|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 0:00:28   
dana3
Semir Osmanagic koji je zivio u Americi i tamo studirao iste

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 0:02:25   
adannn
Aha eh taj čiko je i bio gost kod Batkauser posted image user posted image
Ok svakom svoje mišljenje,ali meni čisto ko suzauser posted image


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 0:04:35   
dana3
citam evo neko pismo dipl .ing iz banjaluke koji je isto tako zakljucio d abi ih moglo biti sedam

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 0:07:44   
adannn
Prof.dr. Swellim: "Postojanje bosanskih piramida je neupitno i neosporivo" user posted image Postojanje bosanskih piramida je neupitno i neosporivo. Onaj koji tvrdi da u Visokom nema piramida taj ne poznaje karakteristike piramidalnih struktura, kazao je danas na konferenciji za novinare upriličenoj u povodu održavanja Prve međunarodne konferencije o Bosanskoj dolini piramida (ICBP) predsjednik ICBP-a, trostruki doktor nauka prof. dr. Nabil Swelim.
Swelim je istakao kako se piramide nisu gradile samo u Egiptu. "Većina ljudi na pomen piramide odmah misli na piramide u Egiptu. A piramide su građene svuda, na svim kontinentima osim u Australiji. Ono što sam naučio u toku svog naučnog vijeka je da svaka piramida ima svoje osobenosti i karakteristike. To važi i za piramide u Egiptu, piramide u Meksiku, Kini i naravno piramide u Bosni i Hercegovini", kazao je Swelim. Konferenciji koja će biti održana od 25. do 30. augusta prisustvovaće više od 45 stručnjaka iz BiH, Evrope i svijeta. Swelim je kazao da, iako su u više navrata upućeni pozivi oponentima Projekta istraživanja Bosanske doline piramida, oni se nisu odazvali. "Ako neko osporava postojanje piramida onda za to mora imati valjane naučne argumente. Sve ostalo je neprihvatljivo a apriori odbijanje ideje o piramidama u BiH potpuno nenaučno", istakao je Swelim. (FENA)

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 0:10:39   
dana3
to bas upravo citam

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 0:21:10   
Golubica
IZVORNA PORUKA: dana3

user posted image za ove kamene kugle kazu da su nadjene i u zavidovicima




Sto se kugli tice, u Maglaju ih je dosta pronadjeno. Koliko znam da je prva i pronadjena u Maglaju. U centru grada stoji jedna iskopana kugla, kao znamenitost.


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 0:28:06   
amarilis
Ma, zašto napadati???user posted image Svako ima pravo na svoje mišljenje... Ja se jako nadam da jesu... Pa, zamislite onda, molim vas... BiH bi bila možda kolijevka civilizacijeuser posted image (to je po procjeni koliko su piramide stare)... Pa, turizam, zanatstvo, poljoprivreda, rudarstvo... Ljudi moji, posla za svakoga, novca za svakoga... To bi bilo lijepo, jako, jako lijepo... Eh, samo sve i kada bi to bilo ja to sigurno neću dočekati!

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 8:21:00   
ena23
Bila sam proslog vikenda na piramidama... nismo isli na mjesta gdje su sonde (masili smo ih) nego u tunele... da vam kazem, tuneli su stvarni, znaci posotojao je neko ko je nekad ih iskopao, pa makar to i ne bile piramide ipak svjedoci da je postojala davna civilizacija i da su bili napredni i da je ako nista tu bio neki vid rudnika... eh sad... vodic- fini ciko koji nas je proveo kroz tunele- je tu samoinicijativno, da voda ljude i zaradi malo dzeparca... rekao nam je da su radovi na najvecoj, tzv piramidi sunca obustavljeni, ne da im ministarstvo da nasteved dalje zbog grada, tj. tvrdjave koja se nalazi na vrhu (a i ta tvrdjava je prica za sebe, niko ne zna cije je to bilo, sta je to, a tvrdjava na vrhu brda na koje se i danas dan tesko popeti pjesice, a kamo li gore nesto napraviti). kao dalja iskopavanja bi ugrozila tu tvrdjavu, srusit ce se... (nigdje veze, bar koliko sam ja vidjela, ali eto...)

a radovi na piramidi mjeseca se nastavljaju, medjutim svake godine moraju da obnavljaju dozvolu od ministarstva poljoprivrede i sumarstva, pa to potraje uvijek dugo...
eto tako.. to ej ono sto sam ja saznala u visokom...

uh sto ga ja oduzi...

a da moje misljenje- ja vjerujem da postoji nesto, ako i ne budu piramide, nesto sigurno jeste, sto ce svakako promjeniti historiju.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu amarilis)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 9:08:59   
leli§
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sjecam se cevapa kod faraona...a bilo je nesto i kod kleopatre... legende...

ja sam isla prije neke 3 godine cini mi se...bas onda kada se to tek pojavilo u javnosti. ja sam uvjerena da je definitivno nesto sagradjeno i prekriveno brdom...da li je piramida...ja mislim da cemo sa sigurnoscu moci reci da je to piramida onda kada se cijela gradjevina otkopa... sta god da je, mijenja puno toga. stranci dolaze polahko da vide sta je to, s tim da su radovi jos uvijek u procesu, nema se bas punoooo vidjeti (ima veliki dio ali nije bas jos za turisticke atrakcije) ja vjerujem da ce to postati jedno od "ust see" stvari u svijetu... ko nece doci na cevape kod faraonauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 10:55:19   
dana3
zamisli samo da ne moramo u egipat nego do visokog i nabavimo grbadeve hehehe

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 11:25:38   
ena23
Znate li onaj vic "mjenjam stan u Bosmalu za halu u visokom" user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 11:33:15   
dana3
moglu bi bas da se to i desi hahahha-svi egipcani se presele u bosnu,njihove piramide nisu vise interesantne hahha

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 13:43:30   
MELLI
IZVORNA PORUKA: Golubica

IZVORNA PORUKA: dana3

user posted image za ove kamene kugle kazu da su nadjene i u zavidovicima




Sto se kugli tice, u Maglaju ih je dosta pronadjeno. Koliko znam da je prva i pronadjena u Maglaju. U centru grada stoji jedna iskopana kugla, kao znamenitost.


Ne da GOLUBICA na Maglajuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Evo da se i ja pohvalim da i u Zavidovićima u centru grada,stoji jedna kugla kao znamenitost.Dosta ih je pronađeno u obližnjim selimauser posted image

< Poruku je uredio MELLI -- 19.5.2009 13:44:02 >

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 13:52:03   
MELLI
Misterija kamenih kugli
Utorak, 12 Maj 2009 user posted image Ni najveći umovi svijeta još uvijek nisu razriješili misteriju kamenih kugli koje su se pojavile u različitim dijelovima svijeta i to kao da su pale s neba! Tim fenomenom u posljednje vrijeme bave se i ezoteristi, ali bez nekih većih uspjeha. Tako se misterija nastavlja. Nepoznata i starost  BiH je  rekorder po brojnu neobičnih kamenih kugli, teških i po nekoliko tona. Otkrivene su i u Meksiku, SAD-u, Kostariki, Nepalu, Egiptu, Kazahstanu, Srbiji, Gruziji i Australiji i uglavnom su manje i lakše od onih iz naše zemlje. Primjerice, u Kostariki su nekoliko kugli izložili u Nacionalnom muzeju, a u Meksiku ih bogataši drže ispred svojih kuća kao – ukras. Naučnici se ne slažu ni u procjeni starosti kamenih kugli – dok jedni tvrde da su stare oko četiri hiljade godina, drugi kažu da su znatno starije – oko stotinu hiljada godina! Stručnjaci Univerziteta Njujork dugo su proučavali kamene kugle, koje su slučajno otkrivene, i nakon višegodišnjih analiza zaključili su da one nisu od materijala koji su bili dostupni ljudima!  Nove zagonetke  Tek to je izazvalo novu zagonetku, pogotovo kada su saopćili da u njima postoje čestice metala čija svojstva nisu razjašnjena. Strana štampa i specijalizirani stručni časopisi kažu da su naučnici  posebno čvrsti u stavu koji isključuje  svaku mogućnost da se radi o dijelovima stijena koje su vodeni tokovi nosili i zaobljavali pošto je utvrđeno da u tom slučaju ne bi imale ni pravilan oblik ni veličinu. user posted image Misterija kamenih kugli   U cijelu priču odmah su se uključili i alternativci sa svojim nevjerovatnim konstrukcijama i zaključcima. Tako jedni kažu da su kamene kugle djelo vanzemaljaca, drugi da  one podjesćaju na nebeska tijela i da su zapravo zvjezdani planetarij koji je izgradila neka nepoznata napredna civilizacija. Na sve nisu ostali po strani ni neki proroci koji tvrde da nepoznate kamene kugle najavljuju apokalipsu. Oni takve tvrdnje baziraju na poznatom „Kremanskom proročanstvu“ u kome se najavljuje „kamena kiša“ poslije koje dolazi smak svijeta, a spas će naći samo oni koji se u sudnjem danu nađu u blizini kugli.   Ubrzavaju puls i poremete san  Vlantin Glazkov, svjetski poznat stručnjak iz oblasti bioloških nauka, bavio se proučavanjem kamenih kugli i izjavio je da je uočio da se ljudima koji se nađu u njihovoj blizini ubrza puls i poremeti san. S druge strane, može se čuti mišljenje da kamene kugle imaju i iscjeliteljske moći - navodno postoje ljudi koji su se izliječili ili osjetili oslobađanje od napetosti.  Lopte od kamena na više od dvadeset mjesta u BiH  U posljednjih nekoliko godina, u našoj zemlji otkrivene su misteriozne kamene kugle na više od dvadeset lokacija. Najviše ih ima u okolini Zavidovića i Žepča, a samo u Dubokom potoku je nađeno preko 40 kamenih lopti. One najveće teške su po nekoliko tona. Nađene su i u blizini Maglaja, kod Teočaka, u Trnu i Slatini kod Banjaluke, kod Kaknja, kod Vareša... Kamene kugle iz BiH od augusta prošle godine proučavaju eminentni ruski stručnjaci i najavili su da će rezultate istraživanja predstaviti ovog ljeta.  Udruženje u Zavidovićima  U Zavidovićima je u junu 2006. godine osnovano Udruženje građana Kamene kugle, kao nevladina organizacija. Osnovni cilj ovog Udruženja je da zaštiti i sačuva lokalitet na kojem se nalazi najviše kamenih kugli u Evropi.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 13:59:51   
Anushka
Zanimljivo mi je ovo oko kamenih kugli, i jako mi se svidja, ali za piramide.. o Semiru Osmanagicu sam cula samo najgore iz akademskih krugova kada je tek krenula prica o ovome, nisam ih prihvatila odmah cekajuci da vidim rezultate a nigdje ih.. moje misljenje je da to stvarno jesu piramide ne bi se i poslije 3 godine postavljalo ovo pitanje. Smijesno je reci da nema para, kad je svijet pun instituta i fakulteta koji samo cekaju nova mjesta za iskapanje, a o organizacijama da ne govorim. A toliko studenata dolazi u Bosnu sa banalnim razlozima, koliko bi ih se tek sjatilo da odrade ljetnu praksu na iskopinama prvih evropskih piramida.. predugo traje ova farsa da bi je prihvatila ozbiljno.. iako bi naravno bilo divno da je istinito.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 14:41:48   
Anoniman
nešto ima, samo da li su to piramide... A iskreno mogu ih izgraditi za vrijeme koliko se otkopavaju.
Meni pozitivna priča radi turizma, interesovanja za BiH itd. A Semir mi je šuhveli, makar otkrio Ameriku.:)

(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: piramide u Bosni
19.5.2009 15:55:53   
dana3
pa bogami i da je priroda sta radila tesko da bi ovako.
i da je u bilo kojoj drugoj zemlji vec bi pomoc stizala iz svih krajeva svijet alai bosna pa ih briga.imaju i na ttanarifima i isti problem ko i kod nas.
a cude se svi ajojjjjjjj krivi toranj u Pizzi-dabogda se izvrnuo i bezveze je bas

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *