|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 22:31:40   
Medić*
Ocigledno da se treba i nacrtati user posted image

Ja stvrno uzivam vidjeti fino obucenu zenu, prikladno za odredjeni posao, milina gledati, ali sam vidjala i onih boze sacuvaj.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 22:32:17   
veeseelaa
ja Bgm uvijek vidjam žene u suknjama iznad koljena na raznim poslovima.... i našminkane maksimalno i sa raznim nakitom, i moja kolegica jedna ima masu toga na sebi od nakita
No nikad mi nije palo na pamet da je to nedolično user posted image

meni je nešto ovako sasvim ok

http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/08/poslovna-odjeca-1.jpg

a to što je ljudima bujna mašta nihova stvar, nikad svjetu ugoditi, po meni je taj lik papak pravi kao i šef




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 22:37:05   
Galicia
Vesela taj komplet je sasvim ok. Ali anonimna prica o minjaku. Ovo na slici nije minjak.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 22:39:43   
veeseelaa
Jednostavno u startu treba definisati sta se moze nositi a sta ne. Neki se red treba znati. A ne mini suknja, bretele, dekolte,pretjerana sminka, nakit kao za svadbe i ostalo. E bas bi takvima uniforme dobrodosle kako bi se doveli u okvire pristojnosti na radnom mjestu.


a ko će to sve da uprati?user posted image
mi žene treba da smo složne i da ne podržavamo taj muški šovinizam
Meni i nečija uža maica na muškarcu diže pritisakuser posted image , od sada ću da se žalim na pretjerano zgodnoću i izazovnost uposlenika muških, pa ćemo da vidimo
No samo bi mi se odvalili smijati, meni i nečije brdo parfema na sebi nije primjereno
a većina se muškaraca kao i i žena kupa u njemu
da li je to poziv na sex??? šta to znači???

da li je jače stiskanje ruke koje dolazi od muškarca ugrožavanje mene kao žene i stavljanje na znanje da je dominantniji, dal da se žalim na jačinu stiska??? na muške poglede, razna upucavanja i komplimente??? kome da se žalim???

i sve da smo kodirane ima uvijek onih koji u svemu vide poziv na sex i sl

Pa slomiste se govoreći da je sve u očima posmatrača user posted image šta je sad? ne kontam vas, lele nama dok je nama nas!



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 22:41:16   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Galicia

Vesela taj komplet je sasvim ok. Ali anonimna prica o minjaku. Ovo na slici nije minjak.


pa ona je rekla suknja iznad koljena a to je valjda mini suknja, maski je duga skroz
nije rekla da je minjak do guzice obukla, lijepo je to opisala na prethodnim stranama


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 22:44:11   
Hanady RR
dresskod poslovnoga svijeta dva prsta ili ti 5 cm suknju dozvoljava mlađem svijetu ...s tim da u istoj se ponašamo poštujući i radno mjesto i kolege i klijenet...mislim nećemo noge na sto dizati u suknji jel da...međutim u ovo mlađe poslovni svijet smatra ososbu ženskoga spola do 25 godina...
a sve ostalo , što smo mi htjele ili ne...do koljena, na pola koljena i preko koljena je prihvatljivo

ovaj komlet vesela je ok, al pri sjedenju će se suknja povući jako visoko ...to već nije ok...
osobito ako izbacimo noge pored stola pa na to preksrtimo ih i još stavimo papire...
znači...
lijep jeste al za nas nijeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 22:44:13   
Medić*
E pa ti ga sada precera draga user posted image

O tim pozivima nista neznam, niti ulazim u to user posted image

A kada kazem definisati mislila sam bas na minjake kakve nose, ovo na slici nije minjak, mislila sam na bretele, duboke dekoltee, tene, papuce i sl. Pa svako ce se pridzavati kada stoji u papucama ne na posao user posted image

Kod nas se na poslu ne pusi, svi se drze toga iako su vecina pusaci, fino izadju ispred na pauzu i obave to. Dakle stoji zbranjeno pusenje user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 22:57:37   
vjestica
ni prejak parfem nije dozvoljena na poslu
a bilo koji način upucavanja , dodirivanaj i slično jest seksualno uzmeniravanje
muškarac koji se drapa po genitalijama je vrhunac nekulture user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 22:59:05   
veeseelaa
a takav je svaki drugi user posted image
i niko ništa a sad da mjerimo suknje? jel dva centa il 5 iznad koljena, smarno i jako uvredljivo
Ovo je mobing na poslu!


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 23:00:48   
veeseelaa
ni prejak parfem nije dozvoljena na poslu


al čisto sumnjam da bi ga ova stranka iz priče da je osjetila isti na nekom muškom uposleniku,  tom šefu spomenulauser posted image
klasični muškarci, žene ih izazivaju, mada prvi put čujem ovako nešto, čuj muškarcu zasmetale njene noge, od kad to?
htio je samo da je uvrijedi, da je kakav lafac rekao bi "baš vam je zgodna kolegica" a ne ono što je rekao user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 8.6.2012 23:02:50 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 23:02:55   
Medić*

IZVORNA PORUKA: vjestica

ni prejak parfem nije dozvoljena na poslu
a bilo koji način upucavanja , dodirivanaj i slično jest seksualno uzmeniravanje
muškarac koji se drapa po genitalijama je vrhunac nekulture user posted image


Upravo tako. Te nekulture kod nas nema. Vjerovatno ljudi osjecaju gdje sta prolazi pa se tako i ponasaju.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 23:03:59   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: vjestica

ni prejak parfem nije dozvoljena na poslu
a bilo koji način upucavanja , dodirivanaj i slično jest seksualno uzmeniravanje
muškarac koji se drapa po genitalijama je vrhunac nekulture user posted image


Upravo tako. Te nekulture kod nas nema. Vjerovatno ljudi osjecaju gdje sta prolazi pa se tako i ponasaju.


tek si počela da radiš, ima vremena još user posted image budeš vidjelauser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 8.6.2012 23:04:21 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 23:05:54   
vjestica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ni prejak parfem nije dozvoljena na poslu


al čisto sumnjam da bi ga ova stranka iz priče da je osjetila isti na nekom muškom uposleniku,  tom šefu spomenulauser posted image


kakve to veze ima
nećemo sad raspravljati šbb kbb
poenta je da niejdno ni drugo nije pristojno
i zar treba neka stranka, ne bitno sadjeli dobronamjerno ili ne, da nam to govori user posted image


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 23:08:42   
Medić*

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: vjestica

ni prejak parfem nije dozvoljena na poslu
a bilo koji način upucavanja , dodirivanaj i slično jest seksualno uzmeniravanje
muškarac koji se drapa po genitalijama je vrhunac nekulture user posted image


Upravo tako. Te nekulture kod nas nema. Vjerovatno ljudi osjecaju gdje sta prolazi pa se tako i ponasaju.


tek si počela da radiš, ima vremena još user posted image budeš vidjelauser posted image


Vesela ja radim od prije, pa cak i od srednje skole, imam staza sigurno koliko i ti. Prije dipl se zaposlila, radila honorarno mnoge poslove a nisam trebala raditi, moj otac rahmetli imucan bio, ali eto moja volja sa doprinesem sta. Do pred porodjaj radila, nakon toga pravila pauzu od 3, 5 godine jer nisam morala raditi hBg, ovo je sada nastavak ali za drugu organizaciju .....

to o cemu govoris jedino mogu vidjeti na ulici i sl, na poslu saradjujemo sa gospodom user posted image



_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 23:08:50   
Anoniman
kakav je ovo mobinguser posted image user posted image
valjda je mobing kad te kolege i ostalo osoblje vredja , tera da uradis nesto za njih, kad te ismijavaju i ostalo kad ti unistavaju samopouzdanje a posao ti treba

ovo oko mini suknje je ogovaranje ne mobing

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 23:09:40   
veeseelaa
onda ništa i ne trebamo raspravljati, anonimna je zaključila situaciju user posted image
nego meni je lično puna kapa muškaraca šovinista koji ženu pored što smatraju nemoćnom, glupom smatraju je za objekat..... pa u svemu vide "problem", a oni su savršeni, pristojno obučeni s lijepim manirima user posted image






_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 23:13:24   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: triputmama

kakav je ovo mobinguser posted image user posted image
valjda je mobing kad te kolege i ostalo osoblje vredja , tera da uradis nesto za njih, kad te ismijavaju i ostalo kad ti unistavaju samopouzdanje a posao ti treba

ovo oko mini suknje je ogovaranje ne mobing


da al i šef nije reagirao kako treba, po meni il nije trebao prenijeti uposlenici taj tzv trač jer je svjestan da će je unezgoditi il je trebao dotičnom reći gdje mu je mjesto

Očito da lik nije došao da šef ne bi primjetio dužinu suknje, koju pretpostavljam uposlenica nosi i bez današnjeg dana

Šta je htio šef?? da je unezgodi, iznervira il šta već???

e sad ako je mobing samo deranje na uposlenike a ne ovo, onda nije po tom mišlju mobinga ni bilo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 23:16:32   
bananica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: triputmama

kakav je ovo mobinguser posted image user posted image
valjda je mobing kad te kolege i ostalo osoblje vredja , tera da uradis nesto za njih, kad te ismijavaju i ostalo kad ti unistavaju samopouzdanje a posao ti treba

ovo oko mini suknje je ogovaranje ne mobing


da al i šef nije reagirao kako treba, po meni il nije trebao prenijeti uposlenici taj tzv trač jer je svjestan da će je unezgoditi il je trebao dotičnom reći gdje mu je mjesto

Očito da lik nije došao da šef ne bi primjetio dužinu suknje, koju pretpostavljam uposlenica nosi i bez današnjeg dana

Šta je htio šef?? da je unezgodi, iznervira il šta već???

e sad ako je mobing samo deranje na uposlenike a ne ovo, onda nije po tom mišlju mobinga ni bilo





da slijedeci put obuce duzu suknju

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 23:18:18   
veeseelaa
ej cure odoh ja, što se mene tiče mobing i bilo kakvo uznemiravanje bi sasjekla u korijenu, može kod kog može proći

bananice kasnije je rekao da je stranka pretjerala i sl, znači da mu ne smeta dužina suknje il je poslije malo bolje pogledao user posted image no nije više ni bitno user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 23:19:41   
bananica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ej cure odoh ja, što se mene tiče mobing i bilo kakvo uznemiravanje bi sasjekla u korijenu, može kod kog može proći

bananice kasnije je rekao da je stranka pretjerala i sl, znači da mu ne smeta dužina suknje il je poslije malo bolje pogledao user posted image no nije više ni bitno user posted image





izvlacio se kasnijeuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 23:21:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bananica


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ej cure odoh ja, što se mene tiče mobing i bilo kakvo uznemiravanje bi sasjekla u korijenu, može kod kog može proći

bananice kasnije je rekao da je stranka pretjerala i sl, znači da mu ne smeta dužina suknje il je poslije malo bolje pogledao user posted image no nije više ni bitno user posted image





izvlacio se kasnijeuser posted image

ih ode ti sad , haj nam nadji kakvu temu zanimljivu user posted image pa posle mozes ici user posted image

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Mobing na poslu
8.6.2012 23:39:28   
Dalil@

IZVORNA PORUKA: Anoniman


ništa specijalno, dogovarali smo odredjene poslove i pri mom izlasku iz kancelarije je rekao da je stranka koja je maloprije bila kod njega rekla "kolegica vam nepristojno sjedi"



Lik nije odjecu spomenuo vec sjednje..
anonimna, ta kako si to, zapravo, sjedila?

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Mobing na poslu
9.6.2012 2:39:25   
Galicia
Onda i mene mobinguju na poslu. 2 puta sam uvedena u kancelariju kod sefice zbog parfema, jer smeta pacijentima, neki su i alergicni na parfeme. A jos ni jednom mi nije skrenila paznju na sise koje ispadnu kad se sagnem. Valjda im tako odgovara.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Mobing na poslu
9.6.2012 22:07:22   
mama75
Koliko ja znam dress code vazi i za zene i za muskarce. Cemu rasprava o necemu sto je sasvim normalna stvar svugdje u svijetu? Ako nekome treba pomoc povezacu ih sa ljudima koji se profesionalno bave ovim stvarima (awarness programi za firme) user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Mobing na poslu
9.6.2012 23:31:37   
D_K
vezano za temu, nije mi vala ovo bas za mobinga.. mislim klijent je komentarisao kako misli da ona nepristojno sjedi.. ok.. to je bilo jednom i prilicno je subjektivna opaska, nekome je nesto nepristojno a nekome sasvim pristojno i prihvatljivo. valjda anonimna zna da li je bila obucena u skladu sa dress codom i kako je sjedila. mozda je fakat sjedila tako da je suknja otkrivala malo vise nego sto je pristojno, mozda nije svjesna toga.. a mozda je i ta musterija zlonamjerna. mozda je neko ko pokusava da privuce njenu paznju.. zamisljam 1000 kombinacija a ko zna sta je bilo.. u svakom slucaju, sve ovo mi je prilicno bezopasna situacija te ne bih ovo sve zvala bas mobingom..

a generalno vezano za dress code, zna se sta je prihvatljivo oblacenje.. imamo slobodno vrijeme u kojem se mozemo oblaciti kako nas je volja i posao gdje se zna kako se dolazi.. e problem kod 'nepisanih pravila' je sto ga razni likovi protumace onako kako zele, ono u fazonu 'uuu, nigdje ne pise da ne mogu dolaziti u minjaku do guzice na posao, jupiiii, to znaci da mogu dolaziti u minjaku do guzice na posao'' - karikiram naravno..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *