|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Brak u velikoj krizi
21.3.2018 12:20:28   
ziel
Ode post user posted image

Javio se. Izvinuo se.
Razmisljala sam puno i odlucila da neke stvari promjenim, takodje neke vase savjete sam usvojila. Nekako mi nije lako baciti sve u vodu. Iako, realno, dosta je losih dogadjaja iza nas, ne mogu da pustim...

Kao prvo, odlucila sam da mu za njegove vise nista necu govoriti, ni dobro , ni lose. Vise nece biti tema naseg razgovora. A sa njima cu da rjesavam stvari na licu mjesta. On nece ni znati. Odmah se to desilo jucer i prekjucer kada me je svekar pokusavao isprovocirati, lijepo sam mu sve rekla. A neke stvari me ne cuje, samo sebe cuje, pa vise se ne planiram zamarati time i iduci put kada spomene, samo cu reci TAKO JE.
Drugo, njega cu da stavim ispred svega. Znaci, tepacu mu, obasipati ga lijepim rijecima. Za kucu i neke promjene u kuci, vise necu spominjati ali cu se postarati da to sve sam uvidi i promjeni. user posted image
Trece, svojim roditeljima cu sto manje pricati o svom braku.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Brak u velikoj krizi
21.3.2018 12:35:44   
bejbibi
Ziel zelim ti puno srece draga ..da je jednostavno to bi se rijesilo davno al nije ..ti znas najbolje kako ces sta ces a za ovo sa roditeljima se slazem i to ti je najbolja odluka vjeruj .
Oni su njegovi roditelji i kakvi god da su kad to cuje iz tvojih usta autonatski mu se javi neka negativna reakcija prema tebi ..ja mislim da bi svi tako reagirali da nam supruznici pricaju lose o roditeljima.znam da ja bih .
I svoje sto manje uplici i ne pricaj im za svaku svadju ...nije lijepo fakat ...tako zet pada u njihovim ocima a ti ooet lijezes u isti krevet snjim.samo sebi pravis frku .
Bitno da znas da te oni podrzavaju i sve dok ne oslucis kakve drasticne mjere ne govori im sve sitnice .

I draga poslusaj me ...svaka promjena prvo polazi od nas samih .znaci prvo sebe mjenjamo da bi se neko promijenio prema nama.ne krivim te ni slucajbo ni zasta apsolutno .za to njegovo ponasanje nisi ti krivac i shvati to !!!! Moras to sa sobom da rascistis .
Znaci kad ti naredni put nesto kaze sto tj ne pase pokusaj iskulirat .udahni duboko izdahni i ne odgovaraj iz prve ...ako prebacuje krivicu na teb za nesto dovoljno je samo da mu kazes i ponavljas NISAM KRIVA i stavis velikuuuuuu tacku na to ..
Gledaj to ovako : kad ne odgovaras na svaku njegovu provokaciju shvati to kao svoju pobjedu .pobjedu da mu nisi dala to zadovolhstvo da te isprovocira , pobjedu da nisi djecu istraumirala ( jer bi on nastavio sa deranjem pa ti isto i eto djece u traumama) , pobjedu da si JACA od njega .po svemu ...tako gledaj na to ..
Ja se nadam da ces ovo usvojiti cisto radi sebe , da tebi bude ljepse i lakse ..a sve sto mozes sama uraditi i uticati na nesto uradi to tako :)
Nadam se da sam pomogla bar malo
user posted image user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Brak u velikoj krizi
21.3.2018 12:51:54   
ijaa
To ce biti tesko da primjenis, trebat ce ti vremena...ali sto manje znaju i tvoji i njegovi bolje cete funkcionisati...ja se pozelim pozalit nekome obicno svekrvi kazem ovaj tvoj dado treba na tvornicke....ovaki ti je i onaki ...kako manje uzimam njegove u usta puno bolje funkcionisemo on meni nikad nikog mog nije spomenio to sam shvatila poslije....i jednostavno iskljucila sam ih iz dosta toga kad me naljute poteudim se da to sumiram i da se ne svadjam s njim zbog toga! I sto kaze LTM da ne znam ti ko dodje ili da odemo negdje kada se mmi malo pokacimo to niko ne treba da primjeti! To treba znati kontrolisati jer osobama kod kojih si ili koje su ti dosle osjecaju veliku neugodnost i nedobrodoslicu

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Brak u velikoj krizi
21.3.2018 13:27:39   
ziel
Hvala vam..
Pokusacu da kada predvidim svadju da cu da se izgubim iz sobe, da ga ne vidim i ne cujem. user posted image to mogu. A ovo udahni presuti mislim da necu moci user posted image

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Brak u velikoj krizi
21.3.2018 14:08:23   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: aidana

Izvinite na upadu.
Alma imas pp

Ja sam svasta nesto napisala u odgovoru ali kao da nije otisla poruka. Izgubila se. Mozes li pogledati je li stigla. Ako nije da napisem ponovo.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Brak u velikoj krizi
21.3.2018 15:35:19   
aidana

IZVORNA PORUKA: Alma_27


IZVORNA PORUKA: aidana

Izvinite na upadu.
Alma imas pp

Ja sam svasta nesto napisala u odgovoru ali kao da nije otisla poruka. Izgubila se. Mozes li pogledati je li stigla. Ako nije da napisem ponovo.


Nisam dobila porukuuser posted image

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Brak u velikoj krizi
21.3.2018 16:41:12   
Galicia
ZIel, to sto ces se ti promjeniti ne mijenja se on.
On I dalje ostaje krkan.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Brak u velikoj krizi
22.3.2018 0:36:30   
manuela RR
Ziel ja ti isto zelim srecu...
Pokusaj jos i to...pa vidi...bitno je da mirne duse doneses odluku pa kakva god ona bila...
Ipak imate i dvoje male djecice...
Zbog njih vrijedi pokusati...
Premda iskreno mislim da i tebi nedostaje paznje pa i zbog toga je situacija jos gora...

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Brak u velikoj krizi
22.3.2018 8:11:45   
ziel
Slazem se i sa Galiciom i sa Manuelom. Ali sta sad mogu..... user posted image takva je situacija. Probacemo ovako pa....

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Brak u velikoj krizi
22.3.2018 8:13:21   
ziel

IZVORNA PORUKA: ijaa

To ce biti tesko da primjenis, trebat ce ti vremena...ali sto manje znaju i tvoji i njegovi bolje cete funkcionisati...ja se pozelim pozalit nekome obicno svekrvi kazem ovaj tvoj dado treba na tvornicke....ovaki ti je i onaki ...kako manje uzimam njegove u usta puno bolje funkcionisemo on meni nikad nikog mog nije spomenio to sam shvatila poslije....i jednostavno iskljucila sam ih iz dosta toga kad me naljute poteudim se da to sumiram i da se ne svadjam s njim zbog toga! I sto kaze LTM da ne znam ti ko dodje ili da odemo negdje kada se mmi malo pokacimo to niko ne treba da primjeti! To treba znati kontrolisati jer osobama kod kojih si ili koje su ti dosle osjecaju veliku neugodnost i nedobrodoslicu

On je sklon tome... tim ispadima pred gostima. Ali i to cemo promjeniti aBd. Moram ja zauzeti neki drugaciji stav jer ne pali onaj kojeg sam do sad imala. Ocito.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Brak u velikoj krizi
22.3.2018 9:02:31   
LieToMe RR
draga ziel to sto zelis da promjenis onaj dio sto se tice svekijevaca ti je najpametnije sto si do sad napisala user posted image
nema potrebe zaista da ti njemu prepircavas ko je sta rekao, uradio...pa niste djeca. odrasli ljudi koji imaju djecu.
ja hvala bogu nisam imala nikakvih problema ni sa svekrvom a jos manje sa svekrom ali ako i imam nesto da se "ne slazem" sa svekrvom ja i ona to rijesimo lijepo uz kafu mada ruku na srce moja svekrva nikad nece nesto uraditi ili dati djeci da jedu (tipa cips, smoki, sokic) a da me ne konsultuje tako da ja sa svekrvom zaista imam jedan predivan odnos pun postovanja
ali i da imam rijesila bih to sa njom a ne muzu govorila. ne mora on da zna ako se nas dvije nesto porjeckamo ili ako imamo razlicita misljenja. tako isto i muz. ima svoj sopstveni odnos sa mojim roditeljima u koji ja necu da ulazim. kad bih rekla bilo sta o njemu pred njima znam da bi oni stali na njegovu stranu jer on u njihovim ocima nije to sto bi ja govorila.

za ovo ostalo probaj, vidi, skontaj... nemam ti sta pametno reci

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Brak u velikoj krizi
22.3.2018 10:19:41   
ziel
Tvoji su drugaciji. Eto sama kazes prvo te sveki pita smije li nesto dati tvojoj djeci. Moji mene nista ne pitaju. Misle da imaju pravo da odlucuju. Teska je to borba vjeruj i onda me iznerviraju pa kazem mm onako iznervirana. A on ih jos i podrzi. Pa ja onda ludim. Nego cu s njima rjesavati te nedoumice. Njega necu petljati vise. Problem je nastao zato sto na samom pocetku meni je mm rekao da ako imam neki problem s njima da prvo njemu kazem kao on ce to rijesiti, jer nije za to da se ja s njima raspravljam. Tako sam radila. Ocekujuci da on to zaisa rijesi. Medjutim znate situaciju..... pa nakon 3,5 godine, sad sam tek shvatila da on zapravo nista ne rjesava. Nego da pogorsava stvarnu situaciju.

< Poruku je uredio ziel -- 22.3.2018 10:20:48 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Brak u velikoj krizi
22.3.2018 10:32:58   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: ziel

Tvoji su drugaciji. Eto sama kazes prvo te sveki pita smije li nesto dati tvojoj djeci. Moji mene nista ne pitaju. Misle da imaju pravo da odlucuju. Teska je to borba vjeruj i onda me iznerviraju pa kazem mm onako iznervirana. A on ih jos i podrzi. Pa ja onda ludim. Nego cu s njima rjesavati te nedoumice. Njega necu petljati vise. Problem je nastao zato sto na samom pocetku meni je mm rekao da ako imam neki problem s njima da prvo njemu kazem kao on ce to rijesiti, jer nije za to da se ja s njima raspravljam. Tako sam radila. Ocekujuci da on to zaisa rijesi. Medjutim znate situaciju..... pa nakon 3,5 godine, sad sam tek shvatila da on zapravo nista ne rjesava. Nego da pogorsava stvarnu situaciju.

Ne braneci njega ali muskima je mislim malo teze to rijesiti. Cini mi se da bi ja lakse hipoteticki sa svojom mamom rijesila nego on sa svojom.
Drugacije je to. U principu ne vidim potrebu da iko rjesava nesto u moje ime. Ja to sve sama obavim kad osjetim potrebu.

ja i rekoh da su kod nas odnosi drugaciji. Sveki i ja smo stvarno ko prijateljice. I ona sama je takva da nece uraditi nesto sto bi povrijedilo mene ili mog muza. I mama isto. Moja mama kad opegla ves i odnese u sobu ostavi, nece da stavi u plakar jer zna da ja imam neki sistem. Ali ja joj zaista nikad ne bih rekla da je pogresno sta uradila jer je ulozila trud u to nesto i ja treba da gazim po tome.
Ponekad preletimo u afektu i kazemo nesto naigled bezazleno ali to nesto ponistineciji trud i ljubav.

Probaj sve sto mislis da ce ti spasiti brak i produbiti odnos s muzem.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu ziel)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Brak u velikoj krizi
22.3.2018 10:41:43   
eminaja
Da ali isto nemoj puno njihov odnos analizirat,,meni cesto nesto zasmeta ali sam samo ja kriva za to,njima nista ne govorim i ja recimo ako sta donesu djeci nekad dopustim da daju a nekad kazem ok ostavit cu im pa poslije ili sutra dat nisu jeli ili su vec dobili to npr za slatko,svekrva malo i pazi a svekar obicno uvijek sta donese kad dolazi ali doduse i on cesto zna pitat prije nego da...a on npr kad dodje evo vec ovu sedmicu kad god dodje nesto uradi,napravi ocisti a za sve me pita a ja ne mogu reci nemoj jer onda on na neki nacin navaljuje i hoce da uradi,jednom sam rekla da ne volim kad nesto cisti ali vidim da njemu znaci pa pustim..a u nedjelju ide za Bosnu pa je mozda malo i nervozan jucer dok je bio svasta nesto popravio i htio jos ali rekoh nemoj umoran si bolit ce te ledja itd user posted image

pokusaj eto i ti malo spustit loptu ako sta dadnu ili pokusaju reci ok daj sad ali ne vise,ili dajte ja cu mu ponijet kuci pa ce dobit poslije jela i sl...user posted image

_____________________________

15.04.2015 Braco (M)

25.10.2016 Seka (M)

Prije 3 godine nisam imala nista,a sada imam SVE!!! ?? ????

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Brak u velikoj krizi
22.3.2018 10:51:11   
ijaa
Ja sam prije toliko pazila nedaj ovo nedaj ono, svekrva sto se tice hrane trudi se da kad je M kod nje pojede nesto konkretno...a evo svekar prije par noci oni dosli na prelo ja M poslala dpavati i sjedi on u dnevnoj donio joj kinder jaja....i ko dijete kaze haj bona dovedi je, haj pusti je....reko vise tebe zanimaju ta jaja nego nju on se smije zivota mi gori mi je nego kakvo dijete! Ja odem u sobu kod M i kazem joj haj prepani dedu ....ona uleti u dnevno napravi grandiozni ulazak vriskom koja radost svekra i moje M zbog jaja....pa nekad treba neke stvari opusteno prihvatiti! Ja sam prije galamila to ne bi ni pod razno prije prihvatila! dovedem M iz vrtica ona hoce kod majke, ja dijete za ruku i odvedem je....meni ce bit mozda mucno slusat sat ili dva...ali strpit cu se ! Zivnut cu je sama! Vjeruj to popravlja odnos odkako sam taki pocela raditi....kazem ti dost slicno sam kao ti postupala! Pa moja svekrva milion puta kaze da nas snahe ne zovnu sinovi ne bi nikad....jer to je musko njegov dzenet je pod nogama njegove majke

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Brak u velikoj krizi
22.3.2018 11:31:20   
eminaja
Treba malo i poravnit user posted image ja znam po sebi kako mi zna dosta toga zasmetat ali ja presutim pa nekad znam analizirat neki nas razgovor itd...ali cesto i sebe priupitam kakva sam ja,mozda i njima sta smeta kod mene,pa izvagam dobre i lose strane user posted image uglavnom se drzim toga da se nismo svadjali do sad da me nisu konkretno necim uvrijedili preko cega ne bi mogla preci,da pomognu kad god mogu user posted image a sitnice neke manje vise user posted image
Ja samo znam da je mm neizmjerno draga kad nazovem njegove ili im odem onako sama bez da mi on kaze user posted image

_____________________________

15.04.2015 Braco (M)

25.10.2016 Seka (M)

Prije 3 godine nisam imala nista,a sada imam SVE!!! ?? ????

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Brak u velikoj krizi
22.3.2018 12:01:32   
bejbibi
Ja znam da bi ja burno reagirala da mi mm prica lose o roditeljima .oni su moji kakvi god da su i tacka .jest da stvarno nikad noau dosli u konflikt a i nema sta mm da kaze kad se oni ne petljaju ni u sta .daleko smo i nema nista da im zamjeri .
Ja isto mm ne pricam nista o njegovim.jednostavno ta se tema zaobilazi.znam da bi mu bilo izasno krivo jer su mu roditelji svetinja.isto tako su daleko pa nema sta.ako mo sta zasmeta ja to rijesim sama .cist racun duga ljubavuser posted image nikad ne ocekujem da mm rijesi neke stvari sa njima ako meni zasmeta. Zato ni ne govorim .
To je osjetljiva tema u svakom braku i najbolje da se ne prica o tome..odnosno da suoruznici ne dolaze u konflikt zbog toga.a doci ce ako se negativno prica

< Poruku je uredio bejbibi -- 22.3.2018 12:03:01 >


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu eminaja)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Brak u velikoj krizi
22.3.2018 12:14:44   
eminaja
jest bejbibi ne bi trebalo bit neke price u vezi roditelja...ja se nekad ustrucajem mm i reci ako su sta rekli njegovi....a sad se zezamo ja njemu spomenem kako ce mu punica doci za koji dan pa se on kao napravi da mu je krivo user posted image da sam mu dan pokvarila user posted image a ja njemu kazem kako sam ja zivila sa svekrvom pa se nikad nismo posvadjale user posted image pa kao to ti je zato sto imas dobru svekrvu reko to je zato sto ona ima dobru snahu user posted image user posted image

_____________________________

15.04.2015 Braco (M)

25.10.2016 Seka (M)

Prije 3 godine nisam imala nista,a sada imam SVE!!! ?? ????

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 68
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *