|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kuharski neuspjesi
9.3.2009 14:24:30   
D_K
ja sam u subotu napravila burek koji je bio njami i rucak juce super a sinoc muzu da isprzim jaja kad nije onako kako on voli. kaze on meni - hoces da ti napisem kako ih volim.. joooj - ispade ko da ne znam jaja isprziti ni nakon 4 godine braka..

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kuharski neuspjesi
20.2.2010 1:16:07   
leli§
evo mi sad nesto naumpade kljukusa i sjetih se...

mam nekakvu ruznu naviku sve da nesto "dopecem" jos 1min i haman uvijek izgorim user posted image

eh jednom sam tako kljukusu "neka jos malo" neka jos malo" odozgo je ona izgledala "k'o dusa"...ali odozdo---gluho bilo jedva sam tepsiju kutarisala od kljukuseuser posted image user posted image izgorila odozdo, bas prionulauser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kuharski neuspjesi
20.2.2010 1:32:27   
Anoniman
ova tema je stvorena za mene ...
Meni ne uspijeva ama baš ništa, odustala sam od novih recepata totalno...Sve što je novo moram baš gledati kako se pravi inače ni na šta ne liči
-Neki dan sam pravila slani rolat i radila sve po receptu međutim meni se kora zalijepila i nije uopšte narasla sva se slijepilauser posted image
-također skoro pravila ledenu tortu i izgori mi kikirikiuser posted image user posted image
-izgorio mi grahuser posted image jedva pretis oprala...
Neću više sramota me.

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kuharski neuspjesi
20.2.2010 1:33:33   
milenium
IZVORNA PORUKA: camm

IZVORNA PORUKA: mukica

Moj najveci i nezaboravni neuspjeh su hurmasice...koje su na kraju velicinom izgledale kao papuce....


E svaka ti cast dobro si me nasmijala,ja sam ih vec zamislilauser posted image user posted image user posted image user posted image


E stvarno meni  suze idu od smijeha user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i meni

nisam ni znala za ovu temu
meni su se jednom slane kiflice pogrijavale za goste  ali pogrijavale se 45min dok gosti nisu primjetili crni dimuser posted image

< Poruku je uredio milenium -- 20.2.2010 1:35:06 >

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kuharski neuspjesi
20.2.2010 11:30:56   
chuci
dok niste zagorile grašak ne znate šta je smrad zagorenog

jednom je mama mene i sestru ostavila da se grašak kuha još 10 tak minuta, a mi zaboravile. otišle u drugu sobu, dok je smrad došao do nas uuuuuuh gluho bilo.user posted image user posted image   to je bilo nakon možda sat i po.

isto tako jednom dok sam živjela u zajednici svekrva ustala rano i stavila trulex da se otkuha u džezvi, jer se eto bio usmrdio. ja ustala i vidim hodnik pun dima, uletim njoj u sobu prvo da vidim jel sve u redu ona sjedi čita novine, žena zaboravila.
mi u kuhinju voda isparila, a trulex se pretvorio u sivi prah, isto kao kad papir izgori. jedva smo prozračile user posted image user posted image

neki dan sam htjela da napravim masnu lutmu, da ponesem nekom na žalost. našla samo jedan recept, i hajd da pravim. 8 jaja i 150 gr putera bačeno. ne valja recept, pogrešno napisano da se prvo umute jaja i masnoća, pa onda dodaje šećer umjesto jaja i šećera prvo. meni bilo čudno ali nije bilo nane kući da provjerim recept user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio chuci -- 20.2.2010 11:31:28 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kuharski neuspjesi
20.2.2010 21:37:21   
leli§

IZVORNA PORUKA: chuci

dok niste zagorile grašak ne znate šta je smrad zagorenog



ovaj me grasak bilo sramota spomenuti...a tu sam na svoju mamu... Boz mili ja mislim da ona ni jendom grasak nije napravila a da on "umalo" nije zagorio...jednom smo tako morale grasak spasavati i vaditi ono sa vrha (spasili 5 kasika graskauser posted image user posted image )

a ja sto se graska tice na njuuser posted image svaki put uletim u kuhinju sva smahnuta i spasavam grasak---jednom je malo "prionuo" ali bas svaki put "umalo" da zagori

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kuharski neuspjesi
20.2.2010 21:39:25   
leli§

IZVORNA PORUKA: mukica
Moj najveci i nezaboravni neuspjeh su hurmasice...koje su na kraju velicinom izgledale kao papuce....


ovaj je definitvno najbolja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kuharski neuspjesi
20.2.2010 21:45:59   
Anoniman
Jaoo kako su mi kokice zagorile u mikrovalnojuser posted image ...Ja okrenula na 5 min. i čekam čekam one ništa slabo se kokaju ja još na 5min. i izvadim one slijepljene za onu vrećicu i crne se, kad ja onaj hepek gornji okrenut na najačeuser posted image ...

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kuharski neuspjesi
20.2.2010 23:10:07   
mama Nataša
BAš se pošteno ismijah user posted image Cure svaka čast!user posted image

Ja sam ko Breskva - ako hoću da mi nešto uspije 100% onda moram da gledam inače svašta ispada, često nejestivo.

Meni je koma bila moja prva riža, nisam nikako mogla skontati jel previše vode a premalo ulja, elem ispalo je na kraju da se nije skuhala jer je bila pravo tvrda al je plivala u uljuuser posted image

Čupavce sam samo jednom probala - tijesto izvana super isprečeno, kad sam počela rezat sve iznutra tekuće

I MM spominje ponekad neku premasnu pitu sa početka braka al ja se vala ne sjećam user posted image


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kuharski neuspjesi
20.2.2010 23:17:28   
idana_85
mama Nataša, kod pečenja tijesta za čupavce je bitno da i hpeces na manjoj temepraturi ali duze, kad izvadis kolac, zabodi cist noz na sredinu,ako nista na njemu ne ostane pecen je, ako ostane ono mecavo vracaj jos....kad je gusca masa moze krace na vecoj temepraturi,akd je rijedja onda peci duze na manjoj temepraturi da se "isusuje"

ja neki dan pravila sampitu, joj rijedak slag,dodam jso dvije slag pjene i zelatin,ispala super
danas pravila po receptu travnicanke,super slag,sve, kad sam je posla vaditi...povukla agdu,kora se raspada,slag ljohno...bas sam bila razocarana,al jede se...:D


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kuharski neuspjesi
20.2.2010 23:25:34   
ledy blue
Moj najveci kulinarski peh desio se upravo zahvaljujuci rr..
Ljetos ja nabrala visnje..i stavila da se kuhaju..pravila zena sok...normalno zaglavila na rr kad su mi naumpale visnje..imam sta i vidjeti...cijeli kuhinjsi pod bio je od soka..iza sporeta..jos uslo i u onaj ventilacioni otvor gdje izlazi para iz rerne..me svugdje bilo soka sem u serpi...u serpi ostale samo kospe...da ne govorim da se mjesecima cuo smrad svaki put kad uljucim rernu...dok napokon nije ispario..


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kuharski neuspjesi
21.2.2010 8:11:54   
acudesa
IZVORNA PORUKA: leli§

evo mi sad nesto naumpade kljukusa i sjetih se...

mam nekakvu ruznu naviku sve da nesto "dopecem" jos 1min i haman uvijek izgorim user posted image

eh jednom sam tako kljukusu "neka jos malo" neka jos malo" odozgo je ona izgledala "k'o dusa"...ali odozdo---gluho bilo jedva sam tepsiju kutarisala od kljukuseuser posted image user posted image izgorila odozdo, bas prionulauser posted image

jao, leliss, ovo me podsjeća ma meneuser posted image user posted image user posted image user posted image zdravije je dobro pečeno...jel' tako?
Jučer sam pitu ovako zeznula....ja imam milion neuspjeha u kuhinji...možda da izdvojim kad sam prvi put htjela mom sadašnjem mužu napraviti jelo da ga iznenadim..grašak-neslan, pire-preslano, bataci-zagoreni...al' pojeo je sveuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kuharski neuspjesi
21.2.2010 8:31:38   
Srculence
Moj kuharski neuspjeh(samo jedan u nizu) se desio neki dan kad sam pravila štrudle od đema.Sve sam radila po receptu i prilikom pečenja ostavila žena neka ih još malkice da zarumene user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Poslije su se toliko stvrdnule da sam ih samo mogla baciti user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kuharski neuspjesi
22.2.2010 13:57:40   
SailorMoon
Hahaha, ja sam neki dn corbu, samo da jos malo savri, i nakraju prigorilo.
Nego hvala bogu pa mi je pretis antihaft besichtet ono kako se kaze nezagorjeva. Tako da sam ono s povrsine presula u drugu serpu, ono zakorelo samo s drvenom kasikom zgulila i pretis opet ko nov!
Hvala bogu

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kuharski neuspjesi
13.3.2010 15:05:29   
milenium
meni je izgorila torta ali izvana,a unutra sirova?ako je još budem peć izvana će još više pocrnituser posted image sad bi pravila ponovno al šta ako se opet isto ponovi?
neznam dije bila greška?šta bi to moglo bit?user posted image

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kuharski neuspjesi
13.3.2010 15:10:34   
Visnja RR
pa temperatura ti je bila jaka... jesi je prije pekla?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kuharski neuspjesi
13.3.2010 15:11:05   
veeseelaa
da nisi upalila neku opciju za pekaru koja peče na takav način
Ja imam par opcija jedna je baš takva da srži nešto izvana a iznutra da je ok
Provjeri
a i koru za torte ne pečeš na jakoj tempo, najviše do 180 stepeni

< Poruku je uredio veeseelaa -- 13.3.2010 15:12:28 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kuharski neuspjesi
13.3.2010 15:12:58   
milenium
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

pa temperatura ti je bila jaka... jesi je prije pekla?


pekla sam je sto puta,a temperaturu sam navila manju nego inače,danije do toga?al ov je bio prvi put da pečem u novom kalupuuser posted image da nije to? okrugli je.al opet nije tolko debeo baš je tanak pa sumjam da se nije mogao ispeći iznutrauser posted image
ma dobro...idem ja peć u kockastoj običnoj tesiju.al još ću jednom probat u ovoj okrugloj pa ako opet izgori onda ću treći put u kockastoj običnoj tepsijiuser posted image hB jaja imamuser posted image

< Poruku je uredio milenium -- 13.3.2010 15:15:34 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kuharski neuspjesi
13.3.2010 15:17:01   
milenium
vesela,višnja hvalauser posted image idem ja sad(opet pravit)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kuharski neuspjesi
13.3.2010 15:17:47   
Visnja RR
imas odgovor ..novi kalup...meni se to isto desilo daaavno ...ako imas vremena peci ... user posted image al bolje peci u provjerenoj tepsji...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kuharski neuspjesi
13.3.2010 15:23:50   
Apotekarka
Mozda je do temp.a meni se znalo desiti i kad od oka stavljam, brasna pa pretjeram izvana pecena unutra sirovo

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kuharski neuspjesi
13.3.2010 19:50:58   
Zoe
Hm iduća priča, ne znam pod čiji gaf bi se mogla svestiuser posted image -moj ili MMuser posted image
Uglavnom , bio je Ramazan, i moji roditelji sa bratom su trebali doći na iftar, MM i ja smo podijelili poslove u kuhinji, uglavnom on je pravio krompir sa teletinom (komad od jedno 1,5-2kg) u rerni, a ja ostale peripetije. Helem ja sam svoje nadgledala, a njegovo ni pogledala, mada mi je bilo čudno da rerna nije isijavala onu toplinu kad joj se približite al nije mi se jednostavno dalo da pogledam..ono njega sam pitala jesi li gledao kako ide tvoje, a on - ma nema potrebe, sve je pod kontrolom. Tek nekih 30 min pred iftar hajde rekoh da vidim dokle se stiglo, kad imam šta i vidjeti:rerna hladna, ma ni uključena, samo ono svjetlo za rernu bilo uključeno, a joj mogla sam u zemlju propasti al od bijesauser posted image user posted image user posted image . Uglavnom iftarili smo šta smo imali, a krompir i pečenje tek oko 22h navečeuser posted image user posted image Njegov komentar je bio-on je uključio sve kako treba, ja sam to isključila dok sam radila svoj dio poslauser posted image user posted image
Helem nejse, od tada provjeravam i njega i sebe prilikom kuhanjauser posted image

< Poruku je uredio Zoe -- 13.3.2010 19:51:56 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kuharski neuspjesi
14.3.2010 12:53:40   
Lejla Ka
Ja bih prema broju neuspjeha ispala super kuharica, no ne laćam se komplikovanih stvari, ziheraš sam, pa valjda zato i ne griješim puno.
Međutim kod mene nema čorbe dok ne iskipi, i to kvalitetno iskipi user posted image
A što se tiče kuhanja dok sam kod mame bila, jednom sam zaboravila kuhinjsku krpu na otkuhavanju na šporetu, kad sam došla u kuhinju, emajl sa šerpe se zalijepio za kolo, a krpa je već počela žiške pokazivat.
I jednom sam zaboravila malinovo ulje koje sam grijala za topli oblog, dok muž nije primjetio neko svjetlucanje u kuhinji, i našao plamen user posted image

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 14.3.2010 12:54:33 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kuharski neuspjesi
1.4.2010 23:54:19   
D_K
IZVORNA PORUKA: mama Nataša

I MM spominje ponekad neku premasnu pitu sa početka braka al ja se vala ne sjećam user posted image



ovako je najpametnije.. ni ja se vala ne sjecam prve sirnice u koju sam dodala i narendane mrkve user posted image user posted image ..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu mama Nataša)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kuharski neuspjesi
2.4.2010 0:22:50   
acudesa
Jela milion puta punjene lignje u restoranu i hoću i ja da ih pravim, kupim lignje dođem kući, odmrznem ih, iznenađenje-kupila punjene lignje, super, stavim ih da se prže, kako se lignje prže, tako u kuću od smrada ne možeš ući..ja to-ignore, dolazi mm, ja mu ih serviram...kaže on: Izvini ja ovo ne mogu jesti (ja se naljutim)...a, ja, veliki ljubitelj lignji, nisam ih ni liznula...nejse, šta će ti biti: lignje nisu bile punjene nego NEOČIŠĆENE....
nema gore od mene, jel tako?user posted image user posted image
PS-bilo je to na početku braka, sad sam se kuhinjski opismenilauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *