|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lejletu-r-regaib
22.6.2009 20:58:55   
ena0002
A sta je lijepo uciti u toj noci? Ili je bitno provesti u ibadetu i da covjek uci ono sto zna?

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Lejletu-r-regaib
22.6.2009 21:36:53   
Anoniman
 Još nešto:
 U ovoj noći klanja se i poseban nafile namaz koji ima dvanaest rekjata. Nakon svaka dva rekjata predaje se selam. Na svim rekjatima uči se Fatiha (tri puta), zatim sura El-Kadr (Inna enzelnahu) i dvanaest puta sura Ihlas (Kul huvallahu ehad. Po završetku ove nafile namaza prouči se salavat: “Allahumme salli ‘ala Muhammedin-nebijjil-umijji ve ‘ala alihi ve sahbihi ve sellim”. Zatim se učini sedžda na kojoj se sedamnaest puta uči: “Subbuhun kuddusun rabbuna ve rabbul-melaiketi ver-ruh”. Vrativši se sa sedžde treba proučiti dovu: “Rabbigfir verham ve te džavez ‘amma te’alem inneke entel-e’azzul-ekrem. Rabbena atina min ledunke rahmeten ve hejji’ lena min emrina rešeda.” Poslije toga se ponovo vratiti na sedždu i proučiti: “Subbuhun kuddusun rabbuna ve rabbul-melaiketi ver-ruh”, na ovoj sedždi istaknuti želju koja će ako Bog da biti primljena.user posted image

(odgovor članu ledy blue)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Lejletu-r-regaib
22.6.2009 21:38:40   
Dadara
 I ja se zahvaljujem na podsjetniku, ja sam u devetoj sedmici trudnoce, do sada nisam bila trudna za vrijeme ramazana, pa se pitam da li da postim, ili je to ostavljeno zenama na volju tj. kako se osjecaju?

(odgovor članu Nann)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Lejletu-r-regaib
22.6.2009 21:42:21   
Anoniman
Znam da je off topic ali evo za dadaru:
Neke su skupine ljudi ipak izuzete iz obveze posta. To su djeca prije puberteta i mentalno zaostale osobe.

Nekim se skupinama dozvoljava odgoditi post:
  1. ženama nakon poroda i u vrijeme mjesečnice obvezne su odgoditi post (i sve druge islamske dužnosti) i nadoknaditi ga kasnije
  2. putnicima
  3. ratnicima
  4. bolesnicima
  5. onima koji ne mogu post izdržati zbog teških poslova
  6. iznemoglima od starosti
  7. ženama u trudnoći i dojenju ako ne mogu post izdržati.

Sve ove skupine dužne su kasnije kroz godinu nadoknaditi post dan za dan (da ne stigne sljedeći ramazan,a da nisu napostili prethodni) ili nahraniti po jednog siromaha za svaki propušteni dan posta

< Poruku je uredio Mersy -- 22.6.2009 21:44:21 >

(odgovor članu Dadara)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Lejletu-r-regaib
22.6.2009 22:57:41   
inna
SubhanAllah, ko bi rekao da mu se ovako raduju žene diljem naše BiH. Ja sam još u nifasu pa neću moći postiti, na hajr inšaAllah. Ali bar mogu da dovim user posted image

_____________________________

http://inartina.blogger.ba

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Lejletu-r-regaib
22.6.2009 22:59:56   
dinciii
jako jako lijepo,elhamdulilah!!!

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu inna)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Lejletu-r-regaib
22.6.2009 23:09:15   
Anoniman
Nann, neka te Allah dz.s. nagradi ispunjenjem tvojih zelja za ovaj podsjetnik sto si napisala... user posted image  postiti necu moci ni uz Ramazan, jer mi je user posted image  prava gladnica i stalno moram nesto jesti, ali cu se potruditi pa prouciti dove... Hvala ti Nann jos jednom

(odgovor članu dinciii)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Lejletu-r-regaib
22.6.2009 23:22:12   
mamma mumi
Hvala ti Nann na ovako lijepom postu i sto nas podsjeti na tako divnu noc, neka ti dragi Allah ispuni svaku zelju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 12:05:51   
Nann
Nema na cemu mile moje. Ja sam se toliko radovala ovoj noci,i ocekujem je citavu godinu,da uzivam u njoj,da radim sve sto mi ispunjava dusu i srce...ali sam juce dobila,a imala sam prije 15 dana(ne znam ni kako ni zasto). Necu moci postiti,a toliko sam se radovala ovoj noci,i pravo mi je tesko palo kada sam vidjela juce user posted image user posted image user posted image user posted image

Sta cu,od Boga je,ne mogu protiv njega,to je njegova volja,ali mogu bar noc provesti u ibadetu,zikru i uciti salavate citavu noc.

Ja inace pratim ove mubarek noci,pa cu vas obavjesatavati i napominjati.

I ovoj noci se ne odbijaju vase dove i molbe Uzvisenom,ali samo ako su iskrene,i cvrsto to zelite. Razlog vise je to sto je uoci petka ova prelijepa noc. A znamo da je petak najljepsi dan,i noc uoci petka najljepsa noc kad se dove primaju i grijesi oprastaju. Zato molite i ono najbitnije cvrsto vjerujte da ce vam dova biti primljena.


_____________________________

.:Najljepše stvari Bog daje onima koji strpljivo čekaju ღ:.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 12:39:56   
M kao Mama
Znači u četvrtak se posti, molim Vas odgovorite mi, voljela bihtačno da znam, 

(odgovor članu Nann)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 13:07:56   
nita

IZVORNA PORUKA: Mersy

Znam da je off topic ali evo za dadaru:
Neke su skupine ljudi ipak izuzete iz obveze posta. To su djeca prije puberteta i mentalno zaostale osobe.

Nekim se skupinama dozvoljava odgoditi post:
  1. ženama nakon poroda i u vrijeme mjesečnice obvezne su odgoditi post (i sve druge islamske dužnosti) i nadoknaditi ga kasnije ...


Mersy, lijepo od tebe što si ovo napisala, ali ti je nešto, vjerovatno nenamjerno, promaklo. Naime, žene nakon poroda (dok krvare) i u vrijeme mjesečnice jesu oslobođene posta, namaza, učenja Kur'ana i tavafa (obilaženja oko Ka'be za vrijeme hadždža i umre), ali nisu oslobođene svih drugih islamskih dužnosti. Samo da ne bude zabune. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 14:23:08   
Nann
IZVORNA PORUKA: mama alma

Znači u četvrtak se posti, molim Vas odgovorite mi, voljela bihtačno da znam, 


Posti se cetvrtak,a noc se provodi u ibadetu,poslije aksama se treba poceti sa namazom i ibadetom. Sve do sabaha.



_____________________________

.:Najljepše stvari Bog daje onima koji strpljivo čekaju ღ:.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 14:34:22   
almai
  Necu moci postiti,a toliko sam se radovala ovoj noci,i pravo mi je tesko palo kada sam vidjela juce user posted image user posted image user posted image user posted image

Sta cu,od Boga je,ne mogu protiv njega,to je njegova volja,ali mogu bar noc provesti u ibadetu,zikru i uciti salavate citavu noc.


zar se smiju uciti sure i ibaditi kad se dobije menzesuser posted image
zaista neznam.


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Nann)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 17:22:08   
Nann
almai,

smiju se upucivati dove na nasem jeziku,i uciti salavati,ali ne mogu postiti,ne mogu klanjati,niti uciti Kur'an,kao ni Kur'anske sure...

Znas da poslije svake dove i molbe se uci Fatiha ili Ajjetulkjursija, a ja ni to ne smijem :(





_____________________________

.:Najljepše stvari Bog daje onima koji strpljivo čekaju ღ:.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 17:38:01   
ena0002
IZVORNA PORUKA: Nann


Sta cu,od Boga je,ne mogu protiv njega,to je njegova volja,ali mogu bar noc provesti u ibadetu,zikru i uciti salavate citavu noc.




Moze li mi neko molim vas reci, a ako nije problem da napisete ili da mi posaljete pp koje salavate treba uciti.

Je li moze :ALLAHUMME SALLI ALA MUHAMMEDIN VE ALA ALI MUHAMMED, KEMA SALLEJTE ALA IBRAHIME VE ALA ALI IBRAHIME INNEKE HAMIDUN MEDZID. ALLAHUMME BARIK ALA MUHAMMEDIN VE ALA ALI MUHAMMED KEMA BAREKTE ALA IBRAHIME VE ALA ALI IBRAHIM, INNEKE HAMIDUN MEDZID
 
Jako mi je bitno da mi kazete je li se ovi slavati mogu uciti

(odgovor članu Nann)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 18:46:12   
Anoniman
draga ena, za obracanje Uzvisenom, dovoljno je da na sedzdu padnes sa srecm i dusom i da se iskreno obratis Allahu dz.s., lijepo je ako znas odredjene dove koje se uce u tim nocima (iskreno ja ih ne znam svaku pojedinacno) ali prihvata se kada ucis sve sto znas, a na kraju je najbolje obratiti se Uzvisenom na svom maternjem jeziku i zamoliti za oprost... rijetko ko od nas zna prevod svakog sureta, svakog ajeta, sa arapskog jezika, zato se desi da cesto puta ne znamo ni sta ucimo ni sta molimo, ali znamo odredjene dove na arapskom... moja nena rahmetli, uvijek mi je govorila, ako ne znas prevod sureta kojeg ucis, radije ga nemoj upotrebljavati vec na nasem jeziku obrati se s molbom Allahu dz.s. jer tada ces stvarno znati sta molis...

p.s. molim vas ako mozete da pogledate ovaj snimak http://www.youtube.com/watch?v=mhCCSNQQD7k
obratite paznju na kraj

(odgovor članu ena0002)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 18:46:16   
Anoniman
ena mislim da možeš učiti šta želiš, važno je da se sjećaš Dragog Boga i Poslanika.
Ja sam dobila.user posted image

(odgovor članu ena0002)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 18:53:05   
ena0002
Cure hvala vam, jer u principu i ja mislim da je bitno da covjek uci iskreno i od srca pa je  dovoljno  i ono sto zna user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 20:40:48   
Lady26
Meni mama rece da je veceras mubarec noc?! Napravila mi i halvu...nije mi jasno, ovdje sam procitala da je u cetvrtak user posted image pa sam se zbunila....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 20:54:33   
ljubičica 28
Nann, neka te Dragi Allah dž.š. nagradi što si se sjetila da postaviš ovakvu temu, i ujedno podsjetiš one koje su zaboravile, ili nisu ni znale da je Lejletul-regaib u četvrtak aBd. Namjeravam aBd postiti u četvrtak, i nadam se da će svima nama koje budemo postile taj dan  Allah dž.š. ukabuliti post i da ćemo biti nagrađene za to.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 21:02:08   
Lady26
Da li je danas ili u cetvrtak?

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 21:07:48   
ljubičica 28
IZVORNA PORUKA: Lady26

Da li je danas ili u cetvrtak?
U četvrtak, Lady 26, to je tvoja mama sigurno nešto pobrkala...možeš joj sigurno reći da je u četvrtak (mm je efendija, tako da znam sigurno)

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 21:14:29   
Lady26
Izgleda da je i veceras mubarec noc, pocetak mjeseca Redzepa (valjda se tako pise)...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 21:16:54   
riba78
IZVORNA PORUKA: ljubičica 28

Nann, neka te Dragi Allah dž.š. nagradi što si se sjetila da postaviš ovakvu temu, i ujedno podsjetiš one koje su zaboravile, ili nisu ni znale da je Lejletul-regaib u četvrtak aBd. Namjeravam aBd postiti u četvrtak, i nadam se da će svima nama koje budemo postile taj dan  Allah dž.š. ukabuliti post i da ćemo biti nagrađene za to.


potpisujem


_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Lejletu-r-regaib
23.6.2009 23:10:29   
inna
Eh, ja malo bila zbunjena oko ovoga da se u petak posti, neko je napisao, pa sam provjerila: ovo je noć uoči prvog petka u mjesecu Redžebu, pa se posti dan uoči te noći, znači u četvrtak - za one koje planiraju postiti.
Selam



_____________________________

http://inartina.blogger.ba

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *