|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 12:22:17   
pony2507
I,da... I ja jako volim boje,s tim da cu u svakoj prostoriji po jedan zid obloziti tapetom. Meni su one VRH! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pony2507)
Neposredna veza do poruke: 501
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 13:07:25   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: pony2507

Blue Rose nisi prva koja me je to pitala,i obicno svi kazu isto.
Ne znam,meni se to jednostavno svidja , s tim da mogu uraditi sank tako da se ne vidi ono iza ili neka klizna vrata pa ih koristiti po potrebi, ili staviti onu dekorativnu pregradu... Vidjet cu jos. Inace,kako kuhama odmah i raspremam,nisam od onih koje naprave haos pa nakon obavljenog posla raspremaju. Ja sve nekako radim usput i u letu...
A sto se tice gostiju,nema nenajavljenih,bar do sad nikada nije bilo.user posted image


Doduše, svi mi sa raznim idejama volimo ono ili ovo. Poštujem. U stvari bitno je da se to tebi i tvojima sviđa, a onda lahko je sve.
Ja strahovito poštujem ljude sa ciljevima i svojim idejama, ma kako isti bili u sukobu sa svima :)

P.S: Dobro došla na aktivni dio foruma :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu pony2507)
Neposredna veza do poruke: 502
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 13:19:41   
Galicia
Ne znam o cijenama nista.
Samo cu reci da volim kuhinju i dnevnu zajedno.
I ako imas mogucnosti i prostora, napravi dva kupatila. Pojednostavices sebi zivot.

Sretno u svakom slucaju.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 503
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 13:22:39   
irenaSA
O kuća je rupa bez dna...10 godina je pravim po svom ukusu i još nisam završilauser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 504
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 13:23:34   
LieToMe RR
Kod mene su dnevna kuhinja i trpezarija u jednom znaci ide kuhinja, poveci sank, trpezarija paralelno sa sankom i dnevni boravak a na dnevnom boravku imam cijeli zid u staklu i taj cijeli zid gleda na balkon (nije u pitanju kuca nego stan). meni je ovo super jer sam sad na porodiljskom sa dvoje djece i kad sam u kuhinji fino imam preglednost, drzim ih obje na oku i znam gdje su i sta rade.
mislim da je jako prakticno i kad se lijepo organizuje moze da bude predivno. meni je super kad su praznici i rodjendani onda smo svi nekako skupa... ne osjecam se izostavljenom ako sam u kuhinji.



_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 505
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 13:26:11   
irenaSA
Enterijer je najlakše...ali eksterijer je priča za sebe...fasada, oluci, kapice, klupice, držači za snijeg, opšivanje dimnjaka, ventilacije, kulir, staze, prilaz garaži, stepenice, bašta, cvjetnjak, stol, roštilj..džidže za djecu...trebam li nastavitiuser posted image a da ne pričam koliko to sve košta..šahtovi..odvodi, gromobran...dovodi, cijevi za kišnicuuser posted image
Najlakše mi je bilo opremiti i urediti unutrašnjost...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 506
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 13:27:45   
irenaSA
Kod mene su kuhinja i terpezarija spojeni sa velikim staklenim portalom koji izlazi na baštu...pa nemam problema sa parama i vjetrenjem kod kuhanja...dnevni je samo fizički odvojen zidovima...ali ne vratima...

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 507
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 13:33:27   
Blue rose RR
Jesam rekla nekad da ne volim kuću?!
Odrasla sam u jednoj ooogromnoj i definitivno zaključak- kuća je prazno bure, vazda nako ulaganje a nikad je ne završiš. Osim da se ima love i da se odjednom sve sredi.
Ovako jedno završiš, onda ono što prvo ugradiš valja se mijenjati :(

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 508
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 13:37:46   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Enterijer je najlakše...ali eksterijer je priča za sebe...fasada, oluci, kapice, klupice, držači za snijeg, opšivanje dimnjaka, ventilacije, kulir, staze, prilaz garaži, stepenice, bašta, cvjetnjak, stol, roštilj..džidže za djecu...trebam li nastavitiuser posted image a da ne pričam koliko to sve košta..šahtovi..odvodi, gromobran...dovodi, cijevi za kišnicuuser posted image
Najlakše mi je bilo opremiti i urediti unutrašnjost...

tvoj cu post copy paste mm posto njemu svako malo padne kuca na um a ja sam fan stana bas iz razloga sto nemam krov, fasadu, oluke i sve nabrojano. znam da je kuca divna krasna, da ima prednosti za djecu...ali eto i stan ima svojih prednosti.
a nemam ja nista protiv kuce ali da imam nekih 200 000 budzet da sve uradim u jednom trosku pa da znam da sam uradila i kako sam uradila da ne bi bilo kao sto rece blue rose stalno nesto radis i sve u krug

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 509
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 13:37:52   
irenaSA
BR upravo tako..ja nakon deset godina mijenjam...rodila sam se i živjela u stanu tako da je za mene kuća bila sasvim novo iskustvo...
Ne kažem da nije uživanje...bašta i co...roštilj, bazen, doručak ujutro napolju...ali kada imaš stan brineš se samo za unutrašnjost boli te briga za odvod i dovod, oluke, crijep...Sa kućom vječito nešto treba...dimnjačar svake godine...vjetar odleti crijep...penji se...ako nećeš da prokišnjava...a da ne govorim o pranju prilaza, metenju, čišćenju snijega, otkopavanja i okopavanja, dobro u vrtu uživam ali i to je ogromna obaveza...evo tulipani su mi se već pojavili u cvjetnjaku nemam vremena da im se posvetimuser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 510
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 13:40:23   
irenaSA
Tako da sam odlučila...imam još nekoliko sitnica da sredimo oko kuće i kupujemo stan...da mogu s mirom u penziju...a djeca ako hoće- neće nek se s kućom bakču...user posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 511
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
18.2.2016 14:18:05   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: irenaSA

Tako da sam odlučila...imam još nekoliko sitnica da sredimo oko kuće i kupujemo stan...da mogu s mirom u penziju...a djeca ako hoće- neće nek se s kućom bakču...user posted image


Odlična odluka :)

Lijepo je u kući živjeti, i neko mora i to, al brate zahmet. Osim kad je npr. muž privatnik, a supruga ne radi, nego baš se oko kuće mogu oboje posvetiti (čitaj: žena može rintati) :)

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 512
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
19.2.2016 17:50:18   
pony2507


I ja se slazem. Mi pravimo kucu, u koju je ulozeno vec sad oko 100.000, a jos nije useljiva, doduse malo je veca.
Obzirom da nema ni ploca, samo za dvije ploce ce vam tebati najmanje 5.000, pa onda blokovi, mozda i dio nove gradje, stolarija isto da valja oko 10.000ak hiljada, pa unutrasnji radovi, kupatilo i pored svega majstori koji su nekad skuplji nego sam materijal koji kupis.



Draga Minie pa sta si ti gradila za toliko novca??? user posted image Ja bih za taj novac podigla i opremiloa cijelu kucu od 150m2 i okolicu da bude k'o iz bajke.
Osim ako nisi gradila sprat na sprat za naredne 2 generacije???


_____________________________

Mjesto na koje uvijek možeš otići se zove dom.
Imati nekoga ko te voli bez obzira na sve, zove se porodica.
A imati to oboje zajedno, zove se bogatstvo.



(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 513
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.2.2016 22:32:05   
pony2507

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

U ramaglasu uzmi stakleni panel za kuhinje.... Evo kod mene je staklo...Odrzavanje je...user posted image





user posted image

user posted image



Slika nije vidljiva. Je li govoris o kaljenom staklu ili nekom drugom? Da li moze direktno na zid ili ide preko plocica? Da li se stavlja nakon postavljanja kuhinje ili prije i kolika je cijena po metru? Hvala puno,unapijed.

_____________________________

Mjesto na koje uvijek možeš otići se zove dom.
Imati nekoga ko te voli bez obzira na sve, zove se porodica.
A imati to oboje zajedno, zove se bogatstvo.



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 514
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.2.2016 23:07:53   
minie

IZVORNA PORUKA: pony2507



I ja se slazem. Mi pravimo kucu, u koju je ulozeno vec sad oko 100.000, a jos nije useljiva, doduse malo je veca.
Obzirom da nema ni ploca, samo za dvije ploce ce vam tebati najmanje 5.000, pa onda blokovi, mozda i dio nove gradje, stolarija isto da valja oko 10.000ak hiljada, pa unutrasnji radovi, kupatilo i pored svega majstori koji su nekad skuplji nego sam materijal koji kupis.



Draga Minie pa sta si ti gradila za toliko novca??? user posted image Ja bih za taj novac podigla i opremiloa cijelu kucu od 150m2 i okolicu da bude k'o iz bajke.
Osim ako nisi gradila sprat na sprat za naredne 2 generacije???



user posted image user posted image

Ni ja ne bih ovoliku, ali vec pola bilo sagradjeno kad sam dosla.
Ma.sve draga skupo, od majstora, materijala, dozvola, poreza i sl...

A ovo kaljeno staklo ide direktno na zid, kad se stave kuhinjski elementi. Boja i dezena imas bas da biras. Cijena je oko 100-120 KM po kvadratu, samo.pazi da nemas puno busenja tog stakla, uticnice.i sl, jer to dodatno naplacuju. Ovo staklo ce aBd biti i moj izbor za kuhinju.


_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu pony2507)
Neposredna veza do poruke: 515
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.2.2016 23:20:19   
pony2507

IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: pony2507



I ja se slazem. Mi pravimo kucu, u koju je ulozeno vec sad oko 100.000, a jos nije useljiva, doduse malo je veca.
Obzirom da nema ni ploca, samo za dvije ploce ce vam tebati najmanje 5.000, pa onda blokovi, mozda i dio nove gradje, stolarija isto da valja oko 10.000ak hiljada, pa unutrasnji radovi, kupatilo i pored svega majstori koji su nekad skuplji nego sam materijal koji kupis.



Draga Minie pa sta si ti gradila za toliko novca??? user posted image Ja bih za taj novac podigla i opremiloa cijelu kucu od 150m2 i okolicu da bude k'o iz bajke.
Osim ako nisi gradila sprat na sprat za naredne 2 generacije???



user posted image user posted image

Ni ja ne bih ovoliku, ali vec pola bilo sagradjeno kad sam dosla.
Ma.sve draga skupo, od majstora, materijala, dozvola, poreza i sl...

A ovo kaljeno staklo ide direktno na zid, kad se stave kuhinjski elementi. Boja i dezena imas bas da biras. Cijena je oko 100-120 KM po kvadratu, samo.pazi da nemas puno busenja tog stakla, uticnice.i sl, jer to dodatno naplacuju. Ovo staklo ce aBd biti i moj izbor za kuhinju.




Kad zavrsimo stanove,kuce pa stavimo fotkice... Biceuser posted image
user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mjesto na koje uvijek možeš otići se zove dom.
Imati nekoga ko te voli bez obzira na sve, zove se porodica.
A imati to oboje zajedno, zove se bogatstvo.



(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 516
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
28.7.2016 0:04:44   
aidana
Mi imamo namjeru potpuno renovirati stan, od do. Htjela sam unajmiti firmu koja ce sve odraditi pa mi trebaju preporukeuser posted image Ako ima neko da mi preporuci neku firmu bila bih zahvalna.

(odgovor članu pony2507)
Neposredna veza do poruke: 517
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.8.2016 9:54:17   
ladyblue RR
prebačen post


IZVORNA PORUKA: Nedodirljiva

Zene moja rodica zeli da kupi stan,Jedini koji je nasla da joj odgovara jeste jedan na prvom spratu gdje je ispod neki kafic.Ali nije to mozda to sto joj smeta vec sto je iznad tog kafica velika ploca tako da njoj dodje ispod balkona ta ploca.Ima ona i dalje neki normalan pogled i nije to sto je odbija vec kakv je nas narod,bacaju svasta i to sve ide njoj ispred prozora tj balkona.Znate vec o ce,u pricam.E sad da li ijedna od vas zivi na takvom mjestu i koga bi od uzimanja stana odbila ta ploca



_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 518
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
22.8.2016 22:35:32   
snjesko
Nemam firmu za preporuciti jer sam nazalost imala samo jedno iskustvo i to jako lose... moj savjet ni slucajno nemoj da angazujes firmu altea - majstor u kuci 24 sata.. imala sam jako lose iskustvo sa njima.. radovi su trajali 3x duze od dogovora, kvalitet jako los.. ako treba mogu pp poslati slike posljedica njihovog rada.. uzas..

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 519
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
23.8.2016 0:12:12   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: aidana

Mi imamo namjeru potpuno renovirati stan, od do. Htjela sam unajmiti firmu koja ce sve odraditi pa mi trebaju preporukeuser posted image Ako ima neko da mi preporuci neku firmu bila bih zahvalna.


vjerovatno si već renoviraa stan:)

ja znam samo ako se planira renovirati mjesec dana to uvjek bude dva ...

mene sad čeka jedno lagano renoviranje i krečenje a sto je najgore poklopice mi se garant s početkom škole jer majstori nisu mogli ranije

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 520
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
25.8.2016 8:00:52   
aidana
Nisam jos ni pocelauser posted image nisam dosla kuci ima vec mjesec danauser posted image Tako da su preporuke jos uvijek dobro dosle, a i savjet koga ne uzeti...hvala i na tome.

Do sad sam stigla samo traziti ponude za kuhinju. Imam sljedece sedmice sastanak sa jednim majstorom, ali bih rado da uporedim cijene.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 521
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
29.8.2016 8:46:20   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: Nedodirljiva

Trebam vaša iskustva u vezi stanovanja u prizemlju. Dakle, stvar je sljedeća; nakon dugo vremena našla sam stan koji mi u potpunosti odgovara, raspored, namješten je po mom ukusu, velika kupaona, 3 sobe, blagovaona, kuhinja kakvu sam željela, ma sve u svemu MRAK, ali je u prizemlju. Do sad sam izbjegavala prizemlje, ali ovo me oduševilo. neki su strogo protiv toga jer će nam svi gledati u stan, jer ne možemo normalno otvoriti prozore i još 10-tak razloga. Pa me sad zanimaju vaša iskustva i kako je živjeti u prizemlju. . Unaprijed zahvaljujem!!!



_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 522
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
13.11.2016 16:11:55   
Nedodirljiva
Zna li neko koliko kosta izbijanje zidova u stanu? Ili potpuna adaptacija stana jednosoban je u pitanju

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 523
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
13.11.2016 16:16:43   
Nedodirljiva
Stan 37 kvadrata.Koliko bi bilo totalno adaptiranje?
Rusenje zida?Umjesto vrata klizna vrata?
Mjenjanje cijevi i totalno adaptiranje kupatila?
Kuhinja da ima sto vise elemenata od poda do krova jer je stan mal i treba mu prostora?

(odgovor članu pony2507)
Neposredna veza do poruke: 524
   RE: Gradite li kucu (uređujete stan)?
13.11.2016 22:09:22   
aidana

IZVORNA PORUKA: Nedodirljiva

Stan 37 kvadrata.Koliko bi bilo totalno adaptiranje?
Rusenje zida?Umjesto vrata klizna vrata?
Mjenjanje cijevi i totalno adaptiranje kupatila?
Kuhinja da ima sto vise elemenata od poda do krova jer je stan mal i treba mu prostora?


Kod mene su radovi pri kraju. Ostale su samo jos sitnice. Mi smo mijenjali prozore, vrata, pregradjivali prostorije, postavljali novi parket (ali samo pola stana), mijenjali sve instalacije u kuhinji, mijenjali sve elektricne instalacije...ali nismo renovirali kupatilo. Renoviranje kupatila je najskuplje. Dakle nas su svi radovi+vrata+prozori+materijal+ugradbena kuhinja(vidim da i to racunas) izasli oko 290 km po m2. Mi smo uzeli firmu po principu kljuc u ruke, ako ces ganjati svakog majstora pojedinacno mozda ustedis. Trudila sam se da prodjem sto jeftinije gdje mogu ali da ne trpi kvalitet. Nama je majstor rekao da ako se radi komplet stan, sve od do, treba uracunati nekih 400-500 km po m2.
I koliko god si odlucila potrositi, uvijek ali uvijek dodaj jos na to. Ja mislim da nije jos niko renovirao a da nije budzet probio.

(odgovor članu Nedodirljiva)
Neposredna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *