|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
13.8.2010 23:11:03   
Visnja RR
uh kako ih mrzim...nekad davno ih je bilo u maminoj zgradi...
mogu se zavuci u drvene stokove i izleci jajasce  cak u supljine izmedju drveta i kljucaonice... ma uzas... jako ih je tesko ukloniti...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
13.8.2010 23:51:48   
leona81
mi smo ih istrijebili iz kuce ali ih na terasi ima dosta...dolaze iz napustenih prostora, posipalo smo svacim ali ih i dalje ima i razmnozavaju se ko ludi fuj

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
14.8.2010 9:01:21   
Atarka
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

uh zeznuto....
naime pogledajte ipod frižidera i štednjaka...
oni vole toplo i tu se razmnožavaju jako brzo...

sanitarci su najbolja varijanata...ali tada moraš znati da i nakon njih imaš rizik pojave istog ako živiš u zgradiuser posted image

čini mi se 1,5 Km po m2 je radio Kristal....i da najvažnije najmanje 24 sata van tih porstorija boravit...ne samo djeca nego i odrasli.



Zivim u zgradi, na zadnjem spratu. Mozda su mi dosli s tavana user posted image
A to da moram ici van stana na dan-dva ako sanitarci budu prskali, nisam znala. Gdje da idem? Nemam ovdje nikoga, jedino u hotel ako do toga dodje, ne daj Boze!

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
24.10.2010 11:05:13   
Lokwa
Mi smo u stanu imali male FARAONSKE MRAVE (sitni žuti). Ni komadić hrane nije smio biti ostavljen u kuhinji a bilo ih je i u garderobi i WC-u. Riješili smo ih se tek nakon što smo kupili "FARACID" (narandžasta boca sa crnim gornjim dijelom za raspršivanje). Naprskao sam cijeli stan, našao im gnjezda (u ukranim lajsnama u kuhinji, u garderobi, u kutiji lijekova itd. I više ih nikada nismo vidjeli. Ima ga kupiti u Blažuju u poljoprivrednoj apoteci a mislim i u Merkuru na Stupu. Kada ih vidite da hodaju ne ubijajte ih rukom ili nečim sličnim jer samo jedan dio izviđača izlazi iz gnjezda i ukoliko se oni ne vrate kolonija se dijeli na dva dijela tako da pravite veći belaj. Kada sele ili se dijele vidjećete malu armiju i veliku debelu maticu kako je prate a osim toga matica je znak da ste našli gnjezdo (veća je i ima crno dupe). Nadam se da će Vam ovo biti od koristi!!!

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:15:52 >

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
24.10.2010 13:30:12   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Lokwa

Mi smo u stanu imali male FARAONSKE MRAVE (sitni žuti). Ni komadić hrane nije smio biti ostavljen u kuhinji a bilo ih je i u garderobi i WC-u. Riješili smo ih se tek nakon što smo kupili "FARACID" (narandžasta boca sa crnim gornjim dijelom za raspršivanje). Naprskao sam cijeli stan, našao im gnjezda (u ukranim lajsnama u kuhinji, u garderobi, u kutiji lijekova itd. I više ih nikada nismo vidjeli. Ima ga kupiti u Blažuju u poljoprivrednoj apoteci a mislim i u Merkuru na Stupu. Kada ih vidite da hodaju ne ubijajte ih rukom ili nečim sličnim jer samo jedan dio izviđača izlazi iz gnjezda i ukoliko se oni ne vrate kolonija se dijeli na dva dijela tako da pravite veći belaj. Kada sele ili se dijele vidjećete malu armiju i veliku debelu maticu kako je prate a osim toga matica je znak da ste našli gnjezdo (veća je i ima crno dupe). Nadam se da će Vam ovo biti od koristi!!!


Mozes li mi blize objasniti da li od  koristenja ovog sredstva postoji opasnost po djecu tj. smije li se koristiti u stanu kome borave djeca ili je bezopasan za ljude.
Ja tj,citava zgrada ima problema s tim mravima.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:16:08 >


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lokwa)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
24.10.2010 14:41:09   
Anoniman
ja imam pitanje
postoji li "misolovka" koja ne ubija? nesto poput vrse za ribe...i ako da, gdje ima za kupiti?

imamo na vikendici podstanara malog, slatkog puha...a ja nedam mami da ga ubijeuser posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:16:29 >

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 131
   RE: kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.11.2010 12:31:46   
draga dusa
pozdrav i selam svima!
eh,ova tema mrava me je podsijetila na jednu prijateljicu ,koja je zivela doduse u kuci,ne u stanu,ali je imala mrava.
posto joj je bilo zao ubijati njih ona je trpela i trpela i na kraju samo ,kaze stala i u ocaju se obratila njima,mravima,-kaze:tako vam Allaha idite iz moje kuce gdje god,samo me ostavite na miru stvarno mi smetate !!!user posted image user posted image user posted image
ali mravi su otisli!!!!!user posted image user posted image user posted image
eto i takvih nacina ima!

< Poruku je uredio draga dusa -- 23.11.2010 12:32:58 >

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.11.2010 13:04:30   
Dalil@
Evo i mene na ovu temu, nazalost user posted image Imam problema sa ovim mravima. I jos jedna info vezana za njih - ujedaju user posted image Bas nezgodno gricnu...Najvise me strah zbog djece. Malecki puze a njih garant ima i po podu.

Strasno vole hljeb a ne vole slatko...Zaprasila bih ali, isto kao i koka, dvoumim se zbog djece. Ne znam sta da radim..user posted image

Mada se sjecam, prosle godine su se bili pojavili i bilo ih ok mjesec-dva nakon cega su misteriozno nestali...cijelu godinu sam bila rahat i evo ih opet.
Koliko sam upratila, pojavili su se u istom periodu kao i prosle godine..
Sve se nadam da ce sami otici user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:16:48 >


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Lokwa)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.11.2010 13:06:13   
Dalil@
OT: Selam i tebi draga dusa user posted image

Morat cu iskusati i ovaj nacin, aBd ;) Moram priznati da jos nisam user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:17:11 >


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.11.2010 15:16:12   
iv@ncica
imas  kucice  raid za  mrave...pravo  dobre...u roku 48h  te  spase..a nisu  na  dohvat djece,,,imas  u  dm-u  cak..u svim  vecim trgovinama  te u  sjemenarnama...nama svake  god.u  isto  vrijeme pomazu..stavim    sakrijem  po jednu  kucicu u razlicite  djelove stana..ispod  kuhinje  gdje najvise idu islll,  a  nisu  na  dohvat  djece i  otrovj je  unutra tako  i da  dirnu  kucice  ne mogu  ga  pojesti  i  sl..  te  vrijede  3  mjeseca  i  dosta

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:15:36 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.11.2010 15:21:12   
Dalil@
iv@ncice, zahvaljujem na pomoci user posted image Nisam se sjetila tih kucica. Budem probala, aBd.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:15:17 >


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.11.2010 15:21:13   
Anoniman
mravi bjeze od praska za pecivo ko od kuge...probajteuser posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:14:33 >

(odgovor članu iv@ncica)
  Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
23.11.2010 15:23:12   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: dadada

mravi bjeze od praska za pecivo ko od kuge...probajteuser posted image


Ja sam prosle godine u kuhinji koristila limunov sok...i djelovalo je. Medjutim, to sam mogla koristiti samo na plocicama gdje im je bila putanja. Nema sanse da citavu kucu poljevam limunom user posted image Bas cu pokusati i pec. prasak, dadada user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 23.11.2010 15:53:41 >


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
25.11.2010 20:54:39   
draga dusa
ja,draga probaj-ali sa jekinom -tu bas izgleda jaka zelja kod zene bila!!!
IZVORNA PORUKA: Dalil@

OT: Selam i tebi draga dusa user posted image

Morat cu iskusati i ovaj nacin, aBd ;) Moram priznati da jos nisam user posted image



< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:11:18 >

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
25.11.2010 20:59:07   
koka i po
Meni kucice za mrave nisu pomogle.
Hranili se jarani tri mj. i jos pozvali drustvo da se pocas_te user posted image -
Helem i dan danas mirno i dostojanstveno set_aju po mojoj kuci user posted image .

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:10:55 >


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
25.11.2010 21:00:28   
klemzi
IZVORNA PORUKA: koka i po

Meni kucice za mrave nisu pomogle.
Hranili se jarani tri mj. i jos pozvali drustvo da se pocas_te user posted image -
Helem i dan danas mirno i dostojanstveno set_aju po mojoj kuci user posted image .
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:10:27 >


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
25.11.2010 22:03:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: koka i po

Meni kucice za mrave nisu pomogle.
Hranili se jarani tri mj. i jos pozvali drustvo da se pocas_te user posted image -
Helem i dan danas mirno i dostojanstveno set_aju po mojoj kuci user posted image .
tako i treba...suzivot, tolerancija i drugarstvouser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:10:07 >

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
25.11.2010 22:05:07   
teacher75
ispravite gresku u naslovu please!!! bode mi ociuser posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:08:37 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Kako se rijesiti podstanara- mrava??
25.11.2010 22:09:19   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

ispravite gresku u naslovu please!!! bode mi ociuser posted image

najbolje bi bilo da ovlaštenom modreatoru pošalješ PP i ukažeš na eventualni porpust...jer ovako nije sigurno da će primjetiti tvoju molbu.
Ovaj put ja ću prenijeti za isparavk...a ubuduće da znaš metod koji će biti brži i efikasniji.user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 25.11.2010 22:11:50 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Kako se rijesiti podstenara- mrava??
25.11.2010 22:11:00   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

ispravite gresku u naslovu please!!! bode mi ociuser posted image

najbolje bi bilo da ovlaštenom modreatoru pošalješ PP i ukažeš na eventualni porpust...jer ovako nije sigurno da će primjetiti tvoju molbu.
Ovaj put ja ću prenijeti za isparavk...a ubuduće da znaš metod koji će biti brži i efikasniji.user posted image


hvala, a mozes li mi reci gdje pise ko su moderatori za odredjene teme? ne znam gdje se to nalazi


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Kako se rijesiti podstenara- mrava??
25.11.2010 22:13:44   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

ispravite gresku u naslovu please!!! bode mi ociuser posted image

najbolje bi bilo da ovlaštenom modreatoru pošalješ PP i ukažeš na eventualni porpust...jer ovako nije sigurno da će primjetiti tvoju molbu.
Ovaj put ja ću prenijeti za isparavk...a ubuduće da znaš metod koji će biti brži i efikasniji.user posted image


hvala, a mozes li mi reci gdje pise ko su moderatori za odredjene teme? ne znam gdje se to nalazi


evo gore u vrhu na lijevoj strani ispod moja ringeraja imaš lokacija...Forum...porodični život...savjeti za domaćice...tema...
klikni na porodični život...
doći ćeš na tabelu gdje u  desnoj trećoj koloni imaš imena moderatora zaduženih.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Kako se rijesiti podstenara- mrava??
1.1.2011 23:23:20   
Dzenana_G
Mi imamo problem sa zohrima.
Do sada smo stavljali kucice i ono nesto zuto. Posipali smo jednom i oni prahom neo- nesto user posted image Jednom smo dobili i onu tecnost sto prskaju oni iz deratizacije, ali nista nijepomoglo. po nekada bi se smanji njihov broj, ali nikako da se uklone skroz. Vjerovatno dok se svi stanari ne angazuju nista od toga.
Ali mene interesuje da li, ako ja pospen oni prahom na mjesta gdje beba nemoze doi do njega, on moze imati ikakav stetan uticaj na bebu?


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Kako se rijesiti podstenara- mrava??
26.6.2013 11:44:27   
elmaL
Vidim da su postovi malo zastarjeli, a meni treba pomocuser posted image
Naime u djecijoj sobi gdje Emin spava, pojavili se mravi, ali ja sam ih jednom slucjano primjetila, jer su toliko sitni da se moras sageti da ih vidis, i malo idu na crvenkasto, nisu klasicni mravi.

Izlaze iz coska pored parketa, s tim da dolaze sa balkona, jer na istoj toj strani zida s vanjske strane je balkon i ima ih tona, ima cvjetnjak i zemlja. Sad ne znam šta da radim, jer je to njegova soba, ne bih bas neke hemikalije tu stavljala.
A sinoc ga mi posli leci i slucajno bilo upaljeno svijetlo u sobi, vecinom ga legnemo u polumraku da zna d aslijedi spavanje, ja pogledam kad u krevecu na mjestu gdje mu je glava neke tackice, kad 4-5 mravicauser posted image joj kako sam se nasekirala, zamislite da smo ga legli a da ih nismo primjetili...jojuser posted image

kako da ih se rijesim user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Kako se rijesiti podstenara- mrava??
31.7.2013 9:26:38   
aidana
Da li ima neko preporuku za dezinsekciju, neki broj da mi se posalje na pp?
Ja sam radila dezinsekciju prije 7 godina i do prije par mjeseci sam bila relativno mirna, samo povremeno se znao pojaviti koji zohar. Medjutim posljednjih mjeseci se ne moze vise zivjeti u tom stanu. Pobjegla sam kod mame i tate jer sam mislila da cu poludjeti. user posted image Po citav dan samo cistim, brisem i vrebam a navece cim padne mrak vise ne smijem uci u kuhinju. Svi moguci raidovi, kucice pa cak i pest reject(po kojem hodaju) nista ne pomaze.

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Kako se rijesiti podstenara- mrava??
31.7.2013 9:36:41   
elvy
Neznam koliko ce vam pomoc al moj savjet vam je da kupite sebi Akvacid i njega koristite na prozore,balkone znaci komplet naprskate sa vanjske strane...ili neopitroid alfa.....a za u kucu neopitroid plv....nije otrovan...dezinsekcija jednog stana ako zivite u zgradi je samo bacanje para...jer ce vam se opet od komsije uselit neko....da bi bilo uspjeha u tome mora se cijela zgrada ocistit.....

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *