|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plodna sluz i čajevi
24.8.2008 14:51:17   
bebana27
ja sam pila macinu travu i imam tu sluz koja ima jak miris i zutu boju a ponekad i smedja

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Plodna sluz i čajevi
27.8.2008 0:18:38   
maslačak82
Onda ti imaš upale neke draga moja..ne bi da te plašim, plodna sluz nema mirisa i varira u tonovima bijelih i žutih boja.Ja ti preporučam da zatražiš kod ginekologa da ti uradi cervikalne briseve, možda imaš i neku spolnu bolest koja te sprečava u začeću, uradi to bićeš mirnija, a ako nedajbože pokaže nešto ona to treba liječiti, jer neke bakterije osim što sprečavaju začeće također mogu dovesti do potpunog sterilitea, a i spontani ako se začeće desi.

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Plodna sluz i čajevi
2.9.2008 0:03:02   
bebana27
vece

ja sam ti sad na cajevima i imam bjelo pranje koje nije obilno onako malo ga imam pa se bojim da se nisam ponovo prehladila jer sam jako osjetljiva

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Plodna sluz i čajevi
2.9.2008 13:39:00   
maslačak82
kakva je razlika između bijelog pranja i plodne sluzi user posted image

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Plodna sluz i čajevi
2.9.2008 16:45:08   
bebana27
ja ne znam jer sam cesto bila prehladjena i uvijek tad imam bjelo pranje pa me intersuje ko zna razliku izmedju plodne sluzi i bijelog pranja

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Plodna sluz i čajevi
2.9.2008 18:22:00   
dadakg
Sluz se dijeli na faze i ovisi o hormonima. Prva faza traje 4-5 dana nakon menstruacije (5.-9. dan ciklusa) i tijekom nje su vanjski spolni organi suhi. U drugoj (9.-10. dam ciklusa) fazi je sluz zuckasta, ljepljiva i nerastezljiva. Treca faza nastaje u vrijeme ovulacije; sluz je tada obilna, prozirna i vrlo rastezljiva - plodna sluz koja omogucuje prolazak spermija u maternicu. Cetvrta faza nastupa nakon ovulacije kada sluz postaje ljepljiva i zamucena. Peta faza primjecuje se prije menstruacije kad je sluz oskudna i vodenasta. Druga i treca faza oznacuju dane kad je mogucnost zaceca velika.

Belo pranje je pojačano lučenje sekreta iz vagine, nastalo najčešće usled upale, može biti neprijatnog mirisa i beličaste je boje. Čim se ustanovi, potrebno je javiti se ginekologu, radi direktnije dijagnoze i eventualnog lečenja.


_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Plodna sluz i čajevi
2.9.2008 18:29:51   
dadakg
user posted image

 



_____________________________

Nemogućnost postaje mogućnost kad dovoljno snažno poverujemo u nju.

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Plodna sluz i čajevi
6.9.2008 13:41:48   
sabas
ka sto smo vise puta napisale da vrkuta je djelotvorna na poldnu sluz ja sam primjer za to a kako bise vodm racuna o sebi cajevi obloge ma sta god kazes tvz bijelo pranje je normalne boje i nema mirisa

(odgovor članu dadakg)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Plodna sluz i čajevi
11.9.2008 12:55:56   
bebana27
meni se je pojavila sluz koja je rastezljiva i prozirna,pa me intersuje da li ona dolazi prije plodnog jer meni je tek sutra plodni dan

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Plodna sluz i čajevi
11.9.2008 12:57:46   
maslačak82
Kako ti je sutra plodni dan kad trebaš dobiti za 4 dana, nije mi jasno..
Kako računaš plodne dane?

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Plodna sluz i čajevi
11.9.2008 13:01:31   
bebana27
ja sam sebi izracunala i sutra mi dodje plodni dan

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Plodna sluz i čajevi
11.9.2008 13:02:39   
maslačak82
Hmmmm, a trebaš dobiti za 4 dana?
Kako računaš?

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Plodna sluz i čajevi
11.9.2008 13:06:53   
bebana27
tako mi je doktorica rekla da je svaki parni dan plodan i da tako pazim,a 15 trebam dobiti

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Plodna sluz i čajevi
11.9.2008 13:09:19   
maslačak82
Nije to točno!
Ajde dođi u čekaonicu, ne možemo ovdje kvariti temu, evo klikni na ovo:
http://www.ringeraja.ba/forum/m_103721/mpage_27/key_/tm.htm#113386

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Plodna sluz i čajevi
11.9.2008 22:12:40   
Amelaa RR
Billingsova metoda

je jedna od prirodnih , modernih metoda za postizanje ili izbjegavanje trudnoce .Ovom metodom mogu se koristiti sve zene , bez obzira na duzinu njihovih ciklusa . Mogu je koristiti kako zene koje se priblizavaju menopauzi ; prestaju sa kontracepcijom , tako i zene koje doje .
Billingsova metoda ce vas nauciti kako da na veoma lak nacin razlikujete plodne od neplodnih dana vaseg ciklusa . Naucice vas i da ste tokom svih vasih fertilinih godina u stvari velikom vecinom dana neplodni , a ne plodni .
Vrlo brzo naucicete da prepoznate plodnu fazu vaseg ciklusa u kojoj je zacece , naravno , jedino moguce . Na pocetak plodne faze ciklusa upucuje specificna cervikalna sluz , koja ima izgled bjelanceta i veoma je rastegljiva . Bez ove sluzi spermatozoidi nece prezivjeti duze od sat ili dva . Plodna sluz pojavljuje se par dana prije ovulacije . Po Billingsovoj metodi , zadnji dan plodne sluzi je tzv. " vrhunac" i ovulacija ce se desiti u sljedecih par sati .
Prema Brownu, kad god ukupni estrogeni premaše prag od 15mg/100 ml/24 sata, cervikalna
sluz je dovoljno tekuæa da bi napustila vrat maternice i pojavila se na stidnici.  Ako je ciklus
ovulacijski, sluz æe postajati sve skliskija, rastezljivija i prozirnija dok ne dosegne svoj "vrhunac".
Promjenjivo ponašanje sluzi naziva se "razvoj" sluzi. "Vrhunac" se definira kao posljednji dan skliske
sluzi, ne nužno dan najveæe moguæe rastezljivosti.
Kad je ciklus ovulacijski, rastuæa razina estrogena u cervikalnim kriptama proizvodi sluz .
 Prva sluz koja se naðe na stidnici èesto je èep sluzi koji je zatvarao vrat maternice nakon menstruacije .
Èep sluzi je ljepljiva, gumasta sluz koju Erik Odeblad naziva sluz G . Ona ne istjeèe na stidnicu dok
estrogen nije izazvao dostatan razvoj plodne sluzi  koja bi je istisnula.   Sluz je hidrogel materijal koji se
sastoji od glikoproteina, vode, kemijskih i biokemijskih spojeva , ukljuèujuæi natrij, klorid, kalij,
bjelanèevinske lance i enzime. Oni postaju polimeri koji se mijenjaju kao reakcija na vrstu i razinu
hormona koji djeluju na njih.
Ljepljiva sluz koja se ne rasteze ,  cesto bijele boje ,  stvara se kao reakcija na nisku razinu progesterona iz nadbubrežne žlijezde. Nakon
ovulacije, takve sluzi  ima u dovoljnim kolièinama da napusti vrat maternice i bude zamjetna na stidnici.
user posted image
NEPLODNO RAZDOBLJE
Nakon menstruacije vrat maternice zatvoren je debelim èepom guste sluzi koja sprecava ulazak spermija u vrat maternice i koja isto tako štiti tijelo od infekcije. Spermiji koji se zadržavaju u rodnici vrlo brzo postaju nesposobni za oplodnju jajašca i okolne ih stanice unište . Jajnici u ovoj fazi miruju. Iz vrata maternice ne izlazi ništa i na stidnici se osjeca suhoca. Ništa se ne osjeca i ništa se ne vidi . Spermiji nikako ne mogu uci u vrat maternice zbog debelog cepa guste sluzi.
Nakon spolnog odnosa, iscjedak sjemene tekucine iz rodnice može potrajati 24 sata i osjecati se kao vlažnost na stidnici. U ovoj sjemenoj tekucini nema nimalo živih spermija. Oni su vec u rodnici uništeni u roku jedan ili dva sata nakon što im vrat maternice zaprijeci ulaz u maternicu.
PLODNO RAZDOBLJE
Jajnici  su sada aktivni i proizvode estrogen koji stimulira vrat maternice na aktivnost. Stvara se tekuca sluz i ona oslobada cep tako da spermiji sada mogu uci u vrat maternice. Na stidnici se sada opaža promjena osjeta od suhoga u ne više suho . Izgledom sluz može biti gusta i mutna. Ova mutna, ljepljiva sluz ne ukazuje na neplodnost. Cinjenica da je stigla do stidnice znaci da je izišla iz vrata maternice, ostavljajuci ga otvoren spermijima. Jajnik proizvodi sve vece i vece kolicine estrogena . . Sluz se mijenja iz ljepljive u onu koja izaziva sve mokriji, skliskiji osjet. Mogu se zamijetiti i bistre niti sluzi. Maksimalna kolicina sluzi može se smanjiti, a osjet skliskosti zadržati još dan ili dva. Posljednji dan osjeta skliskosti je najplodniji dan u ciklusu i naziva se vrhuncem zato što je to dan vrhunca plodnosti, a povezuje se i s pojacanom osjetljivošcu i nabreklošcu stidnice.Ovaj je trenutak vrlo blizu vremenu ovulacije. Jajnik vec proizvodi progesteron ,  dok se folikul priprema izbaciti jajašce u jajovod. Progesteron aktivira donji dio vrata maternice da stvara gustu, ljepljivu sluz koja ce tijekom naredna 3 dana postupno zatvoriti kanal vrata maternice. No tijekom ta 3 dana postoje još mali kanali kojima spermiji mogu putovati. Oni brzo dolaze do vanjskoga dijela jajovoda gdje jajna stanica ceka da bude oplodena.
 
NEPLODNO RAZDOBLJE
U jajovodu se nalazi  jajašce .  Vrat maternice se pocinje zatvarati gustom sluzi pod utjecajem progesterona  iz luteiniziranog folikula (žutoga tijela). Progesteron djeluje na sluz tako da žena primijeti promjenu osjeta na stidnici te osjeca suhocu ili ljepljivost. Nema više nikakvog lubrikativnog osjeta na stidnici. To je posljedica promjena kako u vratu maternice tako i u donjem dijelu rodnice, koji su pod kontrolom hormona. Sluz se djelovanjem Shawovih džepica isuši dok prolazi kroz rodnicu. FAZA ZUTOG TIJELA Od èetvrtoga dana nakon vrhunca (posljednjeg dana osjeta skliskosti na stidnici) vrat maternice zatvoren je gustim èepom sluzi, koji spreèava da spermiji uðu u materniènu šupljinu. Žuto tijelo u jajniku proizvodi i estrogen i progesteron. Ako nije bilo genitalnog kontakta od poèetka prvog znaka promjene do poèetka èetvrtog dana nakon vrhunca jajašce nije oploðeno i propast æe u jajovodu. .Mjeseènica , obièno 11-16 dana nakon ovulacije, oznaèuje kraj ciklusa a time i poèetak narednoga ciklusa. Èep je izišao iz vrata maternice da bi omoguæio istjecanje krvi iz maternice. Jajnici su se sada vratili u stanje mirovanja.     NEPROMJENJIV ISCJEDAK NA STIDNICI Vrat maternice mora proizvesti prikladnu sluz za pravilno djelovanje spermija. U nekim uvjetima, npr.za približavanja menopauzi ili nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih lijekova, vrat maternice ne uspijeva reagirati na estrogenski podražaj, posljedica èega je izostanak  sluzi koja prihvaæa spermije. Žena je tada neplodna iako ima ovulaciju. Ona æe to prepoznati kao nepromjenjiva obilježja . Ako u tri ciklusa pracenja cervikalne sluzi Billinsovom metodom primjetite nepromjenjiv iscjedak na stidnici tj. ako primjetite a) suhocu kroz citav ciklus b) nepromjenjiv iscjedak c) kombinaciju suhoce i nepromjenjivog iscjetka vjerovatno tu lezi problem vase nemogucnosti zaceca . U tim slucajevima morate povecati kolicinu plodne sluzi . Kako to uraditi ? Imate dvije varijante 1. brzu sa trenutnim djelovanjem koristeci lubrikante 2. sporiju sa produzenim djelovanjem , koristeci cajeve i vitamine user posted image   LUBRIKANTI Pazite pri izboru lubrikanta jer nisu svi lubrikanti prijateljski raspolozeni prema spermijima . Vecina njih je u glavnom spermicidna . Ono sto vama treba je posebna vrsta lubrikanta . oja preporuka je PreeSeed sa optimalnim ph za spermije .  Mozete ga naruciti preko http://search.ebay.com/pre-seed-lubricant_W0QQfkrZ1QQfnuZ1  ili sa bilo kojeg fertility sajta . Progooglajte malo i pronadjite onaj koji vama odgovara .Cijene su otprilike iste . STATISTIKA :  Tokom istrazivanja na  parovima  koji su ukoristili Pree Seed utvrdjeno je sljedece: 31%  parova je ostvarilo trudnocu .  Od tih parova 65%  je ostalo trudno u prva dva ciklusa koristenja PreeSeed-a , a  35 %  je koristilo 3 ciklusa ili vise . user posted image 15 % parova koji su zatrudnili - idiopatska neplodnost   26% - muski faktor 34% - zenski faktor 21% -   uz Klomifen                                                               user posted image 21% - drugi ljekovi   PRIRODNIM PUTEM DO PLODNE SLUZI ulje nocurka  500-1000 mg dnevno koje sadrzi dvije važne nezasicene masne kiseline koje povecavaju kolicinu sluzi . Caj od Marulje ( o Marulji procitajte vise na temi posvecenoj bas toj biljci ) sirup za sinuse/grlo, jer njegovim pijenjem se razrjedjuje ne samo ta sluz nego i cervikalna . To je valjda kljucno za zene koje imaju nesto sluzi, ali je uvijek dosta ljepljiva, rijetko klizava. VITAMIN C  - Mozete ga uzimati kroz sumece tablete . Dnevna doza je 1000 mg ( 1 sumeca tableta dnevno ) ili kroz sok od svjezeg grejpa .

 

< Poruku je uredio amelaa RR -- 12.9.2008 9:23:09 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Plodna sluz i čajevi
12.9.2008 1:23:45   
Aquarius
E amelaa svaka čast. Ti još malo i ode u doktore. Ili bar u travareuser posted image .

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Plodna sluz i čajevi
30.9.2008 22:24:15   
višnja
dobra večer ja sam ovdje nova pa se još dobro nesnalazim. mene zanima jeli neko koristio macinu travu pa da mu je pomogla da zatrudni ili moze li se konzumiranjem te trave nešto naškoditi. jer planiram je kupiti da probam s tim jer ovko već pola godine bezuspiješno

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Plodna sluz i čajevi
30.9.2008 22:26:15   
tikica_69
Priroda nikako ne moze naskoditi..... meni osobno macina trava nije pomogla, ali ne znaci da tvom organizmu nece.Sretno!

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu višnja)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Plodna sluz i čajevi
30.9.2008 23:15:08   
višnja
koliko si je puta na dan pila???

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Plodna sluz i čajevi
30.9.2008 23:34:28   
tikica_69
Tri puta dnevno prije jela, nezasladjenu i otpilike po 3 dl....ali vele da mopzes svaku tekucinu zamijeniti njome...odnosno, piti je koliko zelis i mozes

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Plodna sluz i čajevi
27.10.2008 13:23:33   
bebana27
drage cure ja sam danas na gacicama nasla trag bjele sluzi pa sam se malo prepala da nije mozda prehlada ali sam sad vidjela da je to plodna sluz a i dobila sam na email da su mi danas najplodniji dani da li se tad pojavi sluz i kolika je vjerovatnoca da zena ostane trudna mislim da li ima sanse

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Plodna sluz i čajevi
15.3.2009 12:44:31   
crystal
Pozdrav za sve,molila bih da mi kažete gdje se može kupiti čaj koji spominju za plodnost Vrutak.Hvala.

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Plodna sluz i čajevi
2.4.2009 17:25:49   
plava72
evo cure za sve vas ako niste znale,plodnu sluz efikasno zamjenjuje gel durex 2u1 na bazi vode bez spermicida.Za vrijeme odnosa obilno se namazati i to je to.Plivači super plivaju do cilja sa ovim gelom.

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu crystal)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Plodna sluz i čajevi
2.4.2009 20:33:20   
vjestica
ja sam čula da ti lubrikanti ne pomažu spermićima
navodno samo jedan lubrikant dokazano zamjenjuje plodnu sluz i pomaže spermićima, čini mi se da se zove proseed
kad nađem link staviću

(odgovor članu plava72)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Plodna sluz i čajevi
2.4.2009 20:42:49   
vjestica
http://www.preseed.com/TheSolution/What_Is_Preseed.php
evo link o tom lubrikantu, po ovome on je sperm- friendly, ostali ne pomažu spermićima
mogu vam staviti i link sa drugog foruma gdje žene kažu da su im MPO doktori rekli da ne koriste obične lubrikante, jer smetaju spermićima

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *