|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 12:59:50   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: minja_


IZVORNA PORUKA: Silere
a ne da nastave živjeti kako su živjeli i prije.

Ovo je meni kljucni problem. Zivot poslije djeteta jednostavno NIKAD nece biti isti. Ni ritam ni obaveze ni odgovornost ni prioriteti. Neko se brzo presabere, neko nikad. A to mi je, kako rekoh, broj jedan u procjeni ljudi sada kada sam i sama roditelj.

a tek poslije 3 djeceuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Emica_sa -- 5.7.2014 13:00:18 >


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:00:20   
jasmin
Zaključci su se donijeli na osnovu njegove priče. Obično kroz priču pričamo puuuno o sebi, a da nismo svjesni user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:02:12   
muaaa
Mene interesuje da li ti volis svoju suprugu?
Da li si s njom samo zbog nasljednika?

I zasto si presao u drugu sobu na spavanje?

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:05:12   
Medić*

IZVORNA PORUKA: jasmin

Zaključci su se donijeli na osnovu njegove priče. Obično kroz priču pričamo puuuno o sebi, a da nismo svjesni user posted image .


Slazem se.
S ciljem prica o sebi, ima problem. Sada ce polako i o njoj, pa mozda se dodje do drugih smjernica, tek je pocelo....

Evo muua pametno postavi pitanje user posted image a ne u startu osudu i kako se covjek hvali user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:08:15   
muhica7
Naravno da voli svoju suprugu zar bi inace radio ista da joj pomigne

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:10:05   
jasmin
mediću, nisam mislila toliko na priču o sebi lično, nego priču općenito, ovdje konkretno na priču o ženi koju spominje kroz prizmu supruge i majke. E kad čovjek govori o partneru, dosta govori o sebi. Nejse, ja se iskreno nadam da će riješiti probleme koje ima.
Nismo mi ovdje branioci žena, iako smo žene, obično osudimo i žene koje imaju probleme sa 'zajeDEn'com', pa im svi krivi osim njih.
Ako sebe vidimo savršenima, onda ćemo teško uočiti vrline drugih user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:12:14   
muaaa

IZVORNA PORUKA: muhica7

Naravno da voli svoju suprugu zar bi inace radio ista da joj pomigne

ko si sad pa ti?

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu muhica7)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:12:27   
Silere
IZVORNA PORUKA: muaaa

Mene interesuje da li ti volis svoju suprugu?


Kad bih sad odgovorio da li sad u ovom trenutku čeznem za njom - NE.
Da li sam u sebi iskreno siguran u to - NE.
Drugim riječima, mislim da sam povrijeđen i ljut preko svake mjere i da sam zbog toga ušao u nekakvu fazu samoodbrane kroz zahlađivanje emocija. Mislim da onog trenutka kad se taj "štit" spusti, da su stvari drugačije nego što sad sam sebe ubjeđujem. Lakše mi je sad reći samom sebi da mi ona ne treba i da je lako pronaći zamjenu.


Da li si s njom samo zbog nasljednika?


Ne živim u 16. vijeku. Ne, zajedno smo jer smo se upoznali, zaljubili, bili skupa dovoljno dugo da mislimo da smo dobar par. Dijete je proizašlo iz te ljubavi.


I zasto si presao u drugu sobu na spavanje?


Zato što sam izgubio živce do te mjere da više nisam mogao da normalno komuniciram, te da ne bih psovao, vrijeđao i radio stvari koje ne želim da radim, distancirao sam se od nje na način - dok ne pričamo, ona mene ne izluđuje, ja nju ne vrijeđam radi toga.

Povod je bio: "ko te tjera da usisavaš".

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:16:08   
tinkivinki
l

< Poruku je uredio tinkivinki -- 5.7.2014 13:18:14 >

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:16:12   
vjestica

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: jasmin

Zaključci su se donijeli na osnovu njegove priče. Obično kroz priču pričamo puuuno o sebi, a da nismo svjesni user posted image .


Slazem se.
S ciljem prica o sebi, ima problem. Sada ce polako i o njoj, pa mozda se dodje do drugih smjernica, tek je pocelo....

Evo muua pametno postavi pitanje user posted image a ne u startu osudu i kako se covjek hvali user posted image

potpis i na ovaj i svaki post od medic na ovoj temi
osuda, komentari i savjeti bi garant bili dijametralno suprotni da je ovo žena pisala

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:16:48   
Medić*
IZVORNA PORUKA: jasmin

mediću, nisam mislila toliko na priču o sebi lično, nego priču općenito, ovdje konkretno na priču o ženi koju spominje kroz prizmu supruge i majke. E kad čovjek govori o partneru, dosta govori o sebi. Nejse, ja se iskreno nadam da će riješiti probleme koje ima.
Nismo mi ovdje branioci žena, iako smo žene, obično osudimo i žene koje imaju probleme sa ''zajeDEn''com'', pa im svi krivi osim njih.
Ako sebe vidimo savršenima, onda ćemo teško uočiti vrline drugih user posted image .


Ma razumijem ja zasto si rekla, i slazem se, zaista je tako.
Cekamo detaljniju pricu , da bi mogli smjernice...


< Poruku je uredio medic slatki -- 5.7.2014 13:17:34 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:21:21   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Silere

IZVORNA PORUKA: muaaa

Mene interesuje da li ti volis svoju suprugu?


Kad bih sad odgovorio da li sad u ovom trenutku čeznem za njom - NE.
Da li sam u sebi iskreno siguran u to - NE.
Drugim riječima, mislim da sam povrijeđen i ljut preko svake mjere i da sam zbog toga ušao u nekakvu fazu samoodbrane kroz zahlađivanje emocija. Mislim da onog trenutka kad se taj "štit" spusti, da su stvari drugačije nego što sad sam sebe ubjeđujem. Lakše mi je sad reći samom sebi da mi ona ne treba i da je lako pronaći zamjenu.


Da li si s njom samo zbog nasljednika?


Ne živim u 16. vijeku. Ne, zajedno smo jer smo se upoznali, zaljubili, bili skupa dovoljno dugo da mislimo da smo dobar par. Dijete je proizašlo iz te ljubavi.


I zasto si presao u drugu sobu na spavanje?


Zato što sam izgubio živce do te mjere da više nisam mogao da normalno komuniciram, te da ne bih psovao, vrijeđao i radio stvari koje ne želim da radim, distancirao sam se od nje na način - dok ne pričamo, ona mene ne izluđuje, ja nju ne vrijeđam radi toga.

Povod je bio: "ko te tjera da usisavaš".


Ja mislim da ste vi vrlo mladi.
Zivot je takav imamo uspona i padova.

Morate znati voditi bitku zivota.
Trenutno si ljut na suprugu pa trazis forumski savjet.Ne znam koliko ti mi mozemo pomoci?
Samo s njom ces ustvari rijesiti svaki problem koji imas.Pricaj i samo pricaj,ne psuj,ne napadaj.Gledaj da na sto ljepsi nacin iznosis svoj problem koji te muci.
Brak je inace kompromis i ko se ne zna nositi s tim nigdje ga nema.
Sretno!

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Silere)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:35:05   
bebacha
Koliko vas dvoje imate godina

ja sam otprilike na pola tvog posta skonta vas problem,cak sam prilicno sigurna u to

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:40:25   
Hanady RR
Silere dobro nam došao na forum...
Kao što već vidiš iz prethodnih postova većina na njemu je forumašica, tj . žena...koje u trenutku imaju i potrebu da ''odbrane'' ženu...
Ja nisam uvjerena da je svaka majka najbolja majka svome djetetu samo zato što ga je rodila...
Također u dosta slučajeva nije mi se dopao rasplet brkorazvodnih parnica gdje djece idu majka nekom ''logikom'' jer znam da ima očeva koji bi to bolje...
Istina, majka nosi 9 mjeseci dijete, majka je 100% sigurna...otca pa možda i nije...i tu emociju koju majka ima prema djetetu slabo koji muškarac može osjetiti...meni je žao što ste za to uskraćeni al to ni malo ne umanjava vaš osjećaj i brigu za zajedničko dijete.
zajedničko dijete znači i da zajedno brinete o njemu...o budućnosti djeteta također. Međutim da bi dočekali da to dijete krene na fakultet i kupi sebi stan do vaše ušteđevine vi nesmijete izgubiti sebe.
A vama se to dešava...
Ja neću pisati o tvom opisu tebe, jer sve što jesi napisao s moje tačke gledišta, žene i majke je sasvim OK , ja manje do svoga supruga i ne očekujem, ali ja nisam dozvolila a ni moj suprug da izgubimo sebe.
Istina je, život prije djece i nakon što ih dobijemo isti nije, ali mi smo isti ljudi i imamo potrebe...
Razlika između muškaraca i žena je što će tebe sex rješiti stresa a nas nakon toga sex-a tek dobar šopinguser posted image
Ovo parafraziram, nije naravno ni stavrno pravilo...ali ''u pravilu'' tako to hoda.
Ja i moj suprug imamo dvoje djece, u mom potpisu vidiš i kolika su nam djeca...brinemo o njima, brinemo i o njihovoj budućnosti ali pazimo na sebe.
Ne kažem da je idealeno, nije moj brak bajkica, imali smo i mi uspone i padove, i dan danas imamo stavri o kojima mislimo drugačije...ali volimo se, i svaki problem rješimo na način da se toga obavezno sjetimo. Komunikacija u braku je jako bitna, no vjeruj i kompromis.
Ja volim da izađem sa suprugom svojim, i ako to znači da u tom trenutku otkinemo i manje ostavimo na štednju az dječije fakultete mene ne grize savjest. Imama vremena aBd u zdravlju da to sustignem dok djeca porastu a ja i suprug smo proveli smao svoj vikend kao da smo opet mladić i djevojka .I jednom u tri mjeseca takav naš vikend meni je golem, a i njemu. Svako ima svoj način vraćanja na ''ono nešto'', pronađite ga zajedno.
Mnoge stavri koje kao djevojka oprrostila ne bih ja kao njegova supruga više i ne vidim. Kako zajedno živimo, komuniciramo...pomalo i mjenjamo se.Dva različita karaktera u 4 zida trebaju se složiti u svemu...nije to lako. Na pola puta u svemu lakše je postići, al to zanči da i ti a i ona mjenjati neke stavri morate. Tako da razgovaraj sa suprugom, ako ne ide otiđite u savjetovališteneće odmoći neće, ali molim te vrati se u spavaćuuser posted image nikada ne govorim šta bih i kako bih uradila...al da moj suprug napusti mi spavaću radi bračne prepirke koja je pa budimo pošteni nekada i potrebna bogami nebi se dobro proveouser posted image a nadasve od starta živimo kao u pjesmi Đoleteovoj ''...al dok mirno spava pošten svet, dugo se mirimo, to je tek vatromet...''pa pokušaj i to...nismo mi žene baš tako tvrdi orasi user posted image



Sretnouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 13:41:05   
Silere

Ja mislim da ste vi vrlo mladi.
Zivot je takav imamo uspona i padova.

Morate znati voditi bitku zivota.
Trenutno si ljut na suprugu pa trazis forumski savjet.Ne znam koliko ti mi mozemo pomoci?
Samo s njom ces ustvari rijesiti svaki problem koji imas.Pricaj i samo pricaj,ne psuj,ne napadaj.Gledaj da na sto ljepsi nacin iznosis svoj problem koji te muci.
Brak je inace kompromis i ko se ne zna nositi s tim nigdje ga nema.
Sretno!


Ma nismo mi toliko mladi, niti je ovo kratka veza. Naprotiv, znamo se dosta dugo i logično bi bilo da baš zato što se dosta dugo znamo, trebali bi bar sada nakon toliko godina naći način da riješimo problem međusobno, ako ništa radi djeteta.

Isto tako nisam samo ljut, ovo je nešto što traje već duži period, sa sporadičnim svađama koje budu i prođu. Problem je što je intenzitet i učestanost tih svađa porastao, a teme svađa su postale apsurdne i poražavajuće što u meni izaziva frustraciju da sam napravio distancu i razmišljam šta dalje jer ovako više ne može.

Obratio sam se na forum zato što pred sobom imam nekoliko scenarija koji mogu riješiti ovu situaciju a nisam siguran koji je pametan, ako je ijedan. Takođe, premda ima oprečnih mišljenja, ipak dobijam neki uvid u to da li je moja perspektiva na sve ovo realna ili možda ja očekujem previše po pitanju posvećivanja porodici.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 14:10:52   
Alma_27
Ono sto je meni zaparalo usi je, da parafraziram, "opcija je i savjetovaliste za parove ali meni to ne treba jer ona se ne zali ni na sta posebno a ja imam citavu listu stvari na koje se zalim." Znaci, ako se ne zali, ne smeta joj? mozda je ona i prije tebe digla ruke od vaseg braka pa nece vise ni da se zali? ne branim je jer je i ne poznajem ali zapitaj se. mozda ti njoj nisi vise toliko interesantan i ne ceka kao cuko da je gdje izvedes. btw, ima djecu i poznajem more parova koji navece izadju bez djece i mozes misliti djeca im odrastaju u normalne, zdrave ljude. tvoje dijete od vas uci u osnovnim ljudskim odnosima kao i o odnosima izmedju muskarca i zene. sta uci od vas? hoce li ti bas biti zahvalan na tome sto nad njim bdijes a napravili ste atmosferu u kuci u kojoj s ne moze disati? sad je jos mali, ali sutra ces ga poceti gusiti svojim perfekcionizmom. kako se osjeca tvoja zena kad je ti smatras idiotom koji ce ubiti vlastito dijete dok kuca na telefon??? ne moras meni odgovoriti, nego sebi.

nisam bracni savjetnik ali ocekuj iznenadjenja i to da ces mnogo nauciti o sebi ako krenes tamo user posted image
mislim da to sebi dugujete nakon svega sto ste prosli, a ako ne ide, Boze moj, svako sebi. Naci cete vi sebi srecu i s nekim drugim a i dalje mozete ostati dobri roditelji svom djetetu. razvod nije tako strasna stvar kad se uporedi sa odrastanjem u disfunkcionalnoj porodici.

(odgovor članu Silere)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 14:19:12   
animagical
nemam neki savjet za konkretan problem, jer sporadicne svadje nisu konkretan problem..mora biti neki dublji razlog zasto vi jedno drugom idete na zivce pa se svadjate oko usisivaca. samo mi je skroz neobicno da je neko inertan i ne nervira ga ako mu dijete osteti kuhinju ili razbije mobitel, a jos mi je cudnija cinjenica da ti peres svoj ves...mi ni djetetov odavno ne peremo odvojeno, a ne da perem ja svoj, a muz svojuser posted image nekada je najisplativije napustiti raspravu i popustiti, pa makar i ne bio u pravu...brak je jedno veliko popustanje i ustupak...kao i roditeljstvo uostalom.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 14:22:28   
salmy
Pravo da ti kazem Silere i ja bih se razvela od tebe
Ako se djete rodilo nemozes sve ostalo da zapostavisuser posted image ,zaboga miloga svi imamo djecu..pa zamsili da svi sve zapostavimo i samo se posvetimo djetetu

Ja licno ne bih tebe dragi moj tripla...
djete ce odrasti udati se ozeniti..vi cete ostati sami ili solo??

Ti si brizan vidi se da dosta vremena provodis sa djetetom,ugdajas mu brines se..svaka cas_t

Ali mama je mama,ko moze vise voljeti od majke...malo glupo i bezvezeno razmisljanje je da djete koje je ona rodila nesmijes ostaviti sa njomuser posted image jbt iz koje si ti pjesmice....
Postoji zivot prije i poslije djeteta...

< Poruku je uredio salmy -- 5.7.2014 14:23:03 >

(odgovor članu Silere)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 14:22:49   
Silere
IZVORNA PORUKA: jasmin
Nisam ja stari user posted image !
A kako ti dođeš do zaključka da te neko promatra kroz stereotip ?
I fino sam napisala da brak čini DVOJE koji se trude.
I još finije da mi treba i njena priča da bih nešto konkretno zaključila.
Svaki brak ima uspone i padove, pa i tvoj. Ali se sve da riješiti razgovorom, ali mirnim i kulturnim bez napadanja i vrijeđanja, u mirnom ambijentu, i obavezno da je vidljiva želja da ti je stalo, ako ti je uopće stalo. A ako ti je stalo, onda uradi kako sam ti napisala, pa ćeš da vidiš rezultate.


Ja se više ptiam kako ja zaključih da si ti "stari" user posted image . Izvinjavam se :)

Njena priča se svodi na ovo:
1) Ja radim non stop
Iz njene perspektive možda, obzirom da njoj posao završava kad dođe kući - ja radim iza 21h dodatno. Iz moje perspektive i mojih kolega koji takođe rade nešto nakon posla, ja ne radim ni blizu koliko rade ostali. Jedan od razloga zašto radim dodatno je i to da ona nije uposlena, već radi po projektima, što znači u slučaju druge trudnoće, ja ću biti jedini izvor primanja u porodici - nastojim akumulirati novac. Dodatno, u narednih 5-6 godina trebaće ili mijenjati ili širiti postojeći stan, promijeniti auto, i sl.

2) Ne izlazimo dovoljno
Ona izađe kad god poželi, ja ostanem sa bebom kući. Ovaj mjesec je dva puta po 3-4 dana bila odsutna radi konferencija, nas dvojica smo izdržali. Kad nas neko pozove, izađemo vani skupa, odemo na događaje tipa vjenčanje i sl. Ona sad insistira da jednom sedmično negdje izađemo zajedno, što opet ne bi bio problem, da su stvari u kući kako treba.

3) Vrijeđam / psujem
Tačno, ali to se desi isključivo nakon bezuspješnog niza pokušaja vršenja normalnog razgovora. Uglavnom, da se to ne bi dešavalo, napravio sam distancu.

Po mom mišljenju, 2) uzrokuje njenu frustraciju sa 1) i to nije ništa što zajedno ne bi mogli dogovoriti. Nažalost to je samo jedan u nizu zahtjeva sa njene strane, dok nijedan zahtjev sa moje strane ne prolazi. Sa druge strane, 3) je nešto što ni ja ne želim da se dešava i zato hoću da stavim tačku na svađe.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 14:28:44   
salmy

IZVORNA PORUKA: muaaa


IZVORNA PORUKA: muhica7

Naravno da voli svoju suprugu zar bi inace radio ista da joj pomigne

ko si sad pa ti?

mozda mu je zenauser posted image

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 14:29:35   
zvončica
Ono sto mi je upalo u oci prvo je gospodinov monolog o sebi.....nahvali ti sam sebe po principu hvalite me usta moja......isto da sam citala oglas u kojem trazis zenu sebi, pa ide ja, ja, ja, ja user posted image ......Zar je tvoja supruga toliko ti postala mrska da ne mozes ni da pricas sa njom, ni da je gledas, a kamoli da legnes kraj nje? Toliko ti je omrzla da moras da psujes..... I da, kroz tvoje postove se da procijeniti da si veeeeeeeeeeliki egoista....tezak, si brate mili......
Kao sto ti zene rekose vec, brak je stvar kompromisa.....nekad moras zazmiriti ne na jedno oko, vec na oba....
Jesi li se ti upitao muci li nju nesto pa joj nije do sexa.....mozda i ti njoj ides na zivce....
I super, dobili ste dijete, ali, postoji zivot i vas licni i licne potrebe.....
Ti u stvari sad samo pratis sta ona radi, kaze, kako se ponasa i na sve nalazis zamjerke.....a ti ostade u svojim ocima perfektan....e, kad si vec dosao u taj stadij da ti smeta i vazduh koji zajedno udisete RAZVEDI SE.....jer bolje dobar razvod, nego los brak.....

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 14:33:52   
teacher75
meni se kod ovog muskarca svidja sto sve radi po kuci i pomaze oko djeteta, a zena prst u uhouser posted image al mi se ne svidja sto nece sa zenom da izlazi vani. al evo imam ovog svog sto nit pomaze nit hoce da izlazi, jadna ja ondauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 14:38:50   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: teacher75

meni se kod ovog muskarca svidja sto sve radi po kuci i pomaze oko djeteta, a zena prst u uhouser posted image al mi se ne svidja sto nece sa zenom da izlazi vani. al evo imam ovog svog sto nit pomaze nit hoce da izlazi, jadna ja ondauser posted image



jel taj tvoj navece kad djeca zaspe bude malo s tobom ili ide za svojim poslom? zagrli a da ne misli kako gubi dragocjene trenutke koje moze provesti u akumuliranju novca? izvede u kucno kino makar? user posted image Da ne spominjemo sex iako si slala sms-ove dok si bila s djetetom taj dan?

ako, da idealan je, vjeruj user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 14:39:12   
bebacha

IZVORNA PORUKA: teacher75

meni se kod ovog muskarca svidja sto sve radi po kuci i pomaze oko djeteta, a zena prst u uhouser posted image al mi se ne svidja sto nece sa zenom da izlazi vani. al evo imam ovog svog sto nit pomaze nit hoce da izlazi, jadna ja ondauser posted image


ne znamo drugu stranu price pa ne mogu sudit
al ovo prestavljeno mi se ne svidja nikako
ovdje je fazon ja,ja,ja
on je najbolji,sve radi a ona je bezobrazna
i previse samohvale

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Razvod ili ne - štetnost za razvoj djeteta
5.7.2014 14:43:59   
zvončica
Ama, nece svijet propast'' ako nije sudje oprano.....ima prasine.....

Ne volim ljude koji se hvataju sve i svasta da urade prvi i onda ti to nabijaju na nos kao ja sve moram, ja se polomih....ako ti se radi pa radi..... i ja sta sve uradim po kuci ne idem okolo i smaram ja sve moram sama, vidi sta sam uradila, pala ti je mrva tamo, ostala ti je majica ovamo......a, ovo kako on navodi sto njoj zvoca i sta radi, pa, to is**zdi zivce na beskonacnu......smor zesci...

< Poruku je uredio zvončica -- 5.7.2014 14:44:38 >


_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *