|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li imate povrtnjak?
3.4.2010 22:58:33   
Hanady RR
E drage moje...kako idu baštice ove godine...
ja sam jutros vrlo vijedsdno u 5 izašla da sadim i sad za sad ovako stavri stoje:

crveni luk, bijeli luk, špinat,salata, tikva, tikvice, blitva, cvekla, crvene rotkice, grašak, mrkva, celer, peršun imam omlađen od prošle godine, raštika od poršle godine se omadila, komorač, bosiljak, vlasac, mažuran, kadulju imam od prošle godine.
krastavice i paradjz za rasad sam spremila i prasu.
E sad ostalo mi još da posadim u maju buraniju žutu pueticu, zelenu olovku i bamju sam nabavila da sadim.
krompiriće neću ove godine haman prošle koliko sam stavila toliko i izvadila a zauzimaju mi prostor...ja ovo sve male kockice i ljehice i nešto u veće saksije vani posadila.
nadam se biće se za pojestuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Da li imate povrtnjak?
3.4.2010 23:27:25   
dinaa
Imam i ja mali povrtnjak na vikendici,bas sutra idem u pripremu terenauser posted image user posted image user posted image  za sijanje,nista puno tek toliko da se zabavimo preko vikenda kad odemo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Da li imate povrtnjak?
22.11.2010 10:52:37   
Zejnebb
Mi uvijek sijemo svoje povrce,imamo zemlje,sada zimi imamo i malo plastenika,pa sam tamo posijala luka mladog,muz voli i planiram i jagode prenjeti u plastenik,samo ne znam hoce li mozda radjati posto je ipak zima

Uzivam u domacem povrcu a i vocu,svekar sadi voce,pa imamo i toga

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Da li imate povrtnjak?
22.11.2010 11:04:55   
veeseelaa
ja se time ne bavim sad za sad, skoro sam sa bratom kupila lijepu parcelu  od 2 duluma u Rakovicu pa eto možda šta i zasadimo
Al uglavnom ćemo se fokusirati na izgradnju igrališta, posaditi čemprese, borove, cvijeće, izgraditi šadrvan.... nešto neznam dal bi mi se u ovaj izgled ugajgulio luk, boranija i ostalo.... možda mama da nešto iz ćejfa posadi al nešto što je i estetski lijepo kao npr tikve user posted image user posted image user posted image  
a danas se sve za malo novca može kupiti pa i domaće od prvog komšije, hajd Boga ti mora neko i zaraditi, šta bi bilo kad bi svi redom sadili, ljudi koji samo od toga žive bi propaliuser posted image Zato ne budimo sebične

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Da li imate povrtnjak?
22.11.2010 13:14:06   
Dida79
E zene moje ja sam pocela da se bavim zemljoradnjom,tacnijem uzgojom jagodauser posted image Ove jeseni smo zasadili 2000 sadnica jagoda uz Boziju pomoc nadamo se da ce se isplatiti.
Pa eto da znate bice domacih jagodauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Da li imate povrtnjak?
22.11.2010 13:19:20   
Dida79
100 % domace dado nikakve hemikalije necemo koristiti a plantaza je ispod samog Igmana.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Da li imate povrtnjak?
22.11.2010 13:20:01   
koka i po
Uvijek i oduvjek.Malo mi je i dosadilo.
Iskreno...sada nemam puno vremena da se bavim zemljoradnjom pa su moji roditelji preuzeli....hobija radi..
a lijepo je brate imati svoje povrce.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Da li imate povrtnjak?
22.11.2010 13:26:08   
Anoniman
sad cu napisati nesto, a breskva ce me odmah ismijavati...al' moramuser posted image

SVABE (Breskvauser posted image ) daju da sam beres na plantazama...to je kao fol...a oni ti onda izvazu i naplate...cak su skuplje nego kupljene na pijaci...zato valjda sto sam biras...i fino ti dodjes sa svojom korpicom ili kesom i djetetom...naberes fino jagoda...provedes dan na otvorenom...uradis nesto korisno...naucis dijete kako izgleda jagoda u prirodiuser posted image ..elem, svima dobro

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Da li imate povrtnjak?
22.11.2010 13:36:51   
Dida79
I mm je tako nesto planirao jer je i on bivsi svabouser posted image user posted image
Abd berba pocinje oko polovine maja i traje do polovine juna ako koja forumasica zeli doci bujrum user posted image Od mene gratis voznja na motolkultivatoruuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Da li imate povrtnjak?
22.11.2010 13:58:17   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: dadada

sad cu napisati nesto, a breskva ce me odmah ismijavati...al'''''''' moramuser posted image

SVABE (Breskvauser posted image ) daju da sam beres na plantazama...to je kao fol...a oni ti onda izvazu i naplate...cak su skuplje nego kupljene na pijaci...zato valjda sto sam biras...i fino ti dodjes sa svojom korpicom ili kesom i djetetom...naberes fino jagoda...provedes dan na otvorenom...uradis nesto korisno...naucis dijete kako izgleda jagoda u prirodiuser posted image ..elem, svima dobro



ovo ima i kod nas, lik u Brezi ima plantažu šljiva, ubereš, izvagaju, platiš uz put sve što pojedeš je gratis
E sad mozda je lik SVABO user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.11.2010 14:02:25 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Da li imate povrtnjak?
10.8.2011 16:34:04   
Hanady RR
prosto sam se jutros iznenadila svojim kratsvacima u vrtu...za jednu noć ...godila im kišauser posted image
pa reko da vam ih pokažemuser posted image
http://imageshack.us/photo/my-images/29/sl731066.jpg/

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Da li imate povrtnjak?
10.8.2011 16:37:30   
dinaa
user posted image za krastavce i za kisuuser posted image a ja se tako iznenadih svojim tikvicama kad mi je muz sinoc donio ja sam ostala ovakvauser posted image ma to nisu tikvice to su veeeeelike tikvice hmmm ma nemogu ih ni tako nazvat,prosto neznam sta bih s njima onolikim saduser posted image user posted image .

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Da li imate povrtnjak?
10.8.2011 16:39:00   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dinaa

user posted image za krastavce i za kisuuser posted image a ja se tako iznenadih svojim tikvicama kad mi je muz sinoc donio ja sam ostala ovakvauser posted image ma to nisu tikvice to su veeeeelike tikvice hmmm ma nemogu ih ni tako nazvat,prosto neznam sta bih s njima onolikim saduser posted image user posted image .

user posted image

hej i kod mene su goleme sada...
neki dna u spiralu se počele uvrtatuser posted image

ja tikvenicu napravila...super je i do tikvica da znašuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Da li imate povrtnjak?
10.8.2011 21:43:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

sad cu napisati nesto, a breskva ce me odmah ismijavati...al' moramuser posted image

SVABE (Breskvauser posted image ) daju da sam beres na plantazama...to je kao fol...a oni ti onda izvazu i naplate...cak su skuplje nego kupljene na pijaci...zato valjda sto sam biras...i fino ti dodjes sa svojom korpicom ili kesom i djetetom...naberes fino jagoda...provedes dan na otvorenom...uradis nesto korisno...naucis dijete kako izgleda jagoda u prirodiuser posted image ..elem, svima dobro


user posted image user posted image user posted image
joj što mi nedostaje ova dadada sad tek vidim da me prozivala, hoću i ja u Švabsku moja dadada, da vidim kako se to bere na plantažamauser posted image -Udomi me dadadauser posted image


a kad smo kod ove teme sjetila sam se da imam i ja povrtnjak samo sam 2x bila. Zasijala sam 3 reda krompira, malo luka, mrkva i cvekla nisu ni nikleuser posted image ne znam šta im se desilo...

kad se vadi krompiruser posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Da li imate povrtnjak?
10.8.2011 21:50:11   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image
eno njih dvije...
ja fino podigla temu da se hvalim one se zezajuuser posted image user posted image


breskva...ako ćeš mladog idi sutra po njegauser posted image
ako ćeš za zimnice onda tamo početkom septembra sve podigniuser posted image

ja ga nisma sadila ove godine...neće nešto kod mene pa me nervirauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Da li imate povrtnjak?
10.8.2011 21:52:40   
salmy
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

prosto sam se jutros iznenadila svojim kratsvacima u vrtu...za jednu noć ...godila im kišauser posted image
pa reko da vam ih pokažem
http://imageshack.us/photo/my-images/29/sl731066.jpg/
hahahha pade mi na pamet fifi kad posadi biljke pa dok se okrene i kaze:ja sam fifi,one narastu do plafonauser posted image
super su ti masallahuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Da li imate povrtnjak?
10.8.2011 21:56:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


breskva...ako ćeš mladog idi sutra po njegauser posted image
ako ćeš za zimnice onda tamo početkom septembra sve podigniuser posted image


čekat ću septembar da ja to odjednom završim daleko mi je moj rančuser posted image ,  a mladi kupujem...

P.S. Hanady lijepi su ti krastavci
user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Breskva -- 10.8.2011 22:06:32 >

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Da li imate povrtnjak?
8.10.2011 20:20:09   
Anoniman
Samo da kažem da već konzumiramo krompirčiće koje smo zasijali i dobri su, neću da meĆem sliku noa će me zezat da sam Fifiuser posted image

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Da li imate povrtnjak?
8.10.2011 20:24:22   
koka i po
ako truhnu puno nasla sam "lijek".sve ih fino operes i manje ce truhnuti .etouser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Da li imate povrtnjak?
8.10.2011 20:25:29   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: koka i po

ako truhnu puno nasla sam "lijek".sve ih fino operes i manje ce truhnuti .etouser posted image

ne truhnu pobacala sam one što su bili loši, ali mi luk truhne šta ću sa njimuser posted image

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Da li imate povrtnjak?
8.10.2011 20:26:42   
koka i po
potrosis ga sto prije user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Da li imate povrtnjak?
8.10.2011 20:27:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva

Samo da kažem da već konzumiramo krompirčiće koje smo zasijali i dobri su, neću da meĆem sliku noa će me zezat da sam Fifiuser posted image
da daaaaaaaaaj da vidimooooooooooooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Da li imate povrtnjak?
9.2.2013 20:05:25   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ljubicica5

Pozdrav svima! mozda tema nije adekvatna za portal, ali mislim da ima clanica koje mogu pomoci svojim iskustvom. Ukoliko ipak smatrate da tema nije prikladna, molim administratore da izbrisu istu..

Ja nemam nikakvo iskustvo vezano za bastu, medutim ove godine sam postala majka i zeljela bih po prvi put u zivotu sama uzgojiti povrce za svoju princezu. Zato vas molim za pomoc, zanima me sta se kad treba posaditi i na koji nacin uzgajati ( koliko se treba zaljevati, okopavati i sl.) Zanimaju me i koje sorte cega najbolje uspijevaju na nasim prostorima i na koji nacin se sade, npr. paprike kupljene u poljoopremi, one sjemenke je li treba samo tako ubaciti u zemlju ili????
Ovdje mislim na krompir, mrkvu, grasak, paradajz, papriku, kelj, brokulu, prokulice, kupus i sl. Isto tako, mozete razmijeniti iskustva za neke egzoticnije biljke, ne ucestale na nasim podnevljima. Recimo, aronija. Hvala svima, unaprijed!!!
IZVORNA PORUKA: tinkivinki

ja sadim malu basticu,nista posebno,malo luka crvenog,bijelog,mrkvu,persun,cveklu,krastavce,paradajiz,paprike,krompir,jagoda imam malo.to cisto da mogu ubrati svjeze i da ne moram kupovati,ako mi zatreba glavica luka npr za rucak.paprike sjeme iz kartice mozes posaditi u saksije vece u kuci na toplom u martu.a poslije kad nikne rasadjuje se.ja kupujem gotovu rasadu za paprike i paradajiz
IZVORNA PORUKA: MicoTico

Prvi put sam prošle godine zasadila svoju bašticu, pa sam ipak početnica, ali eto pomalo kupim razne "fore" da mi moje povrće što bolje uspije.
Zasadila sam grašak, krompir, mrkvu, luk, mahune, zel.salatu, paradajz i paprike. Sve sem paprika mi je uspjelo i bilo super ukusno i fino.
Za paprike i paradajz sam kupila gotove rasade, a za ostalo sam uzela sjeme. Nije nešto to preveliko, od svega po manji red, ali je moje, prirodno i eko. uzgojeno, pa mi je i najukusnije na svijetu.

IZVORNA PORUKA: canim

Gdje kupujete sjeme za persun i slicno zacinsko bilje za saksije ?

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: canim

Gdje kupujete sjeme za persun i slicno zacinsko bilje za saksije ?



u Peniju u velešeićima :)))
najeftinije...samo kad kupuješ peršun pazi da uzmeš lisnati a ne korijenasti :)
garden green sjemana su najbojbolja...za saksiju je super ono na traci malo je skuplje la ljepše se raporedi u rastu..:)


IZVORNA PORUKA: mamina princeza

i ja bih voljela imati svoje povrce.. htjela sam i prosle godine al eto nisam uspijejla da se organizuje,m . ko zna da li cu i ove a voljela bih. ja nemam pojma kad se sta vrmenski treba saditi . voljela bih imati tako pomalo mrkve , persuna, luka , graska nista specijalno .... molim ono detaljnije kad poceti gdje kupiti .... kako zasaditi. ja sam znaci totalno neupucena u to pa mi treba bas ono ko velikoj neznalici pojasniti ..:)
IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: mamina princeza

i ja bih voljela imati svoje povrce.. htjela sam i prosle godine al eto nisam uspijejla da se organizuje,m . ko zna da li cu i ove a voljela bih. ja nemam pojma kad se sta vrmenski treba saditi . voljela bih imati tako pomalo mrkve , persuna, luka , graska nista specijalno .... molim ono detaljnije kad poceti gdje kupiti .... kako zasaditi. ja sam znaci totalno neupucena u to pa mi treba bas ono ko velikoj neznalici pojasniti ..:)

u martu se vec moze saditi luk,mrkva,persun,zelena salata.sto se sjemena tice imas u poljoprivrednim apotekama i u marketima vecim pogledaj,u Tusu sam vidjala svakakvih sjemena i sadnica
IZVORNA PORUKA: sheri

ja sam prosle godine sadila svoju prvu bastu, krompir i luk sam kupila , ali paprike, paradajz volovsko srce i onaj mali sherry sam sama rasadu pravila, i zaista sam ga se nabrala. tikvice sam posadila iz kesice, i njih sam nabrala zaista puno, i dijelila. grasak sam totalno cucnula malo ga posadila, samo za jedno varivo. mrkva, rotkvice, krastavice, tikve neke muskatne, blitve bas puno nabrala, sve sto sma posadila sam i ubrala. mada zezaju me da je to samo pocetnicka sreca :D. moze biti, ali zaista je uzivancija, pogotovo kad moja N ode u bastu i iskoša sebi mrkvu , neprocjenjivo
IZVORNA PORUKA: canim

Sheri kako si sama rasadu pravila za cherry paradajz ? Kad se on sadi ? Jeli mora biti cijelodnevno na suncu ili moze biti pola dana u hladu ?
IZVORNA PORUKA: sheri


IZVORNA PORUKA: canim

Sheri kako si sama rasadu apravila za cherry paradajz ? Kad se on sadi ? Jeli mora biti cijelodnevno na suncu ili moze biti pola dana u hladu ?

od pretprosle godine ostavila sjemena od paradajzica sto sam kod strine brala, i njih stavila u zemlju u male posudice od sira npr, stavljala na prozor, iznad radijatora, ali stan mi je na sjevernoj strani tako da sunca skoro ni ljeti nemama a u martu pogotovo. ne znam bas da su mu uslovi bili idealni, ali eto on je nekako narastao, i u maju presadila u bastu jer mi se i basta nalazi u mjestu koje je poprilicno mocvarno i sve se moze sijati mjesec dana poslije nego je predvidjeno.
IZVORNA PORUKA: sheri

http://imageshack.us/photo/my-images/856/11082012180.jpg/
evo nesto od mojih prvih povrtaljki :), skromno, malo slatko od mojih ruku uzgojeno
IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: sheri

http://imageshack.us/photo/my-images/856/11082012180.jpg/
evo nesto od mojih prvih povrtaljki :), skromno, malo slatko od mojih ruku uzgojeno

šeri paradajz je bas otporan,kod mene se jedne godine prosulo sjeme od zrelog i nagodinu sam nikao,a kod komsinice izmedju 2 betonska bloka,a bio neki visoki oko 1,70m i bas je radjao do kasne jeseni.mislim da bi se on mogao zgodno i u vecoj saksiji na balkonu


< Poruku je uredio Hanady RR -- 9.2.2013 20:07:49 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Da li imate povrtnjak?
9.2.2013 20:13:35   
Hanady RR
a evo i na oboj temi smo malo pisali i forkali...
za domaću proizvodnju...koliko toliko...

moje lijehe su ko mala igraonica...al je mojauser posted image

i da imamo divan primjer naše drage članice bebe iz slovenije koja pored toga što je fantastična spisateljica i novinar svoje vrijeme rado dijeli sa svojim vrtom :)
http://www.ringeraja.ba/clanak/mamina-posla-vrtolomije_641.html

eto pa polako da se spremamo...još malo pa da kreneomo kopati...a bogami dosta posla imaju i naše forumašuce koje imaju prekrasne plastenike
http://www.ringeraja.ba/forum/m_1486760/mpage_1/key_/tm.htm#1488571





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 2:39:07   
Zala
Da vam se i ovdje pridružim. :)

Imamo i vrt i plastenik, na plasteniku sam pisala na toj temi, ovdje ću o svom vrtu. Nisam ja nikad bila za to, dok sam bila manja moji su sijali na jednoj velikoj njivi van grada, i obično me dopalo da plijevim deset metara duge lijehe luka, pa mi se ogadilo. Ali onda smo kod kuće to preselili, pa uz mamu dosta naučila, sad imam svoj mali vrtić plus plastenik, i ide nam lijepo zasada.

Grašak koji najviše volim su mi jele ptice, dok nisam skužila trik da ga pokrijem granjem dok ne proklija, da ne mogu do njega. :)

Salatu sadim vani, puterica mi je prošle godine odlično uspjela, a kristalka ni naopako, proklijale 2-3 biljčice i osušile se.user posted image

Vani bude peršin, špinat ne volim ali sadimo zbog dragog, on voli.

Nešto paprika (onih paradajz paprika) sam posadila vani, jako lijepo mi uspjele. Kupila zabunom, preodlične su kad se pune, nisu gorke kako paprike znaju biti.

Kopar sam davno od djeda uzela, sad mi se raskošio, ima ga posvuda, a volim ga, pa ga ne čupam. Vani ide još i koktel paradajz, njega nekako najviše volim, posebno kad je topal, ali mi on pobolijeva, nisam još sigurna zašto, po njemu budu rane kao od plamenjače, ali nije ona jer bi mi onda stradao i onaj u plasteniku...

Vani imam i mahune, 4-5 redova sa po 4-5 "kuča" bude nam dovoljno. Imam niske i visoke, divota kako je to lijepo.

Mrkva mi je tlaka, nikako da ispadne kako treba, vazda mala i kržljava, morat ću kod bake na preobuku. :D

To je uglavnom to, luk isto sadim, ove godine ću od sveki aBd uzeti i onaj crveni, on mi je baš lijep. :)

I tetka mi je donijela sjeme maćuhica i nekog cvijeća, pa od 3. mjeseca im uglavnom sadnja počinje - jedva čekam.

Ostavila sam sebi i sjemenke stambolke tikve, pa ćemo vidjet hoće li kako ispasti. :)

Nisam ovo postavila na temu o plastenicima, ali ima veze i s ovim... Moj tata kaže da je jedno od boljih đubriva - kokošje. Mi imali koke, pa u kokošinjcu kad se čisti, pokupimo njihov izmet i čuvamo ga. Tata onda to rastopi sa vodom, i zalije cvijeće, nešto povrća, jer ne bude puno, i zaista odlično raste.

Neki ljudi su pravili gnjojivo čini mi se koprivama, potope se u vodu i čuva se, katastrofalno smrdi, jedan susjed je s jednom kantom usmrdio čitavo susjedstvo, ali je odlično za vrt, preodlično.

Ja namjeravam probati sa lišćem, ne mogu se sjetiti svega, čitala sam u knjizi kako se lišće skuplja u sanduk koji se napravi, i godinu dana trune i ispadne odlično gnjojivo. Naći ću knjigu, ima u njoj svega, jako je detaljna i raznovrsna. :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *