|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 10:35:26   
hanabanana
http://www.names4muslims.com/muslim-names.php?list=100&gender=all&name=Eman

Eman jeste žensko ime.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 10:46:07   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: HINDA

od sljedecih nabrojanih imena koje vam je najljepse:

EMMAN
EJMEN
HEMAM
HILAL

Hvala na misljenju!


Eman je divno, ali žensko ime.
Ejmen i Hemam bih rekla da su izmišljena imena, odnosno izvodnice nekih imena. U krajnjem slučaju Ejmen me podsjeća na engleski izgovor riječi Amin, a Hemam me podjeća na Hamam ( kupatilo ), tako da to imena ne bih dala dijetetu sve i da imaju svoje značenje.

Hilal - mladi mjesec, polumjesec.

Što se tiče stavljanja dva slova u ime, mislim da je to jako nepraktično u našem okruženju. Možete se kladiti da će vaše dijete imati velikih problema ( administrativne prirode ) radi toga. Ja vjerujem da će bez broja puta u životu morati da se vraća i po šalterima objašnjava da ima da N u imenu, a šalterski radnik upisao jedno N. Itd itd itd....

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 11:12:54   
dina_89
emman mi je najljepse a u mojoj knjizi sa muslimanskim imenima to je musko ime dosuse pise eman sa jedno m, a zensko ima iman

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 11:15:10   
bebana27
mi smo odlucili da se nas sin zove Ibrahim(starije ime ali jako lijepo)

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 14:45:35   
scarlett
www.babynames.com/name/JASMIN
www.babynamewizard.com/namipedia/girl/jasmin
 
Pretpostavljam da se većina vas neće složiti sa mojim mišljenjem, ali meni se ne dopada što mi mlađe generacije ova novija imena (kod nas) ne prilagođavamo našem jeziku nego uzimamo da su muška ili ženska zavisno od naroda iz kojeg to ime potiče. Time nam je odmah onemogućeno dati neko ime koje nam se dopada i koje ima lijepo značenje, a koje bi i u našem jeziku zvučalo prirodno muško ili žensko.
 
Na gore navedenom linku vidi se da je ime Jasmin žensko, ipak kod nas se daje muškoj djeci, a Jasmina ženskoj.
 
www.behindthename.com/name/mirza
Isto tako ime Mirza ovdje vidimo da je muško, ipak kod nas su ranije davali isto ime i dječacima i djevojčicama.
 
Nije mi poznato da je iko sa ovim imenima do sada imao probleme bez obzira na vlastiti spol i podudarnost imena.
 
Meni se jako dopalo ime Iman i htjela sam da ga dam svojoj bebici bez obzira da li će biti user posted image iliuser posted image . Ali vidim da se kod nas isto ime daje samo djevojčicama.
To me razočaralo, jer ne želim da moj sin sutra u razredu bude okružen djevojčicama koje se zovu Iman i da zbog toga bude ismijavan i to me stvarno ljuti.
 
Imam rodicu koja se zova Emana i logično bi mi bilo da je u našem jeziku ime za dječaka Eman, mada ne bih osporila ni da se isto ime da djevojčici.
 
Ipak ako Mirza koje je izvorno muško ime može kod nas biti i žensko, smatram da ni Eman kao žensko ime ne bi bilo pogrešno dati dječaku. Sada je do roditelja kako će se odlučiti, ja sam odustala od imena Iman samo iz razloga da ne bih svojoj bebiciuser posted image sutra otežala, ali i dalje me ova kontradikcija gore ljuti.
 
 
 
 
 

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 15:13:29   
Blue rose RR
Slažem se sa činjenicom da se izgubila linija koja je razdvajala muška od ženskih imena, što mene baš i ne čini sretnom. Volim neobičnosti, ali to mi predstavlja krajnost.
Za svoje dijete ne bih izabrala niti jedno od ponuđenih upravo iz rečenih razloga, ne mogu da definišem da li su muška ili ženska.

P.S: Hanabanana nisam mogla da nađem (ili nisam bila detaljna dobro) značenje imena tvoje mlađe kćeri. Izgleda da bi moji najdraži braco i snaha dali svojoj kćerkici to ime (ako Bog da za mjesec i pol), pa me zanima.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 15:14:42   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: scarlett


Pretpostavljam da se većina vas neće složiti sa mojim mišljenjem, ali meni se ne dopada što mi mlađe generacije ova novija imena (kod nas) ne prilagođavamo našem jeziku nego uzimamo da su muška ili ženska zavisno od naroda iz kojeg to ime potiče. Time nam je odmah onemogućeno dati neko ime koje nam se dopada i koje ima lijepo značenje, a koje bi i u našem jeziku zvučalo prirodno muško ili žensko.
 



Ja to gledam drugačije. U datom primjeru ime Eman je arapskog porijekla i znači FAITH, odnosno vjera.
Riječ vjera je imenica ženskog roda, i logično mi je da se radi o ženskom imenu.

A ako bi mi već htjeli naka imena prilagodjavati svojem jeziku onda bi dato ime Eman u našim uvjetima moglo zvučati kao:
Vjerica, Vjera - zen. ime ( koje i ima ubiti - Vera, Verica )
Vjeran - ms ime


(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 15:17:35   
hanabanana
Pjesnikinja
Žena sa jakom intuicijom....

Nadam se da će joj dragi Allah dati oboje :)

http://www.names4muslims.com/muslim-names.php?gender=all&name=shaira

Ali moze značiti i sreća

http://www.names4muslims.com/muslim-names.php?gender=all&name=saira

user posted image

< Poruku je uredio hanabanana -- 29.5.2009 15:25:15 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 15:24:50   
sarisari
IZVORNA PORUKA: HINDA

od sljedecih nabrojanih imena koje vam je najljepse:

EMMAN
EJMEN
HEMAM
HILAL

Hvala na misljenju!

Od ponudjenih imena meni je najljepse Emman i ja koliko znam to je musko ime, a dopada mi se i Hilal.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 15:38:54   
Blue rose RR
Amin.
Da Bog podari im sve najbolje što insan može poželjeti, a On uslišati.

Bila sam u zabludi misleći da je u pitanju ime "Sajra", kako sam i pretraživajući tražila.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 15:47:00   
hanabanana
Nisi bila u zabludi, jeste Sajra. :)
U knjigama na našem jeziku se može naći tako napisano, ali na netu nema nego Shaira ili Saira.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 15:48:59   
Blue rose RR
user posted image
Ja taman pošla da tražim tamo ... počela sam nevjerovati svojim očima .

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 22:55:53   
anitaMO
EMMAN

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 23:41:53   
scarlett
Hanabanana nisam ja mislila da imena bukvalno prevodimo, nego da Eman meni lijepo zvuči i za djevojčicu i za dječaka, a da je recimo Emana samo za djevojčice. To je ono što meni prirodno zvuči na našem jeziku. Isto tako Iman za oboje, a Imana samo za djevojčice. To sam mislila.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 23:51:49   
Golubica
Rode trk kod Sulje Lisicica i on ce ti sve fino pojasniti, user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: vaše mišljenje?
29.5.2009 23:53:02   
scarlett
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: vaše mišljenje?
3.2.2010 21:44:03   
milenium
hinda dobrodošla nazad!user posted image

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: vaše mišljenje?
3.2.2010 21:50:15   
Anoniman
Emmanuser posted image

(odgovor članu HINDA)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: vaše mišljenje?
3.2.2010 23:22:46   
leli§

IZVORNA PORUKA: Maida*

Ja sam mislima da je Eman ili Emman zenskouser posted image


Eman jeste zensko ime... to je ustvari eng nacin pisanja imena Iman... koliko ja znam... vjera ili Iman na arapskom je imenica zenskog roda pa samim tim i zensko ime.

Ejmen- je musko ime arapskog porijekla i znaci onaj koji je sretan, ima srece a u nekim dijalektima se koristi i za oznacavanje osobe koja je "u pravu"

sto se tice dva slova u imenu---ne bi trebalo biti nikakvih problema osim izgovora---niko nece razumjeti da je to ustvari "naglasak" na slovo M a ne dva M... ja imam drugaricu koja se zove SeJJida i zovu je Sej-jida, bas razdvoje

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: vaše mišljenje?
3.2.2010 23:23:16   
leli§
ja mislila da je ovo tema novo otvorena...bas sam sasava...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: vaše mišljenje?
3.2.2010 23:29:24   
Skvo RR
Hinda molim obrati paznju na slova! Postovi sa velikim slovima se brisu.

LP



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: vaše mišljenje?
11.2.2010 14:05:58   
AmelaR
Volila bih znati značenje imena Elsa, ako iko zna
Hvala user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: vaše mišljenje?
24.2.2010 15:33:17   
mamina princeza
slucajno sam pronasla pa rekoh da napisem posto je Hinda davno pitala mozda jos nekog bude interesovalo. Nasla sam hadis koji kaze da je
Muhammed, s.a.v.s., kaže: Allahu najdraža imena su Abdullah i Abdurrahman, a najiskrenija imena su Haris i Hemam.

Tako da ime Hemam definitivno postoji al nisam pronasla sta znaci....


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu AmelaR)
Neposredna veza do poruke: 48
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *