|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: SPIRALA
21.3.2018 16:37:54   
manuela RR
I naravno spirala + rikverc trebalo bi da bude sigurna zastita...

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: SPIRALA
21.3.2018 20:57:56   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: manuela RR

I naravno spirala + rikverc trebalo bi da bude sigurna zastita...


A pa necu stavljat spiralu ako cu i dalje rikvercuser posted image
Valjda bi spirala trebala pomoc da se opustimouser posted image
Morat cu i ja uskoro .to sad vidim kao jedinu opcijuuser posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: SPIRALA
21.3.2018 21:24:35   
nudzejma
Vece zenice...
Recite mi ima li neka od vas onaj smedji iscjedak tzv.spooting nekoliko dana prije menzesa?Ja to nikada ranije nisam imala do unazad 3-4 ciklusa😈😈😈I prosto me zivu pojede...Isla i dr.radila papu radila UZ sve ok.Sad mi dr.dala da radim sve polne hormone da vidimo da li tu lezi uzrok😣Bas je dosadno...citavo pakovanje ulozaka potrosim prije nego menzes krene...stalno curka pomalo roze-smedje,na papiru bude trag...cak neku vece i nakon odnosa bilo malo tog smedjeg iscjedka😕😕Zna li ko nesto o ovome???

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: SPIRALA
21.3.2018 21:30:18   
ziel
Ja jos nisam isla na pregled nakon poroda user posted image bas sam neodgovorna prema sebi. Moracu ovih sana zakazati pregled pa djecu ostaviti kod roditelja na cuvanje. I ja sam zainteresovana za spiralu. Cim prije mi doktor odobri nakon pregleda da se moze staviti, odmah stavljam aBd.

_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: SPIRALA
22.3.2018 8:07:36   
vedada
jel imas spirala, ako imas desi se, kod mene nekad bude prije po malo al nista strasno dok ne krene bas pravo.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: SPIRALA
22.3.2018 8:10:39   
nudzejma
Vedada nemam spiralu😣Ne koristim nikakve hormone i bas zato mi je sve cudnouser posted image

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: SPIRALA
18.4.2018 12:25:41   
bejbibi
Zene de mi recite kako se u Sa krecu cijene umetanja ove spraviceuser posted image
Ona moja doktorica skupa user posted image prisli puta sam haman 500 km potrosila.papa,tusiranje vagine ...isla 3 dana na to . Kolposkopija i tako... vjerovatno bi mi i sad radila neke prwtrage a samo umetanje 100km cini mi seuser posted image jos spravu da kupim .ima da me izadje vrtoglavih 00000

Trebala bi za 1.maj u Sa pa razmisljam da odradim i touser posted image imate li koju doktoricu za preporuciti? Da nije bas preskupa? Il je 100km normala za "ruke samo" user posted image

I koju spiralu preporucujete? Naravno konsultovati cu se sa dr

< Poruku je uredio bejbibi -- 18.4.2018 12:27:59 >


_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu nudzejma)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: SPIRALA
18.4.2018 13:01:57   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: manuela RR

I naravno spirala + rikverc trebalo bi da bude sigurna zastita...


A pa necu stavljat spiralu ako cu i dalje rikvercuser posted image
Valjda bi spirala trebala pomoc da se opustimouser posted image
Morat cu i ja uskoro .to sad vidim kao jedinu opcijuuser posted image

Preko spirale se cesce ostane trudan nego kad su u pitanju kondomi i tablete, cisto da znam.
Imala sam opsiran razgovor sa svojim ginekolog prosle godine i imao je dosta slucajeva zena koju su ostale trudne preko spirale.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: SPIRALA
18.4.2018 13:08:23   
vedada
nudžejma jesi li riješila išta?

LTM ti mene prepadaš baš, ja se taman opustila, nit se cuvam nit brojim plodne dane, nit rikverc koristim, Ja ko hanuma uživam, Koji dok ti je rekao da nije baš tako dobra zaštita?
LTM ne bi trebalo biti tako skupo. Ja sam u Sa kod Lačevićke papa test, kolposkopiju i ultrazvuk oko 150 platila.
Kodnas sam stavljala spiralu i piše da je 40, al ja sam trazila da oni sve pripreme i platila 100 spiralu i ugradnju user posted image user posted image . Doduše obićna, nisam Mirenu.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: SPIRALA
18.4.2018 13:15:33   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: vedada

nudžejma jesi li riješila išta?

LTM ti mene prepadaš baš, ja se taman opustila, nit se cuvam nit brojim plodne dane, nit rikverc koristim, Ja ko hanuma uživam, Koji dok ti je rekao da nije baš tako dobra zaštita?
LTM ne bi trebalo biti tako skupo. Ja sam u Sa kod Lačevićke papa test, kolposkopiju i ultrazvuk oko 150 platila.
Kodnas sam stavljala spiralu i piše da je 40, al ja sam trazila da oni sve pripreme i platila 100 spiralu i ugradnju user posted image user posted image . Doduše obićna, nisam Mirenu.


Divanovic user posted image meni kad on nesto savjetuje i toplo preporuci ja ga poslusam a toplo mi je preorucio da ne stavljam spiralu jer imao je 10ak slucajeva u zadnju godinu.-dvije gdje su zene ostale trudne preko spirale i gdje su spirale same ispadale (ja njemu oplacem od sege svaki put kad se vidimo, malo nam pola sata bude da se ispricamo user posted image )
Nisam se trudila ni da guglam, ja njemu stvarno vjerujem. Vjerujem jer mi je doktor vec dobar niz godina, vodio mi je dvije trudnoce, pedantan je, temeljit, nista ne prusta slusaju i nikad dok sam ziva necu zaboraviti strah u 7om mjesecu trudnoce kad mi je grlic totalno nestao. rekao mi je tad da sam mu drugi takav slucaj u cjelokupnoj njegovoj karijeri koja je stvarno pozavidna s obzirom da je covjek radio i u Zagrebu.

Ma nismo se razumjeli, ne plasim ja nikoga user posted image nema 100% sigurne zastite ali eto na osnovu ovog sto mi ej doktor rekao veca je vjerovatnoca da se ostane trudan preko spirale nego da zaboravis da popijes tabletu (i to mi se desavalo) popijem samo ujutru i navwece popijem redovnu i to bude ok.

Ovo drugo si vjerovatno mislila na bejbibi ja stvarno ne znam kako se krecu cijene spirala, mislim da one neke skupkje idu cak i do 300 Km a da se "ugradnja" posebno nplacuje. To stvarno ne znam ali mogu se raspitati.

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: SPIRALA
18.4.2018 15:48:09   
nudzejma
Vedada ja sam radila hrpu nekih nalaza,hormona.....Cekam rezultate.Za sada su hormoni stitne uredu vidjet cu ostale.Ovaj mjesec mi je po prvi put u ovih 4-5 mjeseci krenuo skoro normalan ciklus,taj iscjedak se pojavio samo dan prije menzesa.Imala sam i strasan nedostatak vitamina D u krvi i evo vec mjesec dana pijem terapiju pa mozda je i to uzrok svega.Uglavnom nadam se da ce biti bolje....
Zastita-koristimo kondom i rikverc pa kako bude😁

_____________________________

"Šta je bilo-bilo je,a ono što želiš neizvjesno je! Imaš samo trenutak u kojem živiš"

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: SPIRALA
18.4.2018 21:02:53   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: manuela RR

I naravno spirala + rikverc trebalo bi da bude sigurna zastita...


A pa necu stavljat spiralu ako cu i dalje rikvercuser posted image
Valjda bi spirala trebala pomoc da se opustimouser posted image
Morat cu i ja uskoro .to sad vidim kao jedinu opcijuuser posted image

Preko spirale se cesce ostane trudan nego kad su u pitanju kondomi i tablete, cisto da znam.
Imala sam opsiran razgovor sa svojim ginekolog prosle godine i imao je dosta slucajeva zena koju su ostale trudne preko spirale.


Ma znam da nista nike 100 % al je zastita neka. Ovako sam u konstantnom strahu iako je uvijek rikvercuser posted image ja iz prve zatrusnim tako da nema zezancije kod nas user posted image zato moram neku zastitu .
Nekako sam vise za spiralu nego za pilule . Imam neku fobiju od pilula user posted image debljanje,dlakavost i sl .. ne usudjujem se ni probati ..
Jel se ne moze zatrudniti na pilulama ako se redovno uzimaju ? I kako to ide ,svaki dan ili ?? Koje ti koristis

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: SPIRALA
18.4.2018 21:04:33   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: vedada

nudžejma jesi li riješila išta?

LTM ti mene prepadaš baš, ja se taman opustila, nit se cuvam nit brojim plodne dane, nit rikverc koristim, Ja ko hanuma uživam, Koji dok ti je rekao da nije baš tako dobra zaštita?
LTM ne bi trebalo biti tako skupo. Ja sam u Sa kod Lačevićke papa test, kolposkopiju i ultrazvuk oko 150 platila.
Kodnas sam stavljala spiralu i piše da je 40, al ja sam trazila da oni sve pripreme i platila 100 spiralu i ugradnju user posted image user posted image . Doduše obićna, nisam Mirenu.


Koja ke kod tebe spirala ? Kolko kosta ?

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: SPIRALA
18.4.2018 21:33:06   
Visnja RR
ama žene spirala je zakon....
ali treba ispoštovati neke stvrai i nakon postavljanja otići na kontrolu da se vidi da li je dobro "legla!
bilo kakva promjena da se desi ići dr...
znam bezbroj žena koje imaju spiralu i nikad nisu ostale trudne....samo je važno ići jednom godišnje na kontrolu i promjeniti je onda kada dr. kaže da je treba zamjeniti
meni je prve tri godine braka odlično fercerala i nakn Asjinog rođenja ne razmišljam o njoj.... samo je jednom goišnje kao i sve ostalo kontrolišem

tablete nikad ne bih koristila...osim ako to nije jedini izbor koji smijem...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: SPIRALA
19.4.2018 0:13:51   
bejbibi
Sad samo malo citala i o spirali i o pilulama user posted image ne znam koje je gore user posted image mada mislim da pilule ne bi smjela zbog dojenja ?!
Ne znam sta bi stvarno .za jesnu metodu se moram odluciti al koju :( najbolje da se konsultujem sa doktoricom pa da vidim sta ce rwci .

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: SPIRALA
19.4.2018 7:56:28   
vedada
ma vljda ta obićna bakrena, oni su kupili isve pripremili, ja nisam ništa tako da mislim oko 30-50 maksimalno. Ja sam 100 platila i spiralu i ugradnju. Poslije sam svakako išsla na kontrolu i ultrazvuk da vide da li je na mjestu. Tako da je bila i sve je ok.

_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: SPIRALA
19.4.2018 8:13:34   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: bejbibi


IZVORNA PORUKA: manuela RR

I naravno spirala + rikverc trebalo bi da bude sigurna zastita...


A pa necu stavljat spiralu ako cu i dalje rikvercuser posted image
Valjda bi spirala trebala pomoc da se opustimouser posted image
Morat cu i ja uskoro .to sad vidim kao jedinu opcijuuser posted image

Preko spirale se cesce ostane trudan nego kad su u pitanju kondomi i tablete, cisto da znam.
Imala sam opsiran razgovor sa svojim ginekolog prosle godine i imao je dosta slucajeva zena koju su ostale trudne preko spirale.


Ma znam da nista nike 100 % al je zastita neka. Ovako sam u konstantnom strahu iako je uvijek rikvercuser posted image ja iz prve zatrusnim tako da nema zezancije kod nas user posted image zato moram neku zastitu .
Nekako sam vise za spiralu nego za pilule . Imam neku fobiju od pilula user posted image debljanje,dlakavost i sl .. ne usudjujem se ni probati ..
Jel se ne moze zatrudniti na pilulama ako se redovno uzimaju ? I kako to ide ,svaki dan ili ?? Koje ti koristis

Ja pijem yasmin tablete. Tableta u principu ima u svakom pakovanju 21 (prije sam pila triquilar) sad sam eto na yasmin tabletama evo vec skoro godinu dana. Da ti odmah odgovorim za debljanje i dlakavost, dlaka godinama imam sve manje i manje (mozda je to problem u pubertetu i adolescenciji) a sto se tice kilograma ja sam smrsala nekih 3-4 kg od prosle godina pa do danas (2 kg su mi uvijek gore dole kad dobijem ciklus tako da eto mogu reci da sam smrsala 5-6 kg) tako da eto i ta teorema ne opstaje. Tablete se pocnu piti nakon sto se hormoni urade pa doktor odluci koje tablete iz koje skupine bi najbolje odgovarale tom hormonskom statusu.
Uglavnom, prvi dan ciklusa pocnes piti i pijes tako 21 dan, ja ih obicno pijem navece. Ako se desi da zaboravis popijes onda ujutru i navece popijes redovnu samo gledas da je 12 sati razmaka izmedju te dvije. Desavalo mi se da zaboravim pa popijem ujutru odmah cim ustanem i onda navece pred spavanje tu redovnu. Ja dok pijem tablete sigurna sam, cim prestanem opstanem trudna user posted image ja u principu lako ostajem trudna tako da su meni tablete spas. E posto tableta ima 21 poslije te zadnje si sigurna jer ciklus ide 4-5-6 dana zavisno od organizma, i onda opet u krug, prvi dan ciklusa pocnes piti i to je to. Kod tableta je dobro sto recimo ako mislis na more mozes nastimati pa da prekines na pola, dobices krvarenje (4-5 dan zavisno) i pocnes piti redovno...ne utice na zatrudnjivanje. Ja sam u ovih 10 godina koliko ih pijem mozda jednom ili dva puta to uradila, bilo mi bas bitno da me ne zakaci na moru.
Licno nisam za spiralu, jednostavno pomisao da u sebi imam spravu koja fercera na principu da nije kontraceptivno sredstvo vec abortivno (posto sa spiralom vecina zena ostane trudno i da ne zna spirala "ubije" fetus koji je u nastanku) iz mojih nekih uvjerenja nikad ne bih ugradila spiralu. Podvlacim kao i tada, to je moje privatno misljenje, ne osudjujem zene koje koriste taj vid kontracepcije, svako sebi bira ono sto mu odgovara kako bi bio sretan i zasticen i kako bi mogao uzivati.
Da eto ne pijem tablete, odlucila bih se ili za kondome ili bi muza eventualno kastrirala user posted image user posted image user posted image nesto bi moralo biti tako da znam da sam sve poduzela da mi se ne bi "omaklo"

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: SPIRALA
19.4.2018 8:13:51   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: vedada

ma vljda ta obićna bakrena, oni su kupili isve pripremili, ja nisam ništa tako da mislim oko 30-50 maksimalno. Ja sam 100 platila i spiralu i ugradnju. Poslije sam svakako išsla na kontrolu i ultrazvuk da vide da li je na mjestu. Tako da je bila i sve je ok.


i moja je obična
nisam za hormonsku...niti bih smjela (po preporuci doktora naravno)

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: SPIRALA
19.4.2018 8:17:38   
LieToMe RR
IZVORNA PORUKA: bejbibi

Sad samo malo citala i o spirali i o pilulama user posted image ne znam koje je gore user posted image mada mislim da pilule ne bi smjela zbog dojenja ?!
Ne znam sta bi stvarno .za jesnu metodu se moram odluciti al koju :( najbolje da se konsultujem sa doktoricom pa da vidim sta ce rwci .

Pilule ne smiju dok je dojenje ali isto tako ne znam ni koliko spirala "sjedne" dok je proces dojenja u toku.
Drugarici je tako prahnulo da postavi spiralu ovako nesto ubrzo nakon poroda. Dva puta joj se micala i sipadala, na kraju je izvadili i cekali da prestane sa dojenjem pa je ponovo postavila.
Postoji rizik da ne sjedne iz prve kad je dojenje bilo, mada mislim da je kod nje maternica jos bila u fazi vracanja.
Najbolje ti je da se posavjetujes sa doktorom.

Sad opet kazem, tablete sam pila (sa nekim kracim prekidima) od svoje 19te godine (za mjesec dana ce mi 35) aktivno sigurno 8-9 godina, i evo me ziva prava, zdrava, rodila 2 puta... Postoje rizici naravno ako imas visok krvni pritisak, srcane mane, secer... sta ja znam jos... zato se i rade nalazi, doktor konstatuje da je ok i da mozes da pijes.

< Poruku je uredio LieToMe RR -- 19.4.2018 8:19:45 >


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: SPIRALA
19.4.2018 8:26:19   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi

Sad samo malo citala i o spirali i o pilulama user posted image ne znam koje je gore user posted image mada mislim da pilule ne bi smjela zbog dojenja ?!
Ne znam sta bi stvarno .za jesnu metodu se moram odluciti al koju :( najbolje da se konsultujem sa doktoricom pa da vidim sta ce rwci .

Pilule ne smiju dok je dojenje ali isto tako ne znam ni koliko spirala "sjedne" dok je proces dojenja u toku.
Drugarici je tako prahnulo da postavi spiralu ovako nesto ubrzo nakon poroda. Dva puta joj se micala i sipadala, na kraju je izvadili i cekali da prestane sa dojenjem pa je ponovo postavila.
Postoji rizik da ne sjedne iz prve kad je dojenje bilo, mada mislim da je kod nje maternica jos bila u fazi vracanja.
Najbolje ti je da se posavjetujes sa doktorom.

Sad opet kazem, tablete sam pila (sa nekim kracim prekidima) od svoje 19te godine (za mjesec dana ce mi 35) aktivno sigurno 8-9 godina, i evo me ziva prava, zdrava, rodila 2 puta... Postoje rizici naravno ako imas visok krvni pritisak, srcane mane, secer... sta ja znam jos... zato se i rade nalazi, doktor konstatuje da je ok i da mozes da pijes.


ja sam spirali stavila nakon 1 ipo mjeseca od porda...još uvijek sam dojila....
nikakvih problema ... prvi put čujem da doienje ima problema sa spiralom

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: SPIRALA
19.4.2018 8:32:57   
bejbibi
LTM hvala na opsirnom odgovoru user posted image mislim da mi ke nakbolje da se konsultukem sa ginicem. Ova moja kod koje idem u Sa samo mi je spiralu spominjala ,za tablete nista . Mozda upravo zbog toga sto se moze zaboraviti pa ostati trudna.kao spirala je bolja u smislu toga( ovo za ubijanje fetusa nike tacno ,to sam istrazibala bas iz vjerskih razloga i ne bi je nikad stavila da znam il da imalo sumnjam da je to tacno.znam puno zena koje su pod nikabom a imaju spiralu. Nikedna ne bi stavila da ona ubija plod ,tako da nike tacno za ubijanje fetusa. ) medjutim, sama pomisao da imam stranu tijelo nekako mi je fuj . Opet sa druge strane za tablete nisam sigurna bas zbog tih govorkanja oko debljanja i dlaka. Eto ti si prva za koju cujem da joj odgovarajuuser posted image mada cu definitivno prvo sa ginicem popricati pa onda odluciti. Al ne znam kolko mi je pametno da bilo sta koristim jer dojim jos uvijek.

Mi smo bili za opciju cap cap user posted image zvao mm i neku kliniku u Zg al ne rade ako pacijentu koji nije stariji od 35.
Mm 30 napunio u januaru tako da nista od toga ..izgleda nama sudjeno jos jedno bebceuser posted image
Mada planiram uskoro prekinuti sa dojenjem pa taman dok odlucim :)

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: SPIRALA
19.4.2018 8:33:12   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi

Sad samo malo citala i o spirali i o pilulama user posted image ne znam koje je gore user posted image mada mislim da pilule ne bi smjela zbog dojenja ?!
Ne znam sta bi stvarno .za jesnu metodu se moram odluciti al koju :( najbolje da se konsultujem sa doktoricom pa da vidim sta ce rwci .

Pilule ne smiju dok je dojenje ali isto tako ne znam ni koliko spirala "sjedne" dok je proces dojenja u toku.
Drugarici je tako prahnulo da postavi spiralu ovako nesto ubrzo nakon poroda. Dva puta joj se micala i sipadala, na kraju je izvadili i cekali da prestane sa dojenjem pa je ponovo postavila.
Postoji rizik da ne sjedne iz prve kad je dojenje bilo, mada mislim da je kod nje maternica jos bila u fazi vracanja.
Najbolje ti je da se posavjetujes sa doktorom.

Sad opet kazem, tablete sam pila (sa nekim kracim prekidima) od svoje 19te godine (za mjesec dana ce mi 35) aktivno sigurno 8-9 godina, i evo me ziva prava, zdrava, rodila 2 puta... Postoje rizici naravno ako imas visok krvni pritisak, srcane mane, secer... sta ja znam jos... zato se i rade nalazi, doktor konstatuje da je ok i da mozes da pijes.


ja sam spirali stavila nakon 1 ipo mjeseca od porda...još uvijek sam dojila....
nikakvih problema ... prvi put čujem da doienje ima problema sa spiralom

ja iskreno o spirali znam sta sam procitala (vse sam se bazirala na clanke iz amerike) i iz iskustava dvije drugarice koje imaju spiralu. prva nije postavila odmah nakon poroda i kod nje je sve ok, ova druga je postavila mozda 2-3 mjeseca nakon poroda i imala jeodredjenih problema koji jena kraju rezultirao da joj je spirala skroz sama ispala. Rijetko je ali se desava. Njoj se eto desilo. Doktor joj savjetovao da malo priceka, pricekala i stavila i fercera. To je bilo prije 5 godina. Jel u medjuvremenu ispadala, mijenjala...stvarno ne znam...ne pricamo o tome na kafi user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 347
   RE: SPIRALA
19.4.2018 8:40:09   
manuela RR

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi

Sad samo malo citala i o spirali i o pilulama user posted image ne znam koje je gore user posted image mada mislim da pilule ne bi smjela zbog dojenja ?!
Ne znam sta bi stvarno .za jesnu metodu se moram odluciti al koju :( najbolje da se konsultujem sa doktoricom pa da vidim sta ce rwci .

Pilule ne smiju dok je dojenje ali isto tako ne znam ni koliko spirala "sjedne" dok je proces dojenja u toku.
Drugarici je tako prahnulo da postavi spiralu ovako nesto ubrzo nakon poroda. Dva puta joj se micala i sipadala, na kraju je izvadili i cekali da prestane sa dojenjem pa je ponovo postavila.
Postoji rizik da ne sjedne iz prve kad je dojenje bilo, mada mislim da je kod nje maternica jos bila u fazi vracanja.
Najbolje ti je da se posavjetujes sa doktorom.

Sad opet kazem, tablete sam pila (sa nekim kracim prekidima) od svoje 19te godine (za mjesec dana ce mi 35) aktivno sigurno 8-9 godina, i evo me ziva prava, zdrava, rodila 2 puta... Postoje rizici naravno ako imas visok krvni pritisak, srcane mane, secer... sta ja znam jos... zato se i rade nalazi, doktor konstatuje da je ok i da mozes da pijes.


ja sam spirali stavila nakon 1 ipo mjeseca od porda...još uvijek sam dojila....
nikakvih problema ... prvi put čujem da doienje ima problema sa spiralom

ja iskreno o spirali znam sta sam procitala (vse sam se bazirala na clanke iz amerike) i iz iskustava dvije drugarice koje imaju spiralu. prva nije postavila odmah nakon poroda i kod nje je sve ok, ova druga je postavila mozda 2-3 mjeseca nakon poroda i imala jeodredjenih problema koji jena kraju rezultirao da joj je spirala skroz sama ispala. Rijetko je ali se desava. Njoj se eto desilo. Doktor joj savjetovao da malo priceka, pricekala i stavila i fercera. To je bilo prije 5 godina. Jel u medjuvremenu ispadala, mijenjala...stvarno ne znam...ne pricamo o tome na kafi user posted image


Heh i meni je Dr rekla dok se doji da ne stavlja siralu...
Dojenje izaziva kontrakcije materice i onda moze uzrokovati da se spirala pomjeri i onda izgubi funkciju...
To se odnosi na to kad beba samo doji...


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: SPIRALA
19.4.2018 8:41:25   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi

LTM hvala na opsirnom odgovoru user posted image mislim da mi ke nakbolje da se konsultukem sa ginicem. Ova moja kod koje idem u Sa samo mi je spiralu spominjala ,za tablete nista . Mozda upravo zbog toga sto se moze zaboraviti pa ostati trudna.kao spirala je bolja u smislu toga( ovo za ubijanje fetusa nike tacno ,to sam istrazibala bas iz vjerskih razloga i ne bi je nikad stavila da znam il da imalo sumnjam da je to tacno.znam puno zena koje su pod nikabom a imaju spiralu. Nikedna ne bi stavila da ona ubija plod ,tako da nike tacno za ubijanje fetusa. ) medjutim, sama pomisao da imam stranu tijelo nekako mi je fuj . Opet sa druge strane za tablete nisam sigurna bas zbog tih govorkanja oko debljanja i dlaka. Eto ti si prva za koju cujem da joj odgovarajuuser posted image mada cu definitivno prvo sa ginicem popricati pa onda odluciti. Al ne znam kolko mi je pametno da bilo sta koristim jer dojim jos uvijek.

Mi smo bili za opciju cap cap user posted image zvao mm i neku kliniku u Zg al ne rade ako pacijentu koji nije stariji od 35.
Mm 30 napunio u januaru tako da nista od toga ..izgleda nama sudjeno jos jedno bebceuser posted image
Mada planiram uskoro prekinuti sa dojenjem pa taman dok odlucim :)

Misljenja oko spirala i tableta su u principu ista, podijeljenja... A pravi vjernici se nikad nece odluciti ni za jednu varijantu. Ne znam tacno za koju ce ali imam drugaricu koja jepokrivena (iskreno malo pricamo o sexualnosti i odnosima) ali znam da smo jednom prilikom imale debatu na tu temu i da mi je tad jasno stavila do znanja gdje je i sta je user posted image
U pravu si, ne ubija fetus ubija zametak i zuto tijelo. To u principu niej isto jer se fetusom smatra samo zametak kojem je srce pocelo kucati. Nauka i vjera jos uvijek nisu usaglasili jel dijete odmah nakon sto se oplodi jajna celija ili kad tetus tek "ozivi". ja stvarno ne bih zalazila u tu materiju, nisam neki naucnik a nisam ni vjernik to te mjere. Spirala u principu "ubija" spermatozoide i to nije neka novost i nije neka tajna. U principu "ubija" i zametak ako "promaklne". Sve je to u stadiju da zena uopste ne zna da je trudna jer nema ni simptoma trudnoce.
Opet ponavljam, ne mislim ja ovdje razvijati sad neku debatu na tu temu, ima citava salva zena koje je koriste i kunu se u nju.
Ja jednostavno ne zelim nikakvu mehanicku spravu u sebi (a ona to u stvari i jeste IUD - Intrauterine device), sama pomisao sprave me vraca u srednji vijek user posted image
A ako cemo gledati efikasnost 99% ti je sigurnost i kod spirale i kod tableta, niko ti nece dati 100% to da znas user posted image pitanje samo kome sta vise odgovara.
E da, spirala je ipak malo jeftinija zajebancija od tableta (ako cemo gledati koliko se u godini da za tablete)

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: SPIRALA
19.4.2018 8:45:33   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: manuela RR


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: bejbibi

Sad samo malo citala i o spirali i o pilulama user posted image ne znam koje je gore user posted image mada mislim da pilule ne bi smjela zbog dojenja ?!
Ne znam sta bi stvarno .za jesnu metodu se moram odluciti al koju :( najbolje da se konsultujem sa doktoricom pa da vidim sta ce rwci .

Pilule ne smiju dok je dojenje ali isto tako ne znam ni koliko spirala "sjedne" dok je proces dojenja u toku.
Drugarici je tako prahnulo da postavi spiralu ovako nesto ubrzo nakon poroda. Dva puta joj se micala i sipadala, na kraju je izvadili i cekali da prestane sa dojenjem pa je ponovo postavila.
Postoji rizik da ne sjedne iz prve kad je dojenje bilo, mada mislim da je kod nje maternica jos bila u fazi vracanja.
Najbolje ti je da se posavjetujes sa doktorom.

Sad opet kazem, tablete sam pila (sa nekim kracim prekidima) od svoje 19te godine (za mjesec dana ce mi 35) aktivno sigurno 8-9 godina, i evo me ziva prava, zdrava, rodila 2 puta... Postoje rizici naravno ako imas visok krvni pritisak, srcane mane, secer... sta ja znam jos... zato se i rade nalazi, doktor konstatuje da je ok i da mozes da pijes.


ja sam spirali stavila nakon 1 ipo mjeseca od porda...još uvijek sam dojila....
nikakvih problema ... prvi put čujem da doienje ima problema sa spiralom

ja iskreno o spirali znam sta sam procitala (vse sam se bazirala na clanke iz amerike) i iz iskustava dvije drugarice koje imaju spiralu. prva nije postavila odmah nakon poroda i kod nje je sve ok, ova druga je postavila mozda 2-3 mjeseca nakon poroda i imala jeodredjenih problema koji jena kraju rezultirao da joj je spirala skroz sama ispala. Rijetko je ali se desava. Njoj se eto desilo. Doktor joj savjetovao da malo priceka, pricekala i stavila i fercera. To je bilo prije 5 godina. Jel u medjuvremenu ispadala, mijenjala...stvarno ne znam...ne pricamo o tome na kafi user posted image


Heh i meni je Dr rekla dok se doji da ne stavlja siralu...
Dojenje izaziva kontrakcije materice i onda moze uzrokovati da se spirala pomjeri i onda izgubi funkciju...
To se odnosi na to kad beba samo doji...


hajd nek nisam jedina user posted image user posted image vec vidim kako me trgaju ovdje na proste faktore user posted image user posted image
moze se desiti, nije cesta pojava kao ni trudnoca preko spirale (procitah negdje da na svako 100 mentruacija se desi jedna trudnoca) ali eto desava se.
maternica sama od sebe ima kontrakcije dok se vraca u normalu (zato se i rade kegelove vjezbe poslije poroda da se ojaca zdjelica i misici maternice)
kod dojenja su samo te kontrakcije ubrzane i dugotrajnine.
njoj (mojoj drugarici) je vjerovatno bilo i jedno i drugo i hormoni koji luduju. sad joj je ok. mislim nije vise spominjala da joj je ispala spirala user posted image user posted image


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *