|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folikulometrija
7.4.2013 18:49:33   
Lellaa
sretno bubice javi nam se sutra i ja idem sutra na folikumetriju user posted image

(odgovor članu bubica_)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Folikulometrija
7.4.2013 18:59:37   
bubica_
hocuu i tii ..a koliko vi pokusavate ??

(odgovor članu Lellaa)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Folikulometrija
8.4.2013 8:48:55   
tea83
Cure moje, meni sada nista nije jasno. Svugdje citam da je folikul od 26 mm prerastao a ja jutros bila na pregledu i doktorica kaze da je 26 mm i da ce danas puknuti. Da nije prerastao i da je to idealna veličina. Nisam vise pametna user posted image

(odgovor članu bubica_)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Folikulometrija
8.4.2013 17:32:09   
Lellaa
bubice mi evo pokusavamo godinu dana od spontanog isto tako nece pa nece...ali bit ce kad dragoi Bog odluci, nase je da se trudimo i da idemo redovno kod dr user posted image ja sam bila danas na folikumetriji i folikul je narastao na 18,4 user posted image dr je zaovoljan je je i endometrij dobar 12,3 O ce biti za 2 dana otprilike kad cu opet na pregled user posted image
tea meni je takodjer prosli mj bio folikul 26mm dr nije nista rekao vec samo da akcijamo i da je O ubrzo user posted image nista se ne brini i sretno nam svima da ugledamo sto prije user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tea83)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Folikulometrija
8.4.2013 19:27:29   
bubica_
user posted image user posted image user posted image user posted image bas mi je drago zbog vas user posted image ...kod mene nistaa ..nema folikula ali je endometrij 9mm a prije 7 dana bio 4 mm ..bar to ide na bolje ..sledeci mjesec opet klomifen pa vidicemo ...a vi brzoo javite imajul user posted image

(odgovor članu Lellaa)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Folikulometrija
10.4.2013 14:57:52   
malena27 RR

IZVORNA PORUKA: lutkica25

Voljela bih da mi neko pomogne ko ima isti problem, ili ko zna vise o tome.. ..
Pokusavamo na bebi da radimo 1 godinu i 4 mjeseca,prosli mjesec otisla sam do ginekologa 17 dan cikulusa gdje je potvrdjena ovulacija i doktorica me uputila da vadim hormonski status i da dodjem ovaj mjesec na folikulmetriju
Hormonski status mi uredan osim prolaktina 700,a 400 normalna vrijednost za mene,a li s obzirom da nisam bila dobro par dana prije vadjena krvi i da se folikuli stvaraju rekla je da nema potrebe za terijapijom.
10 dan ciklusa folikul na desnom jajniku 17 mm super,12 idan cciklusa folikul narastao 21 mm super,i kaze mi da dodjem 16 dan ciklusa da vidimo jeli pukao ali na zalost nije pukao samo narastao na 31 mm i sutra trebam opet otici doktorici a 19 dan ciklusa ce mi biti da vidimo jeli pukao a cisto sumnjam da je pukao jer nista nisam osjetila,mozda mi kaze da inekciju za pucanje folikula ali neznam jeli folikul apreastao...
Pa vas pitam jeste li vi imale problema ovakvih,i ako u jednom mjesecu nastupi ovulacija a u drugom ne jeli to neki veliki problem,molim vas pomozi te stvarno sam isprepadana...da li neko ima iskustva sa pucanjem folikula inekcijom....jeli bolna ta inekcija



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu bubica_)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Folikulometrija
10.4.2013 15:37:46   
Latinka
lutkice, nisam dobivala bocu, ali moja rodica jest i nije se žalila da je boljelo. De, nemoj se bojati user posted image
I kako misliš da jedan mjesec ima ovulacija a drugi ne? Je li ti to dr.potvrdio?

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Folikulometrija
10.4.2013 15:45:49   
lutkica25
pa eto prosli put sam imala ovulaciju folikul je pukao doktorica mi vidjela....a ovaj mjesec nije pukao i sutra idem vidjeti sta cemo hoce mi dati inekciju ili ne,svakako odo i sljedeci mjesec to jeste drugi put na folikolumetriju pa cemo vidjet...
samo sad neznam zasto ovaj put nije pukao ako prosli put jeste

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Folikulometrija
10.4.2013 15:49:44   
lutkica25
jel joj inekcija ista pomogla

(odgovor članu lutkica25)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Folikulometrija
11.4.2013 16:30:45   
mykica
lutkica25 Inekcije se nemoj bojati nije ništa strašno, ne boli, kao i svaka inekcija malo ubod osjetis i to je to :) Svakoj ženi se može desiti da 2x godišnje ne bude ovulacije. Ništra strašno. A to da ti je folikul prerastao, vejrovatno će ti pući tokom menstruacije. Ne znam da li si pod stimulacijom nekom ili bez ikakvih tableta pratila folikule? Ne znam koliko se isplati da dobiješ inekciju sada. Te inekcije sam ja primala uvijek oko 15. dana ciklusa kada folikul postigne veličinu od 20 mm. I nakon primanja inekcije nakon 36 sati dođe do pucanja, odnosno do ovulacije.

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu lutkica25)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Folikulometrija
12.4.2013 11:05:22   
lutkica25
cure super vijesti odem juce ginekologu na pregled da vidimo sta cemo kad ono folikul pukao sam od sebe i to izgleda bas na 16 dan kad me stomak uzasno bolio....a juce kad samm bila doktorica mi potvrdila da mi je trenutno ovulacija i dala mi da pijem malo dubrostona to je kao hormon bomba....


Mykice hvala ti na odgovoru prvi put pratim folikule,nemam nikakvu stimulaciju pratim folikule onako bez tableta jer uredu rastu...

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Folikulometrija
6.5.2013 17:28:52   
lutkica25
Drage moje zene ima li i jedna iskustva sa folikulemtrijom,ovo je vec 2 mjesec kako pratim folikul prosli put sam bas bila isprepadana kad mi je folikul 16 dana ciklusa bio 31 mm ali taj daj i izgleda i pukao,ovaj mjesec situacija ista 11 dan ciklusa folikul na desnom jajniku 21mm,danas 14 dan folikul 27 izgleda da ce opet puknut sam od sebe sa 30 mm na tamo 16 ili 17 dan,sa koliko mm vama folikuli pucaju.Pitala sam doktoricu jeli normalno to pucanje folikula sa 31 mm ona kaze da jeste da vjeriovatno sa manje mm jajna stanica nije bila zrela pa je sazrila tada ali ipak citam zenama puca sa 25 ili 26 kao preko sve nije ok a meni doktorica kaze da je ok,od sutra pijem dabroston od 15 do 25 dana ciklusa

(odgovor članu lutkica25)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Folikulometrija
13.5.2013 10:15:14   
mykica
Ja sam skoro svaki mjesec na folikulimetrijama al mi se nije desilo da mi toliko narastu. Meni dostignu velicinu oko 22 mm i tad dobijem inekciju stopericu tako da puknu nakon primanja iste. Ali valjda doktorica zna sta radi. Jesi na nekoj stimulaciji ili sami rastu tako brzo?

_____________________________

12.06.2013. Nakon godinu i po, napokon plusić.

21.01.2014. Rodi se ljubav najveća i sreća neopisiva!

23.04.2015. Stigla ljubav druga

07.05.2017. Očekujemo novu srećicu

(odgovor članu lutkica25)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Folikulometrija
13.5.2013 10:22:43   
lutkica25
nisam ni nakakvoj stimulaciji,jednostavno tako mi narastu do 30 mm i pukne tacno na sredini ciklusa posto mi je ciklus svakih 30 dana pukne na 16 danu ,tako je bar bilo ova tri mjeseca dok sam isla na folikulometriji.Doktorica kaze sve je uredu,nakon sto pukne ona vidi ovulaciju,sad mi je dala dabroston ovaj mjesec da pijem od 15 do 25 dana kazu za lakse zatrudnjenje odnosno da se lakse prikaci,i bas sam je pitala jel uredu to sto sa toliko mm pucaju ona kaze jeste,svaka je zene razlicita a najbitije je da oni rastu i pucaju sami od sebe i to tacno na vrijeme,radila sam prije 2 mjeseca hormone sve je bilo uredu,tako da sad samo pokusavam da se smirim i ne razmisljam ,voljela bi da dobijem bebicu ali biti ce ako bog da kad bude sudjeno najbitnije je da je sve uredu i da prepreka nema

(odgovor članu mykica)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 14:00:45   
marinčii
Ja sam jučer prvi put bila na folikulometriji
13dc,doktor mi je rekao da imam vodeći folikul na lijevom jajniku od 17mm ,endometrij mi je 6mm.
Po njegovom mišljenju sve uredno,kaže da bi ovulacija trebala biti u subotu i da tada imamo odnose,naručio me u utorak na pregled da potvrdimo jel se ovulacija desila i da mi propiše dabroston,
Zanima me šta vi mislite jel ovo ok?

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu lutkica25)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 14:15:48   
mala_sa
Marinci stanje je sasvim ok user posted image , ali ipak ja predlazem odnose par dana prije i par dana poslije ovulacije, znaci pocnite sa odnosima veceras i nastavite do utorka; tako nema teorije da fulite ovulaciju user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 14:18:14   
marinčii
mala sahvala na odgovoru,i ja sama sam tako i kontala pošto me danas baš bolka donji stomak ,slično menstrualnom bolu pa bolje se bacit u akciju da ne bih propustila O,samo me malo brine ovaj endometrij,nekako mi izgleda tanak ,mada je dokotr zadovoljan

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 14:25:35   
mala_sa
Mozes malo navaliti na cveklu i ananas, oni zadebljavaju endometrij, mada nije ni sad nizak! Sretno user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 14:28:22   
marinčii
Uh samo je problem što ja ne volim ni cveklu a ni ananas,al kupit ću čaj od vrkute pa ću piti jer je i on dobar za endometrij,a koliko sam skontala i taj dabrostonje isto za endometrij.Hvalauser posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 14:30:55   
mala_sa
Pa mozes onda vrkutu piti, a mozes i sok od ananasa iz tetrepaka, ne moras ananas jesti user posted image . Ja sam pila oromon (estrogen) za zadebljanje endometrija, i mislim da je to isto sto dobraston user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 14:33:17   
marinčii
Aha znači da bi mi on trebao pomoći,samo se nadam da je samo to u pitanju a ne nešto drugo ,pa nam se nikako ne da ostvariti T,još jednom hvala ti ,ljubi dječaka i milki pupu od mene

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 14:35:52   
Leva
Dabroston je progesteronska tableta. Estrogenski nadomjestak koji se najcesce koristi je Estrofem. Postoji i neka biljna verzija ali je jako zbunjujuce jer na kutiji pise da je za zene u menopauzi user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 14:38:28   
dandi84
IZVORNA PORUKA: marinčii

Aha znači da bi mi on trebao pomoći,samo se nadam da je samo to u pitanju a ne nešto drugo ,pa nam se nikako ne da ostvariti T,još jednom hvala ti ,ljubi dječaka i milki pupu od mene

Popij koje bezalkoholno pivo i ono je dobro za debljanje endometrijuma...

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 14:38:39   
marinčii
Leva mila hval na objašnjenju ,koliko sam ja njega skontala daje mi taj Dabroston pošto mi je druga faza ciklusa 11dana ,kao trebala bi biti makar 14user posted image ,a po njemu ovaj endometrij se uredan ,ovo se samo meni čini pošto sam guglala i eto sad se zabrinuh,

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Folikulometrija
16.5.2013 14:50:28   
marinčii
dandi znaci i pivo je dobro za endometrij,hvala ti mila to cu odma danas da probam;-)

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *