|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako odluciti o imenu male slatke bebice???
8.6.2009 11:00:34   
Junior
ja i moj muz cekamo nasu prvu bebicu, termin je ako Bog da pocetkom septembra...kada smo onako lezerno kroz razgovor spomenuli kako dati ime nasoj bebici, nastao je blagi haos, jer niti jedno ime nije dovoljno lijepo za nase malo sunce...mislim da nekad bas pretjeramo user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
8.6.2009 11:12:28   
ivanak
Ne znam što bih ti rekla. Kad smo ja i muž pričali o tome koje ime dati našoj bebici - to je bila totalna katastrofa, svađa.
Probelm je u tome što je on tradicionalan i htio bi častiti svoju mamu ili tatu, a ja i nisam taj tip osobe. Mogu se prilagoditi ako treba i častiti. Ja osobno smatram da se časte mrtvi ljudi. Osim toga, i nisu neki svekar i svekrva, nisu se baš dokazali u tome, tako da ih ne želim častiti.
I nakon dugih prepirka i nagovaranja, ja sam ipak odustala od mog željenog imena ( ako je muško Mihael, a ako je
žensko Laura ) i prihvatila da častimo njegovog pokojnog djeda budući da je muško.

Najbitnije ti je da gledaš na to kako će djetetu biti s tim imenom, a osim toga ne treba forsirati neka tradicionalna imena.
Najbolje bi bilo da bude nešto neutralno.

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
8.6.2009 11:25:08   
dady
Ja trebam da se porodim za koji dan,i naš bebač je 8 mjeseci bio Hamza!
da bi neki dan moj muž došao s konstatacijom da ih već toliko ima,da kad nam dijete krene u školu bit če pola razreda Hamzi!

Tako da smo odustali od tog imena,i sada je DAVUD,malo mi je neobicno al mi se sviđa!user posted image user posted image user posted image
naj bitnije je od svega,da se vas dvoje slozite,jer je to ipak vaše dijete.Ne dozvolite da vam se mjesaju,jer su svi imali priliku dati ime!!!
user posted image user posted image


BITNO JE DA SEE VAMA SVIDA,I DA BEBAČA VIDITE S TIM IMENOM!!!
pusssa za sve forumašiceuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
8.6.2009 14:18:29   
emy24
bas sto kaze dady moj malac je svih devet mjeseci bio Eman,i u bolnici Eman kada sam dosla kuci Emin,barem je slicno ali se meni ipak vise svidjalo ime Eman,ali na nagovor svih malac dobi ime Emin,ali muz mi je obecao ako Bog da ako bude i drugo djecak da ce se zvati Eman pa sad ostaje da vidimouser posted image user posted image user posted image                                                             PUNO SRECE!!!!!!!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
8.6.2009 20:53:09   
mina23
Meni je za musko lijepo;  Hanan, Ajnur, Emin,
neznam za zensko jos nisam nasla nista, a i rano mi je da ista gledam jos sam u ranoj fazi trudnoce

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
8.6.2009 21:11:58   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ivanak

Ne znam što bih ti rekla. Kad smo ja i muž pričali o tome koje ime dati našoj bebici - to je bila totalna katastrofa, svađa.
Probelm je u tome što je on tradicionalan i htio bi častiti svoju mamu ili tatu, a ja i nisam taj tip osobe. Mogu se prilagoditi ako treba i častiti. Ja osobno smatram da se časte mrtvi ljudi. Osim toga, i nisu neki svekar i svekrva, nisu se baš dokazali u tome, tako da ih ne želim častiti.
I nakon dugih prepirka i nagovaranja, ja sam ipak odustala od mog željenog imena ( ako je muško Mihael, a ako je
žensko Laura ) i prihvatila da častimo njegovog pokojnog djeda budući da je muško.

Najbitnije ti je da gledaš na to kako će djetetu biti s tim imenom, a osim toga ne treba forsirati neka tradicionalna imena.
Najbolje bi bilo da bude nešto neutralno.



zašto neutralno? meni je to baš smiješno... ak je srbin nek bude Nemanja al je Hrvat nek bude Ante ak je brate musliman nek bude Muhammed
Meni to neutralno izgleda kao zavaravanje drugih ko si i šta si
I kao ak se dijete zove Danin npr roditelji misle uspeće ko nešto u životu ili ako ode van BiH a Boga mi nigdje možda ni mrdnut neće ko i roditelji mu
Moja se kći zove Ajša ako bude sljedeća biće npr Fatma
pusti mi se tih nidje veze imena

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
8.6.2009 21:13:56   
veeseelaa
ja bi isto voljela svom ako Bog da sinu dati ime po svom rahmetli ocu al eto možda mi to bude prebolno pa i ne budem mogla
Lijepo je i to uraditi, dati ime djetetu po nekom svom bližnjem, mislim ko se s tim može nositi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
8.6.2009 21:18:02   
Romali
veeseelaa, sad si me podsjetila na našu situaciju. Nama ljudi kažu - neće vam dijete moći dalje od Bune.
To je otprilike 10 km od Mostara, kao zbog imenauser posted image user posted image user posted image
Neću komentarisati!

A za juniora- pa koja imena su vam na listi? Ima li neko koje vam se posebno sviđa ili više njih pa da vam pomognemo u odluci?
Imate još dosta vremena, obično počneš zvati bebu u stomaku tim imenom pa skontaš da joj super pristaje i da je to to.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
9.6.2009 10:55:15   
Lady26
Mozda sam na pogresnoj temi (nasla sam jednu ali je stara vec se dugo na nju niko nije javio) ....ja sam u dilemi sto se tice imena, ja sam muslimanka a mm je katolik, i davno smo odlucili da cemo dati djeci neutralna imena, znaci ni ramiz ni danijel. Ali recimo meni se za curicu svidja ime Lana i vise je zatupljeno kod katolika i pravoslavaca nego muslimana ali meni se ipak svidja user posted image . A za musko je pravo tesko naci lijepo a nenacionalno ime user posted image .

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
9.6.2009 11:54:28   
aazra
Ja licno ne volim davati ime " po nekome".
Nekako zastupam tezu mrtvima njihovo, a zivima njihovouser posted image

Sto se tice lijepih a nenacionalnih imena pa imas ih puno: Alen, Sanjin, Mak, Zlatan...
_Za ime koje je u potpisu ja sam se odlucila davno kada sam nekad gledala knjizicu imena i vidjela "Bilal". A kada sam ostala trudna odmah smo razgovarali o imenima, muz se slozio s ovim, a imali smo varijantu i za zensko ime koju je on izabrao iz iste te knjizice...
Na kraju je bilo "moja sreca"user posted image

Mislim da je bitno imati u vidu da se daju lijepa imena koja pristaju i djetetu i odrasloj osobi.
 

_____________________________








(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
9.6.2009 12:09:02   
Lady26
Slazem se s tim 100%, nikad ne bih djetetu dala neko "tesko" ime...zamisli malu bebicu koja se zove Mihajlo, Safet, zensko npr. Cvjeta ili ne znam vec...Sad je doslo neko vrijeme kratkih imena i meni su vecina super...nisam za to da se daje ime po nekome user posted image ...jer se nikad dvije strane nece u potpunosti sloziti sa tim.


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
9.6.2009 12:22:46   
selma2008
apsolutno nije bitno koje ime da das djete nosi ime a ne ime djete
u svakom slucaju zelim ti srecu i bitno je da se slazete oko izbora
mislim da su ljudi totalno zaostali svjet negleda rase a mi se jos uvjek drzimo imena

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
9.6.2009 14:09:06   
Lady26
Pa ne gledam ni ja na to, da gledam ne bih se udala za momka druge vjere a uopste me ne zanima ni misljenje mojih a ni njegovih roditelja, odluka ce biti samo nasa user posted image i odlucili smo se na neutralno ime iz postovanja prema obje vjere

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu selma2008)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
9.6.2009 14:40:38   
Junior
sve je to shvatljivo, ali ja licno nisam da se malom slatkom bicu daje ime u necije drugo ime, jer ipak i ta mala bebica dobija svoju individualnost, pocevsi sa svojim novim imenom...ja sam na pocetku imala isti "problem" ali sam nekako odmah dala do znanja da ipak tu odluku donosimo ja i moj muz, sami...i ni u ciju cast, vec u cast samo svoje bebice...ali, ipak ima ljudi kojima davanje imena u cast nekog bliskog pruza veliko zadovoljstvo

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
9.6.2009 14:44:24   
Junior
imamo u opciji dosta imena, ali vec sam se navikla na Davud i sad nekako meni se cini i moj muzic ima zelju da to prmijeni u danin...meni se i danin pravo svidja, bas simpa ime...onda sam imala jako neobicnih prijedloga za imena kao sto su Diah, Amon, Aman...nisu losa, ali nikako svoju bebu ne vidim s tim imenom...voljela bih da nije bas ono precesto, samo da mi "legne" user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
9.6.2009 14:52:49   
Anushka
posto sam ja dijete iz mijesanog braka ime sam dobila po dvije prabake, jedna tatina a jedna mamina baka se zvala ana. A posto sam se sad udala u trecu vjeru hehe i ja i mm smo se slozili da ne bude ni ante ni muhamed a nisu nas privlacila ni neka novija imena. U igri su bili od mene damir a od mm alen, i kad se rodio vise mu je odgovaralo alen, pa je tako i odluceno.

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
9.6.2009 16:14:52   
Lady26
Bas super i meni je Alen lijepo ime ali nam se dobar prijatelj i momak kojem je mm bio vjencani kum zove Alen pa tako da ne bih dala to ime ako bude deckic...Samo znamo da ni moj mm ni ja necemo slusati nikoga i da cemo sami donijeti odluku user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
10.6.2009 10:53:21   
Lady26
Juce smo malo pricali i slozili se da nam se oboma svidja musko ime Mak a za curicu najvjrovatnije Lana user posted image ... ali ima jos vremena mozda se predomislimo (mada se ja nadam da necemo, bas mi se svidjaju).

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
10.6.2009 12:12:34   
Junior
super su mi i Mak i lana...user posted image a sto kazes, ja sam se do sad predomislila jednmom, a ima jos 2,5, mjeseca do termina aBd, pa cemo vidjeti, valjda se necu mijenjati vise...hehehehe

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
10.6.2009 15:08:28   
Lady26
A svekrva predlaze : Antonio ili Toni, Antonela, Andjela, Robert, Sebastijan, Anita....i ne mogu se vise ni sjetiti, sreca pa se oni ne pitaju a ni moji hihihihi. Ja se polomih trazeci neka fina (opet ponavljam "neutralna" imena) a ona mi predlaze ova user posted image hihihihi....slatka je

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
10.6.2009 22:47:19   
adissa_
prelijepo vam je Davud


Danin je zensko ime

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
11.6.2009 10:32:22   
Lady26
Nisam znala da je Danin zensko ime user posted image ?! Znam dosta muskaraca da se zovu Danin...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
11.6.2009 11:18:41   
Junior
Danin nije zensko ime, u knjizi je pod muskim imenima, a znam bar 3 deckica s tim imenom...a, i samim izgovorom imena logicno je da je musko, nismo u Engleskoj da je Daneen...

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
11.6.2009 12:29:41   
Lady26
Pa slazem se, uopste mi ne zvuci kao zensko ime....Bas je lijepo ime a i Davud isto tako, meni dosad nepoznato ali simpaticno user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako odluciti o imenu male slatke bebice???
11.6.2009 15:40:50   
adissa_
ja sam procitala na vise mjesta,a i na ovom forumu,da je Danin arapsko zensko ime

mozda u Bosni jeste musko ali u svijetu vazi za zensko,isto kao sto svaki Jasmin na zapadu ima problema jer se s njim sprdaju jer je to tipicno zensko ime,tako je moguce i za Danina..to je samo moje misljenje

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *