|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram na Koševu
31.1.2010 0:15:00   
prva
IZVORNA PORUKA: ena0002

Mehmedbasic ti je na Grbavici pored kafica Ramis i Kapucino. E sad ne znam jesam li pomogla user posted image , ne znam tacno adresu.


Mislim da je to zagrebacka ulica.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.3.2011 7:54:31 >

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Spermogram na Kosevu
5.2.2010 15:26:17   
ena0002
Kod nas opet leukospermija, leukociti 8-10 user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Spermogram na Kosevu
5.2.2010 15:34:38   
mina minka
ja o ena sto mi ti leukociti idu na zivce , pa kako ih e vise rijesiti, zao mi jeuser posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Spermogram na Kosevu
5.2.2010 15:44:55   
ena0002
Izgleda nikako user posted image

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Spermogram na Kosevu
5.2.2010 16:16:12   
Leva
Prostata je i dalje upaljena i to prilicno user posted image user posted image
Hebi ga mozda ne bi bilo lose da se najavite u Zagreb u kliniku Vuk Vrhovac kod androloga, meni je to bila krajnja solucija i da je potrajalo onako vjerovatno bi otisli... Nisam vise pametna, znas i sama da sam danas tropa.

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Spermogram na Kosevu
5.2.2010 16:21:29   
ena0002
Hvala ti Leva user posted image ....nemam pojma vise sta raditi....trebace mi par dana da se presaberm pa da skontam sta dalje.....a ti se drzi kolio mozes user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Spermogram na Kosevu
6.2.2010 1:11:55   
exned
evo, javljavam se ponovo.....


posto je evo prosla godina dana od moje operacije varikokele na lijevom testisu, stanje je kakvo je i bilo.....
nista se nije promjenilo....medjutim, ono sto me interesuje, da li iko od vas poznaje za slučaj sličan mome, tj. da je osoba operisala varikokelu, a da varikokela nije nestala!????

to me interesuje, buduci da u zadnji mjesec dana imam izrazene bolove u preponama ( s obje strane) pa me strah da to nije od varikokele, a usput, da naglasim da sam radio ultrazvuk abdomena i doktorica mi rekla da imam proširenu trbušnu aortu, i proširenje(dilataciju) mokraćnih kanala što je znak upalnog procesa u mokracnim kanalima!!


eto, toliko
dakle: ZNATE LI DA LI POSTOJE SLUČAJEVI SLIČNI MOME,  A KOJI SU VAMA POZNATI ( i ako znate, jeste li upućeni šta je ta osoba radila kao naredni korak)?????

pozdrav

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Spermogram na Kosevu
12.3.2010 21:04:20   
za
Iz svog iskustva i iskustva mog muza koji je takode operisao varincocelu prije godinu i po dana ti mogu reci da spermogram svaka dva dana bi bio drugaciji da ga radis je sve zavisi od upala od mjesta na kome radis,od promjene temperatu itd.ali ja ti nikako ne bi preporucila da pijes proxed jer moj dok. Balic kaze da je to samo bacanje para ali i da nema nekog ucinka.MOJ MUZ JE ISPIO 4 kutije a nalaz mu je bio gori nego prije operacije.Tako da bi ti preporucila da previse ne razmisljas o tome jer kod nas izgleda da ovaj mjesec ce imati ucinkauser posted image bar se nadam

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Spermogram na Koševu
3.3.2011 19:59:54   
gerberka
nama jedan dr rekao da op varicocele ne donosi neki benefit.da nevezano kad je operisan moze uraditi spermogram...a drugi kaze da cekamo dva mj uz profertil i ponovimo spermogram. nesto mi bezveze pozuriti jer ako spermogeneza traje 72 dana ne bih da ulijecemo u pretrage..a s druge strane, ako vrijeme nema veze..ne bih da ga gubimo.

krivo mi je sto se operisao ako nema benefita, a druge tegobe nije imao..ionako je tesko podnio anesteziju..ma luda kuca...

p.s. mrzim doktoreuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.3.2011 7:54:53 >

(odgovor članu za)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Spermogram na Koševu
4.3.2011 8:26:51   
mala75
hej draga pa ne smiješ se tako lako predavati, ja sam več jednom pisala o tome. mm je također operisao varikocelu ali mi nismo nakon toga uspjeli zabebiti a njegov rođak je 3-4 mjeseca poslije svoje operacije uspio svoju dragu napraviti trudnom. i eno je sad se gega, prava trudnica. ovo ti je još jedan dokaz da je sve individualno i da ne smiješ posustati. u krajnjem slučaju koliko god da je loš spermogram dovoljno vam je da imate 1 sposoban i onda se odlučite na IVF, nemoj sebi dozvoliti da se sama ili da te doktori zavlače ko mene. ja sam sad nakon 11 godina trčanja za bebom prirodno ili inseminacijama odlučila na IVF.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Spermogram na Koševu
4.3.2011 10:22:14   
gerberka
user posted image user posted image user posted image drage moje pile, hvala ti user posted image puno sreće na IVF..

nema predavanja, nema šanse user posted image ono kazu "konsultuj se sa još jednim dr" i kad to čovjek učini dobije dva razl misljenja i onda se zbuni u kom pravcu user posted image

dok ispijem antibiotike pravit cemo user posted image , bez obzira sto je mjesec dana od operacije. pa mozda se covjek i iznenadi user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Spermogram na Koševu
5.3.2011 14:58:58   
scorpia
Voljela bih ako neko moze da mi odgovori, kako je moguce da svi nalazi koje je radio mm zbog loseg spermiograma budu savrseni (uzv.abdomena,uzv prostate,mokracnog mjehura,LDH,LH,prolactin,testosteron,nema varicocelu),dakle sve je u najboljem redu jedino nalaz spermiograma nevalja?Ako jos netko zna sto moze bit uzrok molim da mi odgovori,please???

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Spermogram na Koševu
5.3.2011 15:05:26   
vjestica
kakav je nalaz spermiogram tj koja je dg i gdje je radio?
na loš spermiogram mogu uticati i loše životne navike - cigare, alkohol, dugotrajno sjedenje, ako je nedavno prebolovao neku upalu i sl


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Spermogram na Koševu
5.3.2011 15:41:20   
scorpia
Dg. je Asthenoteratozoospermia,nalaz je raden u CHR Zenica,a jos da napomenem da nepije,nepusi,zdravo se hrani i nije imao nikakvu upalu?!user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Spermogram na Koševu
5.3.2011 15:51:54   
mala75
a da nije bolovao zaušnjake kao dijete??????

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Spermogram na Koševu
5.3.2011 16:03:44   
scorpia
Ne,nije bolovao zausnjake!Ovih dana planiramo ponovit spermiogram kod dr.Mehmedbasica da budemo sigurni,pa vam javim rezultate,nadam se da nece bit tako porazavajuci!user posted image

(odgovor članu mala75)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Spermogram na Koševu
5.3.2011 17:51:28   
gerberka
škorpisa mm ima istu dg iz CHR Zenica, sve pretrage uredu. urinokultura, sermokultura, uzv rostate. jedino na eksprimat prostate nasli strafhylococcus epidermidis i mi kontali piti antibiotike, pa mi mehmedbasic rece ni slucajno, epidermidis ukazuje na kozu sto znaci da je doslo do zagađenja priliko uzimanja eksprimata. i mi cemo kod Mehmedbašica.
ako zelis da uporedimo nalaze na pp javi mi se, s obzirom da je i prevareni iz ze imao istu dg i sa nama identicne procente ( ja upoređivala sa njegovog posta )..e sad..kunem se Bogom Dragim da ću krivično goniti i Čehića i CHR ako bude ofulao user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio malena27 RR -- 5.3.2011 20:55:43 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Spermogram na Koševu
5.3.2011 19:11:55   
ledy blue
Scorpija i kod mm su sve pretrage..koje je do sada radio ..od uz  ...hormona.(malo mu je fsh povisen..al nisu mu nista rekli za to) ..nema leukocita...nema varikokele.....sve sto je radio je ok..al ipak oligoasteno...iz svega do sad zakljucih da je kod njega jedino problem sto je kao dijete imao zausnjake..
E sad cini mi se da sam cula da taj nalaz iz Zenice nije bas pouzdan..pa nije lose da ponovite na nekoj drugoj klinici..


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Spermogram na Koševu
5.3.2011 19:40:31   
gerberka
meni reće ginekolog da je zadnjih 20-tak nalaza spermograma iz CHR Zenica nosilo dg astenoterato i oligoastenoterato.. kaže mi ovim riječima: "pa j.... mu majku, zapitao sam se ima li neki zeničanin sa normospermijom?" ne nadam se ja normospermiji,jer je imao varikokelu, ali ova slučajnost je stvarno sumnjiva. user posted image najsmješnije je što dva nalaza prije op mm imaju iste i postotke i volumen.user posted image

user posted image svakoj od vas


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Spermogram na Koševu
5.3.2011 21:05:15   
scorpia
gerberka imas pp user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Spermogram na Koševu
5.3.2011 21:11:15   
scorpia
Iskreno i meni je to malo sumnjivo,pa nemoze bas kod sviju bit ista dijagnoza,u svakom slucaju mi sljedeci tjedan idemo da to provjerimo kod Mehmedbasica,pa cemo nadam se znat na cemu smo?!

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Spermogram na Koševu
5.3.2011 22:20:13   
gerberka
scorpia imas ppuser posted image izvini sto ti nisam odmah odgovorilauser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Spermogram na Koševu
6.3.2011 20:51:59   
scorpia
Hm.....gerberka,ovako priblizne brojke nisam ocekivala,a tek morfologija,identicna potpuno?user posted image user posted image user posted image Imas pp user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Spermogram na Koševu
6.3.2011 21:46:55   
malena27 RR
svima koji su radili nalaz u CHR Zenica, a koji imaju oligo i astheno dg, omjer nepravilnih i pravilnih oblika spermica su 70:30.... mada sam cula od biologinje kod Mehmedbasica da se uradi nalaz morfoloskih oblika spermica treba dati poseban uzorak.... znaci ne radi se morfologija istovremeno kad i ostali parametri....
i kod mm omjer je 70:30 u korist nepravilnih sa dg oligoasthenoteratozoospermia...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 6.3.2011 21:47:49 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu scorpia)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Spermogram na Koševu
6.3.2011 23:06:27   
gerberka
da se posebno daje za morfologiju?
ovdje oni sve zajedno rade u CHR Zenica?
jesam dobro razumjela?

danas jedna kolegica na poslu..nalaz muza 70:30..jos jedna u nizu..

poznaje li neko nekoga da je dobio uredan nalaz iz CGR Zenica?




_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *