|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Surogat majka
25.8.2011 8:23:37   
vila_7
hajde nemojte zaje.avati,pa zena iskreno kaze cega se boji. Svaka cas_t sto neko usvoji bas bolesnu djecu-ma tim ljudima treba sve na svijetu dati, ali ona se boji toga i radije ce izabrati surogat opciju i imati svoju krv, nego usvojiti. MOzda se samo krivo izrazila, ali znaci ona bi usvojila zdravo dijete,ali kako znati da ono nema neku tesku nasljednu bolest-a ona na to jednostavno nije spremna.
I da....naravno da sva djeca zasluzuju da se usvoje i budu u toplini doma, ali najlakse je pricati a teze je zaista poduzeti. Tako da nikad ne reci nikad jer ne znas sta te ceka.

P.S. napolitanka i u pravu si - stvarno imam mnogo parova u okolini koji ne mogu godinama imati djece i obavezno ih pitaju-pa što ne usvojite!? I meni to ide na zivce! Prvo jer nije svako spreman usvojiti a drugo mozda samo zele svoje ili nikako- i sta je tu cudno!?


< Poruku je uredio helena_7 -- 25.8.2011 8:27:59 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Surogat majka
25.8.2011 11:28:31   
vjestica
i mene fascinira kako parovi koji imaju djecu i nisu imali problema da ih dobiju tako olako preporučuju usvajanje
pa meni je logično da žena koja je prošla trudnoću, porod, dojenje i ima svoje dijete da bi trebala da razumije želju druge žene da isto to prođe,umjesto da usvoji
koliko god svima drugima zvučale grubo ajline riječi, ali to mogu razumjeti samo parovi koji su se suočili sa problemom neplodnosti - usvajanje je zadnja opcija
a možda nije uopšte opcija
iz hiljadu i jednog razloga
usvajanje nije liječenje nepodnosti, ko će usvojiti, usvojiće bez obzira ima li ili ne svoju biološku djecu i ja bih voljela da ljudi to konačno razgraniče u svojim glavama
pogotovo prije nego što tako nešto predlože parovi koji se bore sa neplodnošću


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Surogat majka
25.8.2011 13:56:58   
klemzi
IZVORNA PORUKA: vjestica

i mene fascinira kako parovi koji imaju djecu i nisu imali problema da ih dobiju tako olako preporučuju usvajanje
pa meni je logično da žena koja je prošla trudnoću, porod, dojenje i ima svoje dijete da bi trebala da razumije želju druge žene da isto to prođe,umjesto da usvoji
koliko god svima drugima zvučale grubo ajline riječi, ali to mogu razumjeti samo parovi koji su se suočili sa problemom neplodnosti - usvajanje je zadnja opcija
a možda nije uopšte opcija
iz hiljadu i jednog razloga
usvajanje nije liječenje nepodnosti, ko će usvojiti, usvojiće bez obzira ima li ili ne svoju biološku djecu i ja bih voljela da ljudi to konačno razgraniče u svojim glavama
pogotovo prije nego što tako nešto predlože parovi koji se bore sa neplodnošću

user posted image user posted image user posted image user posted image Tako precizno, jasno i tačno, sve što si napisala.


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Surogat majka
25.8.2011 14:05:44   
vila_7
bas tako...ko hoce hoce-bez obzira ima li djecu ili ne, a skontala sam da je ova tema skroz OT otisla user posted image


< Poruku je uredio helena_7 -- 25.8.2011 14:06:11 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Surogat majka
25.8.2011 15:26:25   
ajla86
svak ima svoje misljenje i neznam zasto me ubjedzujete u neke stvari znam da ima svega i kod rodzenog djeteta ali proces usvajanja traje jako dugo i finansijski izadze blizu troskova surogat majke al mi je bolja solucija surogat majcinstvo nego usvajanje pa vi pisale i mislile o meni sta hocete...moj stav.
moj posao je usko vezan sa usvajanjem djece i upoznata sam sa obje strane usvajanje djece i sa majkama koje ostave djecu u domu i sa tom djecom...tako da imam razlog zasto imam neke stavove a opet nemozete nekoga osudzivati zbog necegga sto neznate.
napolitanka me razumjela jer mi imamo isti problem i sigurna sam i slicne misli.
jer mi sa tom dijagnozom i zivotom kojim provodimo u jako teskoj borbi, imamo jedno pitanje koje nam se motra po glavi a nesmjem ga napisati jer biste me puuuno vise osudzivaleuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a kad skontas to ti ga tako i dodze....


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Surogat majka
25.8.2011 15:41:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vjestica

i mene fascinira kako parovi koji imaju djecu i nisu imali problema da ih dobiju tako olako preporučuju usvajanje
pa meni je logično da žena koja je prošla trudnoću, porod, dojenje i ima svoje dijete da bi trebala da razumije želju druge žene da isto to prođe,umjesto da usvoji
koliko god svima drugima zvučale grubo ajline riječi, ali to mogu razumjeti samo parovi koji su se suočili sa problemom neplodnosti - usvajanje je zadnja opcija
a možda nije uopšte opcija
iz hiljadu i jednog razloga
usvajanje nije liječenje nepodnosti, ko će usvojiti, usvojiće bez obzira ima li ili ne svoju biološku djecu i ja bih voljela da ljudi to konačno razgraniče u svojim glavama
pogotovo prije nego što tako nešto predlože parovi koji se bore sa neplodnošću

´

Da razjasnimo jedno njene rijeci ne zvuce glupo vec grupo ...Niko ne brani pravo misljenja ali sad  jos rece da je usko povezana sa radom usvajanja a mi ostali ispadosmo laici , nemamo veze svezom i iako nismobili u tojsituaciji ispadamo kile kamenja ....
Niko te Ajla ne osudjuje sto ti zelis vise jednu opcijuod druge ali igrom slucaja znam dosta sad vec odraslih ljudi koji su odrasli u domu Ljubica Ivezic ,vjeruj mi niko ne zeli da ih neko ko se ocajnicki bori da ima dijete dijeli na kile voca i povrca i prisiva impsihicke bolesti....Tebi nek je sa srecom , da stoprijeostvaris svoj cilj ali vjerovalailine imaljudi iakonisu isli u tudjim cipelama,mozgaju i mogu da se stave na tudje mjesto

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Surogat majka
25.8.2011 15:57:39   
ajla86
da ja djelim napustenu djecu na jabuke i kruske...
ja koja ginem da bih imala djete djelim napusteno djete na jabuke kruske i breskve....kojeg je majka napustila ili sta vec a  ja ako sam se pogresno izrazila sam na tapeti vas savrsenih...nekontam nikako???
usko sam vezana sa tom djecom,radim kao zdravstveni radnik sa zenama koje ostavljaju djecu...kojima je Bog dao da imaju djete pravo zdravo i ostave ga (NIKOG NEOSUDZUJEM) a ja koja vise neznam sta zanci iamti sex a da prije gurnem toplomjer dole i gledam kakva je sluz itd itd odlicna predigra....i ako sam spomenuila da je druga kila jabuka(u mojoj mahali to znaci to je vec druga stvar) ja sam bezosjecajna i zla zenturaca...blago nama....nevidim svrhu raspravljanja o ovome jer moje zivotne strahove koje sam podjelila sa vama ste tako izkomentarisali ruzno da me sve zabolilo.i za te gene...naravo i svaka trudnica dok nerodi moli Boga da djete bude pravo i zdravo...tako i zena koja usvaja moli se da joj dodjele zdravu bebu...i opet ste me osudili...al nebitno je to totalno...
mi smo ipak balkan...imam u porodici usvojeno djete..i to ga prati kroz sve sfere zivota...zaboga milog on je odbacen i to je uzas jedan.tako u komsiluku jedna zena rece mi za drugu komsinicu posvadzale se bla bla bla i jedna recenica mi je zaprala usi...sta da ti pricam vise,zamisli koja je to sorta kad je i bog kaznio i nije joj dao da rodi....znaci sa svih strana ako si malo drugaciji si strasan za druge...sad ce opet osude user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Surogat majka
25.8.2011 16:04:17   
Nedi
Ma neeeee kakve osude pa zar se to na nasem forumu radiuser posted image

Sigurno se nisi dobro izrazilauser posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Surogat majka
25.8.2011 16:09:02   
ajla86
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sigurno je do mene........

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Surogat majka
25.8.2011 16:11:18   
Nedi
IZVORNA PORUKA: ajla86

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sigurno je do mene........


user posted image user posted image user posted image Treba malo da poradiš na izražavanju....user posted image user posted image user posted image user posted image Pokušaj na engleskom možda bude jasnijeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Surogat majka
25.8.2011 16:16:46   
ajla86
nema mi druge....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Surogat majka
25.8.2011 16:24:19   
taurus
ajla user posted image

ne obaziri se na komentare koji te vrijeđaju
ovo je forum i pisana riječ je mnogo drugačija od izgovorene

želim ti da što prije dođeš do svoje user posted image
a način je nebitan, važan je samo krajnji cilj za koji se boriš

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Surogat majka
25.8.2011 16:35:27   
ajla86
hvala
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Surogat majka
26.8.2011 8:34:29   
vila_7
ajla86 ...nema tebe ko sta osuđivati - niko ne zna kako je u tuđim cipelama! da....ja dijelim zivote ljudi na cipele! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Surogat majka
26.8.2011 9:20:42   
veeseelaa
ajla je bila iskrena i šta se odma palite, jeste dosadne user posted image
ovo što je ajla rekla ja sam čula od mase žena, tako da.... ona je samo javno napisala
naravno da prilikom usvajanja razmišljaš o porijeklu tog djeteta, vi ne bi ????
nego samo rekle uzimam???, ne vjerujem baš!

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Surogat majka
26.8.2011 9:23:24   
veeseelaa
sta da ti pricam vise,zamisli koja je to sorta kad je i bog kaznio i nije joj dao da rodi....znaci sa svih strana ako si malo drugaciji si strasan za druge...sad ce opet osude


papanke s Balkana, pih, fuj, nemam riječi
a nju Bog nije kaznio što joj je jedino u životu to što zijeva preko ograde i pusta jezičinu???
e nabi*em je

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Surogat majka
26.8.2011 10:13:10   
vjestica
ajla user posted image user posted image
pusti druge, lako je drugima koji nisu nikada bili u tvojoj situaciji da te osuđuju user posted image



_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Surogat majka
26.8.2011 10:22:31   
Lulu_08
Svaka odabrana opcija u ovom slučaju je za osobu koja čvrsto stoji iza iste ispravna, što mi drugi mislili o tome je nevažno, nerelvantno.

Podršku dajem svim ženama koje se na njihov odabrani način bore da postanu majke.

Samo naprijed!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Surogat majka
26.8.2011 10:41:00   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Djana

Podršku dajem svim ženama koje se na njihov odabrani način bore da postanu majke.



potpis!


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Surogat majka
26.8.2011 17:36:03   
Leva
Ajla od srca ti zelim da sto prije skupis novac za postupak user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Surogat majka
26.8.2011 18:05:09   
hatepsut
Ja iskreno nebi pristala biti surogat majka (ko mene pita user posted image ) ne smijem se zareci,ali...tesko...S druge strane potpuno podrzavam Ajlu i zenice poput nje koje se lavovski bore da zagrle svoju bebu!Ne znam kako se osjecate,jer nisam bila u vasoj kozi,ali se suosjecam s vama! mogu ja vama trunit i izmisljat toplu vodu,ali samo vi znate kako vam je.Prosle godine na moru bracni par srednjih godina bez djece (nisam zeljela ulaziti u detalje jer vjerujem da je to za njih jako bolno)kad su krenuli pozdravljaju se i zenica kaze  "necemo vise ovdje ljetovati,mnogo je djece a nas to jako boli" user posted image naravno bilo ih je koje su to porkomentarisale kao ne vole djecu,ama vole oni djecu ,ali njih boli sto nemaju svoje i radije ce ljetovati gdje su samo odrasli user posted image
Oko sebe imam masu primjera recimo poznajem zenu koja je imala potpomognutu oplodnju (borili su se s neplodnoscu 15-ak godina) nakon 4 godine rodi prirodno drugu djevojcicu,
Poznajem bracni par koji je nakon usvojenog djeta dobio svoje!
A jedna poznanica je nakon 18g braka rodila zdravog djecaka!

Zato drage moje,zelim vam svu srecu ovog svijeta,da sto prije zagrlite svoje bebice!A kometare koji vam eventualo "ne odgovaraju" ignorisite,a mozda neka od forumasica i nije mislila nista lose,samo se lose izrazila user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i tako u nedogled !

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Surogat majka
26.8.2011 18:19:55   
klemzi
Ja sam se na svojoj koži najbolje uvjerila koliko ljudi mogu biti okrutni, to je za nepovjerovati. Ne kažem da je neka od forumašica koje su komentarisale Ajline postove imala namjeru da je uvrijedi, ali onaj ko nije doživio bolno iskustvo, ne zna kako su ljudi osjetljivi na te stvari. U supermarketu preko puta moje kuće ima jedna trgovkinja koja, kad god ja odem tamo, meni kaže, ako recimo kupujem gotove jufke " ah draga, pa nemaš malo dijete, što ne praviš domaće" i sl. komentari koji uvijek uključuju ovo da ja nemam dijete. Dooobro zna cijelu moju situaciju, ali eto.. Prvo, koji je klinac boli šta ja kupujem, a drugo, Allah dž.š. neka mi oprosti ako griješim, nije mi jasno kako može biti toliko okrutna, mene bi bilo strah Boga. I šta reći na ovakav, što vesela kaže, papanluk, idiotizam, nemam dovoljno grozne riječi da to opišem.
Tako, Ajla, nama ostaje da se borimo da dođemo do svog cilja, a svi će za svoje izgovorene riječi odgovarati na najpravednijem sudu.


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Surogat majka
27.8.2011 11:28:50   
ajla86
sit gladnom nikad nije vjerovo....
razumjele su me zene koje su u istim jadima...ako nam neide prirodno molim dragog Boga da nam da  para dovoljno ako nista da makar pokusavamo vto,usvajanjem ili surogat majcinstvom da imamo svoje user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Surogat majka
27.8.2011 11:34:28   
mala75
IZVORNA PORUKA: ajla86

sit gladnom nikad nije vjerovo....
razumjele su me zene koje su u istim jadima...ako nam neide prirodno molim dragog Boga da nam da  para dovoljno ako nista da makar pokusavamo vto,usvajanjem ili surogat majcinstvom da imamo svoje user posted image



draga moja trnovit je put do ostvarenja ovog cilja, ja sam osjetila na svojoj koži i razumijem kroz šta prolaziš i zato GLVU GORE I NEPREZAJ NI OD KOGA I NI OD ČEGA  a najmanje slušaj mahalske priče jer se zna QI onih koji ih pričaju

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Surogat majka
27.8.2011 11:53:52   
balasgirl
IZVORNA PORUKA: mala75

IZVORNA PORUKA: ajla86

sit gladnom nikad nije vjerovo....
razumjele su me zene koje su u istim jadima...ako nam neide prirodno molim dragog Boga da nam da  para dovoljno ako nista da makar pokusavamo vto,usvajanjem ili surogat majcinstvom da imamo svoje user posted image



draga moja trnovit je put do ostvarenja ovog cilja, ja sam osjetila na svojoj koži i razumijem kroz šta prolaziš i zato GLVU GORE I NEPREZAJ NI OD KOGA I NI OD ČEGA  a najmanje slušaj mahalske priče jer se zna QI onih koji ih pričaju


Baš tako. Draga Ajla tebi i tm želim od srca sve najbolje, da vam dragi Bog da snage, hrabrosti i sabura da istrajete i dobijete svoje blago. Uvijek će biti "moralista" i dušebrižnika, tako da se tim ne trebaš opterećavati. Najvažnije je da imaš podršku svojih najbližih i vjeru u sebe i Boga. Šta god da odlučiš i kojim god putem da kreneš (vto, surogat, usvajanje...) podržavam te i divim na snazi,jer tvoje godine (pretpostavljam da ovo 86 u nicku je tvoje godište) su još takoreći mladost. Mila, sretno.


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *