|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: začepljen nosić
29.11.2009 22:45:29   
veeseelaa
hvala manuela

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: začepljen nosić
29.11.2009 22:47:29   
manuela RR
user posted image user posted image user posted image user posted image dobila si odgovor od hanady,pa ja svoj izbrisauser posted image user posted image user posted image user posted image
u svakom slučaju razumjele smo seuser posted image


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: začepljen nosić
30.11.2009 10:05:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Savjeti su vam super, ali mi imamo problem, nama je 14 mj, i cim vidi da sam krenula ka nosu sa kapima, to je plac do zacejenivanja, a o pumpici da ne govorim. Sta tada da radim?

i ja imam problem sa ovimuser posted image nama je 10,5 mj. jedva da mogu ukapati par kapi sljeza ali mora muž držati glavu, ja ruke, nagnemo ga i više se raspe po licu nego što ode u nos-patnja i za njega i za nasuser posted image ...mrzim ovo vrijeme, lijepo ljeto baš nam je fino bilo sad smo  stalno kod pedijatrauser posted image

(odgovor članu mamma mumi)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: začepljen nosić
30.11.2009 11:21:38   
Skvo RR
Mamma mumi, ima sistem, malo rigorozan, ali pali! Polegnes dijete na pod, ti sa strane glavice u polusjedecm stavu opkoracis bebu, nogama ruke "zagradis", i imas slobodne svoje ruke (ne znam da li mogu ovako objasniti) i ukapas kapi u nosic! Imala sam tu demonstraciju kod pedijatrice, pali sistem, malo se dere, ali kapi odu gdje trebaju!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: začepljen nosić
30.11.2009 11:32:56   
w.pooh
Kad je nama zadnji put bio začepljen nosić jedini način ukapavanja kapi je bio kad zaspi i to se malo promeškolji ali uspijem ukapatiuser posted image user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: začepljen nosić
16.12.2009 14:53:49   
samricak
da ponovo pokrenem ovu temu...
mom zlatu je 2 mjeseca i 20 dana, i evo vec 2 sedmice tesko dise. kapala sam joj sljez 2 dana, ona pocne lakse disati ali iz nosica ne izlazi nista. pa odustala od sljeza i presla na sunce moje malo, danas sedmi dan koristenja, opet ista stvar, ona kise a nista ne izlazi. ne koristim pumpicu. kad spava, nosic zvuci ok. najvise me brine sto zadnja 2 dana, obicno ujutru, imam osjecaj da treba da proguta slinu koja se nakupila, a ne zna, pa se muci pravo 2-3 sekunde cak do te mjere da sva pocrveni i kao da se bori za dah. sreca to traje jako kratko.
sad nisam isla kod pedijatra, ali kad smo prvi put isli, sa mjesec dana, kaze ona meni za zacepljen nos "ma to je uvijek tako", poslije je vodili na vakcinu i zadesi se dugi pedijatar, ja i njemu kazem da je nosic cesto zacepljen i da stavim kapi sunce moje malo, on jedva da je klimno glavom. tako da vise nemam pojma sta da radim. da li da je opet vodim doktoru, ili da opet ukapavam sljez neko vrijeme? imate li neki savjet?



(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: začepljen nosić
16.12.2009 14:59:34   
Skvo RR
Ne znam, da li ti je toplo previse u stanu/kuci, ako jeste mozes staviti posudu sa kamilicom na radijator....vazno je da ne bude previse suh vazduh. Ja sam kupila Umi ovlazivac vazduha u apoteci, koji je stajao u sobi gdje je spavala i to joj je mnogo pomagalo  da lakse dise.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu samricak)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: začepljen nosić
16.12.2009 15:06:54   
samricak
da... to sam radila jedno vrijeme pa prestala. trebala bih opet poceti jer je i grijanje jace sad kako je veca zima.
hvala na napomeni... jos ako pomogne...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: začepljen nosić
16.12.2009 15:10:34   
Skvo RR
I da glavica crvenog/crnog luka, raspolovljena iznad krevetica....Malo se osjeti, ali je prirodna blagodat za disne puteve.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu samricak)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: začepljen nosić
17.12.2009 4:58:41   
scarlett
Samričak, naš user posted image je imao nepuna 2 mjeseca kada se razbolio - gripa, bez obzira što doji.
Dr. mu je propisala Almacin sirup i radili su mu aspiraciju nosa u ambulanti, što naravno nije preporučljivo, ali i njega je to začepljenje toliko maltretiralo da dijete nije moglo dojiti, budio se prečesto, jer se znao zagrcnuti, baš zbog punog nosića.
Sve te kapi za nos aqua maris, moje malo sunce ne bi smjela koristiti duže od 7 dana.
Šljez je ok, ali nama nije tada puno pomagao, samo na 15tak minuta i opet bi se čulo u nosiću. Mi smo u tom periodu koristili chiccovu pumpicu i pomagala je, ali user posted image je svaki put plakao dok smo to radili i dodatno se stvarala sluz, tako da je to bilo patnja ukrug.
Kupili smo mu Baby Vac, to je ono čudo što ide na usisivač i prezadovoljni smo, ne moraš približavati blizu nosu niti gurati u njega, našem user posted image je čak interesantno i za par sekundica riješen problem. Mi smo rahat odkako imamo ovu spravicu.
Imaš temu Babyvac.
Ti nastavi sa šljezom, to mu ne može nikako štetiti, samo obnavljati sluznicu. Čula sam da je dobro i malo ulja od mente staviti recimo na gazu da miriše, ali ipak ne preblizu bebe, nego negdje u prostoriji.

user posted image malom nosiću i da što prije ozdraviuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio scarlett -- 17.12.2009 5:00:36 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: začepljen nosić
18.12.2009 10:16:58   
samricak
joj ta pumpca stvarno grozno zvuci, al toliko zadovoljnih mama znaci da je dobra. potrazit cu je u svakom slucaju, ali pokusat cu jos malo sljez, cini mi se da polako djeluje. user posted image ne mora vise gutat slinu ujutru, hvala Bogu. ubacila sam i posudu sa kamilicom u sobu, pa valjda i ona ima nekog efekta, user posted image za skvo. 

a koliko cesto smijem ukapavat sljez dnevno, cini mi se da sam vidjela i do 3 puta, ali nisam sad sigurna. sta vi mislite?

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: začepljen nosić
18.12.2009 10:20:25   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: samricak

Bogu. ubacila sam i posudu sa kamilicom u sobu, pa valjda i ona ima nekog efekta, user posted image za skvo. 



Hvala ti. Bas mi je drago da je malo pomoglo....user posted image



Ja sljez nisam nesto cesto koristila, pa evo cekamo da ti se javi neka forumshica koja ti moze dati savjet!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu samricak)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: začepljen nosić
18.12.2009 10:28:29   
Medić*
samricak, ja na radijatoru uvijek drzim mokar peskir, cim se osusi, ponovo ga nakvasim i stalno po jedan mokar peskir stoji na radijatorima, navece pred spavanje napravim vecu serpu kamilice(cvijet ne u kesici), kad god primjetim da mu je sacepljen nosic, u kupatilu pustim vrucu vodu da tece da isparava uvedem malog unutra i tako sa njim provedem desetak min da mu para procisti nosic i disajne puteve. Cula sam da je dobro izmusti malo svog mlijeka, naravno ako dojis, i staviti u nos, najbolje kapaljkom ali moze naravno i kasikicom.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu samricak)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: začepljen nosić
18.12.2009 15:14:07   
mamica87
Moj mali "škripi" dok dise ne izlazi nikakav sekret iz nosica vodila ga pedijatrici kaze da nema nista na plucima-hvala Bogu.Rekla je kao to je slajm koji je u jednjaku pa se pomice dok dise i to preuzrukuje to šripanje.zanima me kao bi mogla osloboditi taj slajm-da li neko znauser posted image Mom malom je 5 mjeseci i dajem mu kapi za nos aqva maris pocela sam i svoje mlijeko ukapavati ali i dalje škripi?da li zna ko kakav savjet sta da uradimuser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: začepljen nosić
18.12.2009 15:23:40   
mamica87
Ima li iskusnih mama da znaju sta da radimuser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: začepljen nosić
18.12.2009 15:42:45   
Nedi
Nama je pomoglo more (naravno govorim o zdravoj bebi sa začepljenim nosićem) ali sad baš nije vrijeme za to...Mi smo vodili računa o svemu temperaturi u prostoriji, vlažnosti pa ukapaj ovo i ono da sad sve ne nabrajam, ali kad smo došli s mora što se u narodu kaže "k'o rukom odnešeno"

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: začepljen nosić
18.12.2009 16:05:07   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: mamica87

Moj mali "škripi" dok dise ne izlazi nikakav sekret iz nosica vodila ga pedijatrici kaze da nema nista na plucima-hvala Bogu.Rekla je kao to je slajm koji je u jednjaku pa se pomice dok dise i to preuzrukuje to šripanje.zanima me kao bi mogla osloboditi taj slajm-da li neko znauser posted image Mom malom je 5 mjeseci i dajem mu kapi za nos aqva maris pocela sam i svoje mlijeko ukapavati ali i dalje škripi?da li zna ko kakav savjet sta da uradimuser posted image


Prvo - nemoj više svoje mlijeko ukapavati. MOžeš samo odmoći.

Da li njemu stvara poteškoću dok spava, u smislu da ne može disati na nos pa se budi?

Ako da, probaj ga okupati, odvrni vodu da ide jako topla da se kupatilo napari. Neka bude u kupatilu, takvom naparenom nekih 10-tak minuta, i onda probaj pumpicom izvuči taj sekret.
Mi imamo jako dobro pumpicu, ali je iz Švedske, mada imam i ovu Chiccovu sa silikonskim nastavkom i jako je dobra.

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: začepljen nosić
19.12.2009 17:41:27   
niki83
IZVORNA PORUKA: samricak

da ponovo pokrenem ovu temu...
mom zlatu je 2 mjeseca i 20 dana, i evo vec 2 sedmice tesko dise. kapala sam joj sljez 2 dana, ona pocne lakse disati ali iz nosica ne izlazi nista. pa odustala od sljeza i presla na sunce moje malo, danas sedmi dan koristenja, opet ista stvar, ona kise a nista ne izlazi. ne koristim pumpicu. kad spava, nosic zvuci ok. najvise me brine sto zadnja 2 dana, obicno ujutru, imam osjecaj da treba da proguta slinu koja se nakupila, a ne zna, pa se muci pravo 2-3 sekunde cak do te mjere da sva pocrveni i kao da se bori za dah. sreca to traje jako kratko.
sad nisam isla kod pedijatra, ali kad smo prvi put isli, sa mjesec dana, kaze ona meni za zacepljen nos "ma to je uvijek tako", poslije je vodili na vakcinu i zadesi se dugi pedijatar, ja i njemu kazem da je nosic cesto zacepljen i da stavim kapi sunce moje malo, on jedva da je klimno glavom. tako da vise nemam pojma sta da radim. da li da je opet vodim doktoru, ili da opet ukapavam sljez neko vrijeme? imate li neki savjet?





samricak mi imamo isti problem vec 9 dana, bas sve kako si opisala..koristimo sljez vec 7 dana ali meni ne izgleda da pomaze..doduse strcnem joj i malo svog miljeka u nosic ali vidim neko je pisao da to izgleda samo moze odmoci..joj vise ne znam sta da radim..jeste li vi uspjeli rijesiti problem i kako?


_____________________________

N&N

(odgovor članu samricak)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: začepljen nosić
19.12.2009 18:02:23   
Anoniman
A zasto ne bi malkice morske soli razmutila u blago toploj vodi i pumpicom joj to malkice ukapala?
Mi smo to 2-3x radili kad joj je bio zacepljen nosic...I pomoglo je.

(odgovor članu niki83)
  Neposredna veza do poruke: 94
   RE: začepljen nosić
30.12.2009 23:17:35   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: skvo

I da glavica crvenog/crnog luka, raspolovljena iznad krevetica....Malo se osjeti, ali je prirodna blagodat za disne puteve.user posted image

Nisam vjerovala dok nisam probala...sinoc sam ovo uradila ( ali pored crvenog je bio i bijeli lukuser posted image ) ... Danas S kise i izbacuje iz nosica sve sto joj je smetalo ovih dana...mirnije spavala ...raspolozena ma milina.
Soba se ujutro prozraci i ne osjeti se ama bas nista.
Evo i sad sam joj stavila opet pored kreveticauser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: začepljen nosić
14.1.2010 12:33:52   
bumbalu
drage moje forumasice ja imam problem taj sto kod moje bebare vec par dana suzi oko i ujutro je svo krmeljavo,jel ima neka od vas da zna sta je dobro za to ,unaprijed hvala

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: začepljen nosić
14.1.2010 13:09:11   
hanabanana
Najbolje da odvedeš bebaru ljekaru.
Obično nije ništa strašno, i Tobrex kapi pomognu, ali ja ih ne bih ukapavala na svoju ruku u svakom slučaju.
A možeš i čistiti oko tako što ćeš ukapati u oko malo vode, obične - mlake.
I onda jednim potezom vatice čistiti - od kraja oka prema nosu.
Bitno je to raditi u jednom potezu.

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: začepljen nosić
14.1.2010 13:12:15   
marinčii
IZVORNA PORUKA: bumbalu

drage moje forumasice ja imam problem taj sto kod moje bebare vec par dana suzi oko i ujutro je svo krmeljavo,jel ima neka od vas da zna sta je dobro za to ,unaprijed hvala
Mom mateju je skoro 15 dana tako bilo od rođenja ja mu kapala svoje mlijeko i pomoglo posle nam se nijeponavljalo,nadam se da će i kod vas brzo proći

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: začepljen nosić
14.1.2010 13:23:26   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Daja_sa


IZVORNA PORUKA: skvo

I da glavica crvenog/crnog luka, raspolovljena iznad krevetica....Malo se osjeti, ali je prirodna blagodat za disne puteve.user posted image

Nisam vjerovala dok nisam probala...sinoc sam ovo uradila ( ali pored crvenog je bio i bijeli lukuser posted image ) ... Danas S kise i izbacuje iz nosica sve sto joj je smetalo ovih dana...mirnije spavala ...raspolozena ma milina.
Soba se ujutro prozraci i ne osjeti se ama bas nista.
Evo i sad sam joj stavila opet pored kreveticauser posted image


Tek, sada vidjeh ovo, bas mi je drago sto ti je savjet upalio....user posted image user posted image  

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: začepljen nosić
14.1.2010 13:29:22   
emma.L
Bumbalu, mislim da ne možeš pogriješiti ako napraviš malo kamilice pa u mlak čaj umočiš sterilnu gazu i lagano očistiš okice nekoliko puta dnevno. Ali ako potraje, ja bih tražila savjet liječnika, da ne pređe u neki konjuktivitis.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *