|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 12:59:39   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Finepex


IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Žale se kako nemaju a kada upitaš pa diste potrošili ovako onako traže izlike a mama i tata imaju oko 1500Km primanja pa eto sada vi obrazložite da li se to može potrošiti u mjesec dana,a sestra voli noćni život heh i živit u raskoši. Ja reknem pa nemojte davat čuvajte ih kažu nedaju oni nego troše i da im nemože zaleć.


Onda vi to porodicno protabirite malo.
Kako, sta, ja ne kontam sta zelis reci, krivo ti na roditelje ili krivo ti na sestru ?
To su vase porodicne stvari.
Sta mi mozemo pomoci time ako navedemo kako je stanje kad nas licno.

Duzni smo i obavezno roditelje cijeniti, postovati, gledati, pomagati, nasi su i mi njihovi pa kakvi god da su/smo.

Koliko sam ja skontala njoj roditelji pune glavu problemima, a maloj daju povoda za necim sto ne moze ni sama sebi priustiti,user posted image


I sta sada ?
Mi ne mozemo svakako riejsiti !

Nase je da damo odg kako mi s nasim roditeljima. Odnose porordicne njegovati, roditelje cijeniti, voliti, pomagati, nositi u srcu, ko kap vode na dlanu....Nasi su, jedni jedini. Eh sada oni trebaju to medjusobno rjesavati i dovoditi na pravo mjesto neke stvari....

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 13:01:39   
Medić*

IZVORNA PORUKA: muaaa

Ja u odlicnim kakvim treba i da budem, jel?

Koliko bratu daju,i kad mu daju ne ulazim, niti mi pada na pamet....neka daju,svoje daju....toliko od mene

user posted image user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 13:10:46   
mimi_2in1
nekad davno nisu bili bas sjajni..ali krivim svoje lude godine..sto sam starija sve ih vise cijenim. sve vise mogu da sagledam stvari iz njihove perspektive. vise sam vezana za mamu nego za babu...ali i njega volim i postujem. i sad ponekad se sporjeckamo ali to su nase stvari koje rjesavamo privatno.

to koliko moja mama seki daje para..a daje jer je mlađa od mene 10 godina i jos zivi sa njima ne ulazim. nit ona pita dal joj ja dajem il ne. isto tako ona ne pita zasto je nama mama pomogla sada novcano iako oboje radimo...

kao sto neko rece roditelji su to. volim ih i cijenim beskrajno. sa mamom se cujem 100 puta, vidimo se par puta u sedmici. oni su moji i ja sam njihova i to se nikada nece promjeniti, tu sam da im pomognem, ali isto tako znam da su i oni tu da pomognu meni..bezborj puta su mi bili tu kada sam mislila da sam sama. molim samo Allaha da mi da zdravlja i imetka da im mogu poceti vracati sve sto su uradili za mene, za nas...

_____________________________

Pile moje, pace moje malo....lafce moje :) 05.10.2013

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 13:17:33   
Visnja RR
vecina ce za svoje roditelje reci da su najbolji na cijelome svijetu... i ja za svoje tako kazem...
al zato znam hejbet slucajeva gdje su roditelji "nedaj Boće nikom"... uništvaju živote svojoj djeci....neki cesto i uspjeli u tome, na žalost...
Ja takve ne bih kovla u zvijezde ...i da su mi 100 puta roditelji pomozili bi ih s nulom....
jer ako su me rodili nemaju pravo da me sjebavaju citav zivot .... naravno ovo i moji roditelji kazu....

kod anonimne je drugi slucaj ....jedno dijete muze roditelje a drugo diiete tesko to gleda.... i tko će biti dok roditelji ne zavrnu pipu...i ne kazu "e dosta vise"



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 13:36:18   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

vecina ce za svoje roditelje reci da su najbolji na cijelome svijetu... i ja za svoje tako kazem...
al zato znam hejbet slucajeva gdje su roditelji "nedaj Boće nikom"... uništvaju živote svojoj djeci....neki cesto i uspjeli u tome, na žalost...
Ja takve ne bih kovla u zvijezde ...i da su mi 100 puta roditelji pomozili bi ih s nulom....
jer ako su me rodili nemaju pravo da me sjebavaju citav zivot .... naravno ovo i moji roditelji kazu....

kod anonimne je drugi slucaj ....jedno dijete muze roditelje a drugo diiete tesko to gleda.... i tko će biti dok roditelji ne zavrnu pipu...i ne kazu "e dosta vise"




Ima i tih slucajeva Visnja, a i onih obrnutih gdje djeca istim zivot unistavaju. Vise znam za ove druge gdje su djeca kriva za taj neki jadni zivot, gdje su roditelji zanemareni a i ovih prvih sigurno ima. I slazem se da ne treba dozvoliti da nam neko zivot unistava, ali raditi na poboljsanju odnosa koliko se moze...Ako se ne moze, sta je tu je, nismo svi isti.
Anonimna je pitala za nas odnos s nasim, malo govori sta je pravi problem.....



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 13:37:03   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

vecina ce za svoje roditelje reci da su najbolji na cijelome svijetu... i ja za svoje tako kazem...
al zato znam hejbet slucajeva gdje su roditelji "nedaj Boće nikom"... uništvaju živote svojoj djeci....neki cesto i uspjeli u tome, na žalost...
Ja takve ne bih kovla u zvijezde ...i da su mi 100 puta roditelji pomozili bi ih s nulom....
jer ako su me rodili nemaju pravo da me sjebavaju citav zivot .... naravno ovo i moji roditelji kazu....

kod anonimne je drugi slucaj ....jedno dijete muze roditelje a drugo diiete tesko to gleda.... i tko će biti dok roditelji ne zavrnu pipu...i ne kazu "e dosta vise"




Ima i tih slucajeva Visnja, a i onih obrnutih gdje djeca istim zivot unistavaju. Vise znam za ove druge gdje su djeca kriva za taj neki jadni zivot, gdje su roditelji zanemareni a i ovih prvih sigurno ima. I slazem se da ne treba dozvoliti da nam neko zivot unistava, ali raditi na poboljsanju odnosa koliko se moze...Ako se ne moze, sta je tu je, nismo svi isti.
Anonimna je pitala za nas odnos s nasim, malo govori sta je pravi problem.....tako da mi te dvije trii recenice nista ne kazuju...





_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 13:37:27   
Finepex

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1

nekad davno nisu bili bas sjajni..ali krivim svoje lude godine..sto sam starija sve ih vise cijenim. sve vise mogu da sagledam stvari iz njihove perspektive. vise sam vezana za mamu nego za babu...ali i njega volim i postujem. i sad ponekad se sporjeckamo ali to su nase stvari koje rjesavamo privatno.

to koliko moja mama seki daje para..a daje jer je mlađa od mene 10 godina i jos zivi sa njima ne ulazim. nit ona pita dal joj ja dajem il ne. isto tako ona ne pita zasto je nama mama pomogla sada novcano iako oboje radimo...

kao sto neko rece roditelji su to. volim ih i cijenim beskrajno. sa mamom se cujem 100 puta, vidimo se par puta u sedmici. oni su moji i ja sam njihova i to se nikada nece promjeniti, tu sam da im pomognem, ali isto tako znam da su i oni tu da pomognu meni..bezborj puta su mi bili tu kada sam mislila da sam sama. molim samo Allaha da mi da zdravlja i imetka da im mogu poceti vracati sve sto su uradili za mene, za nas...



To je ono sta sam ja vidjela, sto se stvaraju neke tenzije oko para. I ko koga tetosi. Nije vazno ni sto je mladja sestra, ni sto joj je to krv, ipak nije kod svakog situacija da se za sestru,brata gine, nije takva situacija niti smo svi isto odgojeni da ono sta mi imamo, da ako brat ili seka ne mogu sebi priustiti da ih mi pomognemo. Nije kod svakog ista situacija kod brace -sestara kamoli kod zaovi,djeverova i jetrva. Jedna je prica sto oni daju, i trebaju, roditelji su, kao sto rekoh ako nece roditelj, ko ce? Komsija? user posted image Koliko god mi nasim roditeljima davali, to ostaje nase, a ne da se mi sada poredimo sa nekim ko roditeljima nedaje, a ima "bolji" tretman. Ljubav se ne kupuje novcem.

I ja, sto sam starija vidim zrtvu koju su moji roditelji prema meni dali. Kao dijete gledala sam kako vise "tetose" brata nego mene. Medjutim, oni su njega ucili, i sada on ima emanet, znaci ako se mojima sta desi, bilo sta u zivotu, moj braco ima emanet da pazi na mene. Bez obzira na moj brak, Bez obzira sto imamo oboje svoje firme, sto smo stambeno i finansijski osigurani.

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
4.5.2015 13:42:28   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Medić*


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

vecina ce za svoje roditelje reci da su najbolji na cijelome svijetu... i ja za svoje tako kazem...
al zato znam hejbet slucajeva gdje su roditelji "nedaj Boće nikom"... uništvaju živote svojoj djeci....neki cesto i uspjeli u tome, na žalost...
Ja takve ne bih kovla u zvijezde ...i da su mi 100 puta roditelji pomozili bi ih s nulom....
jer ako su me rodili nemaju pravo da me sjebavaju citav zivot .... naravno ovo i moji roditelji kazu....

kod anonimne je drugi slucaj ....jedno dijete muze roditelje a drugo diiete tesko to gleda.... i tko će biti dok roditelji ne zavrnu pipu...i ne kazu "e dosta vise"




Ima i tih slucajeva Visnja, a i onih obrnutih gdje djeca istim zivot unistavaju. Vise znam za ove druge gdje su djeca kriva za taj neki jadni zivot, gdje su roditelji zanemareni a i ovih prvih sigurno ima. I slazem se da ne treba dozvoliti da nam neko zivot unistava, ali raditi na poboljsanju odnosa koliko se moze...Ako se ne moze, sta je tu je, nismo svi isti.
Anonimna je pitala za nas odnos s nasim, malo govori sta je pravi problem.....






Mozda je pitala nebili se pronasla s nekim od nas. Evo ja sam pocela pricati o meni, znaci mladja sam, sta mi je bilo, mene su vise pazili, imala sam taj neki nevidljiv lanac. Dok bracu, npr. vise su tetosili i vise dozvoljavali. Smijo je izlaziti kada ja nisam smjela. Na moje drustvo se posebno obracalo paznju s kim sam sta sam, a na bratovo.. ma i d aje s najvecim drogerasima..on se zna cuvati. Mama i dan danas njemu i njegovoj zeni "potrui" sli isto znam, da imamo takav odnos, da me nebi napustio. Ma i da mu zena kaze kakva sam takva sam. Sta treba stvarati svadju zbog para? Nekako se danas odnos sveo na to, ko ima kakav tretman. Ako imamo isti tretman, sve super, ako nemamo.. svadja.

Moj brat nema pojma koliko ja zaradjujem, niti ja koliko brat. Niti ko kome zaviruje u novcanik..kamoli ko gdje i usta trosi. Moj brat i snaha puse. sta treba? Brojati koliko kostaju cigare, i koliko mjesecno trose i zapoceti pricu..hmm kakoli to finansiraju. user posted image

< Poruku je uredio Finepex -- 4.5.2015 13:46:03 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
6.5.2015 17:16:18   
silverwolf
Sa mamom divan,prave smo drugarice. Sa ocem nikakav jer su se moji razveli davno i nije htio vise da cuje za nas jer se ozenio ponovo. Al nije iskreno da mi fali,mama mi je bila i mama i tata :). NIsta mi nije falilo.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
17.6.2015 11:58:40   
NinicaS
Pozdrav! Ne znadoh gdje da pisem,pa odlucih ovdje! Mozda nije adekvatno ali eto radi se o roditelju!
Ja san udata,fino zivim,imam dobrog muza,mi muku mucimo da bi dobili nasu user posted image .Sami se borimo i snalazimo,ali ono sto me pored toga opterecava je moj otac.
Vec 1,5 pije,stalno,navecer kasno dodje kuci,ujutro ode na posao,pa opet sve ponovi.Mama mu cuti na to sve,jer nema vise snage da bil sta prica,molila ga je i ona i brat i ja,ali uzalud,on svoje tjera.
On je imao i prije takve epizode,koje su trajale po 1,2 ili i vise i onda je prestao,samo ponekad bi pio ali bi uvijek bio kod kuce,ma covjek za pozeljeti.Moj muz ga je upoznao takvog i sto je najgore od svega mm nema pojma sta se kod mojih desava(a ja nemam snage da mu kazem) ni sama ne znam zasto,zbog stida ili neceg treceg pojma nemam.Kad idemo kod njih ja nazovem oca zamolim da to vece bude kuci i on nekad bude nekad ne,ali tad ne pije,glumi finocu,ma krasan.mm ga jako voli i cijeni...ali,moja majka je odlucila ako ne prestane uskoro to raditi da ce se razvesti.A,ja sam u grcu,toliko sam vezana za njih oboje da ne znam bili v to mogla podnjeti.Izludjuje me ove sve,totalno sam neraspolozena,zbog tog bjesa u meni cesto se izderem na svog muza ni kriv ni duzan.Imam osjecaj da ludim.Misli su mi 24 sata s ocem,ne mogu zaspat dok mi mama ne javi da je dosao kuci,jer se bojim da mu se nesto ne desi.Ne znam ni zasto ovo pisem,ali po prirodi sam osoba koja ne voli pricati o problemima sa strane,tako recimo svojima nsam rekla da imamo problema sa neplpdnoscu da ih ne sikiram,muzu ne govorim za oca,ma ja sam k'o izgubljena imam osjecaj da cu samo u ludnici zavrsitiuser posted image

(odgovor članu silverwolf)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
17.6.2015 12:02:36   
veeseelaa
ja bi ocu rekla sve to što osječaš
da brineš, da ne možeš spavati, da će ga mati ostaviti ako ne prestane da pije
i sve ostalo što ti je na srcu i zamolila ga da se stabilizuje
ako to ne uradi , ako ostane stanje kakvo jeste, vjeruj mi nije vrijedno tvog truda

pazi na sebe i muža i mamu, koja kako vidim je ok

ne možeš mamu "prodati " za očeve greške, stavi se malo u njemu poziciju

i ne razmišjaj kao dijete već kao odrasla žena


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu NinicaS)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
17.6.2015 13:30:45   
NinicaS
Veselaa vjeruj da sam mu rekla 100x molila ga plakala,ali uzalud,to je tvrdoglavo.Nece da slusa.Ja se uzdam u Ramazan,nikada nije pio taj mjesec,sad me hvata panika.Vjernica sam i tacno sam mu rekla da cu okrenuti plocu ne bude li postovao" bar" taj mjesec.Mama je divna,onaku zenu samo moze neko pozeljeti,radi non stop,domacica,kucevna zena,ali dzaba sve kad pati s njim,a da joj je da pola sakrije od mene i brata.I brat je skoro razgovarao s njim,ali uzalud,on njemu samo kaze svoj zivot zivi,brat muje i rekao da ce mama preci da zivi kod njega ako tako nastavi,,,sad se uzdam u Boga i Ramazan...
Voljela bih da mogu da ne mislim na njega,ali kako? Nekad je bio divan otac,bas me muce te promjene kod njega user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
17.6.2015 13:43:53   
Galicia
InAce bolest zvana alkoholizam benda kad je ramazan.
Svasta ces ovdje procitati.

Tvoj otac je bolestan covjek. Njemu treba strucna pomoc, rehabilitacija. A to je tako tesko postici, jer alkoholizam je sebicna bolest.
Sretno.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu NinicaS)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
17.6.2015 14:19:44   
NinicaS
Galicia ja razumijem sta si htjela reci,ali i ja se nekada pitam je li on alkoholicar ili je samo bezobrazan...Mozda ti je promako dio kad sam napisala da dugi niz godina nije pio,pa je poceo prije godinu ali i u tih 1,5kad god je trebalo da dodjem ja ili brat ili da dolaze gosti,on taj dan bude kao stari,nikakve razlike,i prosle godine je bio isto Ramazn i nije naravno pio,sasvim normalno se ponasao.Ja smatram da on ima problem,ali i da je bezobrazan,on moze stati kad hoce,vjeruj mi,jer ga poznajem,on nece da stane jer mu je lijepo,hoda sa "drustvom" provodi se,ode raditi i opet tako.Ili ako ga kojim slucajem nesto "strecne" odmah pije cajeve...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
17.6.2015 14:28:13   
Hanady RR
Ninice sve sto pises odlike au bolesti alkoholozma.....
Svaki.njegov prekid vodi ga istom opet....
I za ramazan moze prestati al.ce nastaviti kasnije....
Mece piti godinu pocet ce nakon godine....
Nazalost....
Meni je zao i tebe i brata ti ali vi ste otisli a vasa majka i dalje zivi sa njim i sada kada vas nema.nema.ona razlig da trpi..jer ave godine prije trpila je....
Zato najbolje.je rjesenje da najprije svom muzu kazes da bi pomogla mami a pomaganjem mami pomazes i tati...on sami kad ostane sam i dobije uvjet donijet cw odluku o lijecenju...jer ova.boleast se lijeci samo ako sam sebi prizna da je ima...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu NinicaS)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
17.6.2015 14:35:26   
Galicia
Iz licnog iskustvA, i previse iskustva nazalost, dacu ti savjet da cuvas sebe.
Mama je ta koja ako zeli peomjenu na bolje u svom zivotu, ona je ta koja treba da je pokrene, ne ti. A da je htjela promjenu na bolje, uradila bi to.

Opet ti je moj savjet drugarski, cuvaj sebe.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: U kakvom ste odnosu sa roditeljima
17.6.2015 23:01:54   
bebaa
onaj ko nije imao alkoholičara u kući i živio i trpio pojma nema kakav je taj život...niti koliko se uopšte na to može uticati.....
ali da se može izliječiti,može....vrlo brzo i uspješno......

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *