|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 22:47:34   
Lavica28
Super tema i moja vjecita dilema :)
Tata mi je jedinac, ja sam jedinica, a za sada i moj sin (dakle nasljedno user posted image ). Meni nko ko ima brata/sestru ne vjeruje da mi iskreno nikada nije nedostajao taj odnos, ali vrlo je to jednostavno, kad nekoga nemas i nisi ga upoznao, nema sta da ti fali. Odrastas u malo drugacijim okolnostima, naucis biti samostalan, sto neko rece nezahvalno je generalizirat na osnovu toga, mozda je do horoskopa :) ali ja sam stvarno imala kvalitetan, posvecen odgoj, osjecala sam sigurnost i stekla samopouzdanje, danas mi roditelji nisu nista manje autoritet nego kad sam.bila dijete, uvijek sam bila omiljena u drustvu sto je mozda uzrokovano i mojim trudom da dobijem naklonost drugih zbog nedostatka brata sestre ali ko zna....Razumijem svakog ko se odluci na vise djece, ali i onog ko ostane na jednom i ostro osudjujem obicaj naseg naroda da se petlja u takve vrste odluka koje odredjuju uveliko tvoj nacin zivota, kao da su one potpuno trivijalna stvar poput gdje ici na ljetovanje...kod nas se nazalost stvorio standard dvoje djece i to je kao pravilo, ne pita te niko je li to zelis, a sto je najvaznije, da li to mozes (ne mislim bioloski, nego prihicki i fizicki izdrzati), al u svakom slucaku ako nemas dvoje, onda si bez sumnje sebicna.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 22:50:20   
teacher75
znate mene kakva sam. niti sam sebicna nit egoistauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu magicalani)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 22:53:54   
Galicia
Uci se dijeliti sa svima u zivotu a ne samo sa bracom i sestrama.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 22:54:30   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

znate mene kakva sam. niti sam sebicna nit egoistauser posted image

pa sad...
svako ima svoju definiciju user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 22:58:06   
teacher75
imam par osoba u okruzenju koje su bas egoisti. ti ce sebi nagodit i preko leseva. samo kako oni hoce. nema kompromisa. tolerancija nula bodova. a nisu jedinci

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:04:05   
Lavica28
Mene nerviraju bas stereotipi a.ovaj je jedan od najpoznatijih, jedinci su razmazeni...ljudi to izgovaraju kao mantru, a ne razmisljaju malo dublje analizirajuci primjere iz okoline, kao npr Tiki :)
Sta uopste znaci razmazenost djeteta? Je li se to mjeri kolicinom ljubavi i paznje (koju po teoriji nepodijeljenu dobiva jedinac) ili kolicinom igracaka u posjedu (kojih po teoriji jedinac ne mora da dijeli) ili ispadima gicanja za neispunjenje zelje u djetetovom ponasanju. Sve ovo po mom misljenju zavisi iskljucivo od nas roditelja i odgoja koji primjenjujemo, bez obzira koliko djece imali.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:12:50   
teacher75
ja sam razmazena u smislu da mi se ugadjalo i tetosilo al bezobrazna nikad nisam bila. ugadjalo mi se u smislu da je moje bilo samo da ucim, da nisam imala drugih obaveza u zivotu. nisam morala brinuti o mladjem bratu il sestri, nisam imala nikog da od njega nasljedjujem odjecu i igracke i da ih dijelimuser posted image nisam imala brata il sestru da se svadjam s njim i prepirem pa mozda nisam ni naucila na svadje i povlacim se brzo u konfliktnim situacijamauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lavica28)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:14:27   
teacher75
a evo bas mi pade na pamet 5-6 egocentrika i nijedno nije jedinac/ jedinicauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:19:16   
magicalani
A da mi neko hoce objasniti, ako kazete da se na vise djece ljubav ne dijeli nego mnozi, kojom to onda logikom jedinci dobiju vise te ljubavi?

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:19:22   
Hanady RR
evo beba je u želji da taj stereotip neki koji je više u zraku bio nego napisan na temi obori izrekla netačnost generalizirajuću drugu skupinu, djecu iz višečlanih porodica...
zato se i šalim sa njom...

ja ne smatram da se muška i ženska djeca drugačije odgajaju i ne smatram da se jedinci ili mi iz višečlanih posbeno odgajamo...
smatram da koji te roditelj zapadne tu si gdje siuser posted image

ja kako tiki reče znam egocentrike strašne...uh kakavu ja znam...a iz porodice gdje ih je troje...
nema tu pravila....


ali biti sma je meni u durgom smislu žao...možda pogrešan izbor rječi žao al eto uklapa mi se saduser posted image
ako nešto roditeljima maldim bude ostaneš sam...nemaš nikoga svoga i tako...
šta znam mm je imao takvu situaciju...
mnogo lakše su to podnijeli jer ih je bilo više djece...
svi su tu tetek, amidže , dajdže...al na kratko brat i sestra i sestra i sestra i brat i brat opet su nešto drugo....


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:19:47   
Galicia

IZVORNA PORUKA: teacher75

a evo bas mi pade na pamet 5-6 egocentrika i nijedno nije jedinac/ jedinicauser posted image


Tu sam.user posted image
Jer sam bila jaaaaaaaaaaaako ljubomorna na brata kad se rodio. Svu ljubav sam usmjeravala na sebe.
Ali ja to vidim kao gresku roditelja koji nisu znali balans naci.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:25:54   
Galicia

IZVORNA PORUKA: magicalani

A da mi neko hoce objasniti, ako kazete da se na vise djece ljubav ne dijeli nego mnozi, kojom to onda logikom jedinci dobiju vise te ljubavi?



A brate i ta rijec jedinac bas djeluje jadno.
I mislim da su ga izmislili ljudi koji nemaju pametnijeg posla. A samo gora rijec od ove je kad se ta ista rijec jedinac iskoristi u familiji od 5 kcerki i 1 sina pa je eto on jedinac, ili obrnuto ako je curica upitanju.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu magicalani)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:26:18   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: magicalani

A da mi neko hoce objasniti, ako kazete da se na vise djece ljubav ne dijeli nego mnozi, kojom to onda logikom jedinci dobiju vise te ljubavi?


ta krilaiica je u smislu nas koje jesmo imale strah kako ću nekoga voljeti kao svoje prvorođeno...
to je teško objašnjivo zaista...
ja sma imala tu situaciju, a zanjela sma drugu svjesno...
kako ću ja nekoga voljeti ko moju H...
i onda se desi to...nisam ja svoju količinu ljubavi podjelila na njih dvije nego smo je umnožili....
ništa manje ja ne volim moju H u odnosu na F ali moraš biti relana da pažnju koju poklanjaš samo jednom djetetu i kada tu pažnju djeliš na njih dvoje ili troje u isto vrijeme....nije isto baš...
ima rpoditelja koji tada naparve greške ...nekom djetetu ostanu naklonjeniji, neko dijete favorizuju itd...
i to nije dobro...
a treba izbalansirati zasigurno nije lako...





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu magicalani)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:28:13   
teacher75
slazem se s hanady. kao sto vec sam napisala uhvati me tuga kad pomislim da mi mame nece bit jednog dana a nemam ni brata ni sestreuser posted image kad sam bila mladja nisam o tome razmisljala. cak mi je cesto bilo drago sto sam jedinica

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:28:46   
ananas_ze
i ja sam u majke jedina od sve djeceuser posted image



_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:30:46   
Hanady RR
i isto tako ne dozvoljavam da iko mi spočita kako svoje dijete jer mu je jedinac voli više nego ja svoju djecu...
dođe mi zaista da nabavim neki aparat da dokažem da ja svoju djecu volim...srcem svim i svime onim oko srca...
al eto ne radim ti, nema aparatauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:34:50   
teacher75
nad jedincem se definitivno vise strahuje. zato cesto i budu razmazeni i nesamostalni. sjetimo se i mi dok smo bile majke samo jednog djeteta kako smo vise strepile nad njim nekako. a onda kad smo rodile drugo, malo smo se opustile i drugacije gledamo na neke stvari. nije paznja 100% usmjerena na jedno dijete. mene mama cesto iznervira zbog toga sto je previse briznauser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 11.11.2015 23:36:17 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:35:14   
teacher75
.

< Poruku je uredio teacher75 -- 11.11.2015 23:36:47 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:36:00   
Visnja RR
ja sam jedino dijete mojih roditelja ...kao sto je i moje dijete jedino dijete svojih....
šta nam fali ?? ništa user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:36:41   
magicalani
Ma ne znam sta da vam kazem. Svako normalan voli svoje dijete, pa imao jedno ili petoro. A ne dam da mi se kaze da nesto kvarim dijete jer ga imam jednog. Svakako danas nazalost niko nema dovoljno vremena da provodi s djecom, mozda je bas u tome i problem. Ja sam bila trudna i prije i poslije sina i nije mi palo na pamet hocu li koga manje ili vise voljeti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:39:57   
Medić*

IZVORNA PORUKA: Lavica28

Mene nerviraju bas stereotipi a.ovaj je jedan od najpoznatijih, jedinci su razmazeni...ljudi to izgovaraju kao mantru, a ne razmisljaju malo dublje analizirajuci primjere iz okoline, kao npr Tiki :)
Sta uopste znaci razmazenost djeteta? Je li se to mjeri kolicinom ljubavi i paznje (koju po teoriji nepodijeljenu dobiva jedinac) ili kolicinom igracaka u posjedu (kojih po teoriji jedinac ne mora da dijeli) ili ispadima gicanja za neispunjenje zelje u djetetovom ponasanju. Sve ovo po mom misljenju zavisi iskljucivo od nas roditelja i odgoja koji primjenjujemo, bez obzira koliko djece imali.


Tacno lavice.



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Lavica28)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:44:12   
Galicia

IZVORNA PORUKA: teacher75

nad jedincem se definitivno vise strahuje. zato cesto i budu razmazeni i nesamostalni. sjetimo se i mi dok smo bile majke samo jednog djeteta kako smo vise strepile nad njim nekako. a onda kad smo rodile drugo, malo smo se opustile i drugacije gledamo na neke stvari. nije paznja 100% usmjerena na jedno dijete. mene mama cesto iznervira zbog toga sto je previse briznauser posted image



Eto, aja vise poznajem djece jedinaca koji su samostalniji i snalazljiviji od djece koje imaju brace i sestre. Ali to sve ide pod psiholoski profil roditelja, nikako pod djecu.
Ko skonta, skontace.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:44:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: magicalani

Ma ne znam sta da vam kazem. Svako normalan voli svoje dijete, pa imao jedno ili petoro. A ne dam da mi se kaze da nesto kvarim dijete jer ga imam jednog. Svakako danas nazalost niko nema dovoljno vremena da provodi s djecom, mozda je bas u tome i problem. Ja sam bila trudna i prije i poslije sina i nije mi palo na pamet hocu li koga manje ili vise voljeti.



ja nisma imala postoprođajnu depresiju kao neke žene...pa se opet nisma čudila kako ne žele da vide svoju bebu i maze je i mirišu kao ja svoju...


i razmažen i osjećajniji ili onaj kojem se više pažnje poklonilo ili mu prošlo nešto što drugom djetetu nije ne znači da je pokvareno dijete...
ono je samo drugačije u tom trenutku od onoga sa kojim se uspoređuje...
a takvo drugačije može biti i iz višečlane porodice...
i nadalje to uopće ne mora biti nešto pogrdno...


user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu magicalani)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:45:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja sam jedino dijete mojih roditelja ...kao sto je i moje dijete jedino dijete svojih....
šta nam fali ?? ništa user posted image

Zašto na ovoj temi sada branite jedince...ja ne vidim da je njih neko napaouser posted image

azraa je baš divno temu postavila...
ovo je sda bezveze user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 23:46:44   
Visnja RR
ma ne branim uopšte ...samo konstatujem.... tema je MI jedinci pa prijavih nas dvije user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *