|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
17.9.2011 20:58:53   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: w.pooh



Selma možeš li mi molim te napisati gdje si tačno i kod kojeg ortopeda išla? Hvala user posted image


I mene zanima...
Ili ako hoces kod nekog jos da odes da ti probam ugovoriti.
A mozes i nalaz dobaciti do mene pa da ti provjerim sta dalje da radis.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 22:15:20   
Dalil@
Trazila sam na netu, ali ne nadjoh nista. Specijalista na Kosevu nam je preporucio da radimo podometriju (ako se ne varam, to je uzimanje otiska noge, ili ne?). Nasa pedica nije znala gdje da nas posalje da to uradimo user posted image
Zna li neko gdje se to moze raditi, pokriva li zdravstveno te preglede i sta je to zapravo?


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 22:54:22   
Dalil@
Help



_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:08:50   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Dalil@

Trazila sam na netu, ali ne nadjoh nista. Specijalista na Kosevu nam je preporucio da radimo podometriju (ako se ne varam, to je uzimanje otiska noge, ili ne?). Nasa pedica nije znala gdje da nas posalje da to uradimo user posted image
Zna li neko gdje se to moze raditi, pokriva li zdravstveno te preglede i sta je to zapravo?


valjda ce se javiti neko da odgovri ja ti nazalost neznam,sta je bilo kono?


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:12:42   
Dalil@
Sta je bilo, opet ti ne daju spavati? user posted image Mah, evo nikad se nakaniti da Ishaka odvedem ortopedu a noge su mu presle citavu putanju - od o do user posted image Ne znam uopce odakle da krenem, obzirom da ni pedica nije nista bolje upucena..
Bice, aBd user posted image Spavaj! user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:14:41   
muaaa
Neznam strucne nazive ali pokusaj saznati preko Ortopedika doo Sarjevo.Dolazili su u skolu uzimali djeci otiske stopala.Mislim da se nalaze na Marindvoru.Pokusaj preko info.saznati br.telefona pa raspitaj.

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:16:45   
Adana
Probaj u OrtoSar na Pofalicima. I ima jos jedna privatna MHS ili ovako nekako se zove... Ako nista progooglaj pa vidi ima li kontakt telefon pa se raspitaj.
Obje su privatne ordinacije i ne znam da li zdravstveno pokriva pedometriju.
ALI mislim da u OrtoSaru cetvrtkom imaju besplatne preglede stopala za djecu pa se i to mozes raspitati.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:17:40   
M kao Mama
dalila ne shvatih šta kažu na Koševu da li se to može uraditi, ako ne pogledaj na E kuponu, nedavno je bila ponuda za to, pa vidi gdje rade da ih kontaktiraš, sretno

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:20:48   
Dalil@
muaa i adana, hvala puno.

Ovaj specijalista mi je spominjao, mislim, Ortosar, ali s obzirom na to da je to spomenuo u sklopu svoje privatne ordinacije/smjene nisam skuzila o cemu je bila rijec..

Ospem se na privatluk u zdravstvu...ospem!!!

Nazvat cu Ortosar pa se raspitati..


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:21:44   
Adana
Evo ovo sto mama Alma spomenu:

http://www.ekupon.ba/ponuda/189/60-popusta-na-uslugu-pedobarografije-u-ordinaciji-mhs

S tim da je ponuda istekla ali ako nista ima web stranica i kontakt...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:23:17   
mamine oci
bas mi zao nisam znala insAllah bice sve u redu, ako sta zatreba tu samuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:26:29   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

dalila ne shvatih šta kažu na Koševu da li se to može uraditi, ako ne pogledaj na E kuponu, nedavno je bila ponuda za to, pa vidi gdje rade da ih kontaktiraš, sretno


Mama alma, vidjeh ovo na e-kuponu ali kasno, ponuda je vec bila istekla. A i trebam se prvo raspitati sta nama zapravo treba..


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:27:51   
M kao Mama
Znam da je ponuda istekla, mislila sam da vidiš koja je ordinacija i ostalo

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:28:07   
Dalil@
Mah, u stvari, ja OPET vodim svoju bitku s vjetrenjacama user posted image


A pod ovim mislim da zelim da moje troskove pokriva zdravstveno user posted image Privatna ordinacija mi je drugi izbor.


< Poruku je uredio Dalil@ -- 21.9.2011 23:30:03 >


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:29:54   
muaaa
Ortopedika je mislim privatno,dosli u skolu uzeli otiske bez saglasnosti roditelja i samo nazvali da kazu da mi malenoj trebaju ulozci koji kostaju 75km.I oni to salju na kucnu adresu

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:31:20   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: muaaa

Ortopedika je mislim privatno,dosli u skolu uzeli otiske bez saglasnosti roditelja i samo nazvali da kazu da mi malenoj trebaju ulozci koji kostaju 75km.I oni to salju na kucnu adresu


OK, to je u redu. A da li se taj novac moze refundirati naknadno od zdravstv. osiguranja?


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:31:50   
Hanady RR
nazovi ortosar...
četvrtok popodne radi doktor...podometrija je u okviru pregleda kod njih...naime stane dijete na ploču jednu pa s evidi koliko stepena mu je inverzija nogice u desnu ili lijevu stranu...
ako podpometrija pokaže inverziju oni ti odmah rpedlože da date osisak u pjenicu da radite uloške kod njih...
uloške platiš 60 Km al ti socijalno pokriva 30 Km...
s tim da svaki naredni pregled možeš ići i na kočevo i u ortosar ii to s ene plaća...


ti sutra nazovi i ptaj jel možete doći na pregled...
kad odradiš podometriju i kaže ti treba ili ne treba ojensiac ti možeš reći da nećeš sad da daš otisak u pjenici već da ćeš s eposavjetovati u državnom sektoru...
u državnom sektoru sa koševa gore gdje s ečeka na prtopediji na termin otisak šalju u neretvu i tmao rade uloške za djecu...

ja ti iz iskustav kažem da neradiš u neretvi uloške pogodoto ako podometrija pokaže inverziju...

mojoj starijoj surici inverzija je na desnoj nosi korigovana na lijevoj imamo još malo...uloške u orosaru radimo i jako sam zadovoljna i pristupim i sve...

eto

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:37:09   
muaaa

IZVORNA PORUKA: Dalil@

IZVORNA PORUKA: muaaa

Ortopedika je mislim privatno,dosli u skolu uzeli otiske bez saglasnosti roditelja i samo nazvali da kazu da mi malenoj trebaju ulozci koji kostaju 75km.I oni to salju na kucnu adresu


OK, to je u redu. A da li se taj novac moze refundirati naknadno od zdravstv. osiguranja?


Mislim da nemoze jer kad smo razgovarali o cijeni nije mi spominjala refundiranje,a da postoji vjerovatno bi napomenula.

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:38:20   
Hanady RR
sad ja opet svašta napisha

uglavnom u ortosaru pregled je besplatan
podometrija se radi u okviru pregleda
ako kod njih radiš uloške onda ti je 60 km s tim da 30 km pokriva zdravstveno refundira ti

ako nećeš ostaviti orisak nakon podpometrije ne moraš...
možeš i ostaviti a onda javiti dali želiš uloške

u nerevi ništa ne platiš ako s akoševa ideš sa otiskom u pjenici

a tvoja pedijatrica bi trebala znati da na ortopediji ima podpometrija zaboga...sa uputnicom s emožeš i gore naručiti ali s ečeka i meni iskreno neretav u slučaju inverzije nije najbolje rješenje

pored uložaka u slučaju inverzije morate raditi vježbe kući...
mi ih stalno radimo i mnogo su joj pomogle

tako mi nismo došli u stadij orotpetske cipele za korigovanje tih uglova

u slučaju cipelica u ortosaru su 250 Km 130 pokriva zdravstevno 120 vi...1 u toku godine...



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:41:26   
Dalil@
E taako mi kazite user posted image Najvjerovatnije cu onda to sve i odraditi u Ortosaru, aBd. Ne zelim pod svaku cijenu ganjati socijalni program ali zelim znati ako isti postoji.

Hanady, muaa...zahvaljujem user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:46:23   
Dalil@
Aha. Hanady, mozda je glupavo pitanje, ali sta je Neretva? user posted image
Nego, pedica pojma nije imala a ovi na ortopediji su me veslali prvih 5 min o privatnim programima(odredjenog ljekara) dok sestra nije glasno uzviknula; "O, pa vas muz radi na Kosevu!?!" da bi doticni promijenio plocu(zbunio se, mislim) i uskratio mi sve ostale info user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:52:49   
taurus
mi smo prezadovoljni  ulošcima u ortosaru jer su mekani i ne prave žuljeve
prvi put smo po preporuci dr radili uloške i cipele u bauerfind-u na grbavici, to su bili toliko tvrdi ulošci i stalno su mu pravili žuljeve mada smo tri puta išli na korekciju istih
zato mislim da je jako važno gdje se rade ulošci i nisu kod sviju isti

što se tiče troškova koje pokriva socijalno, mi smo prvi put platili puni iznos a prošle sedmice smo išli sa potvrdom iz socijalnog i platili 28 km
da bi socijalno pokrilo dio troškova mora se imati nalaz i potrvda ortopeda o potrebi za ulošcima, kopije se predaju na šalteru KZZO i za par dana njihova komisija daje saglasnost, pa se potvrda može ovjeriti
sa ovjerenom potvrdom ide se u ortosar
zaboravih napisati da prije svega odeš kod pedijatra po uputnicu za ortopeda, mi smo išli u opću bolnicu

kod nas nema poboljšanja i nakon dvije godine korištenja uložaka,a čak je pola godine nosio i ortopedske cipeleuser posted image

hanady kakve vi vježbe raditeuser posted image
ja pitala ortopeda za vježbe (jer sam našla na netu neke), on mi se nasmijao i rekao da dijete treba da hoda bosih nogu po kamenju i da je to dovoljno
ja sam ostalauser posted image
pa nemam kamenje u kućiuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
21.9.2011 23:54:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Dalil@

Aha. Hanady, mozda je glupavo pitanje, ali sta je Neretva? user posted image
Nego, pedica pojma nije imala a ovi na ortopediji su me veslali prvih 5 min o privatnim programima(odredjenog ljekara) dok sestra nije glasno uzviknula; "O, pa vas muz radi na Kosevu!?!" da bi doticni promijenio plocu(zbunio se, mislim) i uskratio mi sve ostale info user posted image



ama to je ortopetska pomagala u državnoms ektoru...al meterijali su im bogami zastarjeli zato se i ima ugovor sa ortosarom...vjerum da najveći broj RVI koje poznajem radi proteze u ortosaru

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
22.9.2011 0:00:15   
Dalil@
Aha

Taurus, objasnjenje je bas detaljno user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Ortoped-molim vas za savjet!
22.9.2011 0:01:46   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: taurus

mi smo prezadovoljni  ulošcima u ortosaru jer su mekani i ne prave žuljeve
prvi put smo po preporuci dr radili uloške i cipele u bauerfind-u na grbavici, to su bili toliko tvrdi ulošci i stalno su mu pravili žuljeve mada smo tri puta išli na korekciju istih
zato mislim da je jako važno gdje se rade ulošci i nisu kod sviju isti

što se tiče troškova koje pokriva socijalno, mi smo prvi put platili puni iznos a prošle sedmice smo išli sa potvrdom iz socijalnog i platili 28 km
da bi socijalno pokrilo dio troškova mora se imati nalaz i potrvda ortopeda o potrebi za ulošcima, kopije se predaju na šalteru KZZO i za par dana njihova komisija daje saglasnost, pa se potvrda može ovjeriti
sa ovjerenom potvrdom ide se u ortosar
zaboravih napisati da prije svega odeš kod pedijatra po uputnicu za ortopeda, mi smo išli u opću bolnicu

kod nas nema poboljšanja i nakon dvije godine korištenja uložaka,a čak je pola godine nosio i ortopedske cipeleuser posted image

hanady kakve vi vježbe raditeuser posted image
ja pitala ortopeda za vježbe (jer sam našla na netu neke), on mi se nasmijao i rekao da dijete treba da hoda bosih nogu po kamenju i da je to dovoljno
ja sam ostalauser posted image
pa nemam kamenje u kućiuser posted image



mi isto nemamo kamnje ali smo napravili njoj ploču sa oblutcima...

naime kupili smo onu splastificiranu mušemu...
pa smo kupili one plastične lopte kao u bazenima u igraonicama u dvije dimenzije ( u konzumu na sniženju pred novu godinu neku) i muž olovio loptice bonsegom pa smo ih super ljepilom ljepili po mušemi u nekim nepravilnim razmacima...i ona bosa po tome hodala..

radimo vježbe sa teniskom loptisom...stavimo na pod ona je valja po 3 minute jednom nogo pa 3 minute drugom

onda stavimo olovku grafitnu pa je ona fata nožnim prstima i treba odići prednji dio noge sa njima

dalje radimo šetanje na stranu...
znači hoda po 3 minute u jednom pravcu sa stopalima prema unutra

onda pored toga masiramo jj nogice jednom u toku dana...za to je suprug zadužen...sada to već radimo rijeđe...

i obavezni satv rode...
zanči stoji na jednoj nozi a drugu savije u koljnu i drži ruke iznad glave sastavljene...po 3 minuta na jednoj nozi 3 na drugoj...to nam je svako jutro vježba prije izlaska iz kuće...zimi po podlozi vježbamo igramo s ei pjeavmop...
a ove sotale vježebe nekada doardi suprug popodne neka i nana kad je s anjom itd....

nama je dr.gavrankapetaović rekao d ajoj neće škoditi i rekao nam da ni slučajno ne uzimamo ortopetske cipele pa i nismo...

naša s einverzija korigovala...ali napominjem ja sma nju dovela privatno prije nego je pedijatar dao uputnic znači sa 2 godine...od tada mi smo na ''tretmanu'' sa posljednjom kontolom smo najzadovoljnjiji...

desna noga nema inverzije a lijeva sa uglom od 22 stepena došla je na 9 stepeni...

narvno uloške i dalje nosimo...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *