|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plodna sluz i čajevi
6.4.2008 19:43:06   
Sonja
haj pilka
ja sam koristila durex play 2 in 1 ako mislis na onaj koji sluzi i za "masazu" tako pise...
nama je bio super i bas da neki nardazaj...imamo ga i sada i super nam koristi...
ja bi ti ga preporucila...ja sam ga dobila za djevojacko heheh

i ja sam cula da ne steti...
pusa


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Pilka)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Plodna sluz i čajevi
7.4.2008 8:49:06   
Pilka
Hvala puno Sonja, i ja sam ga koristila i sad sam ga opet kupila i SUPER je ali me samo brinulo da li je stetno za spermice iako pise da nije. Fuf sad mi je lakse .... hehehe



_____________________________

;-)

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Plodna sluz i čajevi
7.4.2008 13:18:33   
Sonja
ma nema na cemu ....i ja sam procitala da nije stetno...ne bih rekla da bi slagali user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Pilka)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Plodna sluz i čajevi
7.4.2008 14:08:38   
Pilka
jupiiiiiiiii  hihihihi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Plodna sluz i čajevi
8.4.2008 8:53:55   
Antigona
Postavila sam već negdje ovo pitanje ali nisam dobila odgovor pa ću da ponovim!
Dali bijelo pranje utiče na izostanak plodne sluzi i ometa začeće?
Kod mene je bakterijski uzročnik iscjedka trenutno koristim terapiju Neopran dali je neko koristio i kakvi su rezultati?
Dalje, tražila sam ovaj lubrikant Pre Seed u apotekama ali nisam našla zna li neko gdje se može kupiti osim na netu?
Unaprijed hvala na odgovorima?

(odgovor članu Pilka)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Plodna sluz i čajevi
8.4.2008 13:27:08   
Sonja
draga antigona kad sam bila kod gin. rekla mi je da imam pojacano bijelo pranje i da je to od male upale ...dala mi je neke vaginalete i rekla kad ih sve iskoristim da nema nikakvih problema i da to ne utice na zacece...
dakle , prema mojim saznanjima bijelo pranje ne ometa zacece vec ga mozda samo malo usporava..znaci mozes ostat trudna samo malo duze se moras trudit ... dok ne saniras upalu...
pozzzz


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Plodna sluz i čajevi
9.4.2008 9:34:56   
Antigona
Sonja bila sam malo nejasna! Znam da terapija odlaže začeće.
Ali dali je moguće da je bijelo pranje smetalo začeće prije nego sam počela sa terapijom. Odnosno i pored ciljanih odnosa cca4 mjeseca nije dolazilo do začeća pa me interesuje kolika je mogućnost da je iscjedak bio smetnja.
Znam znam 4-5 mjeseci je ništa ali čisto sam radoznala i tako.....

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Plodna sluz i čajevi
9.4.2008 9:43:47   
miha
Antigona,meni je dr.rekao da bijelo pranje ne može djelovati na začeće,ali ako
je jaka upala,može dovesti do spontanog pobačaja u slučaju da žena tada
zatrudni.tako su mi bar objasnili ovi naši ginekolozi.nadam se da sam malo
pomogla. user posted image

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Plodna sluz i čajevi
9.4.2008 12:45:17   
Antigona
miha, hvala puno na odgovoru!
Pusa

(odgovor članu miha)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Plodna sluz i čajevi
15.4.2008 8:25:51   
Antigona
Cure moje drage molim Vas za pomoć!!!
Evo meni je sredina ciklusa i trebalo bi da ovih dana ovuliram, međutim cervikalne sluzi nema ni u tragovima mogu samo da maštam o njoj.
Tražila sam ovaj lubrikant Pre seed ali ama baš nigdje ne mogu da nađem ni u državnim ni u privatnim apotekama. Reakcije apotekara su katastrofalne gledaju me kao da sam pala sa Marsa, nikada nisu čuli za to.
I ona slavna rečenica sa začuđujućim izrazom lica, a za šta vam je to????????
U nekoliko navrata sam imala osjećaj da ne znaju ni šta je cervikalna sluz????
Eto već postajem isfrustrirana pa ako može mala pomoć gdje ga nabaviti i koliko košta? Te znate li još neki sa istim karakteristikama da se može naći kod nas u prodaji?
Hvala unaprijed!!

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Plodna sluz i čajevi
15.4.2008 9:14:40   
budućamama
Draga Antigona,
koliko ja znam Pre seed se ne može nabaviti kod nas, već se samo može naručiti putem interneta.
Ne znam koji su lubrikanti kod nas u opciji, možda da pitaš koji je sperm friendly lubrikant, makar na netu ne garantuju ni za jedan osim Pre seeda jer su za njega rađena i klinička ispitivanja.
Uvijek se možeš okrenuti narodnim lijekovima i iskoristiti obično bjelance, ali ga drži neko vrijeme na sobnoj temperaturi, da te ne bi volja prošlauser posted image .
pusa i sretno 

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Plodna sluz i čajevi
15.4.2008 11:48:53   
Antigona
Hvala bm, jako mi je žao što to nema kod nas, ali sad više bar neću praviti budalu od sebe!!!
Pitala sam i za neki zamjenski lubrikant gledali su blijedo u mene!!! Odgovori su sledeći: Ne znamo mi ništa o tome!!!!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Plodna sluz i čajevi
16.4.2008 8:07:55   
budućamama
nije me to baš ni iznenadilouser posted image user posted image .
Prvo moraju malo istraživati, jer su naučili da ljudi traže kontracepciju, a ne koncepciju ili začeće! Ma grozno... 

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Plodna sluz i čajevi
16.4.2008 8:25:24   
Amela V.
evo citam.... pa sve ne mogu da vjerujem, pa dokle ovako ljudi moji....

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Plodna sluz i čajevi
16.4.2008 9:38:32   
Antigona
Amela draga izgleda da ćemo još dugo ovako.
Čitam postupke potpomognute oplodnje na drugim forumima i broj klinika i sve ostalo je daleko ispred nas i onda te uhvati tuga na kvadrat!
Koliko parova ima mogućnosti otići npr. u Maribor ili neku drugu svjetsku kliniku - jako malo!! Koliko parova ima mogućnosti i kod nas plaćati skupe terapije koje ne pokriva zdravstveno osiguranje? Koliko nas je zaista u mogućnosti naručivati sa neta?  Znam da se moramo sami potruditi da obezbjedimo sredstva ili bar veći dio sredstava ali to ne opravdava ničije neznanje, nezainteresiranost i neinformiranosta a bogami ni blesavo smijuljenje kad ih nešto pitaš.
Eto kažem vam da postajem isfrustrirana. Trudim se ne razmišljati o ovome!!!

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Plodna sluz i čajevi
16.4.2008 10:41:26   
Pilka
Draga Antigona nemoj se nervirati.... ne vrijedi se nervirati oko svega ovoga. I ja sam pokusala da nadjem Pre seed ali bez uspjeha. Ma kod nas u apotekama je opsti cirkus... kao da ljudi ne citaju o novim preparatima... a to mi se isto desilo kad sam trazila vitex ili zamjenu za vitex... fuf trebala si cuti te odgovore u apotekama. I ja imam problem sa tom glupom sluzi koja dodje jednom godisnje pa sam procitala da cajevi pomazu. Ja sam pocela da pijem vrutu i marulju pa cu vidjeti. Od lubrikanata ponekad koristim durex play 2 in 1 lubrikant i na njemu pise da je na bazi vode i da nije stetan za spermije. On je ustvari vise za masazu i uzitke.... ali meni se dopada. Nadam se da nije stetan. Ne koristim ga non stop ali  eto dok "cekam" plodnu sluz rekoh da isprobavam... Nego kao sto ti je buducamama rekla bjelance na sobnoj temperaturi.... jest da je to nekako frustrirajuce ali sta vise nije...Samo se ti nemoj brinuti jer mozda ti i ne treba sluz da bi ostala trudna...
Ja ti cuvam fige...

Naravno i svim ostalim curicama cuvam fige... i onim koje su vec user posted image i onima koje to zele biti.....
Navijamo zajedno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

;-)

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Plodna sluz i čajevi
16.4.2008 18:07:30   
nestrpljiva
Draga Antigona neznam koliko ce ti ovo pomoci ali vitamin c je dobar za plodnu sluz jedna sumeca dnevno trebala bi da ti pomogne,sa kombinacijom folne kiseline trebalo bi imati neki efekat.Ja sam pocela poslije spontanog da pijem vrkutu i marulju i mogu ti reci da sam prosli mjesec tacno po sluzi znala da ovuliram bilo je kao u prici a inace i ja sam od onih suhljih tipova isto me je ta sluz zezala i nikad je nije bilo obilno a kamoli da se rasteze.Prosli mjesec kazem ti i rastezala se i trebao mi dnevni ulozak koliko je toga bilo.

Draga nadam se da sam ti pomogla i nemoj da se nerviras zbog nekih neobrazovanih osoba jer tvoja bebica zeli sretnu i zadovoljnu mamicu puno srece draga probaj nemas sta izgubiti..

_____________________________

svakom novorodjenom bebom svijet je bogatiji...
moj mali Semih stize 14.02.09

(odgovor članu Pilka)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Plodna sluz i čajevi
16.4.2008 18:29:26   
Sonja
e drage moje nadam se da cete mi moci pomoci...
imala sam rastezljivu sluz od 4-og do 9-og ovog mjeseca...i sad imam neku bijelu sluz
nesto je medolino spominjala da je to ok user posted image pa sad ne znam...stvarno bi volila da sam user posted image
a i danas me bolio stomak u donjem dijelu kao pred men.
a ne treba doci oko 26-og!

pa me zanima sta znaci taj bijeli iscjedak i da li je to kakav dobar znak i ta bol???
nadam se da cee mi pomoci jer zeljno ocekujemuser posted image

pusaaaaaaa


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu nestrpljiva)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Plodna sluz i čajevi
17.4.2008 8:12:00   
budućamama
Draga Sonja,
sluz koja nakon O postane gušća i "konkretnija" i koja se lako kida među prstima je normalan ciklus sluzi, odnosno normalna pojava. I ja sam ovaj mjesec imala probadanje u jajnicima nakon O, a stvarno se ne nadam bebici ovaj mjesec, jer nismo bili aktivni. Voljela bih da ti mogu reći da je to znak trudnoće, ali nema nam druge nego sačekati Datume za user posted image .
Sretno!

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Plodna sluz i čajevi
17.4.2008 9:03:24   
Pilka
Ma Sonja no sikiriki. Pa ta bijela sluz je normalno da se ima poslije O. Nadam se da si bila aktivna u dane kad ti je bila  rastezljiva sluz user posted image user posted image user posted image i onda ce to biti OK. Ne brini se toliko nego se opusti i biti ce to ok... Pa cuvamo ti fige.... i navijamo a pogledaj koliko..  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

;-)

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Plodna sluz i čajevi
17.4.2008 13:34:02   
Sonja
hvala drage moje
bas sam se informisala i to moze biti jedan od prvih znakova trudnoceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
citala sam na "10 prvih znakova trudnoce"
pa mi je i drago
a jos me i grudi strasno svrbe ma podera se zivauser posted image i to je jedan od znakovauser posted image

tako da sam se malo obradovala ali necu previse jer cu se onda mozda razocarat...

pusa mile moje


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Pilka)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Plodna sluz i čajevi
8.7.2008 21:39:44   
dadakg
Kako nastaje trudnoca?
Za nastanak trudnoce potrebno je zdravo jajašce, zdrava sperma i postojanje odgovarajuce sluzi grlica materice (sluzi koja štiti spermatozoide). Lucenje sluzi pocinje usled povecanja nivoa estrogena u prvom delu menstrualnog ciklusa.
Za vreme seksualnog odnosa se sperma ejakulacijom izbacuje iz penisa muškarca u ženinu vaginu. U prisustvu odgovarajuce sluzi, spermatozoidi se krecu do grlica materice, a zatim kroz matericu do jajovoda. Ukoliko spermatozoid dode u kontakt sa jajnom celijom u spoljašnjoj trecini jajovoda može doci do oplodenja. Proces spajanja spermatozoida i jajne celije se naziva koncepcija ili fertilizacija - oplodenje. Oplodenom jajašcu je potrebno nekoliko dana na putu kroz jajovod do materice i da se posle jednog i po, do dva dana usadi u zid materice i razvija u sledecih 9 meseci.
Takode je moguce da se sperma zadrži na usminama ili u njihovoj blizini tokom seksualne igre. Ukoliko je prisutna i fertilna sluz sperma može dospeti u vaginu i spojiti se sa jajnom celijom. Do trudnoce može doci na ovaj nacin iako žena ima ocuvan himen i nikada nije imala seksualni odnos.
Trenutak kad jajašce napušta jajnik se naziva ovulacija, a dogada se približno 2 nedelje pre pocetka sledece menstruacije. Jedna od najrasprostranjenijih zabluda je da jajašce napušta jajnike tacno na sredini izmedu dve menstruacije. To se dešava samo ukoliko ciklus traje tacno 28 dana, što ne možemo sa sigurnošcu znati pre nego što se taj konkretni ciklus završi i ne pocne menstruacija. Jajašce može biti oplodeno samo u toku prvih 12 do 24 casa. Žena može ostati trudna u periodu od 5 dana pre ovulacije ukoliko je prisutna plodna sluz. Iako neuobicajeno, koncepcija se može dogoditi i za vreme menstruacije, ukoliko fertilna sluz pocne da se luci za vreme krvavljenja, pogotovo ukoliko žena ima kratke cikluse.

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Plodna sluz i čajevi
8.7.2008 23:20:45   
glavobolja
Hej, cure,
na UZV mi je utvrđeno postojanje ovulacije, ali ja još nikad nisam uočila plodnu sluz. Je li to normalno?????????


_____________________________

Zahra

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Plodna sluz i čajevi
22.7.2008 20:59:10   
sabas
glavobolja i kod mene je isto na utz mi je uocena o i troliniski endometrij a sluz mali ili nije rastezljiva a da li to normalno valjda jeste

(odgovor članu glavobolja)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Plodna sluz i čajevi
22.7.2008 22:52:06   
dadakg
Meni je mij doca objasnio da nije kod svake žene ista plodna sluz, kod nekih je prozirna i razvlači se a može biti i drugačija čak i da se ne primećuje. E sad ko će ga znati. Ja samo znam da mi je dok sam pila macinu travu sluz bila baš ooooobilna.

_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *