|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ortoped
17.10.2012 22:53:54   
dinaa
Da li je maleni nedavno bio prehladjen i sl.Mozda ces sada pitati kakve to veze ima ali nama se upravo to desilo,dijete je bilo bolesno,upala grla a zatim se ta upala odrazila na kuk.I on je sepao tada.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Ortoped
17.10.2012 22:58:48   
Romali
IZVORNA PORUKA: entinte

ženice ako je neko imao slično iskustvo molim da se javi, naime jučer smo primjetili da nam sin koji ima 18 mj šepa na jednu nogu. Ispipali smo ga i ništa ga ne boli, ali vidno šepa. Kako nismo htjeli čekati danas ga je muž odveo kod pedijatra u DZ koji ga je pregledao i hitno uputio na ortopediju. Gore su čim su čuli da šepa, rekli da mora ostati bez ikakvog pregleda. Kako sam ja bila na poslu i nisu imali stvari kod sebe a već je kasno bilo, odlučeno je da dođemo ujutro zajedni i da leži u bolnici. Tada sam se sjetila jednog doktora, ortopeda kojeg znam od ranije i nazvala ga na tel. Kako je bio dežuran pozvao nas da dođemo da ga on pregleda. Po njegovom mišljenju nije ništa ozbilno, da pratimo 2 dana stanje, ako se pogorša da mu odmah odemo ako ne na kontrolu za 2 dana. Kaže ne bih ga zračio bezveze samo pratite. Dao mu sirup Dalsy i napisao 4x1 kk.Odemo u apoteku pita apotekarka što su mu to prepisali s obzirom da ima 18 mj i ja joj ispričam. Kaže ja ne bih davala ako ga ne boli. Kao čudno joj što su to dali jer se kao on daje u slučaju bolova. Nadam se da nije nista ozbiljno ali bih volila da se neko javi ako je imao iskustva sa sličnim problemom. poz.



Imamo mi slično iskustvo, nažalost. Taj dan i noć s bolovima u kuku i nozi su moj najveći strah već mjesecima user posted image user posted image

Maleni je bio prehlađen danima, imao je zeleni sekreti .vjerovatno je ta upala ''sišla'' na kuk. To se zove synovitis. Ukucaj malo na google pa ćeš se rasteretiti. Nama je prošlo za 2 dana, ali nas je pokosilo tih dana. Ne daj Bože opet to proživjeti.

Daj mu Dalsy da ublaži bol. Bit će to bolje već sutra.



< Poruku je uredio Romali -- 17.10.2012 22:59:31 >


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Ortoped
18.10.2012 9:29:03   
entinte
Nije bio prehlađen, ima 3 mj kako nije kihnuo da kucnem :) ali me baš začudilo da je to odjednom tako nastalo. Sinoć je, vjerovatno od dalsija prespavao cijelu noć da se nije ni okrenuo. Što se tice hodanja stedimo ga maksimalno pa cemo vidjeti danas kakav ce biti. Ne boli ga nista, nije nervozan, niti kenjkav samo se primjeti po hodu da nesto nije ok. Hvala vam puno zenice.

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Ortoped
12.7.2013 14:12:36   
veeseelaa
ej cure ja nešto dumam da malenu odvedem kod ortopeda, nešto mi se kao čini da blago lijevu nogu dok hoda uvlači prema unutra
kad joj kaćžem da prohoda ispred mene učini mi se normala a onda opet u nekim otvorenim papučicama primjetim da uvlači lijevu nogicu malo, sasvim malo prema unutra
sad jel s emeni to prividja il ne ne znam user posted image
ostali kažu da je to možda do vrste obuće koju trenutno nosi user posted image

no nije zgoreg otići kod ortzopeda, zar ne?? recite mi na koji način će oni utvrditi dal je sve ok?? pregledom stopala, analizirajući hod il na osnovu ove moje priče???

ima li neko preporuku za gdje otići na pregeld?
voljela bi da to bud eneko stručan i da sam ocijeni situaicju jer nea mislim da umišljam pa ne bi da na osnovu moje priče da nam neke uloške il cipele, samo da bi me skinuli s dnevnog reda

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Ortoped
12.7.2013 14:50:14   
leona81
ortosar

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Ortoped
15.7.2013 16:51:08   
Adana
I mi smo isli u Orosar.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Ortoped
28.8.2013 18:10:15   
almicch
Danas bili kod ortopeda , dijagnoza : ravna stopala
trebamo uraditi otiske stopala, mjerenje ali u Zenici , te da četiri ortopedske radnje imaju ugovor sa zdravstvenim os. , pa ako iko zna gdje i kako da mi javi, te kako se kreću cijene ... ako je mala razlika ja bih onda otišla privatno negdje to uradit , da ne idem dzaba do Zenice ( iz Tešnja sam )
koliko sam shvatila ne pokriva zdravstveno sve troškove uložaka ??

_____________________________

;)) I can''''t hear you over the sound of how amazing I am !!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) ;))))

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Ortoped
23.9.2013 23:03:22   
Artemida84
Drage moje, malo sam preletila temu ali opet sam u dilemi. Meni treba ortoped zbog kukova za bebu od 4 mjeseca, koga biste mi preporucile, da radi privatno? Mozda i kontakt telefon ako imate bilo bi odlicno. Unaprijed hvala svima.user posted image user posted image

(odgovor članu almicch)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Ortoped
30.9.2013 10:42:01   
entinte
Mi smo K vodili u polikliniku FM na grbavici za kukove. Ako si iz Sarajeva imas njihov broj na internetu :) Doktor je Semin Becirbegovic.

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Artemida84)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Ortoped
9.10.2013 12:29:30   
optimal
Entinte, pozdrav!

I moja malena šepa vec 3 dana, nista je ne boli... mozes li mi molim te reci kako si ti rijesila problem, gdje si isla, sta su ti rekli, je li bilo ozbiljno?

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Ortoped
8.11.2013 22:42:19   
malena_t
Pozz svim forumasicama starim i novim posto me nije dugo bilo na RR. Molim vas mame cija su djeca imala koksitis, koliko dana je trajalo, jel duze od sedam? Hvala

_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu optimal)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Ortoped
8.11.2013 22:48:24   
dinaa
Pije li dijete antibiotik?Kod mog sina je proslo sa ispijenim antibiotikom.

< Poruku je uredio dinaa -- 8.11.2013 22:49:19 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Ortoped
9.11.2013 6:42:54   
Romali

IZVORNA PORUKA: malena_t

Pozz svim forumasicama starim i novim posto me nije dugo bilo na RR. Molim vas mame cija su djeca imala koksitis, koliko dana je trajalo, jel duze od sedam? Hvala


Kod nas je trajala kratko, samo 3 dana, ali je bilo jaako bolno :(
Nakon toga, kad god se prehladi spomene da ga je zignulo u nozi .

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu malena_t)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Ortoped
9.11.2013 8:40:02   
malena_t
Ne pije. U prvoj sedmici kad se pojavio bol pio je dalsy i bili hospitalizovani pet dana. Onda sedam dana mirovanja kod kuce, pa jos sedam. Bol i dalje prisutan na rotaciju nogice...Strah me da nije sta ozbiljnije, a moze biti kad bol ovako dugo traje...

_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Ortoped
9.11.2013 18:04:50   
dinaa

IZVORNA PORUKA: Romali


IZVORNA PORUKA: malena_t

Pozz svim forumasicama starim i novim posto me nije dugo bilo na RR. Molim vas mame cija su djeca imala koksitis, koliko dana je trajalo, jel duze od sedam? Hvala


Kod nas je trajala kratko, samo 3 dana, ali je bilo jaako bolno :(
Nakon toga, kad god se prehladi spomene da ga je zignulo u nozi .

Isto ovako i kod nas,jos moj sin aktivno trenira fudbal i kad se preforsira zali se na bol u noziuser posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Ortoped
9.11.2013 19:31:10   
vila_7
Kada se moze znati da dijete ima ravna stopala? I kako? JA mislim da moja starija cerkica (3 god) ima. Al ne znam da li bih j uopce vodila, jer ja sam nasljedila to od djeda, ona vjerovatno od mene. Nosila sam uloske cijelo djetinjstvo , cak i ortopedske cipele a stopala su i dalje ravna da ravnija ne mogu biti user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Ortoped
9.11.2013 21:26:24   
Adana
Mislim da se vec oko 3-ce godine moze vidjeti, ali nije kasno otici ni kada bude imala 4 ako nije neki bas vidno izrazen deformitet koji joj otezava hodanje i sl. :)
Pogledaj kada stoji jeli joj stopalo ''zaljepljeno'' za tlo, onda kada gledas odozada dok su nogice skupljene da li joj one tetive od peta idu unutra...

Mozda da je odvedes na pregled, cisto informativno. ;) Ako budu trebali ulosci oni su tu vise da dijete ne bole noge i ledja... A vjezbice su tu da joj pomognu da ojaca stopala ne bili se deformacija ispravila.

Mozes i sama vidjeti kakvo je stanje, namazes joj tabane vodenim bojama ili vodom pokvasis i da stane na papir. ;)

Asja ima spusten svod stopala, a otisak joj je OK. Nosi ortopedske uloske vise radi toga da je en bi sta bolilo. Iako se nije mnogo zalila. Povremeno radimo vjezbe, nismo bas disciplinovani. Mada kaze dr da ima napretka i da je stanje bolje. :)

< Poruku je uredio Adana -- 9.11.2013 21:28:25 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Ortoped
15.11.2013 11:32:00   
škorpija
Ženice, prijateljici iz drugog grada hitno treba privatni ortoped u sarajevu, ima li ko kakav prijedlog

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Ortoped
15.11.2013 12:56:05   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: škorpija

Ženice, prijateljici iz drugog grada hitno treba privatni ortoped u sarajevu, ima li ko kakav prijedlog



Ismet Gavrankapetanović nema boljeg od njega, treba li ti broj

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Ortoped
28.12.2013 10:27:24   
Maya_K
Da li mi može neka mam čije dijete nosi uloške objasniti kakvi su to ulošci?
Evo moje iskustvo:
Ja sam malo zbunjena, bili smo kod ortopeda, koji je samo površno iz cca3-4m daljine pogledao moje dijete i rekao (diag.pedes planovalgi) djetetu su potrebni ulošci koji se rade na mjeru u Zenici imate 4 ort.radnje koje imaju ugovor sa FZZ otiđite ovjerite ovaj papir i potpuno su besplatni ulošci -to je sve izgovorio u mili secundi u jednom dahu- i ispratio nas napolje, ja sam ostala user posted image user posted image user posted image user posted image paf, hej kao na traci, a baška što smo ga čekali 2 debela sata..uglavnom katastrofa.
U Doboju nađem firmu Bauerfeind koja se bavi ortopedskim pomagalima, kod njih sam otišla i on je samo iscrtao na jednom papiru dječije stopalo-tj. da ima veličinu stopala, i to je to. Ulošci 35,00 KM i svaki utorak je isporuka, navodno se rade u B.Luci.

Eh sad mene interesuje-jel to to? Jel to uložak koji je odgovara mom djetetu? Ja sam uvijek zamišljala da ide otisak u gips i da je taj uložak "specijalniji", šta znam, zaista se ne razumijem u to. user posted image Ako može mama koja je radila otiske ili neka kojoj je to profesija, da mi kaže je li to to? user posted image

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Ortoped
28.12.2013 10:44:31   
Hanady RR
Nama su uvijek radili otisak u pjenici i na osnovu toga radili uloške...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Ortoped
21.10.2015 12:05:18   
mamin_djecak
Dižem temu :)

Da li je neko vodio dijete kod ortopeta u Opću/Vojnu bolnicu? Kakav je doktor? Da li se puno čeka? Do koliko sati se primaju pacijenti?
Naime, primjetila sam da moj 3,5godišnji sin kada hoda krivi noge prema vani i tražila sam od pedijatrice uputnicu za ortopeda i ona mi je rekla da ga odvedem gore.
Da li je se neko susreo da ovakvim problemom? Možda da ga odvedem negdje privatno?

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Ortoped
21.10.2015 12:08:23   
salmy

IZVORNA PORUKA: mamin_djecak

Dižem temu :)

Da li je neko vodio dijete kod ortopeta u Opću/Vojnu bolnicu? Kakav je doktor? Da li se puno čeka? Do koliko sati se primaju pacijenti?
Naime, primjetila sam da moj 3,5godišnji sin kada hoda krivi noge prema vani i tražila sam od pedijatrice uputnicu za ortopeda i ona mi je rekla da ga odvedem gore.
Da li je se neko susreo da ovakvim problemom? Možda da ga odvedem negdje privatno?


grozan je ortoped user posted image cekas do besvjesti ..djeca nemaju prednost...znaci uzas...u jednom hodniku su polomljeni ljudi noge ruke vratoviuser posted image

mi smo sve prosli i ne bih vise da nikad stopala ne ispravi svadjaju se..ma strava

ali prije nego odes trebala bi otici pedijatru da ti da uputnicu...bez nje si mrtva..mislim kad gored odes svakako si tacuser posted image

sretno ti

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Ortoped
21.10.2015 12:14:24   
mamin_djecak
Jao ne mogu da vjerujem ( ma mislim mogu vjerovati-tako je gdje god odes)

Nego, zar nisu djeca posebno? Znas li mozda do koliko rade? Treba li termin uzeti? user posted image
Imas li neki prijedlog kod koga privatno da se ode?

Hvala u svakom slucaju

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Ortoped
21.10.2015 12:20:05   
salmy

IZVORNA PORUKA: mamin_djecak

Jao ne mogu da vjerujem ( ma mislim mogu vjerovati-tako je gdje god odes)

Nego, zar nisu djeca posebno? Znas li mozda do koliko rade? Treba li termin uzeti? user posted image
Imas li neki prijedlog kod koga privatno da se ode?

Hvala u svakom slucaju

moras imati uputnicu od pedijatra..i nazoves ih cini mi se ponedjeljkom ili srijedom da ti putem tel..da terminuser posted image bice brzo nekih 20 dana do mj...eh kad dodjes gore atrebala bi do 11 jer dalje ne primaju knjizice bez obzira jesi li narucena

i kad ti uzme knjizicu sjedes ako imas gdje i cekas....
ja sam zadnji put poludila 45 minuta cekala..i vrisnula jer djeca imaju prednost...gdje me 123454 polomljenih ljudi mrko pogledalo ko veli.sta ces ti to?

elem primili su nas ...zavrsili pregled i cekali opet u hodniku da nas prozove i da nalaz..nekih 15 minuauser posted image

(odgovor članu mamin_djecak)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *