|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krive nogice
19.11.2010 13:41:18   
Anoniman
Ovako, nama je rekao da do trece godine svako dijete ima ravna stopala...da se radi toga ne trebam jos brinuti...samo dobre cipelice s anatomskim uloskom...pomogucnosti, dublje da drze zglob (znaci, jos uvijek old school)...i sto vise bosonog da hoda na moru i po "frisko pokosenoj travi"user posted image ...na ovo sam se morala nasmijati

sto se ikserica tice...takodjer...kod njega je to blagi x...do 3 bise to trebalo ispraviti...ali eto...mozemo i prije na kontrolu...svakako jos nikakve vjezbe nisu moguce



(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Krive nogice
19.11.2010 15:50:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: dadada

Ovako, nama je rekao da do trece godine svako dijete ima ravna stopala...da se radi toga ne trebam jos brinuti...samo dobre cipelice s anatomskim uloskom...pomogucnosti, dublje da drze zglob (znaci, jos uvijek old school)...i sto vise bosonog da hoda na moru i po "frisko pokosenoj travi"user posted image ...na ovo sam se morala nasmijati

sto se ikserica tice...takodjer...kod njega je to blagi x...do 3 bise to trebalo ispraviti...ali eto...mozemo i prije na kontrolu...svakako jos nikakve vjezbe nisu moguce


i po blatu, pijesku, šljunku i sl... a moj A cmizdri na travi, ko kakva curicauser posted image ...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Krive nogice
19.11.2010 17:29:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva


IZVORNA PORUKA: dadada

Ovako, nama je rekao da do trece godine svako dijete ima ravna stopala...da se radi toga ne trebam jos brinuti...samo dobre cipelice s anatomskim uloskom...pomogucnosti, dublje da drze zglob (znaci, jos uvijek old school)...i sto vise bosonog da hoda na moru i po "frisko pokosenoj travi"user posted image ...na ovo sam se morala nasmijati

sto se ikserica tice...takodjer...kod njega je to blagi x...do 3 bise to trebalo ispraviti...ali eto...mozemo i prije na kontrolu...svakako jos nikakve vjezbe nisu moguce


i po blatu, pijesku, šljunku i sl... a moj A cmizdri na travi, ko kakva curicauser posted image ...
grozna...grozna...mamamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Krive nogice
29.3.2013 11:24:05   
mirjana
Moj mlađi sin, uskoro puni 3, ima malo na x nogice, nije to tako strasno, al eto kontam ako se moze, da na vrijeme reagujem. Procitah ovdje da se nista ne radi do 3 god, jesam li dobro shvatila? Svakako cemo uskoro na vakcinu pa cu i to pitati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Krive nogice
25.2.2016 10:53:05   
Skvo RR
prenos posta



IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: sprinter

bejbibi pošto tvoja cura hoda moram tebe bitati. pada li ona često i jesu li joj noge krive,onako ko u kauboja. ovaj moj se saplete od svoje noge. krive ko da je bure jahao i krivi stopala prema unutra.

Nema veze bona hehe ...
Joj krive su joj user posted image ja bas nesto u zadnje vrijeme gledam noge :( ..stopala joj ne idu prema unutra al jesu noge gore,lisypvi krivi user posted image cak mi se cini da joj desna ( list) ide bas prema vani user posted image juce joj kupila duboke cizmice i fakat desnu savija prema van ( ako me eazumijes) vidi se na cizmici kako se savijauser posted image eh sad jel to normalno ne znam .i ja imam krive listove ne stopala vec samo listove ..moguce genetika al me nesto zabrinjava njenouser posted image znas ono kad osjetis da nije to to user posted image




_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Krive nogice
25.2.2016 12:09:40   
Maya_K
Kod mog malenog smo mi prvo primjetili da su mu u listovima krive noge, posebno lijeva. Otišli kod pedijatra, ona nas uputila ortopedu, i prokomentarisla nešto u smislu, ma sigurno će vam reći da nosite naopako obuću.
Međutim, on smtra da ne treba raditi ništa prije treće godine, ali pošto je kod mog malenog baš na lijevoj nozi izraženo iskrivljenje, uputi nas da nosi kafo-ortoze. Uzima se djetetu otisak, neke zavoje su umakali u gips, nije strašno. To je jedna "čizmica" koju obučeš djetetu kad utvrdi san, međutim, ona je od plastike, i ukoči bukvalno nogu (idu do max na butini) i dijete čim osjeti da se ne može okretati kako hoće a plus mu je vruće u tom, on se budi i plače i sve govori kini, kini (skini). Sad mu stavljamo samo na lijevu nogu i izdrži jedno 3-4 sata.
E sad, od zzo, imaš pravo svake dvije godine da dobiješ te besplatno, a dijete preraste za 6 do max 8 mjeseci, a za jednu nogu košta 270,00 KM.

To je moje iskustvo s iskrivljenim listovima, ne mora uopšte značiti da je tako i kod vas.
Uglavom prvo otiđite na pregled kod ortopeda, pa ćete vidjeti dalje, ne znam ni koliko je djete staro.

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Krive nogice
25.2.2016 12:19:09   
bejbibi
Hvala na odgovoru :) svakako cemo pitati pedi i ako bude trebalo dalje :) ..za mjesec puni godinu aBd a prohodala sa 9,5 mj stim da se pocela oslanjati na noge sa 5 mj..zvr zivi user posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Krive nogice
25.2.2016 12:57:28   
Maya_K
E i kod nas je tako bilo, a težak je pravo, pa je tako i iskrivio nogice. Prvo na pregled, da znate na čemu ste.
Sretno user posted image

_____________________________

Eman 24.11.2009
Elvin 08.03.2014
Ne mogu oni mene malo platiti koliko ja mogu malo raditi :)

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Krive nogice
25.2.2016 14:29:12   
Mir@H
I mi imamo jednu krivu nogicu,znaci jedna prava a drugu malo krivii tako i cipelicaiode premaunutra. Pravo sam se zbrinula,sutra idemo kod dr da vidimo sta ce nam reci...Mislim da ima dosta veze sa tim sto je prohodala sa mj a prilicno je teska.

_____________________________

Nase sunce stiglo je 23.07.2012
Mamina maza 24.01.2015

(odgovor članu Maya_K)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Krive nogice
25.2.2016 19:19:08   
MicoTico
Kako ja nikad nisam pisala na ovoj temi, baš se pitamuser posted image
Elem, moj T se jako rano diago na noge, mislim da nije imao ni 7 mjeseci. Samostalno je prohodao sa 11 mj, ali se rano digao uz krevetac. Nama pedijatrica savjetovala da mu to ne dozvoljavamo. Ajd'' ti spriječi dijete da se samo digneuser posted image
Uglavnom, noge su mu sa godinu dana bile užas, ko do je jahao vruć bojleruser posted image

I za svaki slučaj, mi odemo i pedijatru i ortopedu i nama ortoped reče isto što mi je i pokojna baba s 8 razreda škole reklauser posted image Dijete se rano diglo, veća težina,a kosti još "nježne i mekane".
I tako je naš T bio kauboj do neke 2-2,5 godine.
Sad sa 5,5 ima najbolje noge u familiji, vitke i prave ko strijelauser posted image

< Poruku je uredio MicoTico RR -- 25.2.2016 19:20:07 >


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Mir@H)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Krive nogice
25.2.2016 19:24:19   
vedada
J se nekad zabrinem kad vidim jahača, al pitat ću led za svaki slučaj, al valjda bi rekla nesta da je primjetila.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Krive nogice
25.2.2016 19:27:04   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: vedada

J se nekad zabrinem kad vidim jahača, al pitat ću led za svaki slučaj, al valjda bi rekla nesta da je primjetila.

Pitaj, da si mirna i ne brineš.
I ja sam pitala, uradili pregled za svaki slučaj.
Baš tražim sliku neku da vidite tog kauboja nekad, a da vidite saduser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Krive nogice
25.2.2016 19:41:17   
Visnja RR
Žao mi je što nemam fotku moje rodice kada je imala 10 mjeseci...bila je najdeblja bebara ikada viđena uzivo...i debele, krive nonice.... nakon par godina postala vitkica.... i dan danas ima noge ko strijele ....savrsene

ipak je uvjek dobro posvajetovati se i s dr


čuj vruc bojler jahao...oplakah user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Krive nogice
26.2.2016 16:24:00   
bejbibi
Joj zene dobre steuser posted image cuj vruc bojleruser posted image legenda
Al moja A je mrvica ..jest da je rano se digla i prohodala al nisam ja to nikad branila.pustala sam je na pod i da radi akrobacije.pa nisam valjda pogrijesila stimuser posted image
Nisam je nikad forsirala ,sve je sama htjela ..al i ja sam sa 7 mj prohodala i nemam problema sa nogama ..jesu malo krivi listovi al user posted image nisam nikad smatrala da je to neki problemuser posted image
Helem,A ima 7,5 kg ,67 cm ,11 mj ...sa 5 mj stala na noge i sa 5,5 mj pocela hodati prodrzavajuci se za namjestaj.sa 9,5 mj skroz prohodala ...ovako mi nekad izgleda ok ,nekad ko da savija previseuser posted image nisam pametna..u pon dr pa vidjet cemo aBd

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 39
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *