|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Surogat majka
9.12.2011 16:17:18   
Bella30
Ja se borim sa neplodnoscu i nema toga sto nisam u stanju napravit da bi imala svoju bebu,nije bitno tko ce me osudjivati ako budem imala surogat majku uopce me drugi ne zanimaju i ja sam zasluzila da imam svoju obitelj.Zato zbilja morate biti u ovoj situaciji u kojoj se nalazim ja i milion drugih zena koje nece nikad osjetit bebu u svom trbuhu niti doziviti sam porodjaj da bi nas mogle osudjivati.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Surogat majka
17.1.2012 21:39:28   
ksena
Ne razumijem zašto bi neko napadao i vrijeđao osobu koja se svim silama trudi da ostvari isto što i ona koja napada? Niko od nas ne zna kako je u cipelama drugog. Žao mi je što naš zakon ne dozvoljava donacije polnih ćelija, niti surogat materinstvo. Bez problema bih bila surogat majka bilo kome, a posebno nekome meni bliskom. Ima li veće radosti nego podariti nekome najveći dar od svih, dijete? Mada, u svijetu postoje i slučajevi surogat materinstva iz čiste obijesti, u fazonu, nemam vremena za biti trudna. To mi je ogavno. Ali pomoći nekome ko nema jajnih ćelija, ili ne može iznijeti trudnoću zbog raznoraznih razloga, po meni, je pohvalno. Opet ponavljam, žao mi je što kod nas to nije moguće. Mislim da bi Bih bila bogatija za dosta veselih i sretnih beba.

_____________________________

Nije srećan onaj ko ima šta želi, već onaj koji ne želi ono što nema.

(odgovor članu Bella30)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Surogat majka
25.9.2013 13:58:33   
Visnja RR
ima li neko informaciju o surogat majkama u BiH... trebam hitno informacije

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ksena)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Surogat majka
25.9.2013 14:03:44   
minja_
ja koliko znam, to je, nazalost, jos uvijek ilegalno kod nas.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Surogat majka
25.9.2013 14:07:56   
minja_
a novi zakon bavi se samo vjestackom oplodnjom parova u bracnoj ili vanbracnoj vezi. Surogat majcinstvo se ni ne spominje.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Surogat majka
25.9.2013 14:09:45   
Super Beba
Ja vjerujem da Leva i druge trudilice sa teme o medicinski potpomognutoj oplodnji mogu reći više o ovome.

Ja koliko znam, kod nas ova oblast uopće nije regulisana zakonom (tek sada je u formi nacrta zakon u FBiH, u RS postoji nešto malo više regulisano, ali se u većoj mjeri odnosi na finansiranje potpomognute oplodnje)...

Tako da pravno gledajući, ako su moja saznanja ispravna, surogat majčinstva nisu ni legalna ni ilegalna....E jedino, ne znam kako procedura ide u tom slučaju, tj. kako klinike koje se bave potpomognutom oplodnjom gledaju na to...

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Surogat majka
25.9.2013 14:18:42   
Skvo RR
surogat majcinstvo nije  legalno u nasoj drzavi.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Surogat majka
25.9.2013 14:35:07   
Visnja RR
ok..hvala user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Surogat majka
25.9.2013 14:53:36   
Pingvina
Prije par dana smo diskutovali o ovoj temi. Gospodja iz Mostara je na ovaj nacin dobila dijete...ali u USA. Kod nas je ilegalno kako mi ona rece. Ili ako vec nije ilegalno, ona i njen muz to nisu kod nas mogli ostvariti. Uglavnom, nakon puuuuno...puuuno godina vode svoje pile i sretni su.

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Surogat majka
25.9.2013 17:57:21   
Lulu_
mislim da se neke mame ovdje previse "naginju kroz prozor" izjavam JA TO NE BIH NIKAD MOGLA ili NE BIH DOZVOLILA DA MOJE DJETE I OD MM NETKO DRUGI DONESE NA SVIJET.
Hvala Bogu pa nemate Problem tako da ne mozete znati sta biste dopustile. Postoje zene Koje toliko silno zele dijete da im je to ok. A sto se tice Toga da ne bih mogla...mogla bih. Za svoju sestru npr. bih mogla sve! Pa i nosati necaka ili necakinju 9 mjeseci i ne bi mi bio Problem...tako da po meni uvijek postoji ono "ali" zbog kojeg ne treba na startu odmah reci ne bih ja ovo nikad mogla ili to ne bih uradila NIKADA. Meni je to jako humano i sasvim ok tko oze da se nosi sa tim.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Surogat majka
25.9.2013 20:41:12   
Super Beba
Ja pokušavam da nađem, ali ne mogu nikako - gdje je propisano da je surogat majčinstvo zabranjeno u BiH?
Ima u ovom nacrtu Zakona, ali on još nije usvojen, te samim tim i nije stupio na snagu. Je li ima kakva odluka, i sl.?


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Surogat majka
25.9.2013 20:49:56   
animagical
IZVORNA PORUKA: Super Beba

Ja pokušavam da nađem, ali ne mogu nikako - gdje je propisano da je surogat majčinstvo zabranjeno u BiH?
Ima u ovom nacrtu Zakona, ali on još nije usvojen, te samim tim i nije stupio na snagu. Je li ima kakva odluka, i sl.?


ja koliko se sjecam od pretprosle godine, indirektno je zabranjeno...sad sam pokusala da nadjem u porodicnom zakonu iz 2005. i jedino sto nalazim je cl. 53 koji kaze- djetetova majka je zena koja ga je rodila, sto je odmah sasvim kontra sa surogat majcinstvom.

< Poruku je uredio animagical -- 25.9.2013 20:50:16 >

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Surogat majka
1.6.2015 16:00:43   
ena**
Evo da malo ozivim temu.... Ja sam upravo u postupku da postanem surogat majka. Dakle zabranjeno jeste ali ko hoce i zeli nadje način

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Surogat majka
6.6.2015 8:52:50   
vila_7

IZVORNA PORUKA: ena**

Evo da malo ozivim temu.... Ja sam upravo u postupku da postanem surogat majka. Dakle zabranjeno jeste ali ko hoce i zeli nadje način



A ja da ti kažem svaka cast , ma sva sam se najezila čitajući! Divna si i to što ćeš uraditi je po meni toliko veliko da ne znam s čim bih to usporedila i mogu samo zamisliti koliko su ti budući roditelji zahvalni!
Takvo plemenito srce i hrabrost rijetko ko ima!
Da sve prođe u najboljem redu želim ti od sveg srca

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ena**)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Surogat majka
6.6.2015 14:12:43   
kokouli
Ako dobro shavatam ,a mozda i ne shvatam ,surogat majka je kad posudis matericu za embrion dvoje ljudi ...ili imas sex sa necijim muzem ...mala razlika u odnosuu na donaciju jajne stanice ...cin sam po sebi je vrlo plemenit nema govora ,i zasluzuje sve pohvale .Ja licno ne bih pristala na to ,kao sto ne bih isla ni na donaciju jajnih stanica ,ali to je moj licni stav i odnos prema tome ,a borim se sa sterilitetom poprilicno dugo .

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Surogat majka
6.6.2015 19:50:55   
ena**
Vila hvala, kokuli imas 2 vrste surogat majke 1 je gestacijska i 2 je tradicionalna. Gestacijska je gdje surogat mama nosi dijete za drugu zenu(posudba samo maternice) a tradicionalna je gdje surogat mama daje i svoje jajne stanice i nosi tu bebu, ni u kom slucaju nema sexa sa tudjim muzem jer se sve odradjuje medicinski. U mom slucaju je gestacijski surogat u pitanju, idem na umjetnu oplodnju u Prag gdje ce u moju maternicu staviti embrion buducih roditelja. Pozz

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Surogat majka
6.6.2015 20:16:30   
maja78 RR
ena user posted image

svaka cast

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ena**)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Surogat majka
6.6.2015 20:18:26   
kokouli
Super ena ,sve je to divno ,al ja ne bih licno .user posted image user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Surogat majka
6.6.2015 20:44:31   
irenaSA
Gesta je plemenita i divna ali ja ne znam kako bih se odvojila od te bebice kada bih je rodila...možda sam sentimentalna..možda i tradicionalna..možda neko to protumači i kao moralisanje ali onaj pogled, dodir, okice, toplina...prvog susreta..tijelo moga tijela...ne znam...ne bih je dala nizašta na svijetu...maleno srce koje kuca ispod moga...prvi dodiri..micanje...ma za to treba biti stijena...koliko god sam odvažna i jaka žena ne znam da li bi to mogla...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Surogat majka
6.6.2015 21:34:43   
rose
u eninom slucaju ova beba nije tijelo njenog tijela...genetski nema nikakve veze sa njom ...e vec onaj nacin gdje dajes i svoju jajnu celiju je diskutabilniji

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Bella30)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Surogat majka
6.6.2015 21:56:26   
aidana
ena svaka tebi cast, ali ni ja to ne bih mogla. Tu drugu opciju ni u kojem slucaju, niti da ja doniram svoju jajnu celiju i nosim svoje dijete koje na kraju dam drugom niti bih u slucaju steriliteta htjela tako nesto zahtjevati od druge zene.
Ovo sto ces ti raditi je vec malo drugacije, ali mislim da ni to ne bih mogla sa emocionalne strane podnijeti. Da bebu nosim u sebi, pazim, gledam kako napreduje, osjetim prve pokrete i onda tek tako predam poslije poroda. Svejedno sto nema bioloske veze, to bice raste u tebi i razvija se emocionalna veza.
Tebi u svakom slucaju sretno user posted image Promijenices zivote i ucinices dvoje ljudi jako sretnim


(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Surogat majka
6.6.2015 22:36:46   
Galicia
Dobar je to biznis. Surogat zene ovdje naplate i preko 10 hiljada za nosenje bebice.
Samo bih za sestru mozda uradila inace ne.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Surogat majka
7.6.2015 11:18:40   
kokouli
Galicia sve se to placa ,i donirana jajna stanica neke zene i donirana sperma i donirani embrion pa i materica ,sve to ima cjenovnik .Opet kazem ,ja ne bih ,sve dok mogu ganjati svoju jajnu stanicu i hvala bogu materica je ok ,o varijanti donacije niti ne pomisljam ,a sterilitet je uzasno teska situacija sve je to mucno ,licno imam granice sto se tice MPO ,e sad stvarno druga je prica kad zena nema matericu ili ima s njom neki problem da se beba u njoj razvija ali ja ne bih posudivala .

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Surogat majka
7.6.2015 11:36:18   
ena**
U mom slucaju nije nikakav biznis u pitanju, jer to onda ne bi bio human cin prema buducim roditeljima. Na njima je samo da snesu troskove MPO i ostale troskove za vrijeme trudnoce. Sada ne vih ulazila u diskusiju oko toga ko bi mogao ko ne, ja samo znam da je meni mojih 3 donijelo previse srece u zivotu i ako vec moje tijelo moze pomoci nrkome drugom da osjeti istu tu srecu onda zasto ne. Lijep pozdrav drage dame

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Surogat majka
7.6.2015 12:30:21   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Gesta je plemenita i divna ali ja ne znam kako bih se odvojila od te bebice kada bih je rodila...možda sam sentimentalna..možda i tradicionalna..možda neko to protumači i kao moralisanje ali onaj pogled, dodir, okice, toplina...prvog susreta..tijelo moga tijela...ne znam...ne bih je dala nizašta na svijetu...maleno srce koje kuca ispod moga...prvi dodiri..micanje...ma za to treba biti stijena...koliko god sam odvažna i jaka žena ne znam da li bi to mogla...


ovako i ja razmisljam... ja nakon svega toga ne bih bila normalna osoba...

al hB ima žena koje su dovoljno jake da to mogu...pogotovo kad je u pitanju pomoć bliskim članovima porodice

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *