|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mobing na poslu
31.5.2010 15:31:41   
ziki
Kod mene je specifično, firma je velika. "Ona" je meni neposredni rukovodilac i ranije je sve bilo OK. Vlasnik firme je cijeni dok je generalni skonto kako stvari stoje sad. Kad je trebalo da imenuje zamjenika preskočila me i ako sam od koleginica najduže u firmi i imam najviše iskustva, položen stručni, licencu za Srbiju.. Obrazloženje je da sad imam dijete i ne može da rizikuje da sam na bolovanju ili ne mogu na put koji uključuje spavanje jer Nemirka niko ne može da uspava osim mene. (žena kojoj malena ide u 1 razred i u martu je prvi put osatvila). To šikaniranje je počelo od decembra kad je napravljena greška- ja po njenjim uputama. Sad bi ona to meni da natovari  da platim. I sad pominje moj stručni sa kojim se sprdala posle mog povratka sa bolovanja i još mi je rekla ko mi je kriv što sam polagala kad nisam spremna.( Da napomenem da me molila da se vratim ranije sa bolovanja jer se samo na mene može oslonit). Onda jutros prije mene stigla na psao i sva fina pita za priredbu Nemirkovu, kako sam prošla sa svekrvom... da se ne sekiram oko greške jer nema šanse da ona pusti da se to od plate odbije. Ma izludeh, a baš sam planirala da skoknem do generalnog da sa njim popričam, čak sam u petak popodne odštampala i sve mailove i hronolgiju kako i šta. I stvarno ne bih da sad ispadne da ja hoću nju da ukopam. Podug mi post al od petka hoće nešto da mi bude.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Mobing na poslu
31.5.2010 17:53:18   
veeseelaa
mene ovaj mobing baš nervirauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nerviraju me i ljudi koji ga čine i oni kojima se činiuser posted image
halo, mene kad bi neko maltretirao, ma samo da je drzak pogolem bi problem imao....
po cijenu svega.... ne dozvolite da vas neko maltretira, na takve stvari ne bi nikad odgovaral smireno odma drito u glavu u skladu s ponašanjem šefa ili radnih kolega
Moj šef je super, nekad je plahovit al generalno je realan, i gotivim ga pravo
Radne kolege su relativno ok, svako za sebe.... ja ne dozvoljavam ni da mi pametuju i usmjeravaju me, odmah kažem respekt za godine a za posao pst, ni jedne da ne čujem



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Mobing na poslu
31.5.2010 20:34:01   
Miau
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene ovaj mobing baš nervirauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nerviraju me i ljudi koji ga čine i oni kojima se činiuser posted image


E moja Vesela, ti imas srece da imas dobrog sefa, a da imas neku rospiju kojoj je dan ispunjen tek kad se na tebi dobro izivi i nemas izbora nego ili sutiti i trpiti ili uzmi knjizicu...a doma malo dijete, ne moze se zivjeti samo od muzeve place (neke zene nemaju  ni muza)...uhh nije to lako! Drugacije bi pricala da si u toj situaciji!
Zalosno je sta uopce dolazi do takvih  situacija, a kad dode ti se nemas kome obratiti za pomoc. Moju seficu su 2 kolegice tuzile za mobbing, ali kako je ova i dosla na tu poziciju po V.I.P-u (veze i preporuke, sta je netko napisao vec prije) tako s tom tuzbom mogu obrisati guzu! Ova ih samo jos vise maltretira.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Mobing na poslu
1.6.2010 8:35:23   
ziki

IZVORNA PORUKA: veeseelaa
mene ovaj mobing baš nervira nerviraju me i ljudi koji ga čine i oni kojima se čini


Stvarno veeseelaa hvala na podršci, baš sam ostala bez teksta

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Mobing na poslu
1.6.2010 9:57:48   
ziki
Postoje ljudi koji se trude da budu opušteni, da ne nasednu na pravokacije i upadnu u "igrcice".  Postoje ljudi koji izbegvaju rasprave  u datom trenutku jer padaju u afekat nego sačekaju da ohlade glavu. Postoje ljudi kojima je taj posao koji imaju sve i nemaju kud. Na žalost postoje i dokoni ljudi koji to snimaju i biraju takve ljude da se na njima istresaju i smiruju svoje frustracije.
Ako se neko obrati za savjet očekuje razumjevanje i konstruktivan prijedlog, a ne još i kritiku. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Mobing na poslu
1.6.2010 10:06:38   
Hanady RR
samo onaj kod oživi mobing zna o čemu i kako da priča...
ja sa poznata po pokazivanju zuba i uvijek kažem što mislim ali jako je teško nositi se činjenicom da je ponuda radne snage na tržištu ogromna...i da si lako zamjenjiv....

žao mi je onih koji vole posao koji rade, obavljaju ga sa ljubavlju...a nalete na nekoga ko im svaki trenutak zagorčava bez griže savjesti i to uz podršku nadređenog....

nije lako nositi se sa tim...

veesela ja shavtam da si smatrša da trebamo pokazati zube na prvu...ali to je sa pozicije tebe, mene i još nekih koji rade posao i sa ljudima kojima se mogu pokazati zubi...da smo trgovkinje u trgoovinama pa nam poslovođa neka isfrustrirana koka, a na sve to dobra sa gazdom trgovine pa na sve to kući niko sem tebe ne doprinosi...a djeca traže i žele...e onda je teško pokazai zube.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Mobing na poslu
1.6.2010 12:26:09   
veeseelaa
treba biti realan, neke kritike šefa ne treba gledati s te strane, podješ od sebe, da li si dobar radnik? dal se dovoljno trudiš? itd praviš li propuste i slično
Ako otkloniš realno navedeno i shvatiš da si ok ja ne bi mogla da trpim nikoga da me jaše po cijenu života  a ne posla.... takav se valjda rodiš.... od početka sam takva (imam 10 god radnog staža).... jendo vrijeme su samo moja primanja bila ta koja su izdržavala nas četvoro al nisam se dala zahebavati, jednostavno ne mogu da podnesem... ne bi mogla da prešutim nikako
Ziki na ovom forumu ćeš ćuti svakojaka mišljenja i ne uzimaj ih k srcu, o problemu na poslu razgovaraj sa svojim najbližim oni će ti dati istinski najbolji savjet....
Neke stvari tebi kao meni npr nisu u temperamentu tako da ih ne možemo svi odraditi....
Moja snaha je imala problemčić sa šeficom na poslu, moj brat je otišao na razgovor s njom i lijepo joj objasnio stvari i sad je sve ok, moja snaha nije bila tip koji je mogla riješiti tu stvar
Nudila sam se da ja riješim problem al eto brat je sve završio i sad je između njih dvije sve ok
Niko se ne može igratiti Bogova... za sve ima rješenje, s pristojnim pristojno s bezobraznim bezobrazno
Rješenje nije šutjeti i trpiti jer negativnosti s posla donosiš i kući unutar svoje porodice, ne raspoloženje djeluje na sve... dijete... brak.. sexulani život itd
Sretno

< Poruku je uredio veeseelaa -- 1.6.2010 12:28:23 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Mobing na poslu
2.6.2010 0:23:44   
malena sharena
Meni je na poslu jedno vrijeme bilo super, dok se nije pojavila samo jedna nova radnica koja nije nikakav faktor u firmi, ali je svejedno uspjela napraviti takvu atmosferu da je postalo nepodnosljivo. Nepismena, lijena i bezobrazna, a ima stav kao da je svu pamet svijeta pokupila. Ona je "gradska raja", druzi se s bitnim facama u gradu, ima love, ne radi sto mora nego eto tako, da radi, trosi pare bez mjere, putuje po svijetu, sve navedeno, a ne rad i sposobnost su joj osigurali mjesto u firmi, nevjerovatno koliko su neki ljudi fascinirani time. Odmah se sjaranila sa sefovima, to je jedino sto joj se mora priznati - ima visoku socijalnu inteligenciju. Ubjedljivo najnesposobnija radnica, traca kolege, tuzaka ih sefovima, falsifikuje radove (al na to niko ne smije ukazati jer je ona svima, pa i sefovima zbog svojih para i polozaja - pojam), pravi velike greske kojima nanosi stetu firmi - i ima najvecu platu od svih radnika na tom polozaju. Kolege, do tad u normalnim odnosima, odjednom se okrecu jedni protiv drugih, podmecu, petljaju, rade posao sami za sebe bez dogovora s drugima ( a takav je posao da se moras dogovarati), naizmjenicno se ulizuju njoj i sefovima. Uh, po hiljadu puta sam zahvalila Bogu sto mi nisu produzili ugovor kad sam otisla na trudnicko.
Kasnije sam saznala da je dobila otkaz. I neka je! Nicija nije do zore sjala.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   [Obrisana poruka]
2.6.2010 11:00:28   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Miau)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Mobing na poslu
30.8.2010 8:21:09   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Blue rose

Drage moje, da li neka od vas koje radite, mislite da vas pretpostavljeni iskorištavaju na poslu?
Ako da, na koji način, i šta vi mislite o tome?
Da li su za vas  EFOVIuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ?
ili možda ima nih koje šefove gledaju kao user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ?



svasta, to je do karaktera, po cijenu zivota ne bi dozvolila da me neko iskoristava a ne hebenog posla...
bolje cistiti stanove svijetla obraza  i biti sam svoj gazda nego trpiti necije frustracije
Ja mislim da to samo veze ima s karakterom, nas ima dvadeset__ak uposlenika al prema meni direktor, zamjenik direktora kao i clanovi Upravnog odbora imaju respekt, dok neke druge salju po cigareuser posted image user posted image
ja sam par puta dala do znanja kakva sam i ako ne odgovaram bolje da se razidjemo u startu, ja sam onaj tip koji se ne boji "funkcija" i ja sam im bas i legla to sam takva otvorena i direktna, tako da nemam problema na poslu
Alavju svoje sefove


< Poruku je uredio veeseelaa -- 30.8.2010 8:25:41 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Mobing na poslu
30.8.2010 8:27:19   
veeseelaa
hahahah pa ja sam vec na ovoj temi slicno pisala, hrkljus
ja mislila da je ta tema na kojoj sam se javljala izbrisana user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Mobing na poslu
30.8.2010 8:37:16   
Trnoruzica
Hajde, dobro je, bar ti je misljenje isto user posted image user posted image

Ni ja vala ne dozvoljavam da me neko maltretira. Ko' sto vesela rece, taman cistila haustore, ali cistog obraza i mirne savjesti lijegala u krevet. Ne dam na sebe, i takva sam. Dacu sve od sebe za jedan posao, raditi 86 sati bez pretanka, unijet cu se u posao, samo da ga uradim kako treba, i na kraju da mogu sa smijeskom reci da sam to uradila besprijekorno...
A kad bi me jos neko maltretirao user posted image Ma idi bre u....... I dovidjenja! Kao sto neka forumasica rece na jednoj temi, nije mene mama za to radjala

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Mobing na poslu
30.8.2010 8:51:07   
veeseelaa
Trnoruice svaka ast user posted image
ziki imal promjena na bolje?  i ta se desilo sa situacijom o kojoj si pisala?

< Poruku je uredio veeseelaa -- 30.8.2010 8:52:33 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Mobing na poslu
30.8.2010 15:55:28   
nena82
Mobing je u zakonu definisan i izvrsilac mobinga podlijeze kazni...Toliko je barem formalno.U praksi malo ko ozbiljno shvata taj problem-upucavanje,komentari su takodje mobing,ukoliko jedna strana to ne zeli,a malo ko smogne hrabrost i prijavi to kome treba.
Prije odlaska na porodiljsko odsustvo bila sam "zrtva" jedne osobe-zene koja je bila postavljena kao neki sef.Ja i jos jedna trudna koleginica.Pocelo od pokusaja zabranjivanja da odem na pregled tokom radnog vremena (na sta imam pravo kao trudnica),pa na kraju sjedjela sam u kancelariji bez interneta,telefona,posla po 8 sati nista ne radeci,jer nisam imala sta da radim. Ova gospodja je radila sve da sama dam otkaz-trudnica i porodilja se ne moze otpustiti.Poslije porodiljskog otisla sam iz te firme,sada radim sama za sebe,sama sam sebi sef i tako je najbolje.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Mobing na poslu
4.3.2011 23:03:20   
gerberka

ja sam se svoje luđakinje riješila.
Bogu hvala.
A čekam dan da joj tresmen sve u lice, sretat cemo se poslovno.
I naravno čekam trenutak i osramotit ću je na cijelom skupu.
I neće mi biti nimalo žao.
Jer šta mi je radila to je neopsivo.
Ramazan, ja ne postim, pijem čajeve i samo ja nisam pozvana na igzar jer ne postim ( a ona pokrivena ), ja cuvam trudnocu odvali mi 4oo KM od plate i kaze da jake zene ne cuvaju trudnocu, napisem dopis, donesem joj na potpis ona prekrizi zadnju recenicu S poštovanjem i napise Lijep pozdrav, ja ispravim to..ponovo odnesem njoj, ona prekrizi lijep pozdrav ( koji je sama napisala ) i napiše Hvala na saradnji, ja ispravim ona prekrizi i napiše svako dobro!!!!
jednom mi uletjela u kancelariju i prodera se kaže što sam je potpisala sa mr kad je ona mr sci!!! u po grke dovede mi svoju kcerku da je cuvam, jer se "dijete naviklo na mene i ja fino znam sa djecom" ( nemam nista proziv curice, cak sta vise bas je volim ), pa onda ostane kod mene cijeli dan, a ja imam posla.

i uvijek kad pisem o njoj nemam ni tacke, ni zareza..imam samo želju da joj napišem ime na petu i gazim je cijeli život user posted image user posted image
i Bog mi dade, hvala Mu, posao i direktora kakvog bi svako poželio.
Uzela sam radnicku i nikada mi nije platila pola mjeseca što mi je dužna.

i tako..ma ko tebe kamenom - i ti njega opet kamenom - jer hljeb je poskupiouser posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu nena82)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Mobing na poslu
10.3.2011 15:14:18   
Anoniman
Citajuci ove postove dobrim dijelom prepoznah svoju situaciju prije par godina.
zbog trenutne situacije u kojoj se nalazim bila sam primorana da potrazim posao u istoj firmi jer svojim kvalifikacijama ne mogu da nadjem drugi posao.
moj problem ima mnogo dublje korjene .
radila sam posao u kojem sam bila veoma uspjesna i moji radovi osvajali su nagrade na drzavnim takmicenjima.bila sam priznata od strane klijenata koji su poslodavcu hvalili moje kvalitete.
medjutim.....zadnji put kad sam radila u istoj firmi dozivjela sam strasna maltretiranja i od strane poslodavca i ostalih radnih kolega.nisam se smatrala nikakvom prijetnjom jer to nisam ni bila.jednostavno se desilo to sto se desilo.
uprkos svim uspjesima na mom polju (sto su klijenti potvrdili) bila sam podvgnuta strasnom psihickom maltretiranju ,podcjenjivanju mog rada,zatrpavanju radnim zadacima i trazenja "dlake u jajetu" i konstantnom provjeravanju za koje smatram da nije bilo potrebno jer je moj nacin rada uspjesi i klijenti koje sam imala govorili svoje.da bi ja sama na kraju pocela sumnjati u kvalitetu vlastitog rada.na kraju isteka ogovoru o radu bila sam presretna jer sam jednostavno otisla iz takve sredine(a cini mi se da je to i bio cilj mojih svakodnevnih tortura koje sam primala i od nadredjenog i radnih kolega).
kao sto rekoh ,primorana sam ponovo traziti posao u toj firmi...kako se nositi sa daljim maltretiranjem jer znam da ce ga biti ako ga dobijem.
po prirodi nisam svadljiva osoba i sklona sam mirnom rjesavanju problema koji izgleda ne pale u ovakvoj situaciji.
koliko je pametno "bosti se sa rogatim"?i koliko prava imam na to kao radnik primljen na odredjeno vrijeme?
jer zaista ne znam kako proci i kako se izboriti sa onim sto me ceka.
i na kraju....ovo je stvarna situacija.obracam se po Anoniman jer ne zelim otkriti svoj stvarni identitet nego potraziti savjet.
molim za diskreciju  one osobe koje mogu otkriti moj identitet.
hvala


(odgovor članu gerberka)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Mobing na poslu
10.3.2011 15:49:03   
Anoniman
virtuelne prijateljice user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Mobing na poslu
10.3.2011 20:57:18   
Lulu_08
Draga anonimna, ne znam sta bih ti rekla. Kao prvo da sam na tvom mjestu pokusala bih ipak izbjeci ponovno trazenje posla na tom mjestu. Ukoliko zaista budes morala, ja bih ti preporucila da se istreniras da u potpunosti ignorises komentare ili da od pocetka zauzmes jasan stav koji pokazuje da te ne mogu "dotaci" svojim provokacijama.

Pokusaj skinuti odgovornost sa sebe, za sve "zadatke" trazi pismene instrukcije, samim tim ukoliko te neko i bude pokusao provjeravati i maltretirati imas pismeni dokaz da si ti pratila instrukcije i uradila korektno.

Pored toga ukoliko se radi o nekim spoljnim aktivnostima koje su se mjerile uspjehom ili neuspjehom pravi izvjestaje koje ces pismenim putem dostavljati nadleznim, da li u vidu Power Point prezentacije ili pismenih dopisa nije vazno, samo je bitno da ti "sama sebe promovises". Kada vec nisu u stanju prepoznati uspjeh onda ga ti pokazi, jer nije sramno pohvaliti sam sebe ako drugi to ne uradi!


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Mobing na poslu
10.3.2011 22:12:44   
Anoniman
znas sta te ceka, prema tome, iz starta se drugacije postavi
nemoj se svima smjeskati...podigni jednu obrvu..nabaci izraz u stilu..."jah" s konstantnim treptanjem prilikom kontakta ocima onih koji te zivciraju...ako te pitaju sta ti je...reci da imas tikuser posted image ...vrlo brzo ces ih izluditi, pa ce te pustiti namiruuser posted image

i ovo sto ti djana rece....sve u pismenoj formi trazi

Sretno na novom-starom posluuser posted image ...a ja se nadam da ces ubrzo ocelicitiuser posted image

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Mobing na poslu
10.3.2011 23:01:36   
gerberka
draga Anonimna, teško je dati i savjet barem onom koj je bio u istoj ili slicnoj situaciji, a ta sam, nažalost bila i ja.meni se na bivšem ( hvala Bogu bivšem ) radnom mjestu desilo da me druga firma angažuje honorarno i moja direktorica nije mogla da mi zabrani..dakle pustila me mimo svoje volje,ali radi višeg uticaja.
i rekla mi da npr 5 sati sedmicno koje izostanem cu vratiti subotom..i sve ok..dok nije ispao problem kada sam prisustvovala njenoj krađi i pranju novca, te me na šutnju ucijenila otkazom na način da će te " dogovorene sate koje me pusta " u otkazu obrazložiti kao kašnjenje na posao!! oooh!! i kad mi neko kaze sto nisam napismeno to s njom predhodno dogovorila i ne sanja da je to osoba koja bi na takav prijedlog vrištala i ponižavala osobu govoreći da je nezahvalna jer zaboga izlazi joj u susret i pušta je..a ona sve isplanirala unaprijed.
poslodavci zlostavljači su jako dobro svjesni svoje moci i naše nemoći, današnjeg teškog pronalaska novog zaposlenja, slabih kontrola i inspekcija koje su, i ako ih ima, korumpirane, današnjeg zakona koji samo na papiru ima jedno poglavlje o Mobingu a ne poznajem nikoga ko je dobio sudsku presudu za isti ( krivično djelo silovanje kod nas se osudi sa 6 mjeseci do 4 godine )..svega su svjesni.
bila sam puna savjeta dok nisam proživjela istinski mobing i sad da ti napisem da izignorišeš znam da je nemoguće user posted image user posted image dok ovo pišem ja user posted image user posted image nekom će možda izgledati pretjerano, ali samo Bog zna šta znači biti nečija žrtva.
vrhunac je bio kada sam otišla čuvati trudnoću i kada mi je direktorica uzela 70% plate te mi rekla da "jake žene niti čuvaju trudnoću niti idu na bolovanje" plačem i od sreće jer već pola godine imam fantastičan državni posao, divnog direktora, platnu listu i respect za moj rad ( hvala Bogu )
moj ti je savjet da pokušaš tražiti drugi posao..zar tvoju diplomu vrednuje samo taj poslodavac?? traži svaki dan..i novine i poznanici, stalno se raspituj.
ja, dok sam proživljavala mobing, trpjela sam..nisam imala kuda i morala sam. za mene ne vrijedi ona "radije ću sjediti kod kuće"....možda i bi, ali da sam podroditeljskim krovom..svaka od nas je već odrasla osoba koja mora brinuti za današnji ručak, režije i rate kredita.

izvinite na dugom postu user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Mobing na poslu
10.3.2011 23:51:32   
Anoniman
zatrpavanju radnim zadacima


i meni se ovo dešava stalno, uvijek uz izgovor ti si najmlađa, ti ćeš to najbolje i najefikasnije.... izgubljen mi je kompas šta ja uopće obavljam u firmi user posted image danas sam sumirala situaciju i došla do spoznaje da ja jedina ne radim samo svoj posao, radim od svega pomalo dok svi drugi nikad ništa ne urade što pripada mom dijelu posla, ama baš nikadauser posted image user posted image

vrh je bio danas kad je računovodstveni referent rekao da nezna koje firme da kontaktira za dostavu ponuda za kupovinu fiskalnu kasu jer nezna gdje ni odakle da počne user posted image user posted image user posted image user posted image pa je i taj posao dat meni user posted image
banalno al meni oduzima vrijeme, 100 e-mailova, 100 telefonskih razgovora itd
al vrh nad vrhovima je bio kad je direktor rekao da se JA obučim raditi na fiskalnoj kasi i da preuzmem sve izlazne fakture, JA koja uopće niti sam primljena niti školovana za obavljanje knjigovodtsvenih poslovauser posted image
I sve bi to bilo ok da ja mogu razvlačiti posao al dir zna koliko sam ekspeditivna i očekuje sve u tili čas što ja realno i mogu uraditi, u biti i radim poslove za 2-3-4 jer zaista brzo kontam, brzo radim .....
E sad ukoliko udjem u dijalog sa dir pribojavam se odmazde, konflikta a i sama sam britka na jeziku i sve ode u pmuser posted image
Da naglasim da je moja plata veća za nekih 100-200 KM od ostalih kolegica u firmiuser posted image što po meni uopće nije realno obzirom da im ja pomažem ma šta pomažem redovito radim njihove poslove!
i da dodam da dok sam bila na porodiljskom kolegici koja bi mjesečno odradila jedan moj poslić dir uvećao platu za 20%, ok bi i to bilo da ja nisam iako na porodiljskom išla i od kuće radila poslove za firmu ...
znači njoj 20% a meni šipak user posted image
i sad jel ovo mobing il rokinguser posted image user posted image   jel dobro uopće znati sve??? il kukati i praviti se da ne kontaš stvari??? meni je kasno za to jer svi znaju da ja sve znam a ako neznam za dva sata sve saznam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Mobing na poslu
11.3.2011 0:07:20   
gerberka
IZVORNA PORUKA: Anoniman

meni je kasno za to jer svi znaju da ja sve znam a ako neznam za dva sata sve saznam user posted image



ako sve znaš de mi reci što nisam dobila na bingu..zar sam toliki peh user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Mobing na poslu
11.3.2011 0:08:35   
gerberka
malo zezancije  da ubacimo na ovoj teškoj temi..ne ljuti se ko god da si user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Mobing na poslu
11.3.2011 9:14:24   
Lulu_08
Ja sam u prošloj firmi gdje sam radila 3 godine prošla kroz razne situacije od izrazito pozitivnih do izrazito negativnih. Retroaktivno sam shvatila da sam od početka u toj firmi dala sve od sebe, a ubrzo to nije bilo dovoljno, te sam u periodu poslje toga morala davati više od svog maksimuma kako bih zadovoljila pojedine, posao su sa 4 osobe smanjili na jednu, a to sam bila ja. Što znači da sam za istu platu obavljala poslove koje su prethodno radile 4 osobe!

Pouka koju sam izvukla iz tog iskustva je da u početku radnog odnosa ne pokazujem sve svoje "alate" već da postepeno oktivam svoje mogućnosti, vještine i znanje. To u ovoj firmi u kojoj sada radim, i za sada sam zadovoljna! Svaki put kada pokažem neku za mene staru ali za poslodavca i kolege novu vještinu dobijem pohvale.

To je naravno moje iskustvo ali ja bih isto iskreno preporučila svima, naravno prilikom novog zaposlenja, jer kasno je steknute navike kod trenutnog poslodavca mjenjati.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Mobing na poslu
11.3.2011 10:04:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gerberka

IZVORNA PORUKA: Anoniman

meni je kasno za to jer svi znaju da ja sve znam a ako neznam za dva sata sve saznam user posted image



ako sve znaš de mi reci što nisam dobila na bingu..zar sam toliki peh user posted image user posted image user posted image



metni 5,13,15,17,28,24,4 :-)))))

samo vi mene zezajte al tako vam je u meneuser posted image

(odgovor članu gerberka)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *