|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kad boli uho
24.10.2009 0:38:40   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: anitaMO

pije non stop nešto čaj ,sokić domaći joj pravim,sve cjedimo.a inače ona tako i spava na povišenom jastuku.user posted image


pa to je super, samo ako nebude proslo, onda bi biljo bolje otic doktoru, da ti uz to dadne i kapi za usi


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Šta kad boli uho
24.10.2009 0:39:57   
suncan_dan
moja je isto imala 2 dana pa je oped fB proslo al vecinom kad joj rastu zubici dobije zacepljen nosic i onda naravno kao uzrok toga upalu usiju.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Šta kad boli uho
24.10.2009 0:42:23   
suncan_dan
se
IZVORNA PORUKA: malaaaa

neznam dali se to jede more bit nisam cula ali znam da je za uho lijek user posted image


moze i da se jede (al ima razlicitih vrsta), i kad se ima na dojkama cvor pa se pravi nekako, meni se cini sa medom i pravi se terapija s tim.


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Šta kad boli uho
24.10.2009 0:53:29   
suncan_dan
kapi za nos moraju bit koje otekutinu u nosu smanjuju (ZNACI NE ONE MORSKA SO KAPI)neznam dali si jos tu, isto skroz dobroooo je luk izgnjecit u maramu (pamucnu ili slicno) i malkice je umlakit i stavit dijetu kao vrecicu malu user posted image kao ovo samo s lukom user posted image i precvrstit na to uho koje je upaljeno s kapicom ili gazom

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Šta kad boli uho
23.3.2010 0:23:45   
Skvo RR
Evo, i nas na ovoj temi. Sinoc zaspali normalno bez ikakvih simptoma, nakon 1h probudila se vristeci..jedva noc pregurasmo...jutros samo nos curi. odvedem je doktoru, pored pedijatra pogleda je i orotinac i imam sta cuti upala grla i upala usiju....avaj, dobili smo kesu lijekova i kapi...Uglavnom terapija, je antibiotik Pancef (ukusniji od zinata), otol h, operil p i panadol navece (bez obzira imamo li turu ili ne)....Sta reci, mala je ne zna reci sta je boli, ovo pisem da ako vam se desi neko "nedefinisano vristanje" posumnjajte na upalu usiju, obicno se mi mame zakacimo nicanja zuba i da vrlo vazno pedijatrica mi je rekla, kada god se beba "vristeci probudi, a da je tesko mozete smiriti, odmah joj treba dati panadol ili paracetamol, jer djeluje i analgetski (sta god da je bebi, pomoce, i onda odmah ujutro kod doktora"¨!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Šta kad boli uho
23.3.2010 11:50:04   
Skvo RR
Noc nam je relativno dobro prosla...nije se budila, iako sam ja dezurala, jedino kad spava joj se mogu odraditi kapi za usi.user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Šta kad boli uho
23.3.2010 11:53:32   
Lalana
Skvo, bas mi je zao, znam dobro sta znacu upala uha kod djeteta, posebno kada ne zna reci sta mu jeuser posted image
Vjerujem da ce Otol H uraditi svoje ak Bog da, samo se strpite.
user posted image

< Poruku je uredio Lalana -- 23.3.2010 11:54:01 >


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Šta kad boli uho
23.3.2010 11:56:15   
Skvo RR
Ma i mene je malo ovo sve iznenadilo, ali eto dosli smo na vrijeme...bas mi se juce nesto stislo, kada smo izasli iz apoteke, puna kesa lijekova....user posted image

Ali, eto samo pozitivno treba razmisljati....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Šta kad boli uho
23.3.2010 12:59:39   
Nedi
skvo  baš mi je žao cure ali biti ce to abd uskoro sve u redu. Nedi i mama salju user posted image

U jednoj knjizi sam čitala odgovor na pitanje "Sta kad beba vristi", i primjenjujem to od samog rođenja.Podrazumijeva se da prvo mazim bebu, nosam i polako skidam višak odjece. Onda polako krenem od glave i pregledam sve, laganim, al baš laganim pritiskom - cijelu glavicu, uši pritisnem, usnu šupljinu lagano i naravno čistim rukama, obraze, vrat, ruke (zglobove, svaki prstić, ramena, leđa, stomačić, guzu, pišu (lagano prelazim rukom), none - zglobove, stopala, prstiće. Važno je da se rukom pređe cijelo tijelo bebe, ako na određeni prtisak počne plakati,jače vrisne ili se trzne, to je to. Kako mene zna uho boljeti mahnito sam i djetetu na svaki plač pregledala uši, do sad hb nista, ali eto koristan savjet mozda nekome pomogne.


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Šta kad boli uho
23.3.2010 14:49:02   
Srculence
Joj Skvo baš mi ježao maleneuser posted image ..I moj Dino je imao 2 puta ipalu uha(zadnji put je čak imao upalu oba uhauser posted image )Nama su propisali Zinat i sve je brzo prošlo.Otol H kapi sam stavljala 2 do 3 puta na dan po 2 ili3 kapi.Želim vam da sve što prije prođe a proći će ako Bog da brzouser posted image user posted image user posted image user posted image !

_____________________________

Blaženstvo se nalazi u ukusu, a ne u stvarima, i čovjek je sretan kad dobije ono što voli, a ne kad dobije ono što drugi smatraju da treba voljeti.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Šta kad boli uho
23.3.2010 22:45:10   
anitaMO
Skvo kako je malena,joj ima či išta gore od upalu uha.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Srculence)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Šta kad boli uho
23.3.2010 23:14:30   
Skvo RR
Hvala vam mile, na zagraljajima...Evo zaspala je,pa cemo vidjeti....Hm, mi malo imamo problem jer je hiperaktivna pa nista se specijalno ne vidi na njoj, kada je imala trodnevni virus, slucajno sam skontala da ima 39 temperaturuuser posted image ....Evo, i sa ovim ista stvar, samo tu noc vristanje, i to je to...Ovako sam samo non stop pod stresom i samo sta radim, zagledam je i pipkam....

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Šta kad boli uho
23.3.2010 23:16:49   
Hanady RR
Uh mila pa nisma vidjela prije da je Umče slabo...

e vala nema gore boli od upale uha...ja sam je imala kao djete nekad u osnovnoj i sad je se sjećamuser posted image

nadam se da je bolje i da će brzo proći user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Šta kad boli uho
23.3.2010 23:57:31   
tweety
Moj sin je nedavno imao upalu uha (a 2 sedmice prije,upalu grla) a sve zbog streptokoke u nosu.Ta bakterija može stvarati baš te probleme,upale uha-grla,jer je sve to povezano.Nije loše uraditi bris jer ako postoji bakterija ona se mora liječiti adekvatnim lijekovima,a ako se ne liječi onda stvara nove probleme.




_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Šta kad boli uho
24.3.2010 8:10:08   
new mama
Skvo sad procitah da je Umce bolesnauser posted image user posted image ,jos uho,dusa mala nadam se da ce brzo ozdraviti,a vidim pije Pancef,on je dobar,Ajni je pomogao kod upale pluca,ljubimo je puno i brz oporavak zelimouser posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Šta kad boli uho
24.3.2010 9:02:32   
Majčica
Posto je moj sin imao upalu uha do sada 2 puta, vodili smo ga nakon jedne prelezane upale specijalisti i rekao nam je da je najbitnije odrzavati nos prohodnim, znaci kapi za usi nisu skoro uopste bitne ni kod lijecenja, nego nos i nosna supljina - znaci ciscenje nosa i ukapavanje kapi radi vlazenja. Preporucio nam je potopljeni sljez za ukapavanje po 5x dnevno, jer je on prirodan i kao ne steti, e sad sta znam je li i to nagriza sluznicu ako se duze koristi.
A pedijatar kojem vjerujem mi je rekao za brisove nakon sto smo ih uradili da uopste nisu relevantni, znaci mogu prikazati stanje koje nije tacno, postojanje bakterije a da je nema i obrnuto. Ja mu pokazala brisove, on samo odmahnu glavom , uze ih i rece mi to. A u nosu je bila neka bakterija moraxella ili nesto tako, kaze on to je bakterija s kojom svi mi zivimouser posted image

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Šta kad boli uho
3.5.2010 17:05:25   
Anoniman
Uh moju princezu je sinoć prvi put uho zaboljelo,a ja se uha bojim ko vraga,jer sam ja često imala upale i nema mi gore boli,prije spavanja,nije plakala već samo se nekad uhvati za uho i kaže bola,i zaspala je kao i svaku noć.Ali se oko 1h počela buditi.Muž odmah pita a da joj staviš ulja (svekrvina škola)uhhhh!
Pošto nemam ništa konkretno za uho,dala sam joj paracetamol i ugrijala pelenu.Par puta se još budila,i ja opet ugrijem pelenu i ona zaspi.Ujutru je još dvaput rekla da je boli,i imala temperaturu 38 stepeni,stavila sam joj čepić i našla na internetu za luk,ali sam razumjela crveni.Temp. spala,više se nije žalila na uho,držala je čarapu sa lukom oko sat vremena,sad eno spava već oko  sat i po i nije se budila.
Zasad sve ok,ali se bojim noći da ne bi opet ko sinoć.Razmišljam da li da je odvedem dr.radi do 19h.Zanima me da li je neko imao slično iskustvo,da zaboli uho,ali i prođe i "samo od sebe" ili ću je ipak morati voditi?

(odgovor članu Majčica)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Šta kad boli uho
3.5.2010 17:15:24   
titi
odvedi je pedijatru, i meni je bolna tacka uho, paracetamol ti mozda pomogne ako je pocetak ali ako je upala nema nista bez antibiotika,
mi smo selili jednom i mm skine vrata i hebiga vrata padnu na malog, malo zaplakao i proslo poslije je njega zabolilo uho, ja odma u hitnu i kaze mi pedijatar da ima hematom user posted image jadan nije ni zaplakao ako je vec imao i hematom, povukao se sam od sebe, navela sam ovaj primjer da je mozda imala mali udar pa je sada boli, a mozda je a ja se nadam da nije upala
ja bi svakako kod doktora

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Šta kad boli uho
3.5.2010 17:17:58   
titi
zaboravi reci ni ulje ni cvarkucu stavljati u uho
babske price, nikada ih iskorjenitiuser posted image

(odgovor članu titi)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Šta kad boli uho
3.5.2010 17:31:47   
Anoniman
Eh da,vidiš,njoj je muž prije nego ju je uho zaboljelo dao mobitel i ona pisala s onom olovčicom,i od jednom neće više mobitel i onda se počela žaliti.On odmah uspaničio da nije olovku gurnula,a ja pripremala flašice pa nisam obraćala pažnju,ali sam to odmah isključila,jer sam mislila da se je povrijedila olovkom vrištala bi,ali eto možda ipak jest,ne znam stvarno,ali otkud onda temperatura?Ona je cijeli dan raspoložena,igra se kao i uvijek,jede normalno,samo eto sinoć tako i jutros temperatura.Evo sad ustala,ne žali se da je boli,nema temp.
A to za ulje i čuvarkuću se slažem,kad se ne zna šta bi moglo pomoći onda de malo ulja,kosa mi se digne kad čujem.

(odgovor članu titi)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Šta kad boli uho
3.5.2010 19:52:10   
titi
ma znam, svako ce ti dati savjet a ja imam srecu sto sam ovdje u francuskoj i nemam nikoga pored sebe da mi soli pamet
slusam svog pedijatra koji je legenda, a mamu pitam kada trebam neki savjet ako mi je 5 do 12
ako negdje boli, nepostavljaj si pitanje ako jos tu bol prati temperatura, odma doktoru, i provjeriti sta je, inace ces svasta doziviti ako za takve stvari pitas bilo koga drugog sem nekog ko je imao iskustva u ovom stoljecuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Šta kad boli uho
3.5.2010 23:19:56   
Skvo RR
Odvedi pedijatru, definitivno....nadam se da si bila.....Dobro je imati u kucnoj apoteci OTOL H kapi za usi...Izvrsne i efikasne su, posebno kada tokom noci dijete zaboli uho.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 3.5.2010 23:20:37 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu titi)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Šta kad boli uho
4.5.2010 9:53:56   
Anoniman
Nisam je vodila jer je stvarno bila raspoložena i vesela.Noć je svu prespavala,jednom se budila da jede kao i uvijek.Temp.nije više ni imala,samo juče ujutru.Nadam se da je to to, da se neće vraćati prokleta uhoboljauser posted image a u slučaju da bi je opet zaboljelo idemo odmah pedijatrici.

(odgovor članu Skvo RR)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Šta kad boli uho
4.5.2010 9:56:04   
Anoniman
A kapi ću obavezno kupiti čim odem do grada!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Šta kad boli uho
10.5.2010 15:10:41   
A Iman
kad boli uho, treba ga grijati, djetetu dati paracitamol a po potrebi i voltaren cepic ako je temperatura preko 39
ukljuciti kako kapi za uho, tako i za nos, i cim prije kod doktora na pregled. doktor ce nakon pregleda u 99% slucajeva ukljuciti i antibiotike.
ako su upale ceste, preporucuje se operacija krajnika.

mi smo veterani sa upalom uha od prvog dana. user posted image

_____________________________

Idemo dalje....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *