|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: priprema za polazak u školu
31.8.2009 13:50:08   
jupajdi
Sretno svim malisanima u novoj skolskoj godini user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: priprema za polazak u školu
14.12.2009 15:10:52   
myMum
Moj sin bi trebao u septembru poci u skolu. Zna citati i pisati, brojiti i jos ponesto (to ga je mama uciteljica naucila). Trebam li imati strah od toga hoce li mu biti dosadno kada budu ucili u skoli sve ovo sto on vec zna, a tek mu je 5 god i 4 mjes
HELP!

_____________________________

Faris - 30.07.2004. - mamin lav

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: priprema za polazak u školu
14.12.2009 15:21:43   
lirio
draga myMum i sama sam bila takva kad je moj maleni u septembru trebao krenuti u školu...dosta toga je znao i ja sam se brinula kao i ti hoće li mu biti dosadno...međutim, moj  eldar je super prihvatio školu i vjeruj da mu nije dosadno...čak šta više, on uživa i pomalo se ,,folira" što ga učiteljica uvijek hvali...pun je morala zbog toga...stoga ne brigaj, bit će njemu user posted image , iako dosta toga zna u školi će to ,,ponavljati" ili ponovo usvajati na interesantniji način, sa drugovima i moći će da se iskaže i to će mu razviti samopouzdanje...pusa i sretno malom prvačiću...user posted image

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu myMum)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: priprema za polazak u školu
28.12.2009 15:54:34   
myMum
Nadam se, hvala ti, znas kako je... ma pametan je on na mamu... hehehehe... ljubac!

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: priprema za polazak u školu
19.4.2010 12:28:38   
Anoniman
Zna li neko sta se podrazumijeva pod testiranjem za prvacice?? Nama su rekli da ce testiranje biti u maju, bit ce podijeljenji u grupe pa me zanima sta to podrazumijeva.

(odgovor članu myMum)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: priprema za polazak u školu
19.4.2010 12:35:32   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Maida*

Zna li neko sta se podrazumijeva pod testiranjem za prvacice?? Nama su rekli da ce testiranje biti u maju, bit ce podijeljenji u grupe pa me zanima sta to podrazumijeva.

to je kao neka vrsta testa da vide koliko je djete spremno za skolu brojevi slova boje itd...mislim da to testiranje obavlja pedagog tako je kod nas ovdje neznam slicnio kao sistemacki...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: priprema za polazak u školu
26.7.2010 14:26:14   
Anoniman
eh evo konacno da se prijavimo i na pdf Djeca, a eto ova tema nam je sad udarna... dosta je i Nane popularan bio, sad malo o seki da pricamo... user posted image
dakle, dolazi lagano i taj dan D... moja Sabina, do jucer moja beba, danas vec djevojcica... krece u skolu... user posted image user posted image user posted image user posted image ako Bog da imsallah ovoga septembra i Sabina ce da postane djak... ne znam koliko je ona svjesna toga, ali ja jesam i te kako jesam... nervoza i ogrmno user posted image pitanje mi svakodnevno visi nad glavom... kako ce ona to prihvatiti, kako ce se uklopiti, hoce li biti mirna, hoce li slusati, hoce li uciti, hoce li znati??? huh... 1000 zasto 1000 zato... ali to cu ostaviti vremenu da pokaze svoje... nadam se najboljem...

nego mene interesuje, ako bi mogle forumasice koje su vec prosle ove pripreme, da mi malo pojasne i malo me upute sta ce nam to sve trebati za skolu... sutra ako Bog da nam je zakazan sistematski pregled za ljekarsko... znam da ce se knjige kupiti tek kad podju u skolu i kad uciteljica/ucitelj kaze sta to treba od knjiga... i to je sve sto znam da je potrebno... a sta dalje??? sta jos treba pripremiti prije nego pocne skolska godina???

(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: priprema za polazak u školu
26.7.2010 14:43:24   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Bambi09

eh evo konacno da se prijavimo i na pdf Djeca, a eto ova tema nam je sad udarna... dosta je i Nane popularan bio, sad malo o seki da pricamo... user posted image
dakle, dolazi lagano i taj dan D... moja Sabina, do jucer moja beba, danas vec djevojcica... krece u skolu... user posted image user posted image user posted image user posted image ako Bog da imsallah ovoga septembra i Sabina ce da postane djak... ne znam koliko je ona svjesna toga, ali ja jesam i te kako jesam... nervoza i ogrmno user posted image pitanje mi svakodnevno visi nad glavom... kako ce ona to prihvatiti, kako ce se uklopiti, hoce li biti mirna, hoce li slusati, hoce li uciti, hoce li znati??? huh... 1000 zasto 1000 zato... ali to cu ostaviti vremenu da pokaze svoje... nadam se najboljem...

nego mene interesuje, ako bi mogle forumasice koje su vec prosle ove pripreme, da mi malo pojasne i malo me upute sta ce nam to sve trebati za skolu... sutra ako Bog da nam je zakazan sistematski pregled za ljekarsko... znam da ce se knjige kupiti tek kad podju u skolu i kad uciteljica/ucitelj kaze sta to treba od knjiga... i to je sve sto znam da je potrebno... a sta dalje??? sta jos treba pripremiti prije nego pocne skolska godina???





ja svašta napisa i post se izgubiuser posted image Uglavcnom,knjige za devetogodišnje obrazovanje su besplatne i obezbjeđuje ih škola.Ne kupuj ništa puno ,par pisanskih i računskih sveski biće dovoljno,blok za crtanje,voštane vodene bojice,plastelin,olovke.šiljala i gumice(na kraju reći će učiteljica)Kad budeš kupovala ruksak gledaj da ima pojačano naleđima radi pravilnog držanja tijela i kičme.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: priprema za polazak u školu
26.7.2010 15:16:01   
Anoniman
eeee ko ce meni odgovoriti nego moja koka... user posted image
ma sto se tice ruksaka, necu ni kupovati jer je dobila dobar od Kinder tima a i blizu je skola pa cemo je uvijek jedno od nas dvoje voditi sto znaci i ruksak nositi... ali eto kontam da li kupovati sada sveske olovke i te stvari i da li mi treba jos nesto pored tih osnovnih stvari...


(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: priprema za polazak u školu
26.7.2010 15:19:38   
koka i po
možda pokućnice ili manja stolica.većinom u tim učionicama su na podu tepisi.Ne kontam,,,,šta podrazumjevaš pod nečim"posebnim" za školu?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: priprema za polazak u školu
26.7.2010 19:56:55   
Anoniman
eh pa eto tooo... vidis... ove sada devetogodisnje nisu kao osmogodisnje kad sam ja isla... mi smo drito u klupu zasjeli, a ovi danas pilici prvo se igraju i ucionice su uglavnom "igraonice" pa sam kontala da li nesto treba pripremiti jos osim klasicne pripreme... ja sam ovako kontala... garderobu necemo kupovati jer imamo za prve dane u skoli... imamo par novih patika i cipelica... imam ruksak imam tasnu... eh sad sam kontala da uzmem za pocetak par sveski, pisanskih, racunskih i da li trebaju sa uskim i sirokim linijama? olovke, gumice, bojice, plastelin, blok, pernicu imamo, kabanicu, vodene bojice, da li ce joj sada trebati tempere, mislim da nece? siljalo, flomastere, lenijar i trokut... a pretpostavljam da ce kada krene u skolu dobiti knjige, jer sam dobila takvu informaciju, kao dobije sve knjige pod uslovom da ih na kraju godine vrati... eto tako sam ja to zamislila, ako imate nesto za dodati bila bih jako zahvalna... user posted image

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: priprema za polazak u školu
26.7.2010 23:20:32   
dinaa
IZVORNA PORUKA: Bambi09

eh pa eto tooo... vidis... ove sada devetogodisnje nisu kao osmogodisnje kad sam ja isla... mi smo drito u klupu zasjeli, a ovi danas pilici prvo se igraju i ucionice su uglavnom "igraonice" pa sam kontala da li nesto treba pripremiti jos osim klasicne pripreme... ja sam ovako kontala... garderobu necemo kupovati jer imamo za prve dane u skoli... imamo par novih patika i cipelica... imam ruksak imam tasnu... eh sad sam kontala da uzmem za pocetak par sveski, pisanskih, racunskih i da li trebaju sa uskim i sirokim linijama? olovke, gumice, bojice, plastelin, blok, pernicu imamo, kabanicu, vodene bojice, da li ce joj sada trebati tempere, mislim da nece? siljalo, flomastere, lenijar i trokut... a pretpostavljam da ce kada krene u skolu dobiti knjige, jer sam dobila takvu informaciju, kao dobije sve knjige pod uslovom da ih na kraju godine vrati... eto tako sam ja to zamislila, ako imate nesto za dodati bila bih jako zahvalna... user posted image

Bambi ne znam kakvo je stanje kod vas,ali kod nas se djeca nisu igrala i ne igraju se i ucionice nisu opremljene kao igraone,nego je to prava ucionica sa skolskim klupama,bez cilima i djeca ne nose nikakve pape ni papice nego budu u svojoj obuci u kojoj su dosli,osim kad idu na tjelesni tad nose patike i trenerku.Sto se tice pribora hmmm ma draga treba ti sve i znaj da ces kupiti u toku skolske godine vise od jednog bloka i jednog plastelinauser posted image .Opet kazem ne znam kakva je situacija po pitanju skolovanja kod vas ali kod nas djeca uce i brzo prelaze gradivo,znaci po najmanje se igraju.Kako god drugarici Sabini zelimo sretan polazak u prvi razreduser posted image .
Vidis zaboravila sam napisati da treba sveska sa uskim i sirokim linijama ali trokut i linijar ne treba bar ne u prvom razredu.

< Poruku je uredio dinaa -- 26.7.2010 23:21:42 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: priprema za polazak u školu
2.8.2010 14:26:41   
amdi
Evo nađoh super stranicu vezano za ovu temu, na kojoj kažu da je potpuno bespotrebno učiti dijete prije škole da čita i piše, čak šta više može takvom djetetu biti dosadno kad krene u školu pa ne stekne radne navike od samog starta...ali da je zato bitnije razvijati kod djeteta predčitalačke sposobnosti...ima dosta savjeta

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: priprema za polazak u školu
2.8.2010 14:27:44   
amdi
Kod nas je sad ovo aktuelno, zapravo još godina dana, ali ja volim kako je neko već rekao na vrijeme da se pripremimuser posted image

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: priprema za polazak u školu
2.8.2010 22:42:56   
Crvena
IZVORNA PORUKA: amdi

Evo nađoh super stranicu vezano za ovu temu, na kojoj kažu da je potpuno bespotrebno učiti dijete prije škole da čita i piše, čak šta više može takvom djetetu biti dosadno kad krene u školu pa ne stekne radne navike od samog starta...ali da je zato bitnije razvijati kod djeteta predčitalačke sposobnosti...ima dosta savjeta

A to je user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: priprema za polazak u školu
3.8.2010 9:29:15   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Bambi09

eh pa eto tooo... vidis... ove sada devetogodisnje nisu kao osmogodisnje kad sam ja isla... mi smo drito u klupu zasjeli, a ovi danas pilici prvo se igraju i ucionice su uglavnom "igraonice" pa sam kontala da li nesto treba pripremiti jos osim klasicne pripreme... ja sam ovako kontala... garderobu necemo kupovati jer imamo za prve dane u skoli... imamo par novih patika i cipelica... imam ruksak imam tasnu... eh sad sam kontala da uzmem za pocetak par sveski, pisanskih, racunskih i da li trebaju sa uskim i sirokim linijama? olovke, gumice, bojice, plastelin, blok, pernicu imamo, kabanicu, vodene bojice, da li ce joj sada trebati tempere, mislim da nece? siljalo, flomastere, lenijar i trokut... a pretpostavljam da ce kada krene u skolu dobiti knjige, jer sam dobila takvu informaciju, kao dobije sve knjige pod uslovom da ih na kraju godine vrati... eto tako sam ja to zamislila, ako imate nesto za dodati bila bih jako zahvalna... user posted image

sve ti zavisi od učiteljice do učiteljice, od škole do škole
opusti se, prvi dan u školi ćeš dobiti sve potrebne informacije, ne prenosi narvozu na dijete, ona je mašala pametna, sve će to "ko po loju" da ide...
od učiteljice ćeš dobiti spisak udžbenika (ako se kupuju), ili besplatne udžbenike...koje teke trebaju za koji predmet, reći će vam učiteljica (moj ti je savjet da kupiš sa tankim koricama, da je djetetu lakše nositi).
Pribor za likovno (voštane boje, drvene boje, flomasteri, plastelin blok br 2, za početak, vodene ili tempere možeš kupiti i na putu do škole kad budu trebale :)
ne kupuj unaprijed ništa, recimo štapiće za matematiku: može učiteljica tražiti samo grah...
ali, osnovno je da se ona opusti i da sretna i neopterećena ide u školu..
ljubim, sretno!

< Poruku je uredio acudesa RR -- 3.8.2010 9:30:35 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: priprema za polazak u školu
3.8.2010 9:44:31   
henna ze
moj savjet je da ne kupuješ ništa za prvi dan škole djetetu ništa ne treba...nama je učiteljica dala spisak stvari koje treba da kupimo..ja sam kupila samo to i to je bilo to..ona je nevela koliko tačno treba sveski...bojica..radnih listova...u toku godine ja samo dopunim olovke i drvene bojice i to je to..
što se tiče sistema obrazovanja...kod nas je isto devetogodišnji..oni imaju klupe ali i strunjače na kojima sjede svaki dan i razgovaraju..imaju tv i dvd pa gledaju crtiće..imaju komp pa se malo i igraju...sve u svemu ja prezadovoljna i sistemom i učiteljicom..a roditelji stalno nešto kukaju za to spremanje u školu..pa i ne treba tu puno novca..mislim za pribor a knjige svakako dobiju...e mi sad ko roditelji daj im sve novo...pa kupujemo odjeću novu, nove patike, cipele i to najviše novca odnese..mada kod moje Henne djeca imaju uniforme..(one gornje dijelove)..pa smo tako očuvali odjeću pravo..
što se tuče ruksaka..moja Henna je dobila od mame Targetov ruksak..sa anatomskim uloškom za ledja..ogroman je..nepromočiv ali je koštao 130 KM,nosila ga je dvije godine i ako bog da i ovu će...
eto nadam se da sam malo pomogla

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: priprema za polazak u školu
3.8.2010 12:10:37   
amdi
IZVORNA PORUKA: Crvena

IZVORNA PORUKA: amdi

Evo nađoh super stranicu vezano za ovu temu, na kojoj kažu da je potpuno bespotrebno učiti dijete prije škole da čita i piše, čak šta više može takvom djetetu biti dosadno kad krene u školu pa ne stekne radne navike od samog starta...ali da je zato bitnije razvijati kod djeteta predčitalačke sposobnosti...ima dosta savjeta

A to je user posted image


Jao ne znam sta mi bi, sorryuser posted image , evo je:
http://www.pedagog.org.rs/priprema%20za%20skolu.php

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: priprema za polazak u školu
5.8.2010 20:32:02   
sabah
Kod nas na roditeljskom su rekli da ne kupujemo ništa osim knjiga,torbe i pernice a za sve ostalo ćemo u hodu

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: priprema za polazak u školu
5.8.2010 23:13:05   
Anoniman
hvala svima za komentare, eto mene malo spucalo "nesto" jer docekah i ja da svoje dijete spremim i posaljem u skolu... to mi je djelovalo tako daleko, a dok se okrenuh oko sebe vakat dodje...
u pravu ste sto se tice kupovine, necu nista osim par sveski olovki i bojica, te sitnarezi ni uzimati dok ne dobijemo upute od uciteljice...
garderobu necu nista jer ima sve...
ma sve ce to ako Bog da biti puno lakse i ljepse nego sto se meni cini da ce strasno biti... a dusa mi je nocas prvi put ostala kod deda i nane da spava... bas nam je gluha kuca jer nema je da 100 puta izadje iz sobe da je zedna, da mora u wc, da pita kad cu ja leci... volim je najvise na svijetu... ljubav majkina... uh safatalo me, necu vas gnjaviti sa osjecanjima koje sigurno sve osjecate i znate o cemu pricam... user posted image

(odgovor članu sabah)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: priprema za polazak u školu
6.8.2010 9:56:57   
Crvena
IZVORNA PORUKA: amdi

IZVORNA PORUKA: Crvena

IZVORNA PORUKA: amdi

Evo nađoh super stranicu vezano za ovu temu, na kojoj kažu da je potpuno bespotrebno učiti dijete prije škole da čita i piše, čak šta više može takvom djetetu biti dosadno kad krene u školu pa ne stekne radne navike od samog starta...ali da je zato bitnije razvijati kod djeteta predčitalačke sposobnosti...ima dosta savjeta

A to je user posted image


Jao ne znam sta mi bi, sorryuser posted image , evo je:
http://www.pedagog.org.rs/priprema%20za%20skolu.php


Hvala, odoh ceprkati malouser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: priprema za polazak u školu
13.8.2010 13:28:24   
mamina cura
Mi se uveliko ne pripremamo user posted image Timur krece u OS Hamdija Kresevljakovic. To nam je malo pokvarilo odmor jer smo isli stalno u sept... ali sta se moze....



_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: priprema za polazak u školu
13.8.2010 13:31:33   
M kao Mama
Moja L, je mala, ali i ja sam ove godine jednu djevojčicu spremilaza školu, kupila sam joj ruksak, pernicu, sveske, pribor, i baš  mi je srce bilo ko kuća kada se ona obradovala.

Akobogda za tri godine i ja svoju princezu spremam za školu. Uh

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: priprema za polazak u školu
20.8.2010 19:34:12   
M kao Mama
Cure moje kad se maloprije nisam onesvjesti u Merkatoru, da vidite ruksaka, od 20 do 78 km, prelijepi, ovi 78 su u knjižari Masleša 72 km, a što imaju llijepi 28 km baš za prvačiće, mali a sa anatomskim za leđa, a ja platila 70 km, pernice hello kity i sav taj program puno je jeftiniji u svjetloti, npr. ona puna debela pernica u svjetlosti 25, a u merkatoru 40, da znate, da se ne zeznete kao ja 

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: priprema za polazak u školu
20.8.2010 20:30:54   
henna ze
moja mama je Henni kupila ruksak targetov 126 KM bio kad je krenula u prvi razred..ona će sada ako bog da u treći..i nosiće ga i ove godine..ko nov..ne prokišnjava, ima anatomski uložak za ledja...u mašini se pere i ima čvrsto dno..nismo se nimalo pokajale...njoj se svidja, sreća pa je na mamu.ne traži novi...
a pernice iz iskustva kupujem prazne pa onda ja kupim kvalitetan pribor..jeftinije dodje a bolje..ono u punim pernicama je uglavnom žnj kategorija..da kažem nisam opterećena markama, al pribor kupujem kvalitetan...kupiš neke žnj flomastere oni ne rade, bojice se ne mogu oštriti, olovke katastrofa..samo toz i pelikan...sreća pa mi je jedna i dobije besplatne knjige..ko zna šta bi bilo da imam dvoje u većim razredima..
uhh kad se sjetim sad frka oko obuće, hlača, jakni...


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *