|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 13:26:14   
salmy

IZVORNA PORUKA: Anoniman


,da me ne ubija kuća kao što je sad slučaj...

ubi ti kucu user posted image

izvini ali mene ove anonimne nasmijavaju do bola...gdje li nalaze inspiraciju ?


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 13:30:29   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pa ne mogu od bebe nista stici za sebe. Dok obavis standardne kućanske poslove,ručak,svaki dan istiuser posted image
A da radim,malo bih promijenila zidove što se kaže.
Bebaru nema ko čuvati da ja idem na fitnes. Huh.user posted image

Pa ako sad ne možeš stići, kako bi stigla da radišuser posted image
A šta ti muž radi kad dođe s posla?

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 13:30:37   
ziki

IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Imamo bebu,ja imam vrlo malo vremena za sebe,ne radim,kuća me ubi.
Nemam prijateljica,imala sam neke,ali poudalo se i razišlo.
Ne mogu nikud ići,beba me(ružno je reći) ograničava.
Muž ima posao,izlazi među svijet što se kaže,kad dođe kući, obavezno su tu dopisivanja s kolegama(nemojte reći:a da nis kolegice?-nisu,vidim,imam pristup mobitelu,nikad ne krije).
Ja i dalje sama.
Nekako kao da čekam da mi on pomogne,da mi olakša,a on nije tu.

Kako da sebi olakšam,da me ne ubija kuća kao što je sad slučaj...

Ne kontam, ali hajd'.
nađi vremena, idi na fitnes, neki kurs (slikanja, decupage-a, jezika, čega god...)..

Pa ne mogu od bebe nista stici za sebe. Dok obavis standardne kućanske poslove,ručak,svaki dan istiuser posted image
A da radim,malo bih promijenila zidove što se kaže.
Bebaru nema ko čuvati da ja idem na fitnes. Huh.user posted image

tempiraj ručak da je gotov kad muž dođe. Izdoji mlijeko ako dojiš i ako treba muži nacrtaj kako se mijenja pelena i hrani beba a ti ako ništa sama i krugove ubijaj a on nek čuva mesto dopisivanja. Raspitaj se za kurseve neke, il fitnes il nešto

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 13:31:05   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Anoniman


,da me ne ubija kuća kao što je sad slučaj...

ubi ti kucu user posted image

izvini ali mene ove anonimne nasmijavaju do bola...gdje li nalaze inspiraciju ?



Ne znam šta je smiješno,nismo svi isti,nekome je kad padne,čas posla podignuti se,drugima treba pomoć.
Zaboravi /teuser posted image

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 13:34:05   
veeseelaa
Anonimna imaš li mamu/sestru/sveki? nekog da ti pričuva dijete da imaš vremena za sebe malo?



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 13:34:46   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Anonimna imaš li mamu/sestru/sveki? nekog da ti pričuva dijete da imaš vremena za sebe malo?



Muža ima sigurno.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 13:40:05   
ladyblue RR
uvališ dijete mužu (kao i ja) i odeš sa mnom u teretanu npr.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 13:43:43   
lulaloo
a koliko je beba stara?
iskreno, ne sjecam se da sam do cca. 1. godine djetetova zivota ni ja imala nesto puno vremena za sebe i smatram to skroz normalnim. pa, dijete je jos malo - doji/nahrani, operi, presvuci, uspavaj, nespavaj, nosaj - zar nam svima nije bilo tako u toj 1. godini?
uostalom, godina jako brzo prodje, nije to sad neka zrtva.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 13:48:46   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: lulaloo

a koliko je beba stara?
iskreno, ne sjecam se da sam do cca. 1. godine djetetova zivota ni ja imala nesto puno vremena za sebe i smatram to skroz normalnim. pa, dijete je jos malo - doji/nahrani, operi, presvuci, uspavaj, nespavaj, nosaj - zar nam svima nije bilo tako u toj 1. godini?
uostalom, godina jako brzo prodje, nije to sad neka zrtva.

Bože sačuvaj da mislim da je žrtva, svoje dijete volim najviše, ali ni njemu ne treba depresivna mama..
ali svaki dan isti, pobogu brate, svaki. Skoro će proći godina, dosad nekako sam mogla, valjda me i ova zima dokrajčila, ne može se šetati baš.
Kažu bavi se nekim kreativnim stvarima, hajd počnem ja istraživati, za sve opet treba neko da te malo poduči, neki kurs,itd.

Vesela, moji i muževi su jako daleko.



(odgovor članu lulaloo)
  Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 14:02:22   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Anonimna imaš li mamu/sestru/sveki? nekog da ti pričuva dijete da imaš vremena za sebe malo?



Muža ima sigurno.


ma vjerujem da to vrijeme kad on dodje s posla oće biti s njim
zato mislah u vremennu dok ga nema




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 14:03:50   
veeseelaa
Vesela, moji i muževi su jako daleko.


user posted image

onda , evo na forumu, možeš naći finih ženica s malim bebama, pozovi nekog na kaficu, popričaj
popravit će ti rasploženje
a ubrzo dolazi proljeće, onda možete da skitate

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 14:12:38   
lulaloo

IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: lulaloo

a koliko je beba stara?
iskreno, ne sjecam se da sam do cca. 1. godine djetetova zivota ni ja imala nesto puno vremena za sebe i smatram to skroz normalnim. pa, dijete je jos malo - doji/nahrani, operi, presvuci, uspavaj, nespavaj, nosaj - zar nam svima nije bilo tako u toj 1. godini?
uostalom, godina jako brzo prodje, nije to sad neka zrtva.

Bože sačuvaj da mislim da je žrtva, svoje dijete volim najviše, ali ni njemu ne treba depresivna mama..
ali svaki dan isti, pobogu brate, svaki. Skoro će proći godina, dosad nekako sam mogla, valjda me i ova zima dokrajčila, ne može se šetati baš.
Kažu bavi se nekim kreativnim stvarima, hajd počnem ja istraživati, za sve opet treba neko da te malo poduči, neki kurs,itd.

Vesela, moji i muževi su jako daleko.





daleko od toga da sam te htjela uvrijediti (mozda sam mogla koristiti i blazi jezik) i iskreno izvini ako jesam. htjela sam samo poentirati da smo sve mi manje-vise bile posvecene samo djeci tokom te njihove prve godine zivota i da je to jednostavno tako. naravno da sam i ja imala depresivnih perioda (pogotovo tokom zime) ali covjek sebi kaze da to tako sada mora biti i da ce sve biti puno drugacije cim malo djeca odrastu. i stvarno jeste. evo, ja sam npr. sad svog djecaka (6. godina) upisala na neke kreativne radionice, popodnevne, gdje on bude 2,5 sata. za to vrijeme odem na frizuru, masazu, gledam izloge, pijem kafu, citam novine... a da mi je neko pricao, u toku njegove prve godine zivota, da cu stvarno moci citati knjigu 2,5 sata bez da me iko prekine – to mi je tada zvucalo kao SF 
hocu reci, ne vjerujem da ima puno majki koje imaju dijete tvoje dobi i kojima je drugacije nego tebi.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 14:19:39   
lulaloo
I da – iz ovog mog posta proizilazi da ce ti biti lakse kada dijete bude imalo 6. godina (ja sam tu dob navela jer moje dijete sada ima toliko godina). ne, stvari se puno, puno promijene vec od 1-1,5. godine.

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 18:11:57   
Galicia
Monotonija, rutina ubija.
Ne moras svaki dan cistiti, ni kuhati. Nadji teta cuvalicu, i nek ti bebicu pricuva par puta sedmicno na par sati, kad vec muz nece da se igra sa svojim rodjenim djetetom, a ti u zivot, sebi za dusu nesto uradi.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu lulaloo)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 18:33:10   
irenaSA
Meni je bilo mnogo drugačije sa prvim djetetom... i mm mnogo radi a mislim da je najviše kada sam ja rodila...ne smijem se žaliti jer na uštrb toga da mi pomogne oko djece on se trudi da koliko toliko lagodno živimo i da nam ništa ne nedostaje...nekako odmah kad je ojačala došlo proljeće a ja kolica u auto i u skitnju...malo bazen, malo prijateljice, malo more...svugdje sam je vodila sa sobom...i još pila AD pa sam je i nekoliko sati mogla ostaviti kod mame...
Sad je malo drugačije...ja sama..njih dvoje..beba doji svakih sat i pol...zima nigdje nemogu...ako će ti biti lakše i meni je svaki dan isti...možda ne posvećujem dovoljno vremena sebi ali mi sada nije žao...uživam i igram se s njih dvoje...kuham..jedem..debljam seuser posted image ..čitam dosta i pišem s user posted image u rukama...
Znam da će uskoro proljeće i ljepše vrijeme pa ćemo i mi u skitnju...drago mi je što su sa mnom i drago mi je što sam ja još uvijek sav njihov svijet...gledaj to sa te strane...brzo će odrasti a ti ćeš onda imati beskrajno mnogo vremena za sebe...


_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Savjet ako moze..?
19.2.2015 21:10:33   
salmy

IZVORNA PORUKA: Anoniman


IZVORNA PORUKA: salmy


IZVORNA PORUKA: Anoniman


,da me ne ubija kuća kao što je sad slučaj...

ubi ti kucu user posted image

izvini ali mene ove anonimne nasmijavaju do bola...gdje li nalaze inspiraciju ?



Ne znam šta je smiješno,nismo svi isti,nekome je kad padne,čas posla podignuti se,drugima treba pomoć.
Zaboravi /teuser posted image


to je period koji ce proci...svaka smo to prezivjele..sta bi da imas jos uz tog bebca 1,2 djece? nije lako biti mama...zrtvujes mnogo sto....jednostavno sama sebi poslozis prioritet...nadjes s eu svemu tome...i sama sam bila u slicnoj situaciji..proci ce..sve dodje vremenom na svoje..djeca nisu lutke nahranii uspavaj ja odoh setat..treba truda mnogo truda...ne spavanja...
Pomisli samo da ima majki koje bi sve dale da budu na tvom mjestu....


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Savjet ako moze..?
20.2.2015 0:14:26   
Anoniman
Hvala vam svima na odgovorima, zaista.

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Savjet ako moze..?
20.2.2015 8:21:43   
Hanady RR
.brzo će odrasti a ti ćeš onda imati beskrajno mnogo vremena za sebe..


Irena je to divno rekla...
Najkraće traje vrijeme u kojem djeca žele nas...vjeruj mi...
za koju godinu nećeš im trebati imaju svoju raju, dok trepneš pratiš momku/curi na sastanak malo iza toga eto ti svadbe i samo ti s emože desiti da zakuka kako je u zajednici i kako nečija mater smeta tuuser posted image ( ovo šala pod dojmom prethodne teme na koju se javih)

Samo polako...
sve smo mi to prošle na ovaj il onaj način...
zima je i dijete malo...sa suncem i lastama lakše ćeš se organizirati...
dane sebi ispunjavati i ne dozvoli da izgubiš sebe il da sa mužem uđeš u letargiju jer zaboga rodila si i ti si kući on ne...
to nije žrtva to je blagodet...
samo polakouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Savjet ako moze..?
20.2.2015 9:43:13   
ziki
http://www.popsugar.com/moms/Tips-Marriage-After-Kids-33367181?utm_source=com_newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=com_newsletter_v2_02192015&em_recid=&utm_content=placement_1_desc#photo-33367191

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Savjet ako moze..?
20.2.2015 9:56:50   
teacher75
.

< Poruku je uredio teacher75 -- 20.2.2015 9:57:34 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Savjet ako moze..?
20.2.2015 12:26:38   
Teddy Bear
Ja mislim da je svima nama dan isti, bilo da radimo ili da smo u kuci,,, meni moja kuca dodije, dvoje male djece( do neki dan dvije bebe) ne radim , i sve mi se vrti u krug, al bitno je sve posloziti na svoje mjesto i organizovati dan, nema tu nekog savjeta, sve je to do tebe same, sad kad ugrije bit ce puno lakse...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Savjet ako moze..?
20.2.2015 13:28:13   
Galicia
Ja mislim da je svima nama dan isti, bilo da radimo ili da smo u kuci,,,


Meni ne.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Savjet ako moze..?
20.2.2015 15:19:46   
Teddy Bear
Prosto bi me cudilo da nije kod tebe drugacije user posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Savjet ako moze..?
20.2.2015 15:56:32   
aidana
IZVORNA PORUKA: Galicia

Ja mislim da je svima nama dan isti, bilo da radimo ili da smo u kuci,,,


Meni ne.


Meni je drago vidjeti da ima mladih mama koje uspijevaju sve dobro organizovati pa sve stignu i jos imaju svaki dan neku novu aktivnost. Galicia podijeli koji savjet s nama. Kolika su tvoja djeca? Ako su manji bas me zanima kako uspijevas.

Inace i kod mene vecinom dani slice, pogotovo zimi. Sad kako je sin malo veci postalo je lakse. Mogu ga ostaviti u igraoni, ide na engleski i slicno. Ni ja nemam nikog da ga pricuva a mm je cesto na putu, ne bude po sedmicu/dvije tako da ne mogu upisati nikakve kurseve i slicno. Ali vrijeme stvarno leti, ja ne mogu da vjerujem koliko je vec porastao i koliko je lakse s njim.

< Poruku je uredio aidana -- 20.2.2015 15:58:55 >

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Savjet ako moze..?
20.2.2015 17:52:42   
Galicia
Meni je drago vidjeti da ima mladih mama koje uspijevaju sve dobro organizovati pa sve stignu i jos imaju svaki dan neku novu aktivnost. Galicia podijeli koji savjet s nama. Kolika su tvoja djeca? Ako su manji bas me zanima kako uspijevas.


Nemam djece jos. MM je cesto na putu po par sedmica ga nema, tako da meni ostaje dosta slobodnog vremena.
Znam nije isto, kad imas djecu i kad ih nemas, ali recimo meni milion stvari pada na pamet kako bi se dan mogao provesti a da ne bude dosadno. Sa djecom, je vjerujem jos ljepse nego kad si sam.
Napisah gore vec, da se ne mora svaki dan kuca glancati, ni sredjivati, prati. Ne mora se ni kuhati svaki dan. Ali eto recimo ako vec jedete kuhano svaki dan, tj ako ste navikli da imate skuhano svaki dan, onda sebi rasporedi par dana sedmicno za kuhanje, i nakuhaj za par dana unaprijed tako da sljedeci dan imas samo za sebe.
Djecu pod ruku i u setnju.
Imas te djecije radionice, pa i tamo se sa djecom moze.
Klizanje, kino, lopta u parku. Play date sa nekom drugaricom koja isto ima djecu. Djecu u igraonu a vi na kafu. Proljece kad dodje, duge setnje po planinama, piknik neki nesto uz rijeku/jezero. Stari hljeb u kesu stavi i idite hraniti ribe i patke.
Ma ima ideja milion, samo sto se covjek ne moze svega ni sjetiti.
Kuca nece nigdje pobjeci vjeruj, ni ciscenje, ni peglanje, ni kuhanje. A zivot je kratak, i samo ga jednog imamo.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *