|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: SPIRALA
22.9.2011 14:49:21   
chantal
IZVORNA PORUKA: chantal

Ja sam u ponedj. stavila bakrenu spiralu,dr. mi rekao 5 dana bez odnosa,i nakon iduće user posted image na kontrolu,e sad sam zbunjena jer ne znam dal se do kontrole trebamo čuvati,ili ne user posted image kao dok dr. ne potvrdi da je sve ok user posted image   Kako znati da je spirala na mjestu,da se nije pomjerila/ispala,jel se to osjeti??

I da,neko je spomenuo vrtoglavice,i meni se javljaju,obično kad legnem user posted image jel moguće da je od spirale??Baš sam sad sva zbunjena,a mislila sam da sam dobro informisana user posted image uf




Eto ja BIH i stavila sam,i sad zasad zadovoljna,osim tih vrtoglavica,za koje ni ne znam dal' su zbog spirale,glavobolje nemam,krvarenje skroz slabo... smatram da postoji i puno štetnijeg od spirale,pa šta sad... aman-zaman  user posted image  


(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: SPIRALA
22.9.2011 15:12:06   
gerberka
pa uživaj draga ondauser posted image ja sam rekla da ne bih nikada i ne bih nikada za nikada

tri najveca zla za mene su pobacaj, pilula i spirala i imam pravo to da kažem i to da napišem

o da, jadničci...ne mogu nabaciti kondom nego je najbolje rješenje da to žena ugradi, pa da pumpa koliko hoće i kad hoće user posted image

neka ugradi ko želi, svako ima pravo na izbor user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: SPIRALA
23.9.2011 19:44:48   
chantal
IZVORNA PORUKA: chantal


Ja sam u ponedj. stavila bakrenu spiralu,dr. mi rekao 5 dana bez odnosa,i nakon iduće user posted image na kontrolu,e sad sam zbunjena jer ne znam dal se do kontrole trebamo čuvati,ili ne user posted image kao dok dr. ne potvrdi da je sve ok user posted image  


Jel mi može neko odgovoriti???   Ističe 5. dan.....  user posted image

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: SPIRALA
23.9.2011 19:49:49   
teacher75

IZVORNA PORUKA: gerberka

pa uživaj draga ondauser posted image ja sam rekla da ne bih nikada i ne bih nikada za nikada

tri najveca zla za mene su pobacaj, pilula i spirala i imam pravo to da kažem i to da napišem

o da, jadničci...ne mogu nabaciti kondom nego je najbolje rješenje da to žena ugradi, pa da pumpa koliko hoće i kad hoće user posted image

neka ugradi ko želi, svako ima pravo na izbor user posted image


a zasto mislis da su samo muskarci protiv kondoma? meni je kondom fuj, nikakav mi je osjecaj s tom gumom...uz to, moze i puknuti i sta onda, kuku lele! i ja sam razmisljala o spirali nakon poroda jer mi ne pada napamet 3. dijete a bojim se da bih na pilule zaboravila ponekad, pa eto belajauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: SPIRALA
23.9.2011 20:17:06   
chantal
IZVORNA PORUKA: chantal

IZVORNA PORUKA: chantal


Ja sam u ponedj. stavila bakrenu spiralu,dr. mi rekao 5 dana bez odnosa,i nakon iduće user posted image na kontrolu,e sad sam zbunjena jer ne znam dal se do kontrole trebamo čuvati,ili ne user posted image kao dok dr. ne potvrdi da je sve ok user posted image  



Jel mi može neko odgovoriti???   Ističe 5. dan.....  user posted image




Zar baš nikooo??   user posted image

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: SPIRALA
25.9.2011 23:12:06   
bananica
IZVORNA PORUKA: chantal

IZVORNA PORUKA: chantal

IZVORNA PORUKA: chantal


Ja sam u ponedj. stavila bakrenu spiralu,dr. mi rekao 5 dana bez odnosa,i nakon iduće user posted image na kontrolu,e sad sam zbunjena jer ne znam dal se do kontrole trebamo čuvati,ili ne user posted image kao dok dr. ne potvrdi da je sve ok user posted image  



Jel mi može neko odgovoriti???   Ističe 5. dan.....  user posted image




Zar baš nikooo??   user posted image



pa sta ti je rekao doktor??...5 dana bez odnosa?

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: SPIRALA
25.9.2011 23:32:42   
Niina
5 dana bez odnosa i onda valjda mozes slobodno...

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: SPIRALA
25.9.2011 23:35:05   
gerberka
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: gerberka

pa uživaj draga ondauser posted image ja sam rekla da ne bih nikada i ne bih nikada za nikada

tri najveca zla za mene su pobacaj, pilula i spirala i imam pravo to da kažem i to da napišem

o da, jadničci...ne mogu nabaciti kondom nego je najbolje rješenje da to žena ugradi, pa da pumpa koliko hoće i kad hoće user posted image

neka ugradi ko želi, svako ima pravo na izbor user posted image


a zasto mislis da su samo muskarci protiv kondoma? meni je kondom fuj, nikakav mi je osjecaj s tom gumom...uz to, moze i puknuti i sta onda, kuku lele! i ja sam razmisljala o spirali nakon poroda jer mi ne pada napamet 3. dijete a bojim se da bih na pilule zaboravila ponekad, pa eto belajauser posted image


ti si izuzetak user posted image uostalom ja se ne bojim i vise od planirane djece..nisam ih nikad zvala " i eto belaja" user posted image za mene je to Bozji dar pogotovo jer sam se borila kao lavica da ugledam plus a kad ne budem zeljela znat ce ga vala izvaditi, pa neka kondom, pa x drugih nacina....da je spitrala jedino rješenje da se sacuva od trudnoce imala bi je svaka zena, a one koje nemaju bi vodile kolonu djece za sobom..pogledaj statistike..pusa


< Poruku je uredio gerberka -- 25.9.2011 23:36:42 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: SPIRALA
25.9.2011 23:36:51   
bananica
IZVORNA PORUKA: gerberka

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: gerberka

pa uživaj draga ondauser posted image ja sam rekla da ne bih nikada i ne bih nikada za nikada

tri najveca zla za mene su pobacaj, pilula i spirala i imam pravo to da kažem i to da napišem

o da, jadničci...ne mogu nabaciti kondom nego je najbolje rješenje da to žena ugradi, pa da pumpa koliko hoće i kad hoće user posted image

neka ugradi ko želi, svako ima pravo na izbor user posted image


a zasto mislis da su samo muskarci protiv kondoma? meni je kondom fuj, nikakav mi je osjecaj s tom gumom...uz to, moze i puknuti i sta onda, kuku lele! i ja sam razmisljala o spirali nakon poroda jer mi ne pada napamet 3. dijete a bojim se da bih na pilule zaboravila ponekad, pa eto belajauser posted image


ti si izuzetak user posted image uostalom ja se ne bojim i vise od planirane djece..nisam ih nikad zvala " i eto belaja" user posted image za mene je to Bozji dar pogotovo jer sam se borila kao lavica da ugledam plus a kad ne budem zeljela znat ce ga vala izvaditi, pa neka kondom, pa x drugih nacina....




nije izuzetak, meni kondom nervozu stvara jer samo razmisljam da li je pukao

spiralu me strah stavitiuser posted image
pilule samo koristila ranije, ne bih vise
elem nema odgovarajuce kontracepcije za meneuser posted image



< Poruku je uredio bananica -- 25.9.2011 23:39:52 >

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: SPIRALA
25.9.2011 23:44:09   
teacher75
slazem se da spirala nije sigurna a i moze imati razne negativne popratne efekte, ali kad pogledam te 3 opcije u ponudi (kondom, pilula i spirala) nekako mi dodje kao najprihvatljivije rjesenje. a ni za mene nema idealne metode definitvno....ne bih se usudila osloniti na "iskakanje" a plodni-neplodni dani su me zeznuli ovaj put pa ostadoh ranije trudna, al nije mi zao( naravno) sada jer sam zeljela imati dvoje djeceuser posted image medjutim, definitivno sam za planiranje porodice, i 3. mi nije ni u malom mozgu iz raznoraznih razloga. tako da bolje sprijeciti nego lijeciti.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: SPIRALA
25.9.2011 23:46:43   
gerberka
baninice to je onda do tebe , nije do metoda user posted image
slazem se teacher user posted image
ljubim vas, ja nisam za spiralu..zelim vam laku noc i saljem zagrljaj user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: SPIRALA
25.9.2011 23:52:59   
bananica
IZVORNA PORUKA: gerberka

baninice to je onda do tebe , nije do metoda user posted image
slazem se teacher user posted image
ljubim vas, ja nisam za spiralu..zelim vam laku noc i saljem zagrljaj user posted image user posted image user posted image



sta da radim, tako mi jeuser posted image

jedino sto cu mozda uzeti jeste vaginalni prsten, to mi ne zvuci lose
do tada , metoda rikverc

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: SPIRALA
25.9.2011 23:54:21   
napolitanka
vala nek svako stavlja sta hoce, meni ne treba ja imam prirodnu kontracepciju - zacepljeni jajovodi....morala sam ovo napisatiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: SPIRALA
29.9.2011 13:01:34   
Apotekarka
Slazem se s gerberkom,ja nikad ama bas nikad ne bih ugradila spiralu,kroz svoj posao susrela sam toliko zena koje su imale problema zbog spirake da su je na kraju morale i ukloniti....
Meni je nepojmljivo kad netko kaze omaklo mu se....Pa covjece nismo mi tinehdzeri,sve su to zrele licnosti koje moraju razmisljati i onom gore glavom,a ne samo onom dole....Smatram da onaj mm koji ne moze to kontrolisati(na vrijeme ga izvaditiuser posted image )nije odgovoran...Ne kazem ja uvijek se moze desiti...ali stoi se tice mog braka imam potpuno povjerenje u mm,on je svjestan svega i pored njega ne trebaju mi ni pilule,ni spirala ni druga kontracepcijska sredtva...Sad bi netko rekao vi onda ne uzivat u sexu,naprotuv jako uzivamo ali i mislimo...
Radim u apoteci nikad pilule nisam popila niti imam namjeru(jedino kad bi morala radi hormonskog poremecaja)...Sve je to nepotrebmno unosenje hormona i kojecega u sebe....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: SPIRALA
29.9.2011 13:59:55   
Skvo RR
Ima li neka zenica ugradjenu Mirenu? Zanima me kako se podnosi?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: SPIRALA
29.9.2011 14:04:49   
R&T@
http://www.ringeraja.ba/forum/Iskustva_sa_Mirena_spiralom/m_111940/tm.htm

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: SPIRALA
29.9.2011 14:07:46   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: tajra

http://www.ringeraja.ba/forum/Iskustva_sa_Mirena_spiralom/m_111940/tm.htm

hahaah...thx...tajra...user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: SPIRALA
30.9.2011 1:09:37   
treciputmama
hajde zene da mi neka kaze boli li stavljanje spirale...koliko je sigurna???? naime, meni se dvoje djece rodilo koristeci metodu "rikverc"....mada muz nije alkoholicar niti ista slicno...niti mu se "omaklo"...smjesno za rec ali nije bilo sanse da zatrudnim a zatrudnila i to tri puta...samo sam prvi put planirala bebu, ova dva zadnja ne....ali nek su mi zivi i zdravi.....uvijek mi je bila zelja imati troje djece...i to je to...hajde utjesite me da cu sa spiralom biti sigurna....hehehhe...samo bih ja uz to ponovo sa rikvercom....sto je sigurno, sigurno....nadam se...
ima li neka da je ostala trudna pored spirale????
jel se vade neki nalazi prije ugradnje?
jos nisam dobila menstruaciju nakon poroda, da li cu morati cekat ili ????

eto ko zna i hoce nek mi odgovori, unaprijed zahvalna!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

10.10.2005. rodila se moja ljepotica- nasa prva sreca
07.07.2009. obradovani smo po drugi put- stigao je jedan momak....
18.07.2011. jos jedna ljepotica se pridruzila sretnoj porodici...

eto...jedna veeeeelika sretna porodica, hvala Allahu dz.s

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: SPIRALA
30.9.2011 2:40:49   
chantal
Evo da ti odg.ja sam je stavila prije 10ak dana,postavljanje spirale ne "boli" ništa više od uzimanja uzorka za papa-test user posted image   To ustvari i nije nikakva bol,nego samo malo nelagodan osjećaj...e sad koliko je sigurna,nijedna kontracepcija nije 100% sigurna,i bilo šta da koristiš uvijek možeš ostati i pored toga trudna,ali ipak najnepouzdaniji je "rikverc" user posted image   lično znam dosta žena koje godinama imaju spiralu,i sve pet,a samo sam za jedan slučaj čula (ne poznajem lično) gdje je žena ostala user posted image   preko spirale,tako da...don't worry user posted image
Što se tiče nalaza,ja sam radila samo papa-test i nakon iduće menstruacije (zadnji dan ili dan nakon toga) ugrađena mi je spirala.
S tim da za bakrenu inače kažu da je žene teže prihvataju,ja sam prezadovoljna,krvarila sam jedno 6-7 dana pomalo,imala par kontrakcija i to je to,sve u svemu ništa strašno...e sad jedino još ne znam kakva će mi iduća menstr.biti,vjerovatno obilnija i malo će duže trajati nego dosad,a inače menstr.bolova nisam nikad ni imala,pa se nadam da će tako i ostati.

(odgovor članu treciputmama)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: SPIRALA
30.9.2011 2:51:38   
chantal
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Slazem se s gerberkom,ja nikad ama bas nikad ne bih ugradila spiralu,kroz svoj posao susrela sam toliko zena koje su imale problema zbog spirake da su je na kraju morale i ukloniti....
Meni je nepojmljivo kad netko kaze omaklo mu se....Pa covjece nismo mi tinehdzeri,sve su to zrele licnosti koje moraju razmisljati i onom gore glavom,a ne samo onom dole....Smatram da onaj mm koji ne moze to kontrolisati(na vrijeme ga izvaditiuser posted image )nije odgovoran...Ne kazem ja uvijek se moze desiti...ali stoi se tice mog braka imam potpuno povjerenje u mm,on je svjestan svega i pored njega ne trebaju mi ni pilule,ni spirala ni druga kontracepcijska sredtva...Sad bi netko rekao vi onda ne uzivat u sexu,naprotuv jako uzivamo ali i mislimo...
Radim u apoteci nikad pilule nisam popila niti imam namjeru(jedino kad bi morala radi hormonskog poremecaja)...Sve je to nepotrebmno unosenje hormona i kojecega u sebe....


Draga,pobijaš sama sebe s ovim što sam ti boldirala...user posted image
A ne znam da li si ikad čula da tokom sexualnog odnosa kod muškarca može izići mala količina sperme (znači na što on ne može utjecati,jer to ni ne osjeti) a koja je sasvim dovoljna da oplodi?
Hmm,baš ružno sve trpati u isti koš i prozivati neodgovornima,onima koji misle samo onom dole glavom user posted image   baš user posted image

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: SPIRALA
30.9.2011 7:37:19   
Apotekarka
Bila bezopasna ili ne svatko ima svoje misljenje,poznajem zenu koja je imala stRasnih problema,ognojilo joj se sve dole na kraju ju je morala izvaditi....Ja nikad ne bi stavila stranoi tijelo u sebe....Kad bi bas zagustilo odlucila bih se rađe za prezervativ...A ko voli nek izvoli


_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: SPIRALA
30.9.2011 7:38:34   
Apotekarka
I jos nesto je li to nekim muzevima mrsko staviti prezervativ pa salju zene na ugradnju spiraleuser posted image



_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: SPIRALA
30.9.2011 12:23:19   
chantal
IZVORNA PORUKA: Apotekarka

I jos nesto je li to nekim muzevima mrsko staviti prezervativ pa salju zene na ugradnju spiraleuser posted image




I opet po muževima user posted image   pa napisaše forumašice u postovima iznad da one ne vole s kondomima,a u tu grupu žena spadam i ja,nije mi to to s kondomom,jednostavno ne uživam u odnosu kako treba...a usput i tad ulazi "strano tijelo" u tebe  user posted image hajd malo se šalim  user posted image   nije mi namjera se raspravljati samo mi zasmetalo što ispade da smo mi jadne,imamo krkane za  muževe pa šta ćemo hude,ugradimo spiralu user posted image   btw. mm se nikako nije s tim slagao,samo što ga nisam plaho ni pitala za mišljenje

I na kraju naravno,postoji i pravo izbora....pa ko voli bujrum,ko ne...ne mora,i mirna BiH  user posted image


< Poruku je uredio chantal -- 30.9.2011 12:27:31 >

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: SPIRALA
30.9.2011 12:28:43   
Hannica
IZVORNA PORUKA: treciputmama

hajde zene da mi neka kaze boli li stavljanje spirale...koliko je sigurna???? naime, meni se dvoje djece rodilo koristeci metodu "rikverc"....mada muz nije alkoholicar niti ista slicno...niti mu se "omaklo"...smjesno za rec ali nije bilo sanse da zatrudnim a zatrudnila i to tri puta...samo sam prvi put planirala bebu, ova dva zadnja ne....ali nek su mi zivi i zdravi.....uvijek mi je bila zelja imati troje djece...i to je to...hajde utjesite me da cu sa spiralom biti sigurna....hehehhe...samo bih ja uz to ponovo sa rikvercom....sto je sigurno, sigurno....nadam se...
ima li neka da je ostala trudna pored spirale????
jel se vade neki nalazi prije ugradnje?
jos nisam dobila menstruaciju nakon poroda, da li cu morati cekat ili ????

eto ko zna i hoce nek mi odgovori, unaprijed zahvalna!!!user posted image user posted image user posted image

Raspitujes se,raspitujes.....user posted image user posted image user posted image  


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu treciputmama)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: SPIRALA
30.9.2011 12:32:56   
Emica_sa
I ja sve vise razmisljam o spiraliuser posted image user posted image user posted image
Jer sada se ne sexam,ali bukvalno ne pada mi napamet,uzasna sam znam,ali ja zatrudnim za sekundu,a ovaj rikverc mi je donio 2 djece u 2 godine,tako da nije bas pouzdanuser posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *