|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sladoledi
19.6.2009 13:06:45   
tea lana
jesam vas navukla,samo ne mojte pretjerati pa da mene krivite za kguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: sladoledi
19.6.2009 13:48:19   
tea lana
ne znam da li je neka od vas jela pohovani sladoled ja jesam i odusevila sam se ,naravno ne ovdje kod nas nego u Londonu  i napokon sam pronasla recept za to.Sad cu vam staviti a ja cu to aBd da pravim u nedelju jer sutra nisam kuci

Kineski pohani sladoled
user posted image
Sastojci 1 kg sladoleda od vanilije 100 g Pšeničnog oštrog brašna tip 400 Podravka 2 jaja 100 g Krušnih mrvica Podravka 400 ml ulja za prženje Za umak: 100 ml vode 150 g šećera 100 g usitnjenog bobičastog voća
Priprema
    Od zamrznutog sladoleda žlicom za sladoled oblikujte kuglice, stavite ih u posudu i vratite u zamrzivač.Pripremite umak: zakipite vodu, dodajte šećer i kuhajte 10-ak minuta. Dodajte voće i nastavite kuhati još 3-4 minute.Zamrznute kuglice uvaljajte u brašno, prethodno razmućena jaja te u krušne mrvice.U voku zagrijte ulje i kratko uronite zamrznute kuglice.
Posluživanje Poslužite odmah, prelivene voćnim sirupom. Savjet Kuglice oblikujte, a zatim zamrznite par sati prije paniranja, a isto tako panirane kuglice vratite u zamrzivač bar sat vremena prije prženja.

Savjet Kuglice oblikujte, a zatim zamrznite par sati prije paniranja, a isto tako panirane kuglice vratite u zamrzivač bar sat vremena prije prženja Savjet je super ali da bude još bolje izvadite ih na sobnu temperaturu jedno 15ak min prije prženja i ponovo ih uvaljajte u jaje i mrvice kako bi imale deblji omotač i sladoled ne bi bio jako zaleđen




(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: sladoledi
19.6.2009 18:46:55   
Golubica
IZVORNA PORUKA: tea lana

Grčki sladoled
Sastojci za 10 osoba 600 g šlaga 1l kisele vode 300 g mlevene plazme 15 krem bananica 2 kesice nes kafe 250 g šećera u prah
Priprema
    Umutiti šlag sa šećerom i kiselom vodom.Podeliti na 3 jednaka dela.U jedan dio staviti keks, u drugi seckane bananice, a u treći nes kafu u prahu.Filovati sledećim redom: keks-bananice-nes kafa

user posted image

Umesto plazme, mogu se staviti mlevene napolitanke, umesto bananica suvo voće. Varijacije ove torte su brojne.


E ovaj sam pravila jedno pet puta i davimo se.Ja uduplam dozu jer niko ne ostane na jednoj kriski.Ja koristim kalup za mramorni kolac.





Zove se i KAPUCINO KOLAC. Umjesto Nes kafe moze se staviti kapucino. Jako je ukusan, stavila sam nedavno recept na pdf KOLACI.
Pravite, necete se pokajati. user posted image


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: sladoledi
19.6.2009 19:54:08   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: tea lana

Grčki sladoled
Sastojci za 10 osoba 600 g šlaga 1l kisele vode 300 g mlevene plazme 15 krem bananica 2 kesice nes kafe 250 g šećera u prah
Priprema
    Umutiti šlag sa šećerom i kiselom vodom.Podeliti na 3 jednaka dela.U jedan dio staviti keks, u drugi seckane bananice, a u treći nes kafu u prahu.Filovati sledećim redom: keks-bananice-nes kafa

user posted image

Umesto plazme, mogu se staviti mlevene napolitanke, umesto bananica suvo voće. Varijacije ove torte su brojne.


E ovaj sam pravila jedno pet puta i davimo se.Ja uduplam dozu jer niko ne ostane na jednoj kriski.Ja koristim kalup za mramorni kolac.




Ja ovu tortu pravim u varijanti mljeveni keks,visnje,sjeckani ljesnici i kapucino.
Mislim da sam stavila recept na temu torte.
A jedva cekam da probam i ovu varijantu,mm obozava bananice. user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: sladoledi
20.6.2009 21:05:19   
lely
IZVORNA PORUKA: Nunichi

IZVORNA PORUKA: tea lana

Grčki sladoled
Sastojci za 10 osoba 600 g šlaga 1l kisele vode 300 g mlevene plazme 15 krem bananica 2 kesice nes kafe 250 g šećera u prah
Priprema
    Umutiti šlag sa šećerom i kiselom vodom.Podeliti na 3 jednaka dela.U jedan dio staviti keks, u drugi seckane bananice, a u treći nes kafu u prahu.Filovati sledećim redom: keks-bananice-nes kafa

user posted image

Umesto plazme, mogu se staviti mlevene napolitanke, umesto bananica suvo voće. Varijacije ove torte su brojne.


E ovaj sam pravila jedno pet puta i davimo se.Ja uduplam dozu jer niko ne ostane na jednoj kriski.Ja koristim kalup za mramorni kolac.




Evo napokon sam se nakanila da napravim i ovo,pocinjem,pa vam javnem kakav je ispaouser posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: sladoledi
20.6.2009 21:09:05   
NANICA
i ja saam ovo slicno pravila ali sa zaledjenim visnjama ili malinama
u ovoj varijanti moram isprobatiuser posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: sladoledi
20.6.2009 21:54:54   
lely
Napravila...sad cekamouser posted image

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: sladoledi
21.6.2009 1:24:28   
Visnja RR
ubuduce moram se natjerati da ovu temu ne citam... ja sam sladoledoholik user posted image  a treba skinuti jos koji kg user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: sladoledi
13.7.2009 12:24:00   
mama mami
Ovaj sladoled se napravi za 5 minuta, samo što je potrebno čekati da se ohladi.
SLADOLED OD ČOKOLADE: Potrebne su vam: dvije kesice šlag pjene, 2 jaja, 2 reda čokolade (ja uvijek stavim više) i šećer po želji. Priprema: Umutiti dvije šlag pjene prema uputstvu na kesici i staviti u frižider. Umutiti snijeg od bjelanaca, dodati šećer i mutiti dalje sve dok ne postane čvrst. U snijeg dodajte žumanca i nastavite mutiti još 30 sekundi najmanjom brzinom na mikseru. U to kašikom umiješajte šlag i na pari rastopljenu čokoladu. Ostavite sladoled u zamrzivač nekoliko sati.user posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: sladoledi
13.7.2009 19:50:07   
ivana st
Evo još jedan recept za sladoled :
Izmiksa se 5 bjelanjaka,  doda 5 velikih žlica šećera, potom se doda 5 žumanjaka i sve se zajedni izmiksa.
U smjesu se doda 500 ml vrhnja za šlag, ponovno se miksa i na kraju se doda 1 ili 2 vanilin šećera.
Brzo je gotovo i ukusno jeuser posted image

< Poruku je uredio ivana st -- 13.7.2009 19:51:36 >

(odgovor članu mama mami)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: sladoledi
13.7.2009 22:55:36   
milenium
user posted image
u kakvom kalupu se ovo pravi,okruglom,četvrtastom,velikom,malomuser posted image

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: sladoledi
24.7.2009 18:52:50   
Anushka
danas pravila ovu sladoled tortu, prvo sam se zijanila kad sam izracunala da mi treba 15 kesica slaga, pa se skontala kojim mikserom cu to sve odjednom mutiti i u kojoj posudi - pa odmah podijelila na 3 dijela i stavila nesquick umjesto kapucina. Napravila sam u kalupu za tortu i u jos jednoj cetvrtastoj zdjeli koliko je puno ispalo, i malo mi je bilo 15 bananica, stavila sam ih vise. Sljedeci put duplo manju dozu pravim. i nema slikauser posted image  mob mi u helac otiso, a i punjaci pa nista od reklamiranja, ali meni dosta sto su i mm i svekar i svekrva u glas govorili "svaka cast" i "za 10 je" i "ima li jos" i sluser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: sladoledi
25.7.2009 20:49:01   
Anoniman
Ja sam danas pravila ovu tortu. Dobra je samo meni nekako malo preslatka user posted image  Stavila sam je u četvrtastu duboku posudu i rezala na malo veče kocke. Uglavnom, skoro pola je nema user posted image user posted image

(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: sladoledi
27.7.2009 22:39:47   
Hanady RR
SLADOLED OD COKOLADE
umutit 4 zumanjka sa 6 zlica secera
dodat 50 gr cokolade i prelit sa 3 dcl mljeka.
masu kuhati na laganoj vatri dok se masa ne zgusne
u ohladjenu masu dodoati snjeg od 4 bjelanjka i 2 dcl vrhnja za slag
(moze se dodat suho grozdje i zlicica ruma)
SLADOLED OD JAGODE
250 gr jagoda izmiksat
umutit 250 ml vrhnja za slag
4 zumanjka umutit sa 6 zlica secera
jagode stavit u slag,dodat umucene zumanjke,1 voćni jogurt od jagoda ;sve izmjesat i
stavit u zamrzivac,

 
Mi smo danas ovu varijantu sladoleda od jagode pretvorili u sladoled o borvnica, fje god piše jagoda čitaj borovnica

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *