|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pobojena odjeca
3.8.2010 15:56:00   
Dinkica
Odjeća mi nije pobojila ali da ne otvram novu temu problem je što kad se suši na balkonu na rešetci za sušenje, na gornjim dijelovima odjeće se pojave neke blijedo žute linije, kao kad bijeli veš požuti kad dugo stoji u ormaru. Znači preko bijelog peškira ili potkošulje blijedo žuta ćiza. To otkad sam počela sušiti veš na balkonu, zimi i nisam pa nije ni bilo. Razmišljala sam da bi moglo biti :

1. prašina (zemlja) iz saksija sa balkona iznad našeg
2. polen sa livade ispod balkona (poslije livade je parking)
3. prašina iz mojih saksija koje su na dnu balkona sa vanjske strane, ispraznila ih, ima samo obris zemlje u njima.

Mi smo na trećem spratu, iznad nas ima još 3 ili 4. Nema prometne ulice osim parkinga ali tek poslije livade.

Da li je moguće da vjetar ovako nanese tu zemlju, pa i drugi balkoni imaju saksije, i kontam da je zemlja bilo bi taminije a ovo je blijedo žuta linija samo sa gornje strane i ravnomjerno je. Znači veš izgleda kao da je izgorio na suncu, a nikad ne bude duže od jednog dana.

Ne kontam, zbunjena sam skroz, kad uzmem peglati dođe mi da plačem, jer ne znam od čega je, niti složiti, niti ponovo pratiuser posted image user posted image user posted image user posted image . Čemu balkon ako veš moram sušiti unutra.

Jeste li imali slično iskustvo??

< Poruku je uredio Dinkica -- 3.8.2010 15:58:28 >


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Pobojena odjeca
3.8.2010 15:59:27   
teacher75
joj, meni se ucinilo da pise pobojena djeca user posted image user posted image user posted image pa rekoh da vidim sta je to!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Pobojena odjeca
3.8.2010 16:02:11   
Dinkica
user posted image jesi neka, ja mislila ima neko sličan problem jer ovo mi je misterija mjesecima user posted image

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Pobojena odjeca
3.8.2010 16:04:41   
teacher75
ja imam problem sto mi je vecina bijelih stvari pozutila, isto ko da mi je pobojilo, nije linija nego baz zutilo. ne moze se nikako oprati, otkuhavala na 95 u masini, nemam pojma od cega je. kad operem bijeli ves nikad nije fino bijel nego sivkast, a perem sa deterdzentom za bijelo na 95 stepeni. ne znam jel do masine, pa salbo pere ili sta je u pitanjuuser posted image a nova masina...user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Pobojena odjeca
3.8.2010 16:06:07   
Dinkica
tebi je barem opran, probaj venish ili neko sredstvo za izbjeljivanje, a meni je linija nakon sušenja, neki  pesinluk user posted image ali ne znam ŠTA?

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Pobojena odjeca
3.8.2010 16:09:11   
Trnoruzica

IZVORNA PORUKA: Dinkica

Znači veš izgleda kao da je izgorio na suncu, a nikad ne bude duže od jednog dana.




Jednom mi se desilo. Muzeve majice sam sve upsopastila. Da, izblijedjele su na suncu. Od tada uvijek ih naopacke kacam. Znaci, sve izvratim, pa onda na strik

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Pobojena odjeca
3.8.2010 16:10:23   
mila81
IZVORNA PORUKA: teacher75

ja imam problem sto mi je vecina bijelih stvari pozutila, isto ko da mi je pobojilo, nije linija nego baz zutilo. ne moze se nikako oprati, otkuhavala na 95 u masini, nemam pojma od cega je. kad operem bijeli ves nikad nije fino bijel nego sivkast, a perem sa deterdzentom za bijelo na 95 stepeni. ne znam jel do masine, pa salbo pere ili sta je u pitanjuuser posted image a nova masina...user posted image

Meni je polovna ves masina, i imala sam osjecaj da mi lijepo pere, ali kad sam otisla mami, vidjela sam da je moj ves pomalo sivkast, onaj njen bjelji. I jednom uzmem bezveze PERVOL za bijeli vesi da vidis razlike, stvarno se isplati probat, pa probaj i ti.


_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Pobojena odjeca
3.8.2010 16:11:10   
teacher75
IZVORNA PORUKA: mila81

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja imam problem sto mi je vecina bijelih stvari pozutila, isto ko da mi je pobojilo, nije linija nego baz zutilo. ne moze se nikako oprati, otkuhavala na 95 u masini, nemam pojma od cega je. kad operem bijeli ves nikad nije fino bijel nego sivkast, a perem sa deterdzentom za bijelo na 95 stepeni. ne znam jel do masine, pa salbo pere ili sta je u pitanjuuser posted image a nova masina...user posted image

Meni je polovna ves masina, i imala sam osjecaj da mi lijepo pere, ali kad sam otisla mami, vidjela sam da je moj ves pomalo sivkast, onaj njen bjelji. I jednom uzmem bezveze PERVOL za bijeli vesi da vidis razlike, stvarno se isplati probat, pa probaj i ti.


uzela ja pervol za bijeli i nikakva promjena user posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Pobojena odjeca
3.8.2010 16:15:50   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica


IZVORNA PORUKA: Dinkica

Znači veš izgleda kao da je izgorio na suncu, a nikad ne bude duže od jednog dana.




Jednom mi se desilo. Muzeve majice sam sve upsopastila. Da, izblijedjele su na suncu. Od tada uvijek ih naopacke kacam. Znaci, sve izvratim, pa onda na strik


Znam ja da moze tamni veš izblijediti na suncu a ove linije su na bijelom vešu, ne znam može li bijeli ovako požutiti od sunca?


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Pobojena odjeca
3.8.2010 16:18:06   
salmy
IZVORNA PORUKA: Dinkica

Odjeća mi nije pobojila ali da ne otvram novu temu problem je što kad se suši na balkonu na rešetci za sušenje, na gornjim dijelovima odjeće se pojave neke blijedo žute linije, kao kad bijeli veš požuti kad dugo stoji u ormaru. Znači preko bijelog peškira ili potkošulje blijedo žuta ćiza. To otkad sam počela sušiti veš na balkonu, zimi i nisam pa nije ni bilo. Razmišljala sam da bi moglo biti :

1. prašina (zemlja) iz saksija sa balkona iznad našeg
2. polen sa livade ispod balkona (poslije livade je parking)
3. prašina iz mojih saksija koje su na dnu balkona sa vanjske strane, ispraznila ih, ima samo obris zemlje u njima.

Mi smo na trećem spratu, iznad nas ima još 3 ili 4. Nema prometne ulice osim parkinga ali tek poslije livade.

Da li je moguće da vjetar ovako nanese tu zemlju, pa i drugi balkoni imaju saksije, i kontam da je zemlja bilo bi taminije a ovo je blijedo žuta linija samo sa gornje strane i ravnomjerno je. Znači veš izgleda kao da je izgorio na suncu, a nikad ne bude duže od jednog dana.

Ne kontam, zbunjena sam skroz, kad uzmem peglati dođe mi da plačem, jer ne znam od čega je, niti složiti, niti ponovo pratiuser posted image user posted image user posted image user posted image . Čemu balkon ako veš moram sušiti unutra.

Jeste li imali slično iskustvo??
To ti se desava jer susis na resetki za susenje! logicno ako je majca stavljena na resetku napola savijena da ce ostati ciza,jos je taj dio vise izlozen suncu i eto ga pozuti!
Pokusaj kad kacis na susilo(ako nemas strik) da zakacis za krajeve odjece stipaljkama,a ne da ga presavijes preko sipke!

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Pobojena odjeca
3.8.2010 16:24:50   
Dinkica
Moraću tako, mada mi se mrsko peglati sa štipaljkama, a probaću još da ga prostrem naveče da vidim hoće li ujutro biti linija ( za slučaj da nije od sunca). E da mi je neko prije govorio da bijeli veš može požutiti na suncu ne bi vjerovala user posted image

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Pobojena odjeca
3.8.2010 16:30:45   
salmy
IZVORNA PORUKA: Dinkica

Moraću tako, mada mi se mrsko peglati sa štipaljkama, a probaću još da ga prostrem naveče da vidim hoće li ujutro biti linija ( za slučaj da nije od sunca). E da mi je neko prije govorio da bijeli veš može požutiti na suncu ne bi vjerovala user posted image
ja sam se uvjerila da od "konja za susenje" tako ga prozvasmo uvijek ostanu cize jos ako je izlozen suncu tada pozute!
Ako susim na njemu obavezno kacim ves stipaljaka za krajeve! nikako napola prebacen!
Probaj i vidjeces da nece biti ciza!

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Pobojena odjeca
3.8.2010 16:35:40   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Dinkica

Moraću tako, mada mi se mrsko peglati sa štipaljkama, a probaću još da ga prostrem naveče da vidim hoće li ujutro biti linija ( za slučaj da nije od sunca). E da mi je neko prije govorio da bijeli veš može požutiti na suncu ne bi vjerovala user posted image
ja sam se uvjerila da od "konja za susenje" tako ga prozvasmo uvijek ostanu cize jos ako je izlozen suncu tada pozute!
Ako susim na njemu obavezno kacim ves stipaljaka za krajeve! nikako napola prebacen!
Probaj i vidjeces da nece biti ciza!


hvala ti, misterija razriješena, sreća da nije prljavština, na svašta sam pomišljla, zemlja, prljava voda sa balkona iznad, šta ja znam , prostrem veš, odem na posao, vrtaim se, veš suh ali sa žutim linijama user posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Pobojena odjeca
4.8.2010 11:15:25   
ena23
IZVORNA PORUKA: teacher75

ja imam problem sto mi je vecina bijelih stvari pozutila, isto ko da mi je pobojilo, nije linija nego baz zutilo. ne moze se nikako oprati, otkuhavala na 95 u masini, nemam pojma od cega je. kad operem bijeli ves nikad nije fino bijel nego sivkast, a perem sa deterdzentom za bijelo na 95 stepeni. ne znam jel do masine, pa salbo pere ili sta je u pitanjuuser posted image a nova masina...user posted image


u DMu imas u malim vrecicama njihov denkmit proizvod za bjeljenje vesa, slagat cu ti, oko 2-3 markice je. naspe se jedna ta vrecica zajedno s deterdzentom u masinu za pranje vesa. ja tako sav ves pobjelila a bilo je svakavih mrlja po njemu. probaj.


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Pobojena odjeca
4.8.2010 11:20:26   
teacher75
IZVORNA PORUKA: ena23

IZVORNA PORUKA: teacher75

ja imam problem sto mi je vecina bijelih stvari pozutila, isto ko da mi je pobojilo, nije linija nego baz zutilo. ne moze se nikako oprati, otkuhavala na 95 u masini, nemam pojma od cega je. kad operem bijeli ves nikad nije fino bijel nego sivkast, a perem sa deterdzentom za bijelo na 95 stepeni. ne znam jel do masine, pa salbo pere ili sta je u pitanjuuser posted image a nova masina...user posted image


u DMu imas u malim vrecicama njihov denkmit proizvod za bjeljenje vesa, slagat cu ti, oko 2-3 markice je. naspe se jedna ta vrecica zajedno s deterdzentom u masinu za pranje vesa. ja tako sav ves pobjelila a bilo je svakavih mrlja po njemu. probaj.


hvala. probacu..


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Pobojena odjeca
30.11.2011 13:00:44   
Anoniman
Ja sam se na svojoj kozi uvjerila da su one maramice iz DM najbolja stvar za izvlacenje boje iz pobojene odjece. Ne moze odjednom, ali nakon 2-3 pranja odlicno izgleda

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Pobojena odjeca
30.11.2011 13:15:19   
leona81
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ja sam se na svojoj kozi uvjerila da su one maramice iz DM najbolja stvar za izvlacenje boje iz pobojene odjece. Ne moze odjednom, ali nakon 2-3 pranja odlicno izgleda


meni je malenoj cak nakon jednog pranja izvuklo sve...genijalne su:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Pobojena odjeca
30.11.2011 13:19:30   
salmy
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ja sam se na svojoj kozi uvjerila da su one maramice iz DM najbolja stvar za izvlacenje boje iz pobojene odjece. Ne moze odjednom, ali nakon 2-3 pranja odlicno izgleda
Kakve maramice? sta se radi sa njima

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Pobojena odjeca
30.11.2011 13:23:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ja sam se na svojoj kozi uvjerila da su one maramice iz DM najbolja stvar za izvlacenje boje iz pobojene odjece. Ne moze odjednom, ali nakon 2-3 pranja odlicno izgleda
Kakve maramice? sta se radi sa njima





imas kupiti maramice u DM-u stavis ih samo u masinu s robom i one kupe boju u sebe a ne oboji se ves ako nesto pusta bojuuser posted image meni su super a nisu skupe uopce.

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Pobojena odjeca
30.11.2011 13:26:25   
salmy
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Ja sam se na svojoj kozi uvjerila da su one maramice iz DM najbolja stvar za izvlacenje boje iz pobojene odjece. Ne moze odjednom, ali nakon 2-3 pranja odlicno izgleda
Kakve maramice? sta se radi sa njima





imas kupiti maramice u DM-u stavis ih samo u masinu s robom i one kupe boju u sebe a ne oboji se ves ako nesto pusta bojuuser posted image meni su super a nisu skupe uopce.

jeli se bacaju poslije? joj to mi se sviđa,moram kupiti.Ja cesto ubacim saku soli,ili prasak za pecivo ili nacjedim limuna,bjela odjeca bude svjeza,nekako blista

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Pobojena odjeca
30.11.2011 13:27:36   
jasmin

IZVORNA PORUKA: teacher75

joj, meni se ucinilo da pise pobojena djeca user posted image user posted image user posted image pa rekoh da vidim sta je to!user posted image user posted image user posted image


Joj tiki,nek` nisam jedina isto procitala.I sad kontam,kuku,ko je djecu bojio.......

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Pobojena odjeca
30.11.2011 13:28:09   
Anoniman
bacaju se poslije pranjauser posted image a ovo za bijeli ves nisam znalauser posted image

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Pobojena odjeca
30.11.2011 14:06:24   
maja78 RR
ja procitala naslov pobojena DJECA i kontam u glavi sta je ovo, jos mi otvori na noin post kako se bacaju prvo sok, a onda ipak procitam naslov jos jednom polako

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Pobojena odjeca
12.12.2011 15:07:59   
lejlaze
zenice, kako skinuti zute fleke od stajanja sa odjece? na zalost nije sve bijelo nego ima i rozkastog - pa ne mogu na 95 staviti da se pere.
probat cu onaj DAX sto je Amra spominjala, iskreno se nadam da ce pomoci. ali ako koja ima jos kakav savjet bila bih zahvalna.


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Pobojena odjeca
29.1.2012 23:18:34   
lajlac
I ja molim za savjet!!! Jako puno se znojim, nebitno jeli zima ili ljeto, i cesto mi, od znoja, ostaje zuckasto po kosuljama i bluzama (ispod pazuha). Da li neko zna na koji ih se nacin rijesiti? 

_____________________________

Lajla

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *