|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plodna sluz i čajevi
29.2.2008 13:45:41   
budućamama
evo sličice na ovoj stranici http://www.hiti.dk/animationer%20index.htm

I hvala vam što cijenite moj trud. Pusa za sve

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Plodna sluz i čajevi
29.2.2008 13:47:43   
lavica
e pa cackala sam ja na tom sajtu al ne nadjoh ove ovakve slicice, odo sad da vidim.
hvala

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Plodna sluz i čajevi
29.2.2008 13:51:05   
lavica
user posted image evo jedan sladak cvjetic

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Plodna sluz i čajevi
29.2.2008 13:52:01   
budućamama
Eto vidiš. I hvala na cvjetiću...

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Plodna sluz i čajevi
29.2.2008 14:03:10   
lavica
joj sad cu da vas udavim sa ovim zezalicama!!!

user posted image

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Plodna sluz i čajevi
29.2.2008 14:04:53   
budućamama
I ja sam ista, pa ćemo se nadopunjavati. Stvarno su preslatke...user posted image

A ova mi je krava luda skroz. Pusa za sve

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Plodna sluz i čajevi
29.2.2008 14:11:50   
medolino
Kako su super sličice 





_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Plodna sluz i čajevi
29.2.2008 21:21:51   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: medolino

Kako su super sličice 




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Plodna sluz i čajevi
29.2.2008 23:11:05   
lavica




ima ih jos.........

user posted image




_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Plodna sluz i čajevi
29.2.2008 23:14:54   
lavica




ajd laku noc drage moje, odo ja spavati, sutra me ceka ispit..

user posted image




_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Plodna sluz i čajevi
4.3.2008 8:55:30   
budućamama
Lavice, kako prođe ispit? Nadam se da je sve bilo ok. Pusa

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Plodna sluz i čajevi
4.3.2008 8:59:49   
lavica
zdravo buducamama,
sreca moja pa je bilo pismeno pa sam mogla da pisem sve sto mi padne na pamet, dobro sam uradila, jako sam zadovoljna,  a da je bilo usmeno pala bih ko kruska, jer me je trema drmala dva dana prije ispita, ja bih se onda sva spetljala i sve uprskala, a sve to zbog onog strasog profesora koji obozava da nas obara.
i eto tako prodje moj ispit, sad cekam rezultate da vidim sta sam dobila.

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Plodna sluz i čajevi
4.3.2008 9:13:23   
budućamama
Biće to sve ok. Drago mi je da si ti zadovoljna, pa ne vidim razlog zašto i profesor ne bi bio. Držim ti figeuser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Plodna sluz i čajevi
4.3.2008 9:33:10   
Antigona
Držim fige za taj ispit( sad ovdje ide smajli sa figama )

Krava je cool!!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Plodna sluz i čajevi
4.3.2008 9:37:23   
lavica
hvala drage moje, ovo mi je bio najtezi ispit ove godine, uzas, ali sam ga se rijesila!!!
kiss

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Plodna sluz i čajevi
4.3.2008 9:37:27   
budućamama
Kad već spomenu kravu...
Sd mi na um pade ono ranije, kad je bilo aktualno kravlje ludilo, pa u oglasima bilo "prodajem kravu, nije luda", hihihi

A i meni svašta pada na pametuser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Plodna sluz i čajevi
4.3.2008 9:39:47   
lavica
user posted image hihihihihihii user posted image user posted image
sjecam se toga!  user posted image

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Plodna sluz i čajevi
4.3.2008 11:32:14   
Antigona
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lavica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Plodna sluz i čajevi
11.3.2008 9:09:42   
budućamama
Drage moje,
novo saznanje vezano za plodnu sluz: da bi ista bila vodenastija i obilnija, a što je jako dobro da bi spermići mogli plivati ka cilju, potrebno je da se pije što više vode, oko 8 čaša vode na dan. Zato drage moje, crijevo u ruke nakon što vam user posted image  okonča i ožeži... user posted image

Pusa svima

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Plodna sluz i čajevi
4.4.2008 15:56:42   
budućamama
Ružica Martinović-Vlahović u "Prirodnom planiranju obitelji ":





Citat:

Cervikalna sluz
Cervikalna sluz izlučuje se u žlijezdama vrata maternice. Zove se plodna jer služi prehrani i pokretanju spermija i tako izravno utječe na oplodnju. Žena je može osjetiti, vidjeti i opipati. Opažanje se provodi svakodnevno prilikom odlaska na toalet na toaletnom papiru ili čistim prstima na izlazu iz rodnice. Laganim pokretom brisanja od naprijed prema nazad, prije i nakon obavljanja nužde, površno se prijeđe vanjsko spolovilo, potom se papir presavije i promatra je li sluz prisutna i dade li se rastezati.

Nikada se ne smije ispitivati unutrašnjost rodnice, jer bi to moglo dovesti do pogrešnog zaključka s obzirom na tamo stalno prisutan stanovit stupanj vlažnosti.
Izlučivanje cervikalne sluzi počinje nekoliko dana prije ovulacije pod utjecajem porasta hormona estrogena. U vrlo kratkim ciklusima to može biti odmah nakon menstruacije, iznimno pomiješana s krvlju zadnjih dana menstruacijskoga krvarenja. Obično se sluz pojavljuje nekoliko dana nakon prestanka mjesečnice.
U početku ona je oskudna, mutna, gusta, ljepljiva, grudasta, a iz dana u dan mijenja se, najprije u mjestimično rastegljiviju i prozirniju, pa potom u izrazito, rastegljivu (do 15 cm) prozirnu, pletivu i često sve obilniju. Potrebno je istaknuti da ne postoji neplodna sluz. Postoji samo plodna sluz koja može imati osobine sluzi manje plodnog tipa, više plodnog tipa ili vrhunca sluzi.
Čim se nakon menstruacije pojavi bilo kakva sluz, to je znak da je plodno razdoblje započelo.
Izlučivanje plodne sluzi praćeno je osjećajem skliske vlažnosti.
Posljednji dani prisutnosti sluzi, kada ona ima i jednu značajku plodne sluzi (rastegljivost, prozirnost, kao bjelanjak jajeta, skliskost i vlažnost) naziva se vrhuncem plodnosti .

Dovoljan je i sam osjećaj vlažnosti, bez vidljive sluzi, jer ona katkad može biti toliko vodenasta da teče i da se ne može opaziti. Nakon vrhunca sluz se naglo mijenja pod utjecajem porasta hormona progesterona i postaje oskudna, gusta, bjelkasta ili žućkasta, a može i posve iščeznuti. Dane nakon vrhunca plodnosti prati osjećaj suhoće.

U dane nakon menstruacije potrebno je pažljivo pratiti i prepoznati osjet vlažnosti najčešće dan prije pojave sluzi kada ona još nije vidljiva izvana. Osjet vlažnosti osjeća se iznutra, unutar rodnice, za razliku od izvanjske vlažnosti koja prati otjecanje plodne sluzi. Važno je da žena nauči prepoznati osjet vlažnosti dan prije pojave sluzi, jer on označuje početak plodnog razdoblja. Na kraju faze sluzi, sluz može biti posve vodenasta tako da se ne može vidjeti. Tada i samo prisutni osjet vlažnosti označuje vrhunac plodnosti.

Pojedine žene uopće nemaju suhe dane, nego je u njih uvijek prisutan oskudan, bjelkast iscjedak praćen osjećajem suhoće, iz dana u dan jednak. To je njihov temeljni tip neplodnosti, i u te dane nisu plodne. Tu je bitno uočiti bilo kakvu promjenu takva svakodnevnog iscjetka, jer ona može značiti početak plodnog razdoblja.

Ako ima nejasnoća u vezi s osobinama iscjetka, žena bi morala obaviti ginekološki pregled, koji se i inače preporučuje prije primjene prirodnih metoda radi uvida u zdravstveno stanje spolnih organa.

Kao što je svaki čovjek neponovljiva jedinka, tako i u plodnosti ima razlika i osobitosti od žene do žene, te posebnosti svakog pojedinog ciklusa u iste žene, ovisno o njezinoj životnoj dobi. Ciklus prosječno traje od 23 do 35 dana, ali u fazi ženina dozrijevanja, nakon porođaja, te u klimakteriju dužina ciklusa može znatnije varirati. Tada su učestaliji i anovulacijski (neplodni) ciklusi u kojima izostaju pokazatelji plodnosti, jer su bez ovulacije.
Promjena dužine ciklusa ne smeta primjeni metode zato što se uvijek prati postojeći, tekući ciklus, a ne oslanja se samo na kalendarski proračun otprije. Mislim da će ovo riješiti mnoge nedoumice oko sluzi

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Plodna sluz i čajevi
4.4.2008 16:03:20   
budućamama
Evo još malo o sluzi

BILLINGSOVA METODA - CERVIKALNA SLUZ I PLODNI DANI
Billingsova metoda je jedna od prirodnih , modernih metoda za postizanje ili izbjegavanje trudnoce .Ovom metodom mogu se koristiti sve zene , bez obzira na duzinu njihovih ciklusa . Mogu je koristiti kako zene koje se priblizavaju menopauzi ; prestaju sa kontracepcijom , tako i zene koje doje .
Billingsova metoda ce vas nauciti kako da na veoma lak nacin razlikujete plodne od neplodnih dana vaseg ciklusa . Naucice vas i da ste tokom svih vasih fertilinih godina u stvari velikom vecinom dana neplodni , a ne plodni .
Vrlo brzo naucicete da prepoznate plodnu fazu vaseg ciklusa u kojoj je zacece , naravno , jedino moguce . Na pocetak plodne faze ciklusa upucuje specificna cervikalna sluz , koja ima izgled bjelanceta i veoma je rastegljiva . Bez ove sluzi spermatozoidi nece prezivjeti duze od sat ili dva . Plodna sluz pojavljuje se par dana prije ovulacije . Po Billingsovoj metodi , zadnji dan plodne sluzi je tzv. " vrhunac" i ovulacija ce se desiti u sljedecih par sati .
Prema Brownu, kad god ukupni estrogeni premaše prag od 15mg/100 ml/24 sata, cervikalna
sluz je dovoljno tekuća da bi napustila vrat maternice i pojavila se na stidnici.  Ako je ciklus
ovulacijski, sluz će postajati sve skliskija, rastezljivija i prozirnija dok ne dosegne svoj "vrhunac".
Promjenjivo ponašanje sluzi naziva se "razvoj" sluzi. "Vrhunac" se definira kao posljednji dan skliske
sluzi, ne nužno dan najveće moguće rastezljivosti.
Kad je ciklus ovulacijski, rastuća razina estrogena u cervikalnim kriptama proizvodi sluz .
 Prva sluz koja se nađe na stidnici često je čep sluzi koji je zatvarao vrat maternice nakon menstruacije .
Čep sluzi je ljepljiva, gumasta sluz koju Erik Odeblad naziva sluz G . Ona ne istječe na stidnicu dok
estrogen nije izazvao dostatan razvoj plodne sluzi  koja bi je istisnula.   Sluz je hidrogel materijal koji se
sastoji od glikoproteina, vode, kemijskih i biokemijskih spojeva , uključujući natrij, klorid, kalij,
bjelančevinske lance i enzime. Oni postaju polimeri koji se mijenjaju kao reakcija na vrstu i razinu
hormona koji djeluju na njih.
Ljepljiva sluz koja se ne rasteze ,  cesto bijele boje ,  stvara se kao reakcija na nisku razinu progesterona iz nadbubrežne žlijezde. Nakon
ovulacije, takve sluzi  ima u dovoljnim količinama da napusti vrat maternice i bude zamjetna na stidnici.
user posted image
NEPLODNO RAZDOBLJE
Nakon menstruacije vrat maternice zatvoren je debelim čepom guste sluzi koja sprecava ulazak spermija u vrat maternice i koja isto tako štiti tijelo od infekcije. Spermiji koji se zadržavaju u rodnici vrlo brzo postaju nesposobni za oplodnju jajašca i okolne ih stanice unište . Jajnici u ovoj fazi miruju. Iz vrata maternice ne izlazi ništa i na stidnici se osjeca suhoca. Ništa se ne osjeca i ništa se ne vidi . Spermiji nikako ne mogu uci u vrat maternice zbog debelog cepa guste sluzi.

Nakon spolnog odnosa, iscjedak sjemene tekucine iz rodnice može potrajati 24 sata i osjecati se kao vlažnost na stidnici. U ovoj sjemenoj tekucini nema nimalo živih spermija. Oni su vec u rodnici uništeni u roku jedan ili dva sata nakon što im vrat maternice zaprijeci ulaz u maternicu.
PLODNO RAZDOBLJE
Jajnici  su sada aktivni i proizvode estrogen koji stimulira vrat maternice na aktivnost. Stvara se tekuca sluz i ona oslobada cep tako da spermiji sada mogu uci u vrat maternice. Na stidnici se sada opaža promjena osjeta od suhoga u ne više suho . Izgledom sluz može biti gusta i mutna. Ova mutna, ljepljiva sluz ne ukazuje na neplodnost. Cinjenica da je stigla do stidnice znaci da je izišla iz vrata maternice, ostavljajuci ga otvoren spermijima. Jajnik proizvodi sve vece i vece kolicine estrogena . . Sluz se mijenja iz ljepljive u onu koja izaziva sve mokriji, skliskiji osjet. Mogu se zamijetiti i bistre niti sluzi. Maksimalna kolicina sluzi može se smanjiti, a osjet skliskosti zadržati još dan ili dva. Posljednji dan osjeta skliskosti je najplodniji dan u ciklusu i naziva se vrhuncem zato što je to dan vrhunca plodnosti, a povezuje se i s pojacanom osjetljivošcu i nabreklošcu stidnice.Ovaj je trenutak vrlo blizu vremenu ovulacije. Jajnik vec proizvodi progesteron ,  dok se folikul priprema izbaciti jajašce u jajovod. Progesteron aktivira donji dio vrata maternice da stvara gustu, ljepljivu sluz koja ce tijekom naredna 3 dana postupno zatvoriti kanal vrata maternice. No tijekom ta 3 dana postoje još mali kanali kojima spermiji mogu putovati. Oni brzo dolaze do vanjskoga dijela jajovoda gdje jajna stanica ceka da bude oplodena.
 
NEPLODNO RAZDOBLJE
U jajovodu se nalazi  jajašce .  Vrat maternice se pocinje zatvarati gustom sluzi pod utjecajem progesterona  iz luteiniziranog folikula (žutoga tijela). Progesteron djeluje na sluz tako da žena primijeti promjenu osjeta na stidnici te osjeca suhocu ili ljepljivost.
Nema više nikakvog lubrikativnog osjeta na stidnici. To je posljedica promjena kako u vratu maternice tako i u donjem dijelu rodnice, koji su pod kontrolom hormona. Sluz se djelovanjem Shawovih džepica isuši dok prolazi kroz rodnicu.
FAZA ZUTOG TIJELA
Od četvrtoga dana nakon vrhunca (posljednjeg dana osjeta skliskosti na stidnici) vrat maternice zatvoren je gustim čepom sluzi, koji sprečava da spermiji uđu u materničnu šupljinu. Žuto tijelo u jajniku proizvodi i estrogen i progesteron. Ako nije bilo genitalnog kontakta od početka prvog znaka promjene do početka četvrtog dana nakon vrhunca jajašce nije oplođeno i propast će u jajovodu. .Mjesečnica , obično 11-16 dana nakon ovulacije, označuje kraj ciklusa a time i početak narednoga ciklusa. Čep je izišao iz vrata maternice da bi omogućio istjecanje krvi iz maternice. Jajnici su se sada vratili u stanje mirovanja.

 NEPROMJENJIV ISCJEDAK NA STIDNICI
Vrat maternice mora proizvesti prikladnu sluz za pravilno djelovanje spermija. U nekim uvjetima, npr.za približavanja menopauzi ili nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih lijekova, vrat maternice ne uspijeva reagirati na estrogenski podražaj, posljedica čega je izostanak  sluzi koja prihvaća spermije. Žena je tada neplodna iako ima ovulaciju. Ona će to prepoznati kao nepromjenjiva obilježja .
Ako u tri ciklusa pracenja cervikalne sluzi Billinsovom metodom primjetite nepromjenjiv iscjedak na stidnici tj. ako primjetite
a) suhocu kroz citav ciklus
b) nepromjenjiv iscjedak
c) kombinaciju suhoce i nepromjenjivog iscjetka
vjerovatno tu lezi problem vase nemogucnosti zaceca . U tim slucajevima morate povecati kolicinu plodne sluzi .
Kako to uraditi ? Imate dvije varijante
1. brzu sa trenutnim djelovanjem koristeci lubrikante
2. sporiju sa produzenim djelovanjem , koristeci cajeve i vitamine user posted image

LUBRIKANTI
Pazite pri izboru lubrikanta jer nisu svi lubrikanti prijateljski raspolozeni prema spermijima . Vecina njih je u glavnom spermicidna . Ono sto vama treba je posebna vrsta lubrikanta . oja preporuka je PreeSeed sa optimalnim ph za spermije . 
Mozete ga naruciti preko http://search.ebay.com/pre-seed-lubricant_W0QQfkrZ1QQfnuZ1  ili sa bilo kojeg fertility sajta . Progooglajte malo i pronadjite onaj koji vama odgovara .Cijene su otprilike iste .
STATISTIKA : 
Tokom istrazivanja na  parovima  koji su ukoristili Pree Seed utvrdjeno je sljedece:
31%  parova je ostvarilo trudnocu .
Od tih parova
65%  je ostalo trudno u prva dva ciklusa koristenja PreeSeed-a , a
35 %  je koristilo 3 ciklusa ili vise .
user posted image
15 % parova koji su zatrudnili - idiopatska neplodnost

26% - muski faktor
34% - zenski faktor
21% -   uz Klomifen                                                               user posted image
21% - drugi ljekovi

PRIRODNIM PUTEM DO PLODNE SLUZI
ulje nocurka  500-1000 mg dnevno koje sadrzi dvije važne nezasicene masne kiseline koje povecavaju kolicinu sluzi .
Caj od Marulje ( o Marulji procitajte vise na temi posvecenoj bas toj biljci )
sirup za sinuse/grlo, jer njegovim pijenjem se razrjedjuje ne samo ta sluz nego i cervikalna . To je valjda kljucno za zene koje imaju nesto sluzi, ali je uvijek dosta ljepljiva, rijetko klizava.
VITAMIN C  - Mozete ga uzimati kroz sumece tablete . Dnevna doza je 1000 mg ( 1 sumeca tableta dnevno ) ili kroz sok od svjezeg grejpa .

Pusa za sve cure. Tipkamo se u ponedeljak.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Plodna sluz i čajevi
4.4.2008 16:25:21   
Sonja
svaka cast buducamama user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Plodna sluz i čajevi
4.4.2008 21:01:33   
medolino
svaka časts cure baš ste bile vrijedn a ovo je takooooooo korisno i sve na jednom mjestu a ja pijem multivitamin (šumeće) i vjerujte da je slui puno više i rastezljivija tako da vitamin C djeluje a meni je sada sve oskudnija joiš je rastezljiva al je počela da se muti pa treba sada i da povisi se temperatura i čekati user posted image user posted image a ja se nadam da ćemo ga brzo ugledati sve koje čekamo a mi smo bili vrijedni ovaj mjesec
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Plodna sluz i čajevi
5.4.2008 8:52:27   
Antigona
budućamama naš proka pronalazač. Hvala, odličan tekst, meni će biti od pomoći!
PUSA

(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Plodna sluz i čajevi
6.4.2008 19:07:34   
Pilka
Nego kad smo vec kod plodne sluzi i lubrikanata.... onaj durex play 2 in 1 je na bazi vode (bar tako pise).... da li ga je neko probao i da li je shtetan. Na njemu pise da nije kontracepcijsko sredstvo i da ne sadrzi spermicid pa predpostavljam da mi ne bi trebao smetati. Ja ne mogu doci do pee -seed jer ga ovdje kod nas u apotekama nema a vala sa e-bay mi se nesto neda da narucujem. Sta vi mislite.... ako moje pitanje nije suvise "otvoreno"???

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *