|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2012 12:01:20   
veeseelaa
Hoćete reći da zakonom je decidno precizirano da u dva sata obavljanja predškolskoga vrtić odnosno predškolska ustanova obazbjeđuje topli obrok za djecu.user posted image


đe ovo? nema ovog
pa moja malena od brata nije imala užinu
Može bit da neđše stoji u zakonu al toga se niko nije pridržavao


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2012 12:09:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Topli obroj je zakonska obaveza i sastavni dio Obaveznog programa za djecu u godini dana pred polazak u školu, jer primarni zadatak tog segmenta obaveznog programa je da isti na pravilan način razvijaju prvenstveno higijenske navike prije i poslije jela kao i sam način ishrane koji mora biti raznolik, obilat u skladu sa nutritivnim i kolicinskim vrijednostima starosti djece tog doba.


vesela ja sam pitala upravo na osnovu ovoga napisanoga.
Našla sma zakon davno, porgram rada predškolskih ustanova takkođer...istina stoji da je primarni zadatak higijenska navika prije i poslije jela itd...
al nidgje nisma nšla da je zakonski obavezno da taj topli obrok obezbjedi Ministarstvo KS-auser posted image

zato i pitam...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2012 12:20:47   
veeseelaa
pa znam ja što ti pitaš, nego ja kažem da nema toga, bar nije bilo u kekecu user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2012 12:21:36   
veeseelaa
i da pitam, jel se dijete mora upisati u neku od predškolskih ustanova gdje stanuje il može bilo koja ustanova u gradu biti po želji?

< Poruku je uredio veeseelaa -- 9.3.2012 12:22:29 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2012 12:23:09   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa znam ja što ti pitaš, nego ja kažem da nema toga, bar nije bilo u kekecu user posted image


nema ni ove godine...
niti u jednoj predškolskoj ustanovi...moja je u vrtiću ''Višnjik''...nema
i ovi privatni vrtići u kojima se obavlja ne obezbjeđuju topli orbok.

Tako da nikako ne kontam rečenicu ''Topli obrok je zakonska obaveza ...''user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2012 12:25:54   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i da pitam, jel se dijete mora upisati u neku od predškolskih ustanova gdje stanuje il može bilo koja ustanova u gradu biti po želji?


ove je godine moglo gdje hoće...ako je ustanova na spisku ministartsva...
škole, vrtići državni i privatni...

Mi smo po mjestu stanovanja mogli u školi na sedreniku obavljati predškolsko...
ali smo predali zahtjev za vrtić Višnjik i isto nam je odobreno bez ikakavih komlikacija...
čak kada je bilo puno prijavljene djece podjelili su rad u dvije grupe na dva dana da bude lakše ovaljati porgram od strane učiteljice u manjim grupama

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2012 12:26:07   
veeseelaa
user posted image ma to je sve mrtvo slovo na papiru 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2012 12:29:51   
veeseelaa
ali smo predali zahtjev za vrtić Višnjik i isto nam je odobreno bez ikakavih komlikacija...
čak kada je bilo puno prijavljene djece podjelili su rad u dvije grupe na dva dana da bude lakše ovaljati porgram od strane učiteljice u manjim grupama


pa ovo je dobro, mislim kako roditelju odgovora zbog posla i sl
Ja sam u N.gradu i npr ne bi mi odgovralo da tamo malena ide u predškolsko, mislim sad za sad
ja mene, ja ko da nema još 2-2,5 godine do toga user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2012 12:40:41   
bambi7
E dok ste tu da i ja priupitam ako neko zna....
Koja je procedura oko upisa u predskolsko, imaju li testiranje, sistematski, ljekarsko, koliko ranije treba predati zahtjev?
do sad nije isla u vrtic( nana je cuva) u pitanju je opstina NG

_____________________________

Ljubi mama princeze
L-23.02.2007
I-09.06.2011

"Žena nikad ne moze biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela!!!"

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2012 20:58:14   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bambi7

E dok ste tu da i ja priupitam ako neko zna....
Koja je procedura oko upisa u predskolsko, imaju li testiranje, sistematski, ljekarsko, koliko ranije treba predati zahtjev?
do sad nije isla u vrtic( nana je cuva) u pitanju je opstina NG


Oni objave jasvni poziv za upis u predškolsko...
ovogodišnji je bio objavljen do 1. septembra..mada su dozvoli i 15 dana nakon isteka ovoga roka da se vrši upis.
Sva djeca koja. 1 . septembra imaju punih 5.godina obavezna su biti upisna u preškolsko.
Predškolsko se može obavljati ili u vrtići ili školi čak u naselju ako je na spisku ministartsva kantona...

Izvadiš ljekarsko kao za vrtić...u domu zdravlja
stolica, brisevi, opšti pregled kod pedijatra....
Odeš u vrtić ili školu za koju misliš da tu treba obavljati predškolsko...
ako ćeš u vrtić onda ideš u direkciju vrtića (mislim NG da obrađuju na č.vili u Kekecu) kod njih imaš pismeni zahtjev, popuniš, dodaš rodni list djeteta , kopirane lične karte i cips prijavnice roditelja i ljekarsko za dijete...

Moja cura nije išla u vrtić...
imala sma namjeru upisati je bar ovu posljednju godinu prije škole...al nana je pala u depresiju pa smo izabrali varijantu da ide jednom sedmično po 2 sata...ovo je organizirano u popodnevnim satima, doveseš dijete-dođeš po dijete i to je to.





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bambi7)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2012 20:59:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ali smo predali zahtjev za vrtić Višnjik i isto nam je odobreno bez ikakavih komlikacija...
čak kada je bilo puno prijavljene djece podjelili su rad u dvije grupe na dva dana da bude lakše ovaljati porgram od strane učiteljice u manjim grupama


pa ovo je dobro, mislim kako roditelju odgovora zbog posla i sl
Ja sam u N.gradu i npr ne bi mi odgovralo da tamo malena ide u predškolsko, mislim sad za sad
ja mene, ja ko da nema još 2-2,5 godine do toga user posted image



I mi smo uglavnom birali radi mjesta rada vrtić Višnjik...
to smo i napisali u napomenama zahtjeva da nam izađu u suret...
tako je i bilouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 11:31:34   
UPPUKS
Zakonom o predskolskom odgoju i obrazovanju u Kantonu Sarajevo odredjeno je da roditelj bira predskolsku ustanovu (vrtic) za odgoj i obrazovanje svog djeteta. Mjesto prebivalista i najblizi vrtic nije obavezujuci faktor.

Član 13
1) Roditelji imaju pravo na  izbor predškolske ustanove u kojoj ce se odgajati i obrazovati njihovo dijete.

Također, obaveza ustanove je da djeci u Obaveznom programu obezbjede obrok, a sto se u privatnim vrticima (registriranim) i impementira.

Član 17
4) U okviru obavezbog boravka djece u predškolskoj ustanovi bit ce obezbjedjen jedan obrok.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 11:40:49   
UPPUKS
Zbog velikog broja poziva, upita putem PP na ovom forumu, te e-mailova upucenih ovom udruzenju u vezi radnog vrmemena vrtica clanica udruzenja donosimo link na koji se sve te informacije mogu dobiti http://www.vrtic.ba/clanovi1.html

(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 11:55:54   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Također, obaveza ustanove je da djeci u Obaveznom programu obezbjede obrok, a sto se u privatnim vrticima (registriranim) i impementira.



Kad kažete u Obeveznom programu mislite na ona famozna dva sata heftično? illi ...

I evo primiče se kraju naše predškolsko i - niđe veze.user posted image
Dijete mi je do sada naučilo dvije pjesmice, niti jednom nisu izašli u prirodu, samo crtaju (naravno raznim priborima) i to je to...
Socijalizacija- ah zamalo da zaboravim - naučila je pokoju psovku, i prepričavati kako vaspitačicu druga djeca izbace iz takta.

Aferim.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 11:58:29   
veeseelaa
Socijalizacija- ah zamalo da zaboravim - naučila je pokoju psovku, i prepričavati kako vaspitačicu druga djeca izbace iz takta.


user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 12:05:49   
Blue rose RR
Nemoj tako vesela, ovo će joj dobro doći u životu.
Zamisli da je propustila naučiti kakvu "sočnu" :(

Sramno.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 12:06:40   
veeseelaa
e pa svašta..... nasmijah se a Bgm strašno....



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 13:35:29   
snijeg
Meni ovdje nešto nije jasno user posted image

Spominjete vrtiće JU "Djeca Sarajeva", a također nam se obraćaju i iz Udruženja privatnih predškolskih ustanova u KS. Plaća li se predškolsko obrazovanje u ovim privatnim vrtićima, koliko se plaća ako je tako, idu li djeca također 2 sata sedmično??

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 13:49:51   
Hanady RR
samo privatni vrtići koji su na spisku misnitarva su oni u kjima se može obaviti predškolsko obrazovanje

nisu svi naravno
ne ne plaća se obavljanje predškolskoga samo misnitarstvo plaća kadar i obezbjedi papir, bojice, flomastere itd za rad...

djeca koja idu redovno u jedna od ovih vrtića dobiju certifikat o obavljenom predškolskom bez d aidu na posebne časove ( kao i u držabnim)

a da traje 2 sata sedmično po porgramu i radu presškole godine



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 13:59:05   
snijeg
Pa zašto onda ne upisati djecu u neki od registrovanih privatnih vrtića?! Bolji su uslovi, a djeca imaju obrok user posted image

Pa koji ih je vrag tjerao da pišu u zakonu da ima obrok i na kraju od obroka ni paštete.....svašta....smiješno. Znači djeca koja idu u javne vrtiće su u ovom slučaju zakinuta u donosu na one u privatnim, a nigdje se ne plaća user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:04:37   
Blue rose RR
Moja nikad nije ručala u vrtiću, doduše i vrijeme je bilo takvo da ne bi dolazila na ručak.
U početku je bilo od 17-19, pa onda su pomjerili od 12-14, i sada je od 11-13 ...

Koliko ja znam Hanady da se u privatnim vrtićima plaća predškolsko. Meni se čini kako je neko pitao vrtiće Amel i Nur, i oni su rekli da se plaćaju ta dva sata. nisam sigurna, ali meni se čini da je tako.

Je li ima neko da je upisao ova dva sata u privatnom vrtiću?


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:04:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: snijeg

Pa zašto onda ne upisati djecu u neki od registrovanih privatnih vrtića?! Bolji su uslovi, a djeca imaju obrok user posted image

Pa koji ih je vrag tjerao da pišu u zakonu da ima obrok i na kraju od obroka ni paštete.....svašta....smiješno. Znači djeca koja idu u javne vrtiće su u ovom slučaju zakinuta u donosu na one u privatnim, a nigdje se ne plaća user posted image


eh draga

ako dijete upišeš u redovan odlazak u vrtić to naravno plaćaš privatnome vrtiću a ministarstvo ti prizna da je obavilo predškolski porgram....

kao i u državnim...djeca koja idu redovno u vrtić ne idu semdično posbeno 2 sata...platiš 150 Km da ga čuvaju a on u skolu toga obavi predškolski

samo djeca koja ne idu redovno u vrtić idu fino popodne na čas...

a ovo o obroku za ova dva sata obavljanja predškolskoga porgrama u zakonu ne stoji d aimd aju obrok...
al u okviru obaveznog boravka da...
razlika je da su recimo pordužili dva staa vrtića nakon onoga što ostaviš djete na čuvanje kod njih 8 sati pa još dva e tu bi ko dali im još jedan obrok ''do sebe''...
al kako draga moja ta djeca ne soatju popodne nego im se broji u čuvanju redovnom to nemaju ga...
za dva sata ja nešto i ne vidim ni potrebu da jedu, no kad sma čula za ovo ja poslala upit i dobila obrazloženjeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:06:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Moja nikad nije ručala u vrtiću, doduše i vrijeme je bilo takvo da ne bi dolazila na ručak.
U početku je bilo od 17-19, pa onda su pomjerili od 12-14, i sada je od 11-13 ...

Koliko ja znam Hanady da se u privatnim vrtićima plaća predškolsko. Meni se čini kako je neko pitao vrtiće Amel i Nur, i oni su rekli da se plaćaju ta dva sata. nisam sigurna, ali meni se čini da je tako.

Je li ima neko da je upisao ova dva sata u privatnom vrtiću?



ama štos je da i ne obavljaju oni popodnevnu nastavu uopće...
oni su samo ''rpiznati'' da je obave djeca koja idu redovno u vrtić...znači sad d amoja djeca ne čuva nana...ja ih dala u rvtić amel i nur...moja h bi išla kući kad i f al dobila bi certifikat d aje obavila predškolsko jer su na spisku ministartva oni...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:08:39   
Blue rose RR
Ma samo da od naroda novac iskamljuču.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
24.5.2012 14:10:38   
snijeg
A u tom grmu leži zec user posted image user posted image user posted image

No dobro, sa ili bez obroka ko vodi dijete samo 2 sata sedmično definitivno mu je bolji izbor privatne ustanove, makar mu neće plafon na glavu padati user posted image ali evo BR napisa da se možda plaća....ovo je sve konfuzno user posted image


_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *