|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 14:31:43   
Visnja RR
meni smjesni ti termini udao/la , oženio/la.... ovo nase podneblje svakim danom sve više ide unazad....

dvoje ljudi odlučili da žive zajedo...vjenčali se...i gdje će živjeti odlučuju samo njih dvoje ...
mješa se familija!!! odhebt sve u poskocima ....
dosadno im pa zahebavaju i stvaraju probleme drugima...
ma sikter....

a svi napadoste njene .... mozda on i njegovi imaju komplesk nize vrijednosti....
niti bih mogla s takvim a niti sa onim snabovim zivjet ...ista je to sorta samo s drugim predznakom

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 14:32:41   
Medić*

IZVORNA PORUKA: muaaa


IZVORNA PORUKA: Medić*

Ti sto vole za.......muaaa neka mu plate kiriju onda user posted image
Mada mislim da mozda njeni ne gledaju zeta s visina malo, imucni su kako vidim, ona je navikla na visokoj nozi zivjeti, on se osjeca lose...pa nekako ne bih njega ni krivila, malo podataka znamo.


Ono sto znam da je dosta slucajeva gdje se muz uda kako kod nas kazu tj ode na zenino.....I onda kruze mahalske price kako on jadan suti i trpi sve i svasta vec je pod tudjim krovom...ma svasta ima.

pa i da mu -im plate kiriju opet bih ga zezali....ako mu sad prigovore i tada bih


Pa ako slusa okolinu koja cu uvijek imati mahalati onda je to njegov problem.
Ako prigovaraju neka i placaju user posted image

Ma anonimna oskudna i stura, pitah je za njene roditelje kako s zetom, da li ima tu neslaganja nekih i gledanja s visina jer zet nema svoje ?


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 14:34:04   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

meni smjesni ti termini udao/la , oženio/la.... ovo nase podneblje svakim danom sve više ide unazad....

dvoje ljudi odlučili da žive zajedo...vjenčali se...i gdje će živjeti odlučuju samo njih dvoje ...
mješa se familija!!! odhebt sve u poskocima ....
dosadno im pa zahebavaju i stvaraju probleme drugima...
ma sikter....

a svi napadoste njene .... mozda on i njegovi imaju komplesk nize vrijednosti....
niti bih mogla s takvim a niti sa onim snabovim zivjet ...ista je to sorta samo s drugim predznakom



Tacno, ima i toga.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 14:37:18   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

meni smjesni ti termini udao/la , oženio/la.... ovo nase podneblje svakim danom sve više ide unazad....

dvoje ljudi odlučili da žive zajedo...vjenčali se...i gdje će živjeti odlučuju samo njih dvoje ...
mješa se familija!!! odhebt sve u poskocima ....
dosadno im pa zahebavaju i stvaraju probleme drugima...
ma sikter....

a svi napadoste njene .... mozda on i njegovi imaju komplesk nize vrijednosti....
niti bih mogla s takvim a niti sa onim snabovim zivjet ...ista je to sorta samo s drugim predznakom

ovdje je to tako i do kada ce Bog znauser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 14:43:56   
koka i po
neka on bude sretan sto se ne mora sekirati kao glava kuce kako obezbjediti krov nad glavom.
ako mu smeta a ocito da je tako neka zasuce rukave pa neka kupi stan da se vodi na njemu 1/1.

ja mislim da je ovdje u pitanju mentalitet a ne stvaran problem.

usput....daje ti savjet ona kod koje je isti slucaj po pitanju stanauser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 15:23:33   
bebaa
.ista je to sorta samo s drugim predznakom


user posted image

ne vidim u čemu je problem što je stan njen.....nek' bogu zahvali što ga imaju.....pa ne plaća kredit....ili ne daje pare tuđinu ni za šta......
sreća pa imate oboje posao......sretni ste,ni sami ne znate koliko.....on još manje zna.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 15:24:12   
rose
i mm i ja bi sretni bili da smo ili na njegovoj ili na mojoj babovini..ali nismo...podstanari smo i mrzimo to...a do kredita za stan ne mozemo

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 15:52:14   
MicoTico
ja problem ne vidim, u čemu je razlika kad žena dođe da živi u stan koji je muž imao prije braka od obrnute situacije?


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 15:55:17   
bebaa

IZVORNA PORUKA: MicoTico

ja problem ne vidim, u čemu je razlika kad žena dođe da živi u stan koji je muž imao prije braka od obrnute situacije?



očito u muškarcu i njegovoj familiji,uopšteno...jer nisam nikada čula da se njeni tj roditelji a ni mlada bune što ona ide na njegovu babovinu.....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:02:21   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Nedugo nakon vjencanja poceli su problemi. Muz insistira da se iselimo,da idemo u podstanare. Ne pomazu nam iskreno ni njegovi roditelji s podmuklim komentarima a ni moj stariji brat koji ga ponekad kroz salu zeza da se udao a ne ozenio.



Bitno da su njegovi roditelji podmukli, a tvoj brat veliki saljivdjija, koji se na zalost nije samo jednom "nasalio" jelda. Oduvijek je bilo, ovo ti govorim kao osoba koja takodjer potice, hajde da kazemo iz "bogatije" porodice, oduvijek je bilo iz svoje baste uberi cvijet. Mani se bestsellera i serijskih scena siromah s bogatasicom i slicno, skolovan s neskolovanim i sl. Ono sta ja vidim kroz tvoje komentare, i kroz to sto si anonimna da se stidis sto je on siromasan. Hajde da se nelazemo, istog smo soja, jelda da si kontala, on je siromasan, njegovi "kokuzi", bez obzira sto imaju kucu koju ti nisi zaradila nego si dobila na poklon stan, znaci nije nesta sto si ti zaradila (iako se ponasas kao da je to nesta sto si zaradila kroz svoj znoj). Jelda da si kontala on mi nece smijeti pisnuti, ego ce mu biti ispod nogu, ipak, to je MOJ stan, kojeg su kupili MENI.. pa si vjerovatno, misleci da ce biti neki jado od covjeka, potrcko, sutljiv...nece ti smjeti nista reci, jer ipak...TI IMAS STAN. ON i njegova porodica su siromasni.. eh posto si vidjela da ti s muzem nema sale.. fol se nebi htjela svadjati.. na komentare njegove majke ili roditelja opisujes kao da su podmukli, pricu njegove majke spominjes kao kada nebi na usta onda bi kroz.. da se ne izrazim. Jelda po tebi siromasni nemaju postovanja. Niti ti osjecas potrebu da ti nekome ukazes postovanje. Jelda.

A znas sta je najgore. Sutra ako se razvedete, nece biti tvoj brat kriv koji je da izvines "podhebavao" , provocirao, jer ti ne razumijes kada tebi tvoj muz kaze da ga tvoj brat provocira, ipak..to je tvoj brat, a tvoj muz i njegova familija imaju kompleks jer su siromasni jelda. I sutra, nece biti tvoj brat kriv, nego tvoj muz jer je izkompleksiran covjek..user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Anoniman

Vjerujem da njemu lično ne bi bilo bitno da roditelji i okolina ne vrse pritisak.
U pocetku je bilo ok, pa se pravio da ne smeta a sada kad god dodje od svojih odmah krene prica o tome kako cemo u podstanare, kako on ne moze ovako, kako ga moj brat namjerno provocira. Iz razmijene misljenja je preslo u svakodnevne svadje i prepirke.
A svoje ne spominje, a znajuci moju svekrvu ta bi na straznjicu progovorila da kaze svoje misljenje. I radije bi sina vidjeli u podstanarima nego da na zeninom bude.



Koji dio, kada tebi muz kaze da ga tvoj brat provocira ne razumijes?


< Poruku je uredio Finepex -- 24.5.2015 16:08:20 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:24:48   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

meni smjesni ti termini udao/la , oženio/la.... ovo nase podneblje svakim danom sve više ide unazad....

dvoje ljudi odlučili da žive zajedo...vjenčali se...i gdje će živjeti odlučuju samo njih dvoje ...
mješa se familija!!! odhebt sve u poskocima ....
dosadno im pa zahebavaju i stvaraju probleme drugima...
ma sikter....

a svi napadoste njene .... mozda on i njegovi imaju komplesk nize vrijednosti....
niti bih mogla s takvim a niti sa onim snabovim zivjet ...ista je to sorta samo s drugim predznakom

Potpis. Ja sam isto pomislila da je on komplexas a s iskomplexiranom osobom je jako tesko zivjeti

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:30:05   
Anoniman
Nikad to nisam rekla, cak sta više. Mm sam upoznala na faksu, zaljubili se, nije ni bitno mi bilo ko je i sta je i iz kakve je porodice.

Bratu sam govorila lijepo, skretala paznju ali uvijek dobijem odgovor da su to muske zeze i da se ne petljam.
A on nikad ne priznaje da njegovi vrse pritisak a vrse, znam da vrse.

Kad ga pitam otkud promjena misljenja kaze doslo mi, nije ovo ok, ne sjeda mi da zivim u stanu tvojih roditelja.

A znam dobro da ga ne bi ni pisljiva boba zanimalo da ga ovi gore navedeni ne gnjave.
I nisam rekla da opravdavam svog brata, ne bi to trebo raditi.

A t s tom izrekom: iz svoje basce beri cvijet sve govoris. Ja tako nikad nisam razmisljala, niti cu.
Niti sam pomislila da ce mi muz na tim principu funkcionirati.
Samo navedoh da su njegovi siromasni i da bih ja sto se mene tice živjela i u njegovom da ima u cemu. A ima li smisla da idem u dvosoban stan zivjeti sa svekrvom pored vlastitog stana koji je moj, prepisan na moje ime, nije ni mog babe.

Eto sta bi ti u ovom slučaju uradila kad si se vec tako naostrila?
Nije sve jednostavno bas.

(odgovor članu Finepex)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:30:18   
Finepex

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


dosadno im pa zahebavaju i stvaraju probleme drugima...



Najgore je sto to nisu "neki ljudi" nego familija, koja bi ustvari trebala biti sretna sto se ima gdje, sto se nasao fin insan za partnera/icu, a ne...

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:34:27   
salmy
najbolje je kupiti zajednicki stan ili kucu i zivjeti sretno...ovako je uvijek moji dali tvoji dali..hebes to

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:37:27   
koka i po

IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Nedugo nakon vjencanja poceli su problemi. Muz insistira da se iselimo,da idemo u podstanare. Ne pomazu nam iskreno ni njegovi roditelji s podmuklim komentarima a ni moj stariji brat koji ga ponekad kroz salu zeza da se udao a ne ozenio.



Bitno da su njegovi roditelji podmukli, a tvoj brat veliki saljivdjija, koji se na zalost nije samo jednom "nasalio" jelda. Oduvijek je bilo, ovo ti govorim kao osoba koja takodjer potice, hajde da kazemo iz "bogatije" porodice, oduvijek je bilo iz svoje baste uberi cvijet. Mani se bestsellera i serijskih scena siromah s bogatasicom i slicno, skolovan s neskolovanim i sl. Ono sta ja vidim kroz tvoje komentare, i kroz to sto si anonimna da se stidis sto je on siromasan. Hajde da se nelazemo, istog smo soja, jelda da si kontala, on je siromasan, njegovi "kokuzi", bez obzira sto imaju kucu koju ti nisi zaradila nego si dobila na poklon stan, znaci nije nesta sto si ti zaradila (iako se ponasas kao da je to nesta sto si zaradila kroz svoj znoj). Jelda da si kontala on mi nece smijeti pisnuti, ego ce mu biti ispod nogu, ipak, to je MOJ stan, kojeg su kupili MENI.. pa si vjerovatno, misleci da ce biti neki jado od covjeka, potrcko, sutljiv...nece ti smjeti nista reci, jer ipak...TI IMAS STAN. ON i njegova porodica su siromasni.. eh posto si vidjela da ti s muzem nema sale.. fol se nebi htjela svadjati.. na komentare njegove majke ili roditelja opisujes kao da su podmukli, pricu njegove majke spominjes kao kada nebi na usta onda bi kroz.. da se ne izrazim. Jelda po tebi siromasni nemaju postovanja. Niti ti osjecas potrebu da ti nekome ukazes postovanje. Jelda.

A znas sta je najgore. Sutra ako se razvedete, nece biti tvoj brat kriv koji je da izvines "podhebavao" , provocirao, jer ti ne razumijes kada tebi tvoj muz kaze da ga tvoj brat provocira, ipak..to je tvoj brat, a tvoj muz i njegova familija imaju kompleks jer su siromasni jelda. I sutra, nece biti tvoj brat kriv, nego tvoj muz jer je izkompleksiran covjek..user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: Anoniman

Vjerujem da njemu lično ne bi bilo bitno da roditelji i okolina ne vrse pritisak.
U pocetku je bilo ok, pa se pravio da ne smeta a sada kad god dodje od svojih odmah krene prica o tome kako cemo u podstanare, kako on ne moze ovako, kako ga moj brat namjerno provocira. Iz razmijene misljenja je preslo u svakodnevne svadje i prepirke.
A svoje ne spominje, a znajuci moju svekrvu ta bi na straznjicu progovorila da kaze svoje misljenje. I radije bi sina vidjeli u podstanarima nego da na zeninom bude.



Koji dio, kada tebi muz kaze da ga tvoj brat provocira ne razumijes?


Ja stvarno ne znam na osnovu cega izvlacis ove zakljucke

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:38:15   
Teddy Bear
Prodajte taj stan, ako imate kakve ustedjevine dodajte i kupite sebi stan, pa nek je zajednicki, da ne bude ni tvoj ni njegov, ali da se ne spominje da je kupljen vecinskim udjelom para od tvog stana. Ili pusti se foruma i razgovaraj sa muzem i trazite sebi rjesenje...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:38:57   
rose

IZVORNA PORUKA: salmy

najbolje je kupiti zajednicki stan ili kucu i zivjeti sretno...ovako je uvijek moji dali tvoji dali..hebes to



slazem se ..ali da imaju tu mogucnosti iskoristili bi je user posted image cak i kad bi prodali njen stan da kupe kucu uz malo dodatnog ulaganja...opet bi imali isti problem jer je glavnica od prodaje njenog stana...anonimna muz ti je nafilovan..ako moze naci rjesenje koji ne ukljucje podstanarstvo i zajednicu super, ako ne, nek se poklopi...imate srece sto ne razmisljate hocete li svaki mjesec moci platiti kiriju i sta ce biti ako neko od vas ostane bez posla...

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:40:12   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Nikad to nisam rekla, cak sta više. Mm sam upoznala na faksu, zaljubili se, nije ni bitno mi bilo ko je i sta je i iz kakve je porodice.

Bratu sam govorila lijepo, skretala paznju ali uvijek dobijem odgovor da su to muske zeze i da se ne petljam.
A on nikad ne priznaje da njegovi vrse pritisak a vrse, znam da vrse.

Kad ga pitam otkud promjena misljenja kaze doslo mi, nije ovo ok, ne sjeda mi da zivim u stanu tvojih roditelja.

A znam dobro da ga ne bi ni pisljiva boba zanimalo da ga ovi gore navedeni ne gnjave.
I nisam rekla da opravdavam svog brata, ne bi to trebo raditi.

A t s tom izrekom: iz svoje basce beri cvijet sve govoris. Ja tako nikad nisam razmisljala, niti cu.
Niti sam pomislila da ce mi muz na tim principu funkcionirati.
Samo navedoh da su njegovi siromasni i da bih ja sto se mene tice živjela i u njegovom da ima u cemu. A ima li smisla da idem u dvosoban stan zivjeti sa svekrvom pored vlastitog stana koji je moj, prepisan na moje ime, nije ni mog babe.

Eto sta bi ti u ovom slučaju uradila kad si se vec tako naostrila?
Nije sve jednostavno bas.



Tvoj brat, da tebi zeli dobro, nebi se "podhebavao" na taj nacin. Da tvoj brat ima postovanja prema tvom muzu, kojeg ocito nema, kakvog ga ti imas, on tebi nebi rekao nemoj se mijesat. Cak stavise, izvinuo bi se tvom muzu. Jednostavno moras shvatiti, pod uticajem tvoje familije on se odlucio seliti. Znaci odluka je pala. Ti mozes jedino svirat, i sebi kose cupati. user posted image Isto tako, ne mozes kriviti njegove roditelje pogotovo ako im je ispricao sta mu tvoj brat govori. Meni licno kao majci, kada bi moj sin sutra dosao i rekao da ga tako ponizava zenina familija, prvo sto bi mu rekla sacuvaj to malo ponosa i razvedi se. Rekla bi mu da joj dobro pukne sakom od sto, da nebi nju mlavio. I da joj nacrta zivot onakav kakav ga je on zamislio. isto tako bih ga naucila da prvo sta uradi ubere cvijet iz svoje baste. Isto ne mozes ti usutkivati njegovu familiju, a svojima dati veliku slobodu.
Znas sta je najgore, sto ti nisi samo jednom spomenula da su njegovi siromasni. Ti kroz pricu samo pises na zivot kakav si ti navikla. da ne kazem poredjenja plate, ko ima vecu a ko manju.. ne znam.. za mene su to sve stvari, koje su za bracni zivot nebitni, jer ipak treba biti sretan sto se ikako na ovakom vaktu u BiH ima posla. Sto se ne zivi na crkavici. Niti guli od prvog do prvog. Ja ne mogu zamisliti da se moj sin npr ozeni za neku koja ce praviti drasticnu razliku izmedju nas. Ne znam, mozda grijesim, ali cu ja sina odgojiti kako su mene moji, iz svoje baste uberi cvijet.

Ako bude studirao, da izabere zenu koja je studirala, ako ne bude studirao da izabere zenu koja isto nema fakultetske diplome. Naucila bih ga vrijednostima zivota. Naucila bih ga prvo, najveci dar kojeg roditelji svom djetetu mogu da dadnu jeste da ga ucine sposobnim za zivot. Naucila bih ga da on bude glava porodice, naucila bih ga kako da vodi racunicu, kako da raspolaze parama, naucila bih ga da cijeni posao kojeg ima. Naucila bih ga ako on nebi imao krova nad glavom (iako se nadam da cu mu to obezbijediti) ako Bog da, naucila bih ga da ne bira neku koja ga ima od roditelja. Isto bih ga naucila da njegova zena mora imati psotovanja prema meni, i ako ja nesta kazem da suti, a ne da se sa mnom raspravlja. naucila bih ga da prije braka svakoj zenskoj kaze poziciju koju ima familija a poziciju koju ce imati ona. Znaci sve smo mi snahe, sve smo mi majke. i svi smo mi zene. Samo pod razlicitim okolnostima i misljenjima rastemo, i zivimo, pa zato neko ima problema a neko nema.

< Poruku je uredio Finepex -- 24.5.2015 16:48:15 >


_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:44:26   
Teddy Bear
A boga ti da ti tako neko kcerku podhebava bi li tako isto savjetovala da se razvede, da je obrnuta situacija. kakav smo mi mentalitet, ako se zena udala i otisla kod mm i njegovih roditelja, onda je suti i trpi, a ako je u pitanju muskarac, onaj sto pisa stojeci, nemoj da mu neko udari na ponos, vrati se ti svojoj majci, koja u tom slucaju nije podmukla, nego brizna user posted image

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:45:38   
salmy
Finepex jel ti zivis u svom ili vasem stanu/kuci?

nekako si mi previse ostra

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:49:29   
Finepex
IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

A boga ti da ti tako neko kcerku podhebava bi li tako isto savjetovala da se razvede, da je obrnuta situacija. kakav smo mi mentalitet, ako se zena udala i otisla kod mm i njegovih roditelja, onda je suti i trpi, a ako je u pitanju muskarac, onaj sto pisa stojeci, nemoj da mu neko udari na ponos, vrati se ti svojoj majci, koja u tom slucaju nije podmukla, nego brizna user posted image


Da, da meni dodje kcerka i kaze da je neko podhebava, kada bi mi ispricala cijelu pricu, rekla bih da se razvede. Radije cu kraj sebe imati zdravu kcerku, zdravo dijete, nego neko koje se ozeni/uda zdrava a kasnije u tom istom braku oboli ili izgubi onih 5% samopostovanja.user posted image
Ja cu svoju djecu uciti da ima uvijek majka koja cuva ledja.

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:53:16   
Teddy Bear

IZVORNA PORUKA: Finepex

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Nikad to nisam rekla, cak sta više. Mm sam upoznala na faksu, zaljubili se, nije ni bitno mi bilo ko je i sta je i iz kakve je porodice.

Bratu sam govorila lijepo, skretala paznju ali uvijek dobijem odgovor da su to muske zeze i da se ne petljam.
A on nikad ne priznaje da njegovi vrse pritisak a vrse, znam da vrse.

Kad ga pitam otkud promjena misljenja kaze doslo mi, nije ovo ok, ne sjeda mi da zivim u stanu tvojih roditelja.

A znam dobro da ga ne bi ni pisljiva boba zanimalo da ga ovi gore navedeni ne gnjave.
I nisam rekla da opravdavam svog brata, ne bi to trebo raditi.

A t s tom izrekom: iz svoje basce beri cvijet sve govoris. Ja tako nikad nisam razmisljala, niti cu.
Niti sam pomislila da ce mi muz na tim principu funkcionirati.
Samo navedoh da su njegovi siromasni i da bih ja sto se mene tice živjela i u njegovom da ima u cemu. A ima li smisla da idem u dvosoban stan zivjeti sa svekrvom pored vlastitog stana koji je moj, prepisan na moje ime, nije ni mog babe.

Eto sta bi ti u ovom slučaju uradila kad si se vec tako naostrila?
Nije sve jednostavno bas.



Tvoj brat, da tebi zeli dobro, nebi se "podhebavao" na taj nacin. Da tvoj brat ima postovanja prema tvom muzu, kojeg ocito nema, kakvog ga ti imas, on tebi nebi rekao nemoj se mijesat. Cak stavise, izvinuo bi se tvom muzu. Jednostavno moras shvatiti, pod uticajem tvoje familije on se odlucio seliti. Znaci odluka je pala. Ti mozes jedino svirat, i sebi kose cupati. user posted image Isto tako, ne mozes kriviti njegove roditelje pogotovo ako im je ispricao sta mu tvoj brat govori. Meni licno kao majci, kada bi moj sin sutra dosao i rekao da ga tako ponizava zenina familija, prvo sto bi mu rekla sacuvaj to malo ponosa i razvedi se. Rekla bi mu da joj dobro pukne sakom od sto, da nebi nju mlavio. I da joj nacrta zivot onakav kakav ga je on zamislio. isto tako bih ga naucila da prvo sta uradi ubere cvijet iz svoje baste. Isto ne mozes ti usutkivati njegovu familiju, a svojima dati veliku slobodu.
Znas sta je najgore, sto ti nisi samo jednom spomenula da su njegovi siromasni. Ti kroz pricu samo pises na zivot kakav si ti navikla. da ne kazem poredjenja plate, ko ima vecu a ko manju.. ne znam.. za mene su to sve stvari, koje su za bracni zivot nebitni, jer ipak treba biti sretan sto se ikako na ovakom vaktu u BiH ima posla. Sto se ne zivi na crkavici. Niti guli od prvog do prvog. Ja ne mogu zamisliti da se moj sin npr ozeni za neku koja ce praviti drasticnu razliku izmedju nas. Ne znam, mozda grijesim, ali cu ja sina odgojiti kako su mene moji, iz svoje baste uberi cvijet.

Ako bude studirao, da izabere zenu koja je studirala, ako ne bude studirao da izabere zenu koja isto nema fakultetske diplome. Naucila bih ga vrijednostima zivota. Naucila bih ga prvo, najveci dar kojeg roditelji svom djetetu mogu da dadnu jeste da ga ucine sposobnim za zivot. Naucila bih ga da on bude glava porodice, naucila bih ga kako da vodi racunicu, kako da raspolaze parama, naucila bih ga da cijeni posao kojeg ima. Naucila bih ga ako on nebi imao krova nad glavom (iako se nadam da cu mu to obezbijediti) ako Bog da, naucila bih ga da ne bira neku koja ga ima od roditelja. Isto bih ga naucila da njegova zena mora imati psotovanja prema meni, i ako ja nesta kazem da suti, a ne da se sa mnom raspravlja. naucila bih ga da prije braka svakoj zenskoj kaze poziciju koju ima familija a poziciju koju ce imati ona. Znaci sve smo mi snahe, sve smo mi majke. i svi smo mi zene. Samo pod razlicitim okolnostima i misljenjima rastemo, i zivimo, pa zato neko ima problema a neko nema.


Kako ovo dvoje moze zajedno, koja kontradiktornost. Nadam se da sam dobro citirala. Ja studirah a mm samo zanat zavrsio i evo nas zivimo i slazemo se, nevjerovatno.

(odgovor članu Finepex)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:53:53   
Finepex

IZVORNA PORUKA: salmy

Finepex jel ti zivis u svom ili vasem stanu/kuci?

nekako si mi previse ostra


Na pocetku bili kod njegovih, pa smo onda, moji ponudili dio novca koliko su imali, da kupimo kucu, onda su i njegovi ponudili dio novca. MI smo podigli nesta kredita kojeg smo hvala Bogu odplatili. Uzeli malu kucicu. Sredili sve. Bez problema. user posted image Niko nikom nista ne prigovara.

Kako mislis ostra? user posted image Samo sebe zamislim u toj situaciji. Nekako ispada necija familija nevalja, a njeni..eto sali se covjek poznat kao saljivdjija. Ne znam zasto se pravi problem? Fino neka se zahvali svima, neka ode u podstanare. user posted image Ako nije navikla tim zivotom da zivi, nije se trebala udavat za nekoga ko "nista nije naslijedio", jako bitna stvar u jednom braku. user posted image

_____________________________

Pitala je Aišar.a. Poslanika, s.a.v.s.: “Ko ima najveće pravo nad ženom? Odgovorio je: “Njen muž“. Upitala je: “A ko ima najveće pravo nad muškarcem? Odgovorio je: “Njegova majka.“ (El-Bezzar/hasen)

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:53:56   
teacher75
Finepex je izgleda puna predrasuda a smijesno mi je i ovo: ja bih ga naucila to i to. Sve se bojim da bi te dijete pitalo kad se zaljubi jel ti aminujes partnera il ne. Bas poznajem dosta primjera djece strogih roditelja koji su im namjerno kontre pucale i nalazili partnere koje njihovi roditelji ne bi odobravali. A o komentaru da joj snaha ne smije protuvrijecit vec se poklopit usima no comment

< Poruku je uredio teacher75 -- 24.5.2015 16:54:36 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Zivot na zeninoj babovini
24.5.2015 16:58:28   
rose
IZVORNA PORUKA: teacher75

Finepex je izgleda puna predrasuda a smijesno mi je i ovo: ja bih ga naucila to i to. Sve se bojim da bi te dijete pitalo kad se zaljubi jel ti aminujes partnera il ne. Bas poznajem dosta primjera djece strogih roditelja koji su im namjerno kontre pucale i nalazili partnere koje njihovi roditelji ne bi odobravali. A o komentaru da joj snaha ne smije protuvrijecit vec se poklopit usima no comment



bas tako...najbolje da odmah ugovori brak ha se djeca rode i njeno i ono drugo snaha/zet..i nek bude bliska s drugom porodicom i utice na odgoj snahe/zeta pa da joj bude potaman...ne sutim majci svojoj kad nije u pravu da svekrvi sutim

< Poruku je uredio rose -- 24.5.2015 16:59:05 >


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *