|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ortoped
24.4.2010 0:14:45   
dinaa
IZVORNA PORUKA: dinaa

Hvala vam divne ste.On danas zavrsava terapiju antibiotikom zbog grla i sutra idemo da radimo ponovo nalaze kao i reuma test,pa cemo s tim nalazima kod ortopeda samo sad moram skontati gdje ici joj to je procedura ziva garant cu opet morati negdje privatno jer opet ce biti problem za uputnicu.
Sta vi mislite da ja trazim da djetetu urade bris nosa i grla jer to se niko nece sjetiti ako sama ne budem trazila?A istina on je od malena sklon upali grla i krajnika i eto kako se to sve odrazilo na kuk,ma meni srce puca kad vidim kako stedi nogu i sepa,al bice valjda sve ok.


Evo citiram sebe ali da napisem sta je bilo.Uradili sve nalaze i svi hB uredu,reumatest takodje u redu sad jos cekamo bris grla i nosa,ped.savjetuje da ne idemo ortopedu posto je bol prosla a nalazi uredni jer su vjerovatno antibiotici uradili svoje.Ali da s prvom prehladom idemo kod ORL da vidi krajnike.Eto toliko za sad javim kad bris bude gotov.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Ortoped
24.4.2010 9:55:41   
blum
moj ti je savjet prof.Gavrankapetanovic, vjruj mi imam iskustva...srecno

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Ortoped
24.4.2010 12:54:58   
ns.mery
IZVORNA PORUKA: ns.mery

Htjela bih da pitam ove mame sto su koristile ove anatomske uloske i cipelice ,dali je bilo efekta od njih i nakon koliko vremena .Moja curica ima punih 10 mjeseci i primjetila sam da kad stoji uvrce noge prema unutra ,isli smo ortopedu i diagnoza je pas plevalgus i rekao je da su joj labavi zglobovi i dobili smo da nosimo anatomske cipelice , narucili smo i trebamo cekati otprilike mjesec dana da budu gotove. Molim vas da mi neko odgovori sa slicnim iskustvom , koiliko je to pomoglo Hvala
ima li neko da mi odgovori ?

_____________________________

NASA PRINCEZICA SE RODILA 22.06.09

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Ortoped
3.5.2010 11:59:34   
meli
Ja sam se pravo zabrinula. E. od juce nekako kleca na desnu nogu. Ne zali se uopce da ga boli. Normalno trci ali kad hoda kleca. Ne znam sta da radim. Pregledala sam mu i stopala, savijala, izvijala, gledala da li ima zuljeva. ali nema nista. nekako djeluje da ne savija stopalo kad hoda. do obuce nije sigurno.
kontam da ga odvedem sad doktoru ali sad nema ortopeda, samo je dr.opce prakse tu. najgore je sto ja odmah mislim na najgore moguce stvari.


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
13.3.2011 10:14:28   
amy09
mi bi da se zakazeno kod doktora ismeta gavankapetanovica moja curica ima 2 godine i nesto mi njeni tabani idu unutra pa da vidimo,jel neko zna broj jel se mora icic i zakazati ili zvati...i zna li neko gdje se mogu kupit ulosci za cipele.jel mi imamo visok ris i tesko nam je nac cipele sa uloscima odgovarajuce pa imamo dosta cipele bez uloska.pa bi da napravimo uloske za cipele pa da ih u cipele mjenjamo..plsss javite miiii

(odgovor članu kamacco)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
13.3.2011 14:55:36   
Cmokvica
Pregled kod dr Ismeta Gavrankapetanovica mozes zakazati ukoliko nazoves jedan od ova dva broja: 033 207 735; 061 185 181. Nisam sigurna koliko je dobro da ides nenajavljena, jer kada smo mi sincica vodili, cekali smo oko sat vremena iako su svi prisutni pacijenti imali zakazan termin.

Sto se ulozaka za cipele tice, mi smo za sina kupili u Ortosar-u. Narucili, cekali par dana da nas pozovu i podigli. Sretno!

(odgovor članu amy09)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
16.3.2011 9:00:13   
amy09

IZVORNA PORUKA: Cmokvica

Pregled kod dr Ismeta Gavrankapetanovica mozes zakazati ukoliko nazoves jedan od ova dva broja: 033 207 735; 061 185 181. Nisam sigurna koliko je dobro da ides nenajavljena, jer kada smo mi sincica vodili, cekali smo oko sat vremena iako su svi prisutni pacijenti imali zakazan termin.

Sto se ulozaka za cipele tice, mi smo za sina kupili u Ortosar-u. Narucili, cekali par dana da nas pozovu i podigli. Sretno!




hvala ti draga puno..super informacije evo danas cu odma nazvat,de mi samo reci gdje je ta ortosar ja neznam user posted image ...hvala ti puno jos jednom zovemoo odmaa

(odgovor članu Cmokvica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
16.3.2011 9:04:25   
amy09

IZVORNA PORUKA: Cmokvica

Pregled kod dr Ismeta Gavrankapetanovica mozes zakazati ukoliko nazoves jedan od ova dva broja: 033 207 735; 061 185 181. Nisam sigurna koliko je dobro da ides nenajavljena, jer kada smo mi sincica vodili, cekali smo oko sat vremena iako su svi prisutni pacijenti imali zakazan termin.

Sto se ulozaka za cipele tice, mi smo za sina kupili u Ortosar-u. Narucili, cekali par dana da nas pozovu i podigli. Sretno!


Ortosar-u.



koja je bila cijena za uloske za cipele

(odgovor članu Cmokvica)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
16.3.2011 9:37:22   
Hanady RR
U ortosaru ulošci koštaju 30KM, pregled i uzimanje otiska su besplatni.
Ako imaš zdravstveno uloške možeš naplatiti kansije po izdatom računu.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amy09)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
16.3.2011 9:52:16   
hatepsut
nama su u skolu dolazi i pregledali djeci stopala.mene kad su nazvali ostala sam zaprepastena ! Na trenutak sam pomislila da je cilj samo da se prodaju ulosci koji kostaju 60km.iskreno 60km nije malo,ali ako sagledamo na kakve gluposti trosimo pare to je sitnica ! deformitete oko njegovih stopala koje  mi je gospodja ispricala uvjerila sam se na njegovoj obuci,iskreno nisam mnogo zagledala a i nisu mnogo vidljivi deformiteti dok se dobro ne zagledate.i nije problem sad,nego sta bi se kasnije desilo.K. ima totalno ravna stopala + jedno stopalo krivi unutra (valda sam dobro objasnila).ulosci su napravljeni tako da su prolagodjeni njegovom deformitetu.uloske proizvodi VINCO doo Rijeka,a uvoznik za BiH je Ortopedika doo Sarajevo.
Drugarici su bili skupi ti ulosci i ona je preko socijalnog isla koliko je platila ne sjecam se,znam da je mnogo jeftinije ali nisu ni blizu ulozaka koje mi imamo!
Na kutiji u kojoj su nam dosli uslosci pise "narucite se za besplatan pregled stopala na tel. 033 22 16 72"

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
16.3.2011 10:25:40   
mamity
Moja kćerka je 2. razred oš, i prošle godine su dolazili iz iste firme i pregledali im stopala, utvrđeno je da moja kćerka nema ravna stopala, ali da joj se pete krive prema unutra. Uzeli smo uloške, nosi ih godinu dana ali nisam primjetila nikakvo poboljšanje.Žao mi je i što sam ishitreno postupila, mislim da sam trebala prvo otići ortopedu i s njim se posavjetovati,  pa tek onda kupiti uloške...



_____________________________

mamina pahuljica 12.05.2003
mamin sunčan 14.04.2010

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
16.3.2011 10:31:37   
hatepsut
Mi smo zadovoljni i te kako ima pomaka,al eto svak opet zna svoje.

(odgovor članu mamity)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
16.3.2011 10:31:40   
Anoniman
a da li kompjuterski rade ove uloske ili? jer sam ja isla u onaj MHS ili HSM...vise ne znam...tamo je ulozak 100 km ali komp. urade snimak stopala pa po tome i ulozak...ovo sam ja za sebe...ne znam da li je za djecu jeftinije...sumnjam

(odgovor članu mamity)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
16.3.2011 10:48:46   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dadada

a da li kompjuterski rade ove uloske ili? jer sam ja isla u onaj MHS ili HSM...vise ne znam...tamo je ulozak 100 km ali komp. urade snimak stopala pa po tome i ulozak...ovo sam ja za sebe...ne znam da li je za djecu jeftinije...sumnjam


dadad MHS ima bolju tehniku od ortosara...međutim malo je gazda i brend sebi zadao pa pretjeruju.
u ortosaru dijete stane na kompijutersku ploču i odredi se stepen ''isjrivljenosti'' stopala...
onda dijete stane na mehaničku ploču i specijalista doktor na toj ploči porvjerava isparvnost komijuterske obrade i eventualno diganosticira stranu ili mjesto na kome porblem jeste...
onda idjete stane u pjenicu i uzme se otisak...

ja sam radila već 4 puta uloške za hanadi kod njih...i prezadovoljna sam.
nisam niti jednom naplatila od socijalnog jer je stavrno njoj pomoglo i na vrijeme sam regairala...

Mi idemo na kontorlu svako 6 mjeseci jer njoj nogica brzo raste pa moramo....

ja kada gledam pomake ne vidim...stalno nešto zagledam...međutim nakon što smo otišli na kontrolu ploča i kompijuetr su poakzali napredak svaki put, posebno na desnoj nozi.

Mi forsiramo uloške...
ja njoj do krajnje linije zimskoga perioda obuvam cipelice ciciban koje najbolje podržavaju uložak....sada su nam twe sipele male ali idemo po nove koje su samo za ulo
žak i nosamo ih u svakoj prilici....

Išli smo kod gavrankapetanovića...čisto da sebi dokažemo da će uložak pomoći da ne trebamo ortopedsku cipelu...i potvrdio je...
pogledao nalaze od početka do kraja i rekao da je napredak super i da tako nastavimo....



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
16.3.2011 10:52:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: hatepsut

Mi smo zadovoljni i te kako ima pomaka,al eto svak opet zna svoje.


jeste vi sami taj pomak golim okom vijdeli ili vodite dijete na kontrole.
Naima je doktor rekao da često ridutelji ne vide ono što on vidi...pa tako prekoče kontole, uložak počne da žulja i ne dođu po nove i ono što je popravljeno ponovo se ''pokvari''.

mislim da korištenje uložaka ima smisla smao onda kada redovito vodite dijete ortopedu.....

ja nebih prepuštala slučaju nego bih ptišla na kontrolu...

recimo nama su prvi ulošci počeli stavrti crvenilo na desnoj noszi...
kada smo otišli na kontrolu ustanovljeno je da je došlo do kerkcije inverznosti desnog stopala te se morao raditi drugi uložal...
dfa nismo na vrijeme otišle...mi bi hga izule i onda u neko doba ne korištenja opet došli na staru priču

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
16.3.2011 11:58:56   
hatepsut
Nakon godinu dana ide kontrola,pa onda po potrebi raditi nove uloske.ja nisam ortoped ,ali ako vam djete kaze da mu je udobnije s uloscima,ako se obuca ne krivi ko ranije,manje se zamara hodajuci..znaci da ima pomaka.to zamaranje ranije doktorica je kazala da je moguce jer je krupan.uzimali su se otisci po kojima se radio ulozak.a vidjet cemo i sta ce reci kontrola,ali evo sad sam ponukana da ga odvedem i kod nas ortopedu,ali dok zavrsimo s krajnicima.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.3.2011 11:51:38   
amy09
evo sta nam se sad desilo imamo 2 godine upravo sam sad zvala ortosar da vidimo jel smo culi da oni imaju ulozaka za cipele..znaci trazili smo obicne cipele.kupimo neke sladze a jeftinije bez uloska..pa smo htjeli da kupimo sam ulozak obicni pa da ih stavljamo u cipele,a zena nam je rekla sto se javila da nema potrebe da to uzimamo ne prije 4 godine...uhh ja ostala bez teksta nista mi nije jasno do 4 svasta moze neko Bog da se desi...to je bas prekasno po meni da se tad tek trebaju ukosni da nose...bas mi sad nista jasno nije...jel imao ko slicna iskustva i jel ovo 4 godine ok ...user posted image user posted image

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.3.2011 12:33:54   
vjestica
amy a što će ti uložak za cipele?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu amy09)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.3.2011 12:40:47   
amy09

IZVORNA PORUKA: vjestica

amy a što će ti uložak za cipele?



pa sve cipele skupe ala ciciban frodo i te cipelice imaju uloske i svi kupuju cipele sa ukoscima zar nije tako onda bi svi mi kupovali jeftine cipelice po 10/20 km...sto dajemo po 60/70 km pocev od astre pa na dalje pa da joj je udobnije i tako ide zar ne svi mi to radimo

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.3.2011 12:48:44   
vjestica
indikacije za ortopedske uloške su : ravno stopalo, ispupčeno stopalo, diabetes melitus i petni trn.
ulošci se određuju na osnovu plantograma (otiska stopala)
do 3 g djeteta ne bi trebalo da koristi tvrdu obuću (dotad se formira stopalo)
ako izuzmemo urođene deformitete stopala, u razvoju postoje 3 faze kad mognu nastati stečeni deformiteti
- prelazak iz faze puzanja u stojeći stav (forsiranje stajanja može izazvati deformitete)
- oboljenja lokomotornog aparata u djetinjstvu
- pubertet u kom se javlja  brži rast kostiju u odnosu na razvijanje mišićne snage


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu amy09)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.3.2011 13:16:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: amy09


IZVORNA PORUKA: vjestica

amy a što će ti uložak za cipele?



pa sve cipele skupe ala ciciban frodo i te cipelice imaju uloske i svi kupuju cipele sa ukoscima zar nije tako onda bi svi mi kupovali jeftine cipelice po 10/20 km...sto dajemo po 60/70 km pocev od astre pa na dalje pa da joj je udobnije i tako ide zar ne svi mi to radimo


amy razlika potoji između otropetkog i anatomskog uloška....
anatomski uložak je onaj brijeg koji formira malo stopalo....
a ortopetski se pravi na otisak nogice u pjenici da bi s ekorigovali određeni deformiteti stopola...

Ti svom djetetu ne trebaš ortopetski uložak osim ako ne primjetiš nešto u što sumnjaš, tipa ravnih stopala...otiđi privatno i porvjeri...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amy09)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
16.5.2011 15:48:00   
Selma.A.M
Prije desetak dana sam primjetila da kod malca zglobići na nogicama se previše dodiruju a da mu stupala nekako uliježu unutra....Odvela sam ga kod ortopeda,i bez ikakvog obješnjenja istipkao je na papir i uputio nas da radimo vježbice i da nabavimo ortopedske uloške user posted image ..... Napisao je ovo :



Klinički : Valgus potkoljenice,bimaleolarni razmak iznosi oko 6-7 cm,valgus peta.
Pri osloncu na prste formira se luk stopala.

DG : Pedes planovalgi . Crura valga

Th: Vježbe. Ortopedske cipelice  sa MT jastučićima i supinacionim klinom 0.5 cm povišice.
Kontrola za 6mj

Uputio nas je u jednu privatnu ordinaciju u tržnom centru u Tuzli gdje se ovo radi ,ali kada smo otišli tamo rečeno nam je kao da to nije to i da oni to ne rade da se raspitamo gdje tačno naći ovo user posted image user posted image

Totalno sam sam zbunjena ....


Otišli smo i kod drugog ortopeda po mišljenje....
Dijagnoza je ista ,terapija je  ili preporuka za liječenje  :
Ortopedski ulošci i vježbe...
Kontrola za 3 mjeseca

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
17.9.2011 16:25:07   
muaaa
Nisam iscitala sve postove a pitanje je dali neko ima iskustvo sa ulozcima iz Ortopedica d.o.o ?Na skolskom pregledu su ustanovili da malena ima stopala koja idu unutra tako su mi objasnili prilikom poziva.Ulozci kostaju 75 km kao uz njih ce dobiti upute za vjezbe,a sve to dolazi na kucnu adresu.Pa me interesuje iskustvo ako je neko probao iste ili da idem negdje drugo?user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
17.9.2011 16:38:02   
w.pooh

IZVORNA PORUKA: Selma.A.M

Prije desetak dana sam primjetila da kod malca zglobići na nogicama se previše dodiruju a da mu stupala nekako uliježu unutra....Odvela sam ga kod ortopeda,i bez ikakvog obješnjenja istipkao je na papir i uputio nas da radimo vježbice i da nabavimo ortopedske uloške user posted image ..... Napisao je ovo :



Klinički : Valgus potkoljenice,bimaleolarni razmak iznosi oko 6-7 cm,valgus peta.
Pri osloncu na prste formira se luk stopala.

DG : Pedes planovalgi . Crura valga

Th: Vježbe. Ortopedske cipelice  sa MT jastučićima i supinacionim klinom 0.5 cm povišice.
Kontrola za 6mj

Uputio nas je u jednu privatnu ordinaciju u tržnom centru u Tuzli gdje se ovo radi ,ali kada smo otišli tamo rečeno nam je kao da to nije to i da oni to ne rade da se raspitamo gdje tačno naći ovo user posted image user posted image

Totalno sam sam zbunjena ....


Otišli smo i kod drugog ortopeda po mišljenje....
Dijagnoza je ista ,terapija je  ili preporuka za liječenje  :
Ortopedski ulošci i vježbe...
Kontrola za 3 mjeseca


Selma možeš li mi molim te napisati gdje si tačno i kod kojeg ortopeda išla? Hvala user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Selma.A.M)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
17.9.2011 17:40:34   
Rabi
i kod mog A. nekako stopala idu unutrauser posted image I kad pogledam taban, onako kad stoji imam dojam da su mu ravna stopala! I jos, cesto nam se zali na bol u koljenimauser posted image I mi trebamo otici dr. da provjerimo trebaju li nam ulosci!

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *