|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Predškolske ustanove na području kantona Sara...
9.3.2009 10:44:21   
Blue rose RR
 
Ovdje sam postavila predškolske ustanove na području kantona Sarajevo, koje ste i vi navele, i koje sam mogla pronaći da imaju svoje osnovne podatke.
Naravno svaki prijedlog za dopunu će dobro doći, ukoliko imaju makar adresu ili kontakt telefon, radi lakšeg snalaženja.
Ako se desila bilo kakva promjena u navedenim vrtićima, a po pitanju adrese ili telefona, molim da objavite kako bih izvršila ispravku.
 
JU "Djeca Sarajeva"
Adresa: La benevolencija br. 4
Telefon: 033 213 529

 
OPĆINA STARI GRAD 
 
Biseri
Adresa: Očaktanum 60
Telefon: 033 536 220

 
Bajka
Adresa: Vrbanjuša 138
Telefon: 033 531 649

 
OPĆINA CENTAR
 
Šareni Voz
Adresa: Odobašina 10
Telefon: 033 206 517

 
Slavuj
Adresa: Josipa Vancaša 25
Telefon: 033 663 676 

 
Višnjik
Adresa: Bolnička 38
Telefon: 033 202 355

 
Leptirići
Adresa: Kranjčevićeva 23
Telefon: 033 206 598

 
Lane
Adresa: Hermana Koste 3
Telefon: 033 202 981

 
Vrapčić
Adresa: Husrefa Redžića 5
Telefon: 033 205 004

 
Iskrice
Adresa: Patriotske lige 16
Telefon: 033 202 851

 
Makovi
Adresa: Maka Dizdara 12
Telefon: 033 220 211

 
Skenderija
Adresa: Skenderija 2
Telefon: 033 208 234

 
PU "Palčić"
Adresa: Jukićeva do br. 1  
Telefon: 033 219 142  

 
PU "Sunce"
Adresa: Sutjeska 1
Telefon: 061 213 009   

  
OPĆINA NOVO SARAJEVO 
 
Rosice
Adresa: Paromlinska 7
Telefon: 033 525 028

 
Kekec
Adresa: Ferde Hauptmana 36
Telefon: 033 616 331

 
Mašnica
Adresa: Kemala K. 30
Telefon: 033 661 505

 
Košuta
Adresa: Aleja Lipa 49
Telefon: 033 617 322

 
OPĆINA NOVI GRAD 
 
Lastavica
Adresa: Gradačačka 145
Telefon: 033 641 542

 
Dunje
Adresa: Brčanska bb
Telefon: 033 648 984

 
Labudovi
Adresa: Prvomajska 41
Telefon: 033 643 194

 
Srećica
Adresa: Dobrinjske bolnice 4
Telefon: 033 460 527

 
Dječiji grad
Adresa: Olimpijska bb
Telefon: 033 469 591

 
PU "Sveta Obitelj"
Adresa: Bojnička br. 3
Telefon: 033 458 915 

 
SOS - Društveni centar ''Hermann Gmeiner'' Sarajevo, SOS Kinderdorf 
Adresa: Semira Frašte bb  
Telefon: 033 465 488

 
 
OPĆINA ILIDŽA 
 
Radost
Adresa: A. Bojovića bb
Telefon: 033 413 030

 
OPĆINA HADŽIĆI 

 
Ribica
Adresa: Igmanski put 85
Telefon: 033 422 733

 
PU "An Nur" Hadžići
Adresa: Anđelka Lazetića 34  
Telefon: 033 447 209    
 

OPĆINA VOGOŠĆA 
 
Ljiljani
Adresa: Omladinska 12
Telefon: 033 430 616

 
PU „Sporty“ – Vogošća
Telefon: 061 255-772
              061 358-385
 
OPĆINA ILIJAŠ 
 
Ilijaš
Adresa: 19 juli
Telefon: 033 402 217

 
PU "Behar"
Adresa: Lješevo bb, Iijaš
Telefon: 033 402 204    

 
 OPĆINA ILIDŽA 
 
Amel
Adresa: Dr. Mustafe Pintola 31
Telefon: 033 213 529

 
PU "Amel i Nur"
Adresa: Dr. Mustafe Pintola 31
Telefon: 033 621 526

 
OPĆINA NOVO SARAJEVO
 
Nur
Adresa: Zagrebačka 55
Telefon: 033 523 550

 
PU "Bi-Lingual N.S."
Adresa: Humska 10
Telefon: 033 651 708

 
PHOENIX inicijativa za Waldorf pedagogiju 
Adresa : Kraljice Jelene 84
Telefon: 061 25 62 89  

 
 
 
 
 


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2009 22:23:40   
camm
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
6.9.2009 17:29:23   
cokolino_79
Kako se zove onaj nedavno otvoreni vrtić na Socijalnom u ul.E.Šehovića?Ima li neko informacije iz prve ruke(ako je nečije dijete tamo) kakav je vrtić,kakve su tete i sl.Imaju li medicinsku sestru u jaslicama?Sve mi je to važno jer sam sa L nedavno ležala na neuropedijatriji zbog konvulzija(nemju pojma od čega su:-( svi nalazi su bili uredni).U ponedječljak ću ja svakako otići tamo da se raspitam ali drugačije je ono što ja vidim na par min. od onog što je po cio dan.Hvala na odovorimauser posted image

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
7.9.2009 17:40:13   
cokolino_79
Niko ne zna user posted image

(odgovor članu cokolino_79)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
25.2.2010 8:01:51   
strumpfeta
Hello!

Jel neko zna gdje se tacno nalazi taj vrtic Dunje na Otoci, danas obilazim nekoliko jaslica, pa da ne lutam?
Hvala!

_____________________________

Ponosna mama - toplo preporučujem :)

(odgovor članu cokolino_79)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
25.2.2010 8:38:08   
R&T@
Ja znam samo jedan na otoci, valjda je to taj.
Preko puta trolejbuske okretaljke, pređeš ulicu gdje je semafor, iza zgrada(prođeš kroz prolaz), ispod škole....
IH, jesam objasnila......user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
25.2.2010 8:47:13   
strumpfeta
Hvala, Tajra!
Ja sam otisla na drugu stranu ... :)
A provjerit cu i sa onim taksistima na standu.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
25.2.2010 10:01:24   
leli§

IZVORNA PORUKA: strumpfeta

Hello!

Jel neko zna gdje se tacno nalazi taj vrtic Dunje na Otoci, danas obilazim nekoliko jaslica, pa da ne lutam?
Hvala!


ja isto znam za ovaj sto je tajra navela...ako ides sa tramvajske stanice kada predjes most skreni desno i idi uz obalu, gledaj lijevo dok ne vidis parking, trafiku i nebodere:) vrtic je odmah do nebodera u niskoj gradnji. pored vrtica ima mali parkic, prodavnica boja i lakova i prodavnica autodijelova. oni su na adresi Brcanska 16

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu strumpfeta)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
20.4.2010 14:17:03   
tea lana
Finansijski plan JU Djeca Sarajeva za 2009. godinu
Prihodi
Sufinansiranje iz budžeta: 2.000.000 KM
Subvencioniranje djece u vrtićima (Ministarstvo za rad i socijalnu politiku): 234.000 KM
Naplata od roditelja: 3.169.054 KM
Kraći specijalizovani programi (engleski jezik, ples, zimovanje djece): 150.500 KM
Zakupnine (izdavanje objekata): 382.351KM
Donacije-grantovi: 102.000 KM
Ostali prihodi: 104.500 KM
Kapitalni primici: 300.743 KM
Ukupno prihodi: 6.443.148 KM

Rashodi
Bruto plate: 3.720.000 KM
Naknade troškova zaposlenih (topli obrok, prevoz, otpreminine u penziju, pomoć u slučaju smrti ili bolesti): 1.186.700 KM
Režijski troškovi 593.410 KM
Materijalni troškovi (hrana za djecu, didaktički materijal, materijal za čišćenje, kancelarijski materijal, materijal za održavanje zgrada i opreme, ugovorene usluge, osiguranje) 639.295 KM
Kapitalni izdaci: 303.743 KM
Ukupno rashodi: 6.443.148 KM

.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
20.4.2010 14:21:03   
HanaBana
IZVORNA PORUKA: cokolino_79

Kako se zove onaj nedavno otvoreni vrtić na Socijalnom u ul.E.Šehovića?Ima li neko informacije iz prve ruke(ako je nečije dijete tamo) kakav je vrtić,kakve su tete i sl.Imaju li medicinsku sestru u jaslicama?Sve mi je to važno jer sam sa L nedavno ležala na neuropedijatriji zbog konvulzija(nemju pojma od čega su:-( svi nalazi su bili uredni).U ponedječljak ću ja svakako otići tamo da se raspitam ali drugačije je ono što ja vidim na par min. od onog što je po cio dan.Hvala na odovorimauser posted image

Ne znam je li mislimo na isti. Hana je isla u vrtic u e. sehovica. zove se Aprilski cvjetovi preko puta nekadasnje raiffaisen banke. Ona je tamo bila zanemarena. Vrtic i nije toliko los ali se tete cesto mijenjaju tako da mi nismo bili zadovoljni. Tamo je dobila upalu mokracnih kanala jer je nisu presvlacili, bila je hronicno gladna jer su ih jako slabo hranili i cak je jedna dan dehidrirala jer joj nisu davali vode (ja im dala flasicu sa sokom, oni drzali na prozoru, sok se ukiselio i kako dijete nije htjelo soka nisu je ni nudile vododmuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu cokolino_79)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
6.8.2010 9:01:14   
UPPUKS
Tacne i azurirane adrese privatnih predskolskih ustanova i njigovih vrtica u Kantonu Sarajevo, te aktivnosti i informacije korisne za roditelje djece predskolske dobi mozete naci na www.vrtic.ba  

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
6.8.2010 11:19:21   
M kao Mama
Prijenos posta

IZVORNA PORUKA: UPPUKS

U ime clanova Udruzenja privatnih predskolskih ustanova Kantona Sarajevo, pozivam sve roditelje/korisnike usluga istih da ovdje napisu sve o kvalitetu/nekvalitetu usluga istih svoje prijedloge, primjedbe i sugestije, a koje ce mo mi proslijediti upravama istim i insistirati na otklanjanju eventulanih nedostatata.
Prijedlozi, primjedbe i sugestije trebaju biti objektivni i realni.

Unaprijed zahvaljujem



(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
1.9.2010 11:23:23   
Lenka
Javni poziv objavljen 01.09.2010. godine za obvezno predskolsko obrazovanje
[
Obveznici predkolskog odgoja i obrazovanja, shodno vazecim propisima, su sva djeca koja 01. septembra 2010. godine imaju navrsenih pet (5) godina zivota


< Poruku je uredio mama alma RR -- 1.9.2010 11:35:47 >

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
1.9.2010 11:46:32   
veeseelaa
znaci koja 01/09 imaju navrsenih 5 godina?
moja malena od brata ima navrsenih 5 godina al oni nemaju pojma o tome user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
1.9.2010 12:10:55   
taurus
je li to predskolsko traje cijelu skolsku godinu il samo par mjeseciuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
1.9.2010 12:26:20   
Lenka
sve ima u danasnjoj dnevnoj stampi "Dnevni avaz" i "Oslobodjenje" kao i na portalu ministarstva obrazovanja kantona sarajevo

na dvije teme sam postavila ovaj link i jos zamolila moderatore da otvore novu temu sa obavjestenjem jer mislim da je potrebno

nastava ce biti u trajanju od po 4 casa po 30 minuta jedan put sedmicno, jer radi finnasija ne mogu obezbjediti dva puta sedmicno kako je prvobitno bilo zamisljeno


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
5.9.2010 0:06:02   
cvijetakzanovijetak
Ništa ne kontam, prosvijetlite me ljudi, da li djeca u sklopu redovnog boravka u vrtiću, npr. vrtić košuta, su po automatizmu upisana u to predškolsko ili moramo nešto posebno napraviti i ako moramo šta?user posted image

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
17.12.2010 11:47:17   
Blue rose RR
Pretpostavljam da su ovo ustanove gdje djeca koja su obavezan da pohađaju predškolsko obrazovanje, treba (ii mogu) da borave.
Mene konkretno zanima šta je sa djecom koja idu ili bi išla u vrtiće koja se ne nalaze na ovim spiskovima?
Da li su obavezna (i po kojem osnovu) prebacivati se u gore nabrojane vrtiće, zajedno sa JU Djeca Sarajeva, ili to ostaje u volji roditelja?


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
17.12.2010 14:33:10   
M kao Mama
B.L. onaj vrtić koji nije na spisku kantonalnom, kod njih nema predškolskog, samim tim ni ne računa se da je dijete to obavilo, a sada je kao obavezno.

Znam ženu koja ima curicu koja mi je baš pričala da njihov vrtić nije na listi i ne zna šta da radi, gdje malu da vodi ta dva dana u sedmici, čini mi se po dva sata u predškolsko.

Jel tvoja princeza ove ili naredne godine za predskolsko

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
17.12.2010 15:16:51   
Blue rose RR
Ako Bog da naredne godine.
Meni se ne šalje u JU Djeca Sarajeva, niti u Amel i Nur (jer mi je to opcija shodno ovoj listi), a onaj vrtić gdje ja želim nije na listi.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
25.2.2012 11:01:12   
UPPUKS
U svom predškoslkim ustanova clanicama udruženja (adresar http://www.vrtic.ba/clanovi.html) se realizira Obavezni program predškole u potpunosti u skladu sa Zakonom tj. pored Cjelovitog razvojnog programa djeci je obezbjedjen topli obrok, a što se nažalost ne realizira u JU i ako su obavezni po Zakonu.
Po završetku obaveznog programa ustanove izdaju Uvjerenja u formi koje je odredilo Ministarstvo.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
25.2.2012 12:12:05   
Esmica
Zanima me jel se predskolsko obrazovanje odvija samo u Kantonu Sarajevo,ili i u drugim kantonima?

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
27.2.2012 18:44:27   
leonela
Ja mislim da se realizira samo u KS,a sto se tice toplog obroka mislim da nije ni potreban jer djeca tamo provedu samo 2 sata jednom sedmicno.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2012 11:39:48   
UPPUKS
Topli obroj je zakonska obaveza i sastavni dio Obaveznog programa za djecu u godini dana pred polazak u školu, jer primarni zadatak tog segmenta obaveznog programa je da isti na pravilan način razvijaju prvenstveno higijenske navike prije i poslije jela kao i sam način ishrane koji mora biti raznolik, obilat u skladu sa nutritivnim i kolicinskim vrijednostima starosti djece tog doba.

(odgovor članu leonela)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Predškolske ustanove na području kantona ...
9.3.2012 11:56:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: UPPUKS

Topli obroj je zakonska obaveza i sastavni dio Obaveznog programa za djecu u godini dana pred polazak u školu, jer primarni zadatak tog segmenta obaveznog programa je da isti na pravilan način razvijaju prvenstveno higijenske navike prije i poslije jela kao i sam način ishrane koji mora biti raznolik, obilat u skladu sa nutritivnim i kolicinskim vrijednostima starosti djece tog doba.


Hoćete reći da zakonom je decidno precizirano da u dva sata obavljanja predškolskoga vrtić odnosno predškolska ustanova obazbjeđuje topli obrok za djecu.user posted image

Moja djevijčica ide u Vrtić višnjik i tu obavlja predškolsko...
oni nose sokić i sitnicu za pojesti ( o roditeljskom trošku) i to rade upravo iz razloga koje ste naveli...
higijena , samostalnost pri jelu, učenje da užinu moraju pojesti itd...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu UPPUKS)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *