|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram na Kosevu
27.3.2009 17:04:15   
lamama
baš mi je drago ena da je to sve tako ispalo i da je TM orišao odmah, ma onda poslije tog nalaza nećete biti u dilemi, ma ravo za vas, samo ne smijemo posustajati moramo se boriti za sebeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 19:02:11 >


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Spermogram na Kosevu
27.3.2009 17:38:15   
ena0002
Hvala vam cure user posted image . Sad kakav god nalaz bude bicu sigurna, a ovako bi uvijek bila u dilemi. Joj sta nas trudilice jos nece strefiti user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 19:02:30 >

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Spermogram na Kosevu
27.3.2009 17:41:37   
ena0002
Mali sretno sljedece sedmice user posted image user posted image user posted image .

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 19:02:49 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Spermogram na Kosevu
27.3.2009 18:01:06   
lamama
Mali ja ti također zelim sreću da nalaz TM bude dobar!!!

< Poruku je uredio Vedica RR -- 27.3.2009 19:03:25 >


_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Spermogram na Kosevu
28.3.2009 8:19:02   
vjestica
Mali sretno sljedeće sedmice i ja vjerujem da će nalaz biti bolji nego onaj na Ilidži user posted image

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Spermogram na Kosevu
29.3.2009 22:04:28   
mali
Hvala vam drage moje na podršci,sutra će MM zvati teta Raduuser posted image
Vještice ponovio je on nalaz poslije Ilidže i bio je lošuser posted image ,ali je koristio neku terapiju pa sada da vidimo je li se išta stanje popravilo..
Ako nije ide op...
Puno pozz za sveuser posted image


_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Spermogram na Kosevu
30.3.2009 18:40:36   
medolino
evo cure ne znam jesam li na pravom mjestu ali svejedno da pitam
Kod mene svega ima i PCOS pa bakretije lijećene pa sada lijećim ranicu na grliću materice a dodatno imam i kondilome koje moram lijećuti
ali sada nam je jedna dok rekla da je od jednih lijekova mogao ostati sterilan
i kome da se obrati za početak
a to nam niko nikad nije rekao

pa kome se obratioti za spermiogram jer mora ići na dermatologiju da provjeri ima li on kondiloma pa mislimo kod urologa da vidimo šta kod njega ima i tako user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Spermogram na Kosevu
30.3.2009 23:31:18   
ena0002
Medolino ako niste kod Godinjaka, onda ti uputnicu za sprmiogram moze dati ljekar opste prakse i sa tom uputnicom ide kod Rade da uradi spermiogram. Ali prije toga se morate naruciti, i apstinencija mora biti najmanje 4 dana.

(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Spermogram na Kosevu
1.4.2009 13:48:51   
ena0002
MM ponovio nalaz, normospermija-leukospermija je.  Znaci isti kao i prvi put, iko je pio terapiju opet ima dosta leukocita, ali eto bar se nije pogorsao user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Spermogram na Kosevu
1.4.2009 16:53:42   
ledy blue
zao mi je sto se nalaz nije popravio..al bar neka nije gori..
pa cekaj...jel to znaci da je onaj od prosle sedmice ipak bio zamjenjen???

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Spermogram na Kosevu
1.4.2009 16:55:08   
lamama
ena i meni je drago da nije gori, biće bolje!!!

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Spermogram na Kosevu
8.4.2009 18:07:08   
mali
Drage moje evo da vam javim da je MM radio sperm. i da se nalaz popravio pravouser posted image user posted image user posted image .Iz oligoastenospermije u oligouser posted image .Pravo smo sretni,rekla mu je Rada da mu je nalaz odličan.Takođe mu je rekla da opet ode kod Sadika i da mu ponese oba nalaza i da obavezno uzme još jednu terapiju.E sada da li se poboljšalo od vte terapije,bioastina ili čurokota kojeg stalno pije nije ni bitno.Bitno je da se popravilo i da uskoro urodi plodomuser posted image ...Puno pozz za sve vasuser posted image user posted image

_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Spermogram na Kosevu
8.4.2009 18:11:08   
Vedica
user posted image user posted image user posted image user posted image za TM i tebe
drago mi je da je sve dobro krenulo...i MM bi trebao pocetkom maja uraditi ponovo spremogram nakon terapije od urologa, a i njegova dijagnoza je oligoasthenospermija. valjda se bar nesto popravilo, ako ne bude morat cu i ja tog Sadika traziti.


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Spermogram na Kosevu
8.4.2009 18:20:24   
mali
Hvala ti Vediceuser posted image ..Želim da se i vaš nalaz popravi,a ako ti bude trebao Sadikov broj ili bilo kakva pomoć javi se...

_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Spermogram na Kosevu
9.4.2009 9:11:53   
vjestica
Mali super vijest user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
samo nek nastavi sa travkicama i aBd da uskoro urodi plodom user posted image user posted image

(odgovor članu mali)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Spermogram na Kosevu
9.4.2009 17:21:53   
ena0002
Mali to su super vijesti user posted image user posted image user posted image user posted image . Pa neka tm nastavi sa svim tim sto je pio, moze biti samo bolje. A jesam li te dobro shvatila user posted image  Rada vam je rekla da tm nastavi sa Sadikovim travkicama user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Spermogram na Kosevu
9.4.2009 17:29:54   
mali
Hvala vamuser posted image ..Jeste rekla mu je da ponese oba nalaza i da nastavi sa Sadikovom terapijom.
pozz


_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Spermogram na Kosevu
9.4.2009 18:36:31   
riba78
IZVORNA PORUKA: vjestica

Mali super vijest user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
samo nek nastavi sa travkicama i aBd da uskoro urodi plodom user posted image user posted image


potpisujemuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Spermogram na Kosevu
9.4.2009 19:23:26   
prevareni
Pozdrav,da ija nesto dodam,mali drago mi je sto vas nalaz se popravlja kod vaseg muza,jer svi koji piju terapiju da uniste leukocite,bakterije itd.bice bolji nalaz,jer nikada nemoze nalaz biti najbolji dok ne unisti sve negativne stvari koje sprecavaju da se spermatozoidi mnoze i da budu brzi,jer na ovom forumu od kada sam prijavljen,minimalno 50%naroda misli da je upravu a nije,ja koji sam sve te stvari proso  i ustanovio na vise klinika niko mi nemoze reci da nisam upravu,kao naprimjer ja kada nekom kazem da ako ima malo vise leukocita da je velika mogucnost da ima bakterija ,gljivica itd,jer su meni tako rekli.a ja ovdje to kazem a oni se misle dali je to ispravno ili nije,ai sama radmila mi je to rekla i bas je tako i bilo.pa se u zadnje vrjeme i slabije javljam,jer nemogu citati svakakve gluposti,o raznim terapijama,osoba koje neznaju ili malo znaju sto se tice ove problematike.pa nemoj te se naci uvrjeđeni,ali to je tako,a mali mislim da si na pravom putu da se rjesis tih problema.a ako kome treba savjet neka pita.

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Spermogram na Kosevu
9.4.2009 19:59:45   
ena0002
Prevareni svi mi koji imamo neki problem smo manje vise upoznati sa srzi tog problema, i normalno je da covjek trazi izlaz, pa bile to i neke terapije tamo nekih travara. Jer svima nama je cilj user posted image  i za to smo spremni ako treba i svasta piti i raditi. Medjutim, nekada je tesko otkriti pravi uzrok pa prema tome i pravu terapiju.

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Spermogram na Kosevu
10.4.2009 9:30:13   
lejlas30
Ena, potpuno se slazem s tobom.
Jos da vam kazem da je i Radmilina kcerka, kako sam ja cula, nakon Sadikovih trava ostala trudna i od tada su Rada i Sadik veliki jarani. user posted image

_____________________________

Tri godine u braku
1. ICSI = 0

Gospodaru moj
Podsjećaj me stalno
Da je neuspjeh iskušenje
Koje prethodi uspjehu

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Spermogram na Kosevu
12.4.2009 17:36:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mali

Drage moje evo da vam javim da je MM radio sperm. i da se nalaz popravio pravouser posted image user posted image user posted image .Iz oligoastenospermije u oligouser posted image .Pravo smo sretni,rekla mu je Rada da mu je nalaz odličan.Takođe mu je rekla da opet ode kod Sadika i da mu ponese oba nalaza i da obavezno uzme još jednu terapiju.E sada da li se poboljšalo od vte terapije,bioastina ili čurokota kojeg stalno pije nije ni bitno.Bitno je da se popravilo i da uskoro urodi plodomuser posted image ...Puno pozz za sve vasuser posted image user posted image





Draga moja odlične vijestiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mali)
  Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Spermogram na Kosevu
13.4.2009 15:55:33   
prevareni
Drago mi je čuti za pozitivne stvari,ali sami uzmite i pročitajte od početka i sami ćete se sa mnom složiti da sam upravu i da ima puno gluposti i ,a ja sam u prirodi takav da svakom hoću pomoći i da što kažem da je istina i samo istina,a sve sto sam napisao ja i zena je velika istina,pa mi smeta ako nekom napises u vezi nečeg a nakon određenog vremena opet isto pita a mozda nije i porovjerio/la ono za sta je pitano.Pa svakom ko zeli 100% savjet a ako ja znam tuj sam,a sto se tiče Spermiograma tuj sam 100% upoznat sa ovom problematikom.Sretno svima.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Spermogram na Kosevu
21.4.2009 23:31:00   
ledy blue
e ne kontam jel ima razlike imamo dvije teme spermogram i spermiogram a koliko sam razumila govorimo o istim ili slicnim stvarima...pa eto copiram post mozda ce mi se ovdje neko prije javiti

ljudi treba mi pomoc!!!
ponovili smo nalaz kod rade i ocekivano rekla je da je jako los,,,i sada ce mo sa tim nalazom kod urologa...
postoji li igdje stranica ili neko od vas zna normalne parametre nalaza, ali vrijednosti tj oznake koje koristi dr.rada  jer malo sam pretrazivala i pola tih vrijednosti ja ne kontam...
evo npr. nemam pojma za te leukocite, kod mm pise leukociti na v.p.3-4 L   
Ili pathomorphspermija....pored oligo i asteniospermije sada je i to naznaceno na ovom nalazu..
evo napisat cu vrijednosti pa se nadam da ce neko znati pojasniti
kolicina sp.2
konzistencija . rijetka
viskozitet povecan
Ph 7.7
br.sper. 7
ejakulat 14
pokretni 40
progresivno pokretni 5
eto znam da je los nalaz al me zanima koliko je los...
hvala svima unaprijed

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Spermogram na Kosevu
13.5.2009 14:27:42   
exned
Da naglasim : Imam 24 godine,2008-e godine uradio sam ultrazvuk testisa...... nalaz je bio VARIKOKELA DRUGOG STEPENA NA LIJEVOM TESTISU SA MANJOM HIDROKELOM.........-- i 18.08.2008. uradio sam SPERMIOGRAM kod Radmile Mujkic i rezultati su bili sljedeci:

količina sperme : 5
Konzistencija: normalna
viskozitet: normalan
ph sperme: 7.5

broj spermija : 20
ejakulat: 100
pokret. spermatozoidi: 65
progresivno pokretni: 20
kvalitet pokretljivosti : slab

normalni spermiji
: 82
patoloski oblici : 18
Leukociti
: na v.p. 4-5 L.
NALAZ: NORMOSPERMIA

zatim sam otisao na operaciju, tačnije u NOVEMBRU mjesecu 2008-e godine i rečeno mi je da će mi se varikokela povući poslije dva do tri mjeseca.....


Budući ne samo da je prošlo 3 mjeseca nego i haman pola godine, A STANJE SE NIJE PROMIJENILO, dakle VARIKOKELA je i dalje vidljiva... odlučio sam se uraditi PO DRUGI PUT SPERMIOGRAM (opet kod gospodje Radmile)

Dakle , rezultati danasnjeg spermiograma su :

Količina sperme: 4
konzistencija : normalna
viskozitet : normalan
ph spreme:
7.6

Broj spermija
: 20
Ejakulat: 80
pokret. sperm: 70
progresiv. pokretni : 20
kvalitet pokretljivosti: slab

normalni spermiji : 85
patoloski oblici : 15
leukociti : na v.p. 4-5 L
NALAZ : NORMOSPERMIA

! Doktorica Radmila mi je rekla da mi je današnji nalaz IDENTIČAN nalazu rađenom 2008-e godine. Još mi je rekla da joj čudno kako mi varikokela nije nestala, tj, kako nema nikakvih rezultata u nalazu.
Rekla mi je ovim riječima " Ti kao i DA NISI RADIO OPERACIJU". Znači, takvo je stanje.... Iskreno, razočaran sam...
Radmila me je jos i pitala da li sam koristio IKAKVU TERAPIJU, u vidu tableta, vitamina i slično i da li sam radio HORMONALNU ANALIZU(valjda vađenjem krvi), našta sam ja odgovorio da nisam radio NITI JEDNO , NITI DRUGO.
Samo mi je rekla da sa ovim nalazima ODEM KOD DOKTORA koji me je operisao (DOKTOR LEPARA) i da mu se obratim.. Vjerujte mi, jako sam ljut... al eto, ne znam šta bi sada radio..Doktrica mi je pomenula neke tablete , nešto kao PROKSID (al kazu da su skupe) , pa me zanima vase misljenje, sta ste biste vi na mome mjestu uradili!!

Odmah da vam kazem da nisam ozenjen, dakle , nije mi nigdje hića :) al eto, mlad sam pa bi valjda ovaj problema trebao rijesiti sto je prije moguce, jer mi je Radmila naglasila "NEMOJ DA DODJES U SITUACIJU DA NE BUDES MOGAO IMATI POTOMSTVO JER TI SI JOS MLAD"!
Eto toliko...



(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *