|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
12.7.2009 16:17:59   
milenium
ITKO?

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
12.7.2009 16:29:59   
veeseelaa
neznam da ne bi opet dirao usnicu pa tako skinuo melem
mora da ima nešto što se može staviti, najbolje pred spavanje

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
13.7.2009 23:45:11   
milenium
vesela hvala,tek sad vidim da si mi jedina ti odgovorila.ostalima hvala za uložen trud.inače sad je sve ok,i prošlo je hvala Bogu.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
13.7.2009 23:51:40   
teta berta
ajd nek je mali dobro, milenium koliko je tvom malenom, meni se učinilo da je beba, a ti pišeš o vrtiću??? Nije tema al me zanima...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2009 0:08:41   
lely
Moram vam se pozaliti...danas je moj mali djecak pao i udario glavom od sto (i ako je jako oprezan)....i da ne duzim na kraju je zavrsio sa savom na potiljku.
Bio je jako hrabar vrlo malo je plakao...ali opet sve me to jako potreslo...Evo jos sebi nisam dosla i sve me nesto strah da nece imati kakvih posljedica...
Pa ne mogu da vjerujem da je pored nas koji se trudimo da ga sto bolje cuvamo moj djecak od nepune 2 god ipak posjetio hirurgiju i dobio jedan koncic....Tako sam ljuta na samu sebe user posted image
On je i poslije udarca bio veseo,normalno se igrao i skakao,cak i u hitnoj...malo je plakao dok mu to nisu zavrsili i odma poslije nastavio sa igrom,ali mene sve opet starh...Evo dezuram i ne smijem ni da zaspim osluskujem svaki njegov pokret i ako se slabo vrti radi rane,jer ga boli...
Dusa moja mila,molim Boga da se zavrsi na tom...da ga sacuva i da ne bude nekih posljedicauser posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2009 0:11:23   
Okarica
Baš mi je žao malenog, ali hvala Bogu pa se sve dobro završilo.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2009 0:13:02   
Romali
Ja se tako bojim tih udaraca, i baš što kažeš, lely, onda budem tako ljuta na samu sebe user posted image
Mislim da se sad možeš malo opustiti, najgore je prošlo. Ako se dosad normalno ponašao, to je to.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2009 0:13:10   
remzy
draga moja ,prije svega veliki pozdravcic
e misa mu,bas mi je zao sto mu se to desilo,
e mogu misliti kako ti je ,a valjda nece nista biti
drzim vam fige

p.s bas danas pitam Midu kako ste i ona mi rece da ste dobro  da ste imali juce svadbu



_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2009 0:31:02   
lely
E remzy pa ti dosla....e neka si vala user posted image

Ma nije ni ona znala kasnijesam joj javila,znas nju isprepada se i onda mi zao da joj ista govorim....
Ma bice aBd dobro...
Nadam se da ste ti i pacici dobro...pusa

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2009 0:34:56   
neki
Lely,bas mi je zao malenoguser posted image user posted image user posted image Evo za vas dvoje puuuuuuuuuuuuuuuuuuno zagrljajauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2009 8:04:07   
mamy Sabina
 Lely zao mi je male glave i ljubi ga!user posted image
Ovako sto se stanja moje kćeri tiče:
ne budemo lijeni pa je odvdemo jos jednom ortopedu(moj ratni radni kolega)
Otok je tada vec bio dooobro splasnuo,upola manji je bio.
Pregledao je i on uradio jedan temeljiti UZV ,i rekao nam da joj misic nije pukao.user posted image
Ordinirao joj heparin mast i savjetovao nam da joj sto vise stavljamo kao oblog svjeze ulovljenu ribuuser posted image ,
Smrdi narvano,jos po ovim vrucinama,al joj je pomoglo pravo.
Otoka vise nema nimalo,on joj je na narednoj kontroli punktirao ostatak tog hematoma,da joj kasnije ne bi pravio probleme.
Takodjer savjet da sto vise pliva,hidro terapija je super za te slucajeve.
Eto,nije zgorega potraziti misljenje jos nekog ljekara.


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2009 9:03:59   
mišur
Mamy,
baš mi je drago zbog Emine i vidiš da je dobro i još nečije mišljenje potražiti...Neka je ona samo dobro! I  naravno čestitam ti na novoj trudnoćiuser posted image
Vidim da je sve veći broj mamica krenuo sa drugim krugom...user posted image

Moj Luka se do sada napadao milion puta, i to uvijek na glavuuser posted image , ali hB nijednom nije bilo posledica..
Zadnji put je na beton pao direktno glavom, odmah iskočila ogromna čvoruga..
HB, ona je plakao malo i odmah nastavio da se igra...

Prvi šok koji sam doživjela sa njim bio je kad je imao 4,5 mjeseca i kad mi je pao sa bračnog kreveta direktno glavom na parket...
Bože moj, tog mog straha i osjećaja krivice i bola, mislim da dok sam živa taj trenutak neću zaboraviti...Cijeli taj dan je bio plačljiv i prestrašen...Sad sam se naježila kad sam se sjetila toga...
Zadnji put kad sam se pravo nasekirala bilo je prije nekih mjesec dana...
Plakao je po noći i ja sam ga donijela u naš krevet, između mene i mm, kao i milion puta do tada...
I onda u toku noći, čuje se udarac i plač, i ja i mm skačemo u mraku...u snu ne znam ni gdje sam ga ostavila da spava, sa nama ili u krevetiću...Pratim plač, i nalazim ga naglavačke zaglavljenog između kreveta, zida i radijatora...On još spava, pile moje, i plače...
U snu je prešao preko nogu mm i sletio sa kreveta, a da mi to uopšte nismo primjetili..
Sreća, nije se jako udario i ja sam odmah stavila oblogicu i nisam mu dala neko vrijeme da spava da vidim da je sve ok...Ja više nisam ni mogla zaspati...
Isti taj dan se igrao na terasi i pao opet na glavu..Pao je na nos i raskrvario gauser posted image
Taj dan mi je bio užasan, grozan, najgori i samo sam čekala da se završi...Do kraja dana samo sam strepila nad njim da se opet ne udari...
Uh, koliko nas još samo čeka padova, udaraca, ogrebotina, sikiracije...Ko će to izdržati...
Samo neka ih dragi Bog sve čuva...


(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
20.7.2009 9:15:44   
new mama
Lely bas mi je zao malenog,user posted image nadam se da je bolje,ljubimo ga Ajna i ja da sto prije to prodje user posted image ,a to ti je tako koliko god cuvas dijete,opet se udari i kod mene je Ajna pala prije dva dana i rasjekla usnu,bas sam se prepala,ja kad sam vidjela krv mislila sam da je i jezik rasjekla  u tom trenutku,panika me bas uhvatila,a ja sama u kuci,ali dobro je zavrsilo ipak je samo usnu i vec je bolje hB,user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
10.8.2009 17:03:43   
Bubelino
Eh drage moje...trebam savjet...ukoliko je neko bio u sličnoj situaciji: moja Fa je danas pala user posted image   i pri padu dočekala se na lijevu ruku, žalila se na bol, stavljala sam joj hladan oblog, nanosila gavez-gel i onda se prestala žaliti...nastavila sa igrom...
Nema otoka, nema crvenila, ama baš ništa no ona se nakon popodnevnog sna ponovno žali na bol...šta da radim, da li da idemo doc ili da sačekam sutra... user posted image (obzirom da je istraumirana bijelim mantilom, pokušavam izbjeći ih koliko god je to moguće)...baš sam u dilemi...da se javio otok znala bih da je doc neizostavan user posted image a opet i ovako se bojim da se što ne iskomplikuje...
Ima li neko slično iskustvo???
(Fa ima 4,5 godine)

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
10.8.2009 17:08:30   
Amrino
A ima li ista na rukici? Mislim ako je ugunuce ili nesto onda bi ruka bila otecena...
Mozda se samo malo jace udarila ali ako moze normalno da mrda s njom, ako nema otoka i sl. ja je ne bih vodila doktoru.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Bubelino)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
10.8.2009 17:13:13   
Bubelino
Ma apsolutno ništa vidljivo, niti crvenilo niti otok ...ništa, ali primjećujem da dosta štedi ručicu...plačljiva i nervozna a to njoj nije nikada bilo svojstveno...user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
10.8.2009 17:26:32   
Anushka
bubelino, ja bi je odvela dok je jos "vruce", mozda je samo istegla tetive ili nesto slicno, ali bolje da se sad uvjeris sta je nego da se brines i danima posmatras a da se poslije pitas.. 

(odgovor članu Bubelino)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
10.8.2009 23:44:25   
milenium
Bubelino ja bih je odvela dr da se ne mislim previše.

MIŠURE,šta ti sve doživi,jadni mali !!

tTETA BERTA ,pa on i jest još mali,to je onaj vrtić u kući(metar s metar),a ne vrtić''zgrada''user posted image

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
11.8.2009 11:58:44   
Bubelino
Samo da vam javnem, jutros je sva OK...imala sam namjeru otići doc no kako primjećujem da ne štedi ruku a i ne žali se, odustala sam...user posted image
Hvala Amrino RR, Anushka i milenium na savjetima...u ovakvim situacijama je dobro podijeliti brigu sa ostalim mamama...user posted image


P.S. njenu plačljivost povezujem sa razmaženošću, šta da se radi malo je umažena pa eto posljedica...a ja se sva istraumirala...user posted image dobro je nekada biti flegman...a dobro je nekada i muža poslušati...user posted image lijepo mi reče da to nije ništa opasno i bla bla bla ali ja svoje pa svoje...user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
29.9.2009 16:25:22   
teta berta
Evo i nas nazalost na ovoj temi... Danas kad me nije infarkt strefio kako sam se prepala... Naime isla sam prosetati Niku i ne znam ni sama kako zaboravila sam je svezati u kolicima... Vozila sam je srecom u onim velikim koja imaju drzac ispred sebe pa sam valjda zbog toga i smetnula. Kad smo se vratili kuci, trebala sam otvoriti glupa ulazna vrata od zgrade koja su uzasno jako zategnuta, to sam uradila ledima i podignula zadnje tockove kolica da bi je uvezla u ulaz... U tom trenutku ona je samo skliznula iz kolica i dusa draga moja udarila se od zeljezne resetke, sreca da je pala na noge ali se prevrnula i na glavu...... Bacila sam kolica i potrcala da je uzmem drhtala sam ko luda... Jadnica koliko se prepala i plakala, a ja samo cekala da vidim krv... Hvala dragom Bogu ni ogrebotine nema nigdje, sada spava ali ja se uzasno bojim da se mozda nije udarila u glavu ili negdje... Sta da radim, ne mogu se nikako smiriti i izbaciti taj osjecaj krivnje iz sebeuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Bubelino)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
29.9.2009 16:31:10   
new mama
E mila bas mi je zaouser posted image ,nadam se da se nije puno udarila,a prati je malo da nece povracati i li da se puno ne uspava,a sta ces to se svakome moze desiti,trenutak nepaznje,bitno je da ona bude ok,meni se isto zna desti da mi se Ajna udari,a da sam kriva ja,da sam je mogla sacuvati,ali sta ces malo bude tesko,kontas kako si to mogao sprijeciti,ali valjda je to sastavni dio zivota,mora i to nekad da se desi tako,ljubi princezu i javi jel sve okuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
29.9.2009 16:36:27   
teta berta
Hvala new mama na odgovoru, ma kad se hoce desiti hoce... Nadam se da ce biti ok, zaspala je prije pola sata...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
29.9.2009 16:37:45   
acudesa
nemoj se sekirati, desilo se svima nama da našom krivnjom dijete padne, udari se ili slično, to je normalno dok je malo dijete-jer ti sve deveraš oko njega, ko će drugi biti kriv, kad poraste još malo ona će sama skakati trčati padati i onda nećeš biti ti kriva
moj malac je neki dan letio sa vrha tobogana u merkatoru-na glavu nije toboganom nego stepenicama, ja promrla
a, on ništa, otrese se i ode, a još pola sata nisam sebi došla
bitno je da se nije udarila u glavu jako, ne sekiraj se, bit će padova još koliko
mi smo tako našeg malog kad mu je bilo oko 8  mjeseci istresli iz stolice na pijesak-sav se zgulio, to je bio prvi put da se više povrijedi, baš mi je bilo teško, a sad se skoro svaki dan udari i samo dođe prijaviti

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
29.9.2009 16:40:14   
acudesa
prati je samo da ne bude nekih neuobičajenih pojava, ali neće aBd sigurna sam

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Posljedice dječijih nezgoda-padova,udarac...
29.9.2009 17:04:00   
teta berta
hvala

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *