi zbog potomstva učiniti sve, i moguće i nemoguće, ali nikada neću opravdati kupovinu djece.
Djeca nisu roba.
I postoje " stvari " u životu koje ne bi trebalo biti moguće kupiti.
( ovo zbog činjenice gdje ljudi radi svoje bijede su primorani prodati dio tjela a i dijete koje rode )
Da li bi ti mogla nastaviti živjeti sa činjenicom da si sebi kupila potomstvo.

IZVORNA PORUKA: svrc
u mnogim zemljama u svetu je to dozvoljeno, ali je zakonska procedura komplikovana posebno kad nisi drzavljanin te zemlje iz koje je surogat majka.....


Radi se o tome da ti u svojoj zemlji moreš regulisati papirološki da si majka tog dijeteta. To po zakonu Srbije a ni BiH ne možeš.
Majka je u smislu zakona osoba koja je rodila dijete.
Otac je onaj na koga upućuje brak.


(odgovor članu svrc)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Surogat majka
14.6.2010 11:19:48   
Lejla Ka
Mislim da bih jedino
IZVORNA PORUKA: triplemama

Ja bi to mogla uraditi samo svojoj sestri kada bi vidjela da stvarno nemože

jer bi tako i dalje djelimično bilo i moje dijete. Ali je to samo udaljeno mišljenje. Ne znam kako bih se snašla u slučaju potrebe. Ni da budem surogat, niti da mi treba surogat (što je ružan ovaj izraz user posted image )


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Surogat majka
14.6.2010 12:52:02   
vjestica
malo ću OT, ali ako je po zakonu majka samo ona koja je rodila dijete, šta je onda žena koja je usvojila dijete?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Surogat majka
14.6.2010 12:59:58   
Leva
Meni se cini da je ova tema kontraverzna jedino zenama koje imaju djecu user posted image
Moja prijateljica je u 9. mjesecu trudnoce izgubila i dijete i matericu, jajnike ima. Da postoji nacin da ostvari surogat majcinstvo u ovoj drzavi ili da skupi dovoljno novca da ode vani ne znam odakle i jednoj od vas za pravo da to osudjuje! Da bi nesto mogle osudjivati morate prethodno biti u datoj situaciji i pricati na osnovu iskustva sve ostalo je trla baba lan ili ti ga ja sam hiper moralna blago meni a svi ostali koji misle drugacije su papci.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Surogat majka
14.6.2010 13:07:50   
hanabanana
 
IZVORNA PORUKA: vjestica

malo ću OT, ali ako je po zakonu majka samo ona koja je rodila dijete, šta je onda žena koja je usvojila dijete?


Usvojitelj.
Dalje ima potpuno i nepotpuno usvajanje.

"Kod potpunog usvojenja brišu se veze sa biološkim roditeljima i srodnicima, u matičnu knjigu rodjenih se usvajatelji upisuju kao roditelji, a kod nepotpuno usvojene djece u napomeni u rodnom listu upisuje se ime usvajatelja i zadržavaju se nasljedno-pravni odnosi sa biološkim roditeljima"



(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Surogat majka
14.6.2010 13:10:32   
malena27 RR
Molim vas da smirite tenzije... ovdje smo da razmijenimo informacije i da se druzimo user posted image  

LP, RR tim


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Surogat majka
14.6.2010 13:10:46   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Leva

Da postoji nacin da ostvari surogat majcinstvo u ovoj drzavi ili da skupi dovoljno novca da ode vani ne znam odakle i jednoj od vas za pravo da to osudjuje! Da bi nesto mogle osudjivati morate prethodno biti u datoj situaciji i pricati na osnovu iskustva sve ostalo je trla baba lan ili ti ga ja sam hiper moralna blago meni a svi ostali koji misle drugacije su papci.


Ja uopšte ne osudjujem mogućnost surogat majčinstva, naprotiv.
Ali osuđujem svaki pokušaj da se ostvari surogat majčinstvo mimo zakonske regulative jer je to onda čista kupovina, nema veze sa majčinstvom.


(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Surogat majka
14.6.2010 13:15:02   
mamaajna
to je isto kao i za mrezu donatora,da i jednoj odnas zatreba i mi bi trazile mimo zakona da spasis nekoga.....

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Surogat majka
14.6.2010 13:23:56   
Nedi
U danasnjem dnevnom avazu je objavljen članak o surogat majčinstvu a nekako liči na ovu našu temu i počinje ovako:

Slučaj Srbijanke koja je prije nekoliko dana na jednom bh. porodičnom portalu tražila surogat majku jer, kako kaže, u BiH ne postoji zakon koji to zabranjuje, ponovo je aktuelizirao ovaj problem.

Kompletan članak

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme/6234-surogat_majka_majcinstvo_bih.html

Što se ličnog stava tiče nikako ne bih mogla roditi pa dati dijete srce bi mi prepuklo...






(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Surogat majka
14.6.2010 13:26:19   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: mamaajna

to je isto kao i za mrezu donatora,da i jednoj odnas zatreba i mi bi trazile mimo zakona da spasis nekoga.....


Ako misliš na one što odu u Indiju pa kupe bubreg, moram ti reći da kod 70 % slučajeva dodje do odbacivanja, a ne želiš znati koliko ih završi smrtno.

Isto tako ovo dvoje nikada ne bih poredila.
Kada se čovjek bori za vlastiti život sebe, ili sebi nekoga bliskog, vjerujem da su sva sredstva dozvoljena i da se vjeruje i u nemoguće.

Surogat majčinstvo nije takvo što.


< Poruku je uredio hanabanana -- 14.6.2010 13:29:03 >

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Surogat majka
14.6.2010 13:35:06   
selmoni
Drage moje stavite se u poziciju bračnog para koji ne može da dobije djete ako je to jedini način da uspiju u tome ja bih to podržala. Smatram da majka i ne mora biti ona koja rodi nego da to može biti i ona koja goji i hrani i sve i pače i smije se u isto vrijeme s tim djetetom i vli ga više od svega.

_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Surogat majka
14.6.2010 13:39:42   
vjestica
možemo mi do sutra moralisati i reći da se ne može porediti sa spašavanjem života, ali levina prijateljica kojoj je to  jedina opcija da dođe do biološkog djeteta sigurno ima sasvim drugačije mišljenje i sigurno to sasvim drugačije doživljava
i mislim da nema potrebe da se sugeriše usvajanje, a to puno lakše sugerišu žene koje imaju djecu i nisu imale problema sa neplodnošću
ja sam se borila sa neplodnošću i nikad mi nije bila opcija usvajanje
ako će neko usvojiti, usvojiće imao ili ne svoju biološku djecu


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Surogat majka
14.6.2010 13:41:39   
Leva
Hanabana meni je jasno o cemu ti govoris jer sam i ja na fakultetu ucila sta ima za reci Porodicno zakonodavstvo, zbog toga sam i napisala ako bi postojala mogucnost. S druge strane da sam osoba kojoj treba donirana jajna stanica, spermatozoid ili posudjena materica (surogat majcinstvo i nije nista drugo do rentanje inkubatora tj. materica koja moze iznijeti trudnocu do poroda) vjerovatno bih kopala i rukama i nogama da nadjem najblizu drzavu u kojoj je to zakonom regulirano i dozvoljeno i stvarno me ne bi bilo briga sta komsiluk ima da kaze po tom pitanju.
Meni je prije neko vrijeme jedna citateljica na blogu savjetovala da bi mi bilo najbolje da se okanem bolnih postupaka i da nadjem neku djevojku koju cu finansirati dok mi ne rodi dijete user posted image  Lijepo sam joj se zahvalila na savjetu i rekla da cu ja nastaviti sa fizickim maltretiranjem sve dok ne dobijem dijete jer je to moj izbor i niko me nije natjerao na takav nacin zivota...
Surogat majcinstvo bih bila u stanju ponuditi samo sestrama jer iz ove perspektive znam koliko je bolno nemati mogucnost za ostvarenje bioloskog roditeljstva. Ne postoji novac za koji bih to uradila drugima (nisam toliki filantrop) ali ne usudjujem zene koje na taj nacin posteno zarade svoj novac. Osudjujem samo one koje rode i ubiju svoje dijete ali valjda ni one nisu krive za vec razne psihicke bolesti koje nisu na vrijeme prepoznate user posted image
Sorry ugnjavih ja user posted image


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Surogat majka
14.6.2010 14:16:06   
mynxlee
Ja nikog nisam osudjivala.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Surogat majka
14.6.2010 14:31:33   
ledy blue
Iskreno mislim da je surogat majka nesto najhrabrije i humanije sto neko moze urditi za par koji ne mogu imati dijete...sad da li je to moralno...ispravno  ili ne suvisno je pisati o tome...jer svi smo mi i nemoralni i sebicni i gresni u nekim momentima zivota...Majke bi za svoju djecu uradile sve i dopusteno i ne dopusteno..a tako i mi koje pokusavamo biti majke..ne vidim u cemu je razlika..vi se borite za njih ..a mi se borimo da imamo svoje potomke za koje ce mo se poslije brinuti..

Da me neko prije 10god pitao da li bi bila surogat majka moj odgovor bi bio kategorican NE...sad mislim da bih ipak razmislila...
A neko je pisao o tome kao ''kupovanju'' ( izvinjavam se ako sam pogresno razumijela ) ..al to nema nikako smisla...onda mi nesto i vantjelesna oplodnja dodje kao kupovanje...vecinom na kredit..jos nisi siguran hoce li beba biti isporucena user posted image
Ako je surogat majka jedini nacin da neko postane roditelj ..ja apsolutno to podrzavam .


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Surogat majka
7.7.2010 12:55:37   
svrc
ovaj tvoj txt me cesto digne na noge... kad se sapletem..... posebno recenica ispod crte.... hvala

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Surogat majka
7.7.2010 13:00:27   
Visnja RR
to jeste jako hrabar cin...ali ja ne bih mogla user posted image  

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu svrc)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Surogat majka
20.8.2011 11:38:57   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: ajla86

kakva je kod nas situacija ako je jedina opcija majcinstva zamjenska majka?
da li se to zakonski podrzava kod nas?
gdje naci surogat majku?
u svjetu imaju agencije i to dodze malo skuplje ali ako je jedina opcija kako i sta moilila bih da mi kaze neko ako zna....



IZVORNA PORUKA: maja78 RR

kod nas to nije odobreno u zakonu



IZVORNA PORUKA: ajla86

sta ako je to jedini nacin za majcinsktvo....
onda bi trebalo po evropi to negdje raditi.u ukrajini i moldaviji je to moguce izvesti



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Surogat majka
23.8.2011 13:44:09   
morrisonka09
mi očajni smo zahvalni na svakoj nadi i mogućnošću da imamo svoje dijete, samo oni koji su u našoj koži znaju kako se osjećamo...zato hvala svim ženama dobrog srca koje bi pristale na takvo što......

(odgovor članu hari)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Surogat majka
23.8.2011 13:45:26   
morrisonka09
podržavamuser posted image

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Surogat majka
23.8.2011 13:50:32   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Srculence

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

bila bi surogat majka kada meni bliski ljudi ne bi mogli imati djece s tim što bi htjela da s tim djetetom ostanem u vječitom kontaktuuser posted image
Teško je to kad neko ne može da ima djecu, patnja velika, zašto ne pomoćiuser posted image
Mene više "plaši" okolina kako bi reagirala kad bi ja bila nekom surogat majkauser posted image  garant bi me osudjivali a to je teško predeverat....
ljudi zaista znaju da budu oholiuser posted image user posted image user posted image
ja mislim da bi mogla biti surogat majka, za svog brata bi recimo to uradila bez razmišljanja, ne bi mogla živjeti normalno da se on pati a da ja mogu pomoći na ovakav način


vesela potpisujem te od riječi do riječi.




i dalje isto mislim, bila bi surogat mama i podarila dijete i nekim svojim bliskim prijateljicama kada bi došle u situaciju da ne mogu one roditi
Znam da bi mm poludio al šta me briga, život je kratak, usrećimo druge
kod nas u BiH ne postoji zakonska regulativa po ovom pitanju??? kako to uopće ide i dal ide kod nas????

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Surogat majka
23.8.2011 14:12:46   
Blue rose RR
Skidam kapu, svim onim ženama koje se odluče za surogatstvo, ali ja iskreno ne bih mogla nositi dijete pod srcom devet mjeseci i onda ga nekome dati.

Ja se zanimam zašto ljudi bježe od usvajanja djeteta. Znam da je surogatstvo "bliže svom" djetetu, ali isto tako ko tim ljudima jamči da će sve sve odvijati "po planu".






_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *